2008 Kasım Anneleri

inadına yyaşamak heee:))
valla ne düysalar kaydediyorlar,bizimkide yiğenimden nefret ediyorum öğrenmiş ne söylesem nefret ediyorum diyor yumurta nı ye diyorum yumurtadan nefret ederim diyor.oyuncaklarını topla diyorum oyuncaklarımdan nefret ederim diyor aklınıza ne gelirse nefret ederim diye bağlıyor dedim eğer birdaha kullanırsan ağzına biber sürücem bakalım dünden beri tedbirli dilinin ucuna geliyor bana bakıyor söylemekten vazgeçiyor

hoşgeldin saphira hiç üzülme canım o bbianda başşllıycak ve hiç susmuycak hatta kafasında ki kelime dağarcıyla dil pabuç gibi olacak .ust kommşunun kızı öyleydi konuşmadı konuşmadı çocuk tam konuştu onun ettiği lafları ben bile bir araya getirip söyleyemem çok sasırıyorum kıza

hoşbulduk tatlım
aslında çenesi hiç durmuyor ama anlamlı anlamsız konuşuyor,ya da şarkı söylüyor,bağıra çağıra.Sus 1 dk diyoruz,yüzümüze bakıyor sonra gene devam :KK1: hala kendi adını düzgün söyleyemiyor mesela.kuğu gibi bir şey diyor.iki adını ve soyadını hatta anne baba adını soyadını söyleyebilmeli bence bu yaşta.Bize ırsi bir durumda varmış yalnız.Bir süre önce öğrendim bunu da.Eşimin ilk evliliğinden bir kızı bir oğlu var.Kızı 3 yaşına kadar konuşmamış.Sonra bir başladı konuşmaya bak hala konuşuyor susturamıyoruz diyor eşim :KK1: oğlanın konuşma durumlarını hatırlamıyor.Kendisinin bebekliğiyle ilgili bilgi alabileceğimiz insanlarda göç etmiş durumdalar.Ben ve benim taraf hep erkenciymiş de baba tarafına çekmiş bu kız diyorum.
mucim hala diş mi çıkarıyor senin kız?gerçekten her çocuğun gelişimi farklı diye boşa demiyorlar.benim kızın dişleri tamalanalı çok oluyor.20 tane dişi var ağzında

kesinlikle genetik saphiş benim de eşimin yiğenlerinde var 2 görümcemin çocuklarıda 3 yaşına kadar ne söyledikleri anlaşılmıyordu küçuk görumcemin çocuklarıyla bizimki zamanında konuştu eşimin tarafında da var geç konuşma sorunu ama eninde sonunda konuşuyorlar yani.
biz son azıları daha yeni çıkarıyoruz bizim dişler başta da geç çıkmıştı gelişimleri dediğin gibi çok farklı

Saphiş üzülme genetik kökende önemli canım.Benim yeğenlerim geç konuştu hatta Anıldan 2 yaş büyük olan anaokuluna gidecek, halen anlaştıramıyo ne dediğini.Annesi 5 yaşına kadar konuşamamış.Ben 13-14 aylıkken annem sütten kesmiş ve ben anne meme gaaa diye bağırırmışım.Anılda bana çekmiş sanırım.Şuan bizim gibi konuşuyo ama 14 aylık yürüdü.Her çocuk farklı işte.Üzülme, çenesinden başın bile ağrır..

heh işte bak bir farklılık daha Anıl büyük insan gibi konuşuyor ama 14 aylık yürüdü diyorsun,Duru Okyanus 1. doğumgününden 9 gün sonra yürüdü ve aynı gün içinde nerdeyse koşturmaya başladı.Şu anda artık düz duvara tırmanabilir hale geldi.Çokkk fazla hareketli,sporcu olma potansiyeli görüyorum.Düşünsenize ilerde Bayan basketbol milli takımında kızımın ismini duysanız grurlanmazmısınız.ben çok heyecanlanıyorum böyle şeyleri düşününce :KK31::98:

Son düzenleme:
heh işte bak bir farklılık daha Anıl büyük insan gibi konuşuyor ama 14 aylık yürüdü diyorsun,Duru Okyanus 1. doğumgününden 9 gün sonra yürüdü ve aynı gün içinde nerdeyse koşturmaya başladı.Şu anda artık düz duvara tırmanabilir hale geldi.Çokkk fazla hareketli,sporcu olma potansiyeli görüyorum.Düşünsenize ilerde Bayan basketbol milli takımında kızımın ismini duysanız grurlanmazmısınız.ben çok heyecanlanıyorum böyle şeyleri düşününce :KK31::98:

Bigün Ankaraya gelip alışveriş yaparken züccaciye dükkanının sahibinin Anıl olduğunu duyarsanız mutlu olmaz mısınız:)) Benimki tencere tavacı bir de arabacı:KK43: Şaka bi yana mutlu olarak yaşasınlar, istedikleri işi uğraşı yapsınlar..

