2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bence plastik ve renkli kaşık kullanın. önce eline verin oynasın. daha sonra yemede güçlük çekmezler umarım
bu arada herkese merhaba

günaydın arkadaşlar.bugün dersim yok. boş günüm yani. müdürüm sağolsun. biz nomal öğretim olduğumuz için saat 4 te eve gelebiliyorum. kuzey gayet iyiymiş. mız mız değildir zaten.ağlamaz pek ama çok hareketli.şimdi koltuğa falan tutunup ayağa kalkıyor.bir iki adım atıp yorulunca kendini bırakıveriyor. biyere kafasını vurcak diye ödüm kopuyor. yani dikkat istiyor biraz. meyve dışında herşeyi yemiş.çorba yoğurt kahvaltı.iki defa uyumuş. bi sorun çıkmamış yani. oyun oynamışlar teyze ile. işte böyle. ben de drslere pek giremedim. toplantı uzun sürdü. biraz sıkıcıydı.
ev arama işimiz sürüyor.dün bi ev baktık. fıyatı uygundu ama banyosu ve mutfağı biraz bakım istiyor.cuma arabayı satcaz biraz da kredi çekip parayı denkleştircez ama bu arada ev satılabilir de. şans tabi.ev alırsak da arabasız kalcaz. bu devirde araba da şart.büyük şehirde özellikle arabasız olmuyor. eğer ev alamazsak benim de kullanabileceğim bi araba alırız arabamız satılınca tabi.yaza doğru da kiraya veya lojmana çıkarız artık.işte böyle henüz bişey belli değil.. bakıcıdan dolayı da bu apartmandan ayrılmak istemiyorum doğrusu.okullar kapanana kadar idare etmek istiyorum ama ev alırsak da hemen taşınmamız lazım ne olcak bilmiyorum... benden böyle kızlar sizleri sormalı? neler yapıyorsunuz? ikraa sen de işe başlamışsın hayırlı olsun...

Gökçen hakkında hayırlısı olsun.Bence ev alabiliyorsanız alın boşa kira ödememiş olursunuz bi süre arabasız idare edebilirseniz ev almak çok mantıklı.Dediğin gibi büyük şehir arabasız çok zor oluyor ama arabada başlıbaşına masraf gideceğin yere taksi tutup gitsen aynı kapıya çıkıyora.s
Sanırım sen öğretmensin ve çok imreniyorum öğretmen bayanlara.Ne gzl evlerine daha çok vakit ayırabiliyorlar.Şimdiki aklım olsa mühendislik okumazdım kesinlikle.Yazmışsın ya bugün boş günüm fln diye oooh ne güzel.Haftaiçi 1 gün bile boş olması gzl.Çocuk olmadan önce iş kariyer üzerine çok idealisttim ama bebekten sonra keşke daha az kazanacağım ama haftaiçi rahat edeceğim bi işim olsaydı diyorum.İş olayı çok canımı sıkıyor.Ooooof ooof.:eek:klava:

gnaydın kızlar..
geçmişi şöyle bir okudum..
ulaş ın emmek istememesi kötü olmuş:KK43:pınarın o sütlerini ver bence yaşlarına ne kaldıki şurda hem devam mamaları na ne kadar güvenebiliriz sonuçta değil mi aynı mantık yani bir dene bakalım napıcak:KK66:
kızlar inanılmaz şımardı ela anlatamam elleriyle tutunup kalkma çalışmaları yapıyor saniye de ordan oraya gidiyor görseniz o kadar hızlı emekliyor ki.ve sürekli ilgi istiyor dedesini çok sevdi:)e gezdiriyor adam tabii.
gece uykusu gündüz uykusu karman çorman oldu.
kabloları naptınız kızlar nasıl koruyorsunuz kızanları( eee eşim göçmen kaptık kızan mızan)
gökçen hiç düşünmeyin ev alın derim araba sonra kafanıza göre alırsınız hem... iyi araştırırsanız uygun evler vardır malum kriz:KK43:(netten bakıyorum bende genelde uygun olanlar var gerçekten..
ikracım da işe başlamış özeniyorum size bir yandan vallahi.. çalışan anne olmak ta zor gerçi allah kolaylık versin size:)
ben sık giremez oldum malum ev durumlarımız :KK43:özledim valla sizi ..
birde ne diyecektim ne kadar sevsemde kayınvalidemleri ayrı yaşamak gibisi yokmuş onu anladım:;;;:KK66:)))

