2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

canım hiç duymadım bu kolyeyi.bilemicem yani.kuzeyin ikinci diş de göründü 4 gün arayla. ikiside toplu iğne başı kadar ancak var.

merhaba kızlar ancak girebildim
temizlik yaptım elayı uyuttum derken. yarın kayınvalidemler geliyor pazar günü de ikiz kız kardeşim geliyor:) şimdiden günü tüketmiş gibi yorgunum:KK43:
isil cim dişler öyle maalesef ama bende duymadım o taşı ama olabilir taşların etkisini biliyoruz duyar ya da öğrenirsen bende bileyim:KK66:
deniz cim neden sinirlisin?
neysen cim inşallah dediğin gibi boya atar da kilosu azalır aslında şişman görünmüyor ama tartı öyle söylemedi işte:KK43:

ogrenince habr veririm selmacim valla allah sana kolaylik versin cnm eminim cok yorulmussundur ama okadarda yuklenme kendine ela uzulur yoksa valla ben uygarin uykusunun gelmesini bekliyorum cokk uykummm var cooook
gkcencim incileriniz hayirli olsun umarim bebisin sorunsuz cikarir dislerini

selam kizlar,

KAyra hasata kacgundur evde kimse de uyku yok...Dun annem dr goturdu..Kilosu 9.200 olmus...Ben de bildiginiz gibiyim ,yani yataga bagli..Agrilarimda da hic bir azalma yok...Uykusuzluk ve sinir bozuklugu icin uyku hapi kullaniyorum

Ayin 20 de annem donecek..Mercani da almaya karar verdi...Onlar gidnce ne yapacagimi bilemiyorum...
Rida cezasindan dolayi degil oda arkadasi bizim siteye girmesini engellettigi icin artik giremeyecek,kotu bi haber...Yaprak dokumu iyice uzmeye basladi hepimiizi..

selam kizlar,

KAyra hasata kacgundur evde kimse de uyku yok...Dun annem dr goturdu..Kilosu 9.200 olmus...Ben de bildiginiz gibiyim ,yani yataga bagli..Agrilarimda da hic bir azalma yok...Uykusuzluk ve sinir bozuklugu icin uyku hapi kullaniyorum

Ayin 20 de annem donecek..Mercani da almaya karar verdi...Onlar gidnce ne yapacagimi bilemiyorum...
Rida cezasindan dolayi degil oda arkadasi bizim siteye girmesini engellettigi icin artik giremeyecek,kotu bi haber...Yaprak dokumu iyice uzmeye basladi hepimiizi..

slm cnm,çok üzüldüm ağrının çok olmasına,inşallah yavaş yavaş azalacak cnm:Saruboceq:Annen akıllıca bi karar vermiş,mercan için de çok iyi olacak,ben sana bu önerimi yapmıştım annen daha gelmeden,çocuk da seni o halde görerek eminim çok üzülüyordur,hem anneciğin daha iyi bakar cnm.Sen de daha iyi dinlenir,bir an önce toparlanırsın inşallah cnma.s.

merhaba kızlar ancak girebildim
temizlik yaptım elayı uyuttum derken. yarın kayınvalidemler geliyor pazar günü de ikiz kız kardeşim geliyor:) şimdiden günü tüketmiş gibi yorgunum:KK43:
isil cim dişler öyle maalesef ama bende duymadım o taşı ama olabilir taşların etkisini biliyoruz duyar ya da öğrenirsen bende bileyim:KK66:
deniz cim neden sinirlisin?
neysen cim inşallah dediğin gibi boya atar da kilosu azalır aslında şişman görünmüyor ama tartı öyle söylemedi işte:KK43:

Selmacım ne obezitesi cnm,olur mu öyle şeya.s,yürümeye başlayınca tığ gibi olur cnm merak etme,fazla yedirme ama cnm,şu an için değil ama ileride kilo çok can sıkıcı olabilir bebeklerimiz için,midesi genişler bu sefer verdiklerin ona yetersiz gelip hep daha fazlasını isteyebilir.Cnm mesela ben öğünler ve kase miktarını hep aynı veriyorum,aralarda yedirmiyorum,ben kiloya karşıyım zaten,bazı anneleri de hiç anlamıyorum bebeğim çok kilolu diye seviniyorlar,iyi bakmışlar kendilerince kilo aldırmışlar,iyi bakım kilo demek değilki bunu hiç bilmiyorlar:bbo:

Cnm şimdiden gözünaydın diyorum,evin şenlenip,kalabalıklaşak:teytey:sıkılıyordun zaten bu sana iyi gelir inşallah cnm

eda cım bende dediğiğinden korkuyorum midesi büyür mü ki diye??
sabah doğru kahvaltı etmiyor öğlene doğru uyuturken 100cc tahılı bir kaşık koyup mıhallebi pekmezli içiriyorum
en iyi ihtimalle de uyanınca bir kase çorba öğleden sonra meyve veya yoğurt
akşam gece arası 150.. bazen 175 bile içiyor muhallebi pirinç unu kullanmıyorum tahıllardan ne dersin öğünlerim nasıl??

Benimminikelam bence öğünlerin abartılı değil güzel ama öğlen muhallebi yerine meyve veya yoğurt versen daha ii olmazmı.Ben muhallebiyi yatmadan tahıl ve meyveyle 1 tatlı kaşığı pirinçunu ile yapıyorum ki her akşam yedirmiyorum.Ayrıca bizim evde digital tartı var safayı tartmak istediğimizde önce babası çıkıyor ve o kıpırdamadan babasının kucağına safayı veriyorum öyle tartılıyor her zaman doktorun tartısından 500-600 gr fazla tartmış oluyoruz.Bence dr tartınca bebişin 10 lu kilolarda çıkmayabilir.10 kg olsa bile obez olucak die korkma çok aşırı değil.Sıkma canını karbonhidrat yüklememeye çalış yeter bence.

eda cım bende dediğiğinden korkuyorum midesi büyür mü ki diye??
sabah doğru kahvaltı etmiyor öğlene doğru uyuturken 100cc tahılı bir kaşık koyup mıhallebi pekmezli içiriyorum
en iyi ihtimalle de uyanınca bir kase çorba öğleden sonra meyve veya yoğurt
akşam gece arası 150.. bazen 175 bile içiyor muhallebi pirinç unu kullanmıyorum tahıllardan ne dersin öğünlerim nasıl??

Selmacım öğünlerin abartlılı değil,gündüz muhallebi vermemeye çalış cnm,su da veriyorsun değil mi yemeklerle,su çok mühim cnm sık sık ver.Kafana takma cnm ela fıstık gibi bir kız olucak:nazar:

tabi eda cım su veriyorum zaten vermezsem brr yapmayı öğrenmiş hatırlatıyor sağolsun:KK66:)
boyunu ölçtüm gayet sağlıklı ölçtüğümü düşünüyorum ama belki 1 cm oynarsa oynar boyu 74cm kilo 10350 son durum..
inş. dediğin gibi olur kızım:))
ulaşımızda yakışıklı olucak zaten:KK66:)

tabi eda cım su veriyorum zaten vermezsem brr yapmayı öğrenmiş hatırlatıyor sağolsun:KK66:)
boyunu ölçtüm gayet sağlıklı ölçtüğümü düşünüyorum ama belki 1 cm oynarsa oynar boyu 74cm kilo 10350 son durum..
inş. dediğin gibi olur kızım:))
ulaşımızda yakışıklı olucak zaten:KK66:)

Cnm yaaa brrr yapıyormuş:roflol: .Maşallah büyümüş de derdini anlatırmış fıstık:)Ulaş da acıkınca ma ma ma diyor hiç ara vermeden.Ben Elayı gördüm,beğendim sen kiloyu falan dert etme cnm biz kızınıza talibiz şimdidena.s.Babalarıda hemen hemen aynı meslekten sayılır,anneleri de anlaşıyor e ikiside artık derdini anlatıyor(biri brrr,biri ma ma ma)daha ne olsun cnm dimi yani:sm_cool:

:)))) ay çok hoşsun eda cım..
doğru valla biri susadığını biri acıktığını biliyor körler sağırlar misali anlaşır giderler:)))))
kızıma kahve yapmayı öğretivereyim bariii:))))

günaydın arkadaşlar.. ridacım özlettin valla kendini. derya,yasemin,kardelen,gülhan,elif ,gizem,ebru nerelerdesiniz? selma,eda,totsak,neysen,enesin annesi.vuslat,muson,casser.. sizler nasılsınız? isimleri aklıma gelmeyen arkadaşlara herkese selamlar...
ben artık gündüzleri aranızda olamıcam. okula başlıyorum. zorlu günler beni bekliyor.dualarınızı esirgemeyin.akşamları fırsat buldukça yazarım kızlar...
bugün yarın için hazırlık yapcam,oğlumun eşyalarını hazırlayıp bakıcıya bırakcam. temizlik yapcam. işim çok..

selam şekerler iyiyiz gökçencm ne olsun bu aralar çok tembel oldum msj larınızı okuyorum yazmaya uşeniyorum
bu aralar çok rahatım 15 gündür eşim evdeydi durunun mamalarını hep o yedirdi ilgilendi baya ama maalesef yarın okul başlıyo yine ben tek başıma bakcm artık
bebişlerinizi kocaman öpüyorm
Şeniz

:)))) ay çok hoşsun eda cım..
doğru valla biri susadığını biri acıktığını biliyor körler sağırlar misali anlaşır giderler:)))))
kızıma kahve yapmayı öğretivereyim bariii:))))

Selmacım kahveyi de sen yaparsın artık,o kadar beklemeyelim hazır sen ikna olup vermişken biz kızımızı alalım:teytey:

günaydın arkadaşlar.. ridacım özlettin valla kendini. derya,yasemin,kardelen,gülhan,elif ,gizem,ebru nerelerdesiniz? selma,eda,totsak,neysen,enesin annesi.vuslat,muson,casser.. sizler nasılsınız? isimleri aklıma gelmeyen arkadaşlara herkese selamlar...
ben artık gündüzleri aranızda olamıcam. okula başlıyorum. zorlu günler beni bekliyor.dualarınızı esirgemeyin.akşamları fırsat buldukça yazarım kızlar...
bugün yarın için hazırlık yapcam,oğlumun eşyalarını hazırlayıp bakıcıya bırakcam. temizlik yapcam. işim çok..

Gökçencim Allah kolaylık versin,oğluşuna da iyi bakılır inşallah,çok zor ikiniz içinde ama inşallah düzene girer herşey ikiniz içindea.s

selam şekerler iyiyiz gökçencm ne olsun bu aralar çok tembel oldum msj larınızı okuyorum yazmaya uşeniyorum
bu aralar çok rahatım 15 gündür eşim evdeydi durunun mamalarını hep o yedirdi ilgilendi baya ama maalesef yarın okul başlıyo yine ben tek başıma bakcm artık
bebişlerinizi kocaman öpüyorm
Şeniz

Musoncum Duru ve Ulaş aynı gün doğmuşardı dimi ya:))Tatil keyfi yapmışsın bak ne güzel,güzel şeyler de kısa sürüyor maalesef,eşin de yardımcıymış sana ne güzel,akşamları ve haftasonu yine bakar kızına cnm üzme kendini

Arkadaşlar bu arada Ulaş gece emmelerini de bıraktı 2 gündür,yani artık hiç emmiyor,peki ben geceleri ne vericem,ne kadar vericem,siz neler yediriyorsunuz gece uyandıklarında

edacem bi ortak yönümüz dahaortaya çıktı maalesefki bebişlerynı zamanda emmeyi bıraktı bende bilmiyorm canım ne yapcamı biberonda tutmuyo bizimki damaklı uç aldım onuda tutmadı:1no2:sen bi çözm bulursan yaz canım ulaşı öpüyorm bu arada bizimkide kız teyzesi kahve yapmayıda öğrenir yakındamirmirmirmirkaydirigubbakcemile3

X