casser cim bu seni üzmesin çünkü sen bu sıkıntıyı 3 5 sene çekeceksin sonra çocuk okula başlayacak sende kariyer yapacaksın ooohhh.keşke sen gibi olaydım valla...

günaydın arkadaşlar.bugün dersim yok. boş günüm yani. müdürüm sağolsun. biz nomal öğretim olduğumuz için saat 4 te eve gelebiliyorum. kuzey gayet iyiymiş. mız mız değildir zaten.ağlamaz pek ama çok hareketli.şimdi koltuğa falan tutunup ayağa kalkıyor.bir iki adım atıp yorulunca kendini bırakıveriyor. biyere kafasını vurcak diye ödüm kopuyor. yani dikkat istiyor biraz. meyve dışında herşeyi yemiş.çorba yoğurt kahvaltı.iki defa uyumuş. bi sorun çıkmamış yani. oyun oynamışlar teyze ile. işte böyle. ben de drslere pek giremedim. toplantı uzun sürdü. biraz sıkıcıydı.
ev arama işimiz sürüyor.dün bi ev baktık. fıyatı uygundu ama banyosu ve mutfağı biraz bakım istiyor.cuma arabayı satcaz biraz da kredi çekip parayı denkleştircez ama bu arada ev satılabilir de. şans tabi.ev alırsak da arabasız kalcaz. bu devirde araba da şart.büyük şehirde özellikle arabasız olmuyor. eğer ev alamazsak benim de kullanabileceğim bi araba alırız arabamız satılınca tabi.yaza doğru da kiraya veya lojmana çıkarız artık.işte böyle henüz bişey belli değil.. bakıcıdan dolayı da bu apartmandan ayrılmak istemiyorum doğrusu.okullar kapanana kadar idare etmek istiyorum ama ev alırsak da hemen taşınmamız lazım ne olcak bilmiyorum... benden böyle kızlar sizleri sormalı? neler yapıyorsunuz? ikraa sen de işe başlamışsın hayırlı olsun...

saol canım umarım sizde en kısa zamanda ev alabilirsiniz yine arabasız idare edebilirsiniz ama ev çok önemli allah yardımcınız olsun...

gnaydın kızlar..
geçmişi şöyle bir okudum..
ulaş ın emmek istememesi kötü olmuş:KK43:pınarın o sütlerini ver bence yaşlarına ne kaldıki şurda hem devam mamaları na ne kadar güvenebiliriz sonuçta değil mi aynı mantık yani bir dene bakalım napıcak:KK66:
kızlar inanılmaz şımardı ela anlatamam elleriyle tutunup kalkma çalışmaları yapıyor saniye de ordan oraya gidiyor görseniz o kadar hızlı emekliyor ki.ve sürekli ilgi istiyor dedesini çok sevdi:)e gezdiriyor adam tabii.
gece uykusu gündüz uykusu karman çorman oldu.
kabloları naptınız kızlar nasıl koruyorsunuz kızanları( eee eşim göçmen kaptık kızan mızan)
gökçen hiç düşünmeyin ev alın derim araba sonra kafanıza göre alırsınız hem... iyi araştırırsanız uygun evler vardır malum kriz:KK43:(netten bakıyorum bende genelde uygun olanlar var gerçekten..
ikracım da işe başlamış özeniyorum size bir yandan vallahi.. çalışan anne olmak ta zor gerçi allah kolaylık versin size:)
ben sık giremez oldum malum ev durumlarımız :KK43:özledim valla sizi ..
birde ne diyecektim ne kadar sevsemde kayınvalidemleri ayrı yaşamak gibisi yokmuş onu anladım:;;;:KK66:)))

evet canım çalışan anne olmak çok zor ama hayat ne yapalım

teşekkür ederim kızlar. inşallah hayırlısı olur..benim de okul uzak işte. yol 1 saat sürüyor. herkes öğlen eve gelirken ben 4 te geliyorum ama şükür ki boş günüm var.. neyse kızlar hepinizi öptüm. fırsat buldukça yazarım.. byeeee

Merhaba Mayıs annişleri..

İşlerimden dolayı pek gelemiyorum.

Umarım hepiniz iyinizdir.

Çok öptüm sizleri ve bebişlerinizi.

Bebekler tam sevilecek kıvama geldi :)) eminim maceralar her geçen gün artıyordur ama çalışan annelerin anıları daha az olacak sanırım benim gibi. Kısmet artık..Her işte bir hayır var..

Hepinize kolaylıklar diliyorum.

kızlar bugün ilk şovumuzu yaptık ben soba yakarken alperen beşikten düştü nasıl oldu anlayamadım:KK43:( baktım yerde beşik park yatak ama yatağı yüksek alçatmam lazım şimdi beşikte fazla yazamoyorum görüşürüz

Fundacım gece emzirmeye çalışıyorum ama pek emmiyor,ya azcık emip bırakıyor ya da emzirirken uyanıp kendini memenin başında bulup basıyor avazı hınzırım:)

Bugün pınarın 6-12 ay devam sütünü(vanilyalı) aldım gece vericem bakalım içecek mi bilmiyorum

Fundacım nazın neden kaşık fobisi oluştu anlıyamadım ben,cnm bu arada metal kaşık vermiyorsun dimi?Ben ilk ek gıdaya başladığımda hazırda olmasına rağmen lokmaları büyük olmasın diye küçük çay kaşığı ile veriyordum,ağlıyordu,ağzını kitliyordu hep Ulaş sonradan anladım ki dişleri çıkmamasına rağmen damaklarını acıtıyormuş:KK43:(

Cnm belki metal olmamasına rağmen kaşıkla bir problem yaşıyordur,iyice bir gözlemle arkadaşım inşallah geçici bir durumdur:uhm:

edacım bebedorun silikon kaşığını kullanıyorum ama bizimki hala ona kalsa memeyle doymak istiyo 24saat yeticek sütte yok artık sende dene bakalım sende o sütü umarım iyi gelir ulaşa...

Merhaba bayanlar.Bu bölümü zaman zaman takip ediyorum.Ben de bir mayıs annesiyim.Yaren adında minicik sevimli bir kızım var.Daha aktif olarak katılmak istedim.Herkese selamlar sevgiler.

kızlar bugün ilk şovumuzu yaptık ben soba yakarken alperen beşikten düştü nasıl oldu anlayamadım:KK43:( baktım yerde beşik park yatak ama yatağı yüksek alçatmam lazım şimdi beşikte fazla yazamoyorum görüşürüz

canım geçmiş olsun alperene allah korumuş o kadar hareketlilerki çok dikkat etmek lazım senide alperenide öpüyorum:teselli:

edacım bebedorun silikon kaşığını kullanıyorum ama bizimki hala ona kalsa memeyle doymak istiyo 24saat yeticek sütte yok artık sende dene bakalım sende o sütü umarım iyi gelir ulaşa...

Fundacım bence bebişleri değiştirelim cnmkaydirigubbakcemile5
Naz emmek istiyor bende süt var ama Ulaş emmiyor
Ulaşda kaşıkla ne versen hapur hupur yiyor,Nazın kaşık fobisi var

Cnm dün gece pınarın 6-12 ay arası devam sütünü koydum biberona sabaha karşı ağlayınca verdim ama çığlığı bastıdelikafaduldenBiberona da alışkın değil,emmek hissi yok kuzumun,yalancı emzik de emmedi zaten,bilmiyorum ne yapacağımı vallahikafamçokkarıştı

Alem bunlar vallahi,kişilikleri ve beğenileri de pek erken oluştu,yanmışız vallahi biz,kök söktürecekler bize Fundacımkaydirigubbakcemile3canları sağolsun onlar diretecekler böyle olacak diye bizde çözüm bulmaya çalışacağız görevimiz budur yani arkadaşım:teselli:

geçmiş olsun gülhancım,soba kelimesini görünce , yandı zannettim epey telaşlandım:1no2:Cnm dikkatli olamız gereken aylardayız,potansiyel enerjilerinin doruk noktasında oluyorlar bu aralar,birde hergün yapabilirlikleri artıyor biz anlıyamadan:emir_bebek:

kızlar imdaaaaaaaaaattttt
bundan 2-3 hafta önceye kadar baran pek yemekleri sorun yapmazdı. diş çıkarmaya başladı iştahsızlık başladı, peşinden ağzı pamukcuk oldu fln derken hiç yemez oldu. hatta kaşığı gördüğü gibi kafasını sallamaya başlıyor.
fakat dün keşfettim ki elle verilen herşeyi yiyor. patates ezip elimle veriyorum açıyor ağzını kaşıkla yine almıyor. karnı kurt gibi aç, biz yerden ona da yoğurdunu vermeye çalışıyorum açmıyor ağzını elimi götürüyorum maşallah öyle bi açıyorki beni yiicek sanki.

Ne yapacağımızı şaşırdık. hadi ben bi şekil yediriyorum ama kayınvalidem çok zorlanıyor bazen eve geliyorum öğleden beri bişey yediremedim diyor kadın bende üzülüyorum. düşünün 6 saat aç çocuk arada 1-2 kaşık zorla yediği yoğurt yada başka bişey (yemeyince acaba başka bişey yermi diye herşey deneniyor). eline galeta çubuğu ver löpür löpür yutuyor peynir elinle ver yiyorn aslında herşeyi elimden yiyor. bu durumu nasıl düzeltiriz? çıldırmak üzereyim... hiç böyle şeyler yapmazdı çok iştahlı bi çocukdu kaşığı uzaktan daha görünce açardı ağzını yaaaa

büyümix almıştım geçen marketten dün kayınvalideme onu verdim yoğurt yerine bunu bi dene bakalım diye hınzır iki küp bitirmiş olsaymış dahada yicekmiş... ama bu sağlıklı diilki ooofff

Sevoş çok zor bi durum gerçekten,Allah yardımcın olsun cnm,seninkide elle teste tabi tutuyor yiyeceklerikaydirigubbakcemile3,benimkide emmiyor cnm gündüz iyi hadi de gece felaket oluyor.Kaşıkla mama versem bu defada uyanıyor,oyun istiyo sabaha kadargamyoncuiremsu

Herkese günaydıın.Yavrucuk bugün sabah 6 da sınırsız bir enerji ile uyandı .Yerinde duramıyor sürekli saldırıyor oraya buraya:emir_bebek:.Düne kadar uyandıktan sonra yatakta mayışırdı ama bu sabah ne olduysa çocuk aşırı enerjik.İkinci dişte dün patladı.Lütfen artık uyumak istiyoruuuuuuuuum.Birde artık uyanınca çok gürültü yapıyor konuşmaya çalışıyor kelimeler çıkarıyor eli ağzında garip sesler bağrış çığrış mümkünü yok uyanmamanın.Çok hareketliydi zaten ama artık maximum seviyede hareketli.Napcam ben bu oğlanlabenneyaptımki

X