yasom ben de bu eve taşınınca kıza yeni bir oda takımı aldım.Bildiğin genç odası modeli.Bu yüzden nevresim vs.. ihtiyacı doğdu tabi.Ben taçın lisanslı nevresim takımlarından aldım çok memnunum.Çarşafı lastikli o açıdan çok rahat.Kışın yorgana geçir nevresimi öyle kullan,yazın yorgansız pike niyetine kullan.Ben öyle yapıyorum canım.Bir de kople yerlere kadar kaplıyor yatağı.O yüzden yatak örtüsü gibi de oluyor hem,şık duruyor.Bizimki pamuk prensesli teyzesi :) Siz de şimşek :) mcquinli alın

yasom ben de bu eve taşınınca kıza yeni bir oda takımı aldım.Bildiğin genç odası modeli.Bu yüzden nevresim vs.. ihtiyacı doğdu tabi.Ben taçın lisanslı nevresim takımlarından aldım çok memnunum.Çarşafı lastikli o açıdan çok rahat.Kışın yorgana geçir nevresimi öyle kullan,yazın yorgansız pike niyetine kullan.Ben öyle yapıyorum canım.Bir de kople yerlere kadar kaplıyor yatağı.O yüzden yatak örtüsü gibi de oluyor hem,şık duruyor.Bizimki pamuk prensesli teyzesi :) Siz de şimşek :) mcquinli alın

Baktım canım ya.Kızlarınki çok güzel.Anılın mobilyaları yeşil beyaz.Taç bayağıda pahalı.AMA HOŞUMA GİDEN OLURSA ALIRIM YİNE..

english home dan aldım kızıma nevresim takımı oradada güzel takımlar var.siz karyolalarını kenarlarının koruyucularını takıyormusunuz bende onu yenilemek istiyorum ama şöyle çıtır çıtır cicili bicili bişeyler istiyorum hem çizgiffilm karakterlli hayvan figürllü falan var yoksa artık takmasam mı diyorum ama öylede çok hoş görünmuyor.

Yasom 60TL-65 TL gibi bir fiyata aldım ben,bir züccaciye mağazasından.İnidirimliydi.Bana makul geldi fiyatı,daha ucuza da lisasnlı ürün olmaz sanırım.caillou lu da var galiba,yeşile uyanlardan bir tane bakabilrisin belki

yasmin bizimki öyle deli yatıyorki her baktığımda yatağın bi yerinde ters düz yan her türlü yatıyor sıpa kesn düşer tek tarafını çıkardım rahat inip çıksın diye baktım düşecek e bebekten aparatıf küçük bir korkuluk aldım onu taktım .bide bizim yatağın şifonyerleri ayak ucu tarafında çıkarsam yatağını değiştirmem gerekiyor çünkü onlar çıkınca yatak kışa olacak .sadece 2 kenarı çıkarsm çırkin mi durur acaba

yasmin bizimki öyle deli yatıyorki her baktığımda yatağın bi yerinde ters düz yan her türlü yatıyor sıpa kesn düşer tek tarafını çıkardım rahat inip çıksın diye baktım düşecek e bebekten aparatıf küçük bir korkuluk aldım onu taktım .bide bizim yatağın şifonyerleri ayak ucu tarafında çıkarsam yatağını değiştirmem gerekiyor çünkü onlar çıkınca yatak kışa olacak .sadece 2 kenarı çıkarsm çırkin mi durur acaba

Anılda baya deli yatardı Mucizecim.Şimdi koruyo kendini, alıştı.Zamanla olacak işte.

Saphişim en iyisi bende mağazadan bakayım..

mucizecim benimki inanılmaz deli yatar.Küçücüklüğünden beri bu böyle.Ben de hep korktum alırken,nasıl yatar,düşer ordan ağlar korkar filan diye ama inan o kadar korkunç olmuyor.Yalnız yatağı yere oldukça yakın bir yatak o açıdan da rahat oluyor.Düşmedi mi,evet düştü,düüşüyor da ama zannettiğim gibi değil.gece uykusunda belki hafta 1 gün belki daha az düştüğü oluyor.o da yatak alçak olduğu için çok sorun olmuyor.hatta bazen düştüğünü farketmeyip yerde uyumaya devam ediyor :KK1:
ben de fırsat bulup korkuluk alamadım bir türlü.ikeadan bakıcam ben.30 tl diyor sitesinde.yalnız 90 cm miş.küçük gibi geldi bana.kuzunun yatağı 200 cm çünkü.Şimdilik 2 tane sandalye koyuyorum önüne,idare ediyoruz.Zamanla da alıştı zaten

yasom bende özdileğin arabalı olan nevresim takımından aldım.. 68 e denk gelmişti tanesi.. adam 70 küsürden inmişti iki tane alınca.. biz mavi rengini aldık sarısıda var ..
hatta sarı sünger boplu felanda olur sizin için...

bizimkiler eski park yatakları normallerinde dar ve uzundu ondan sonra baya deli yatmaya başladılar ama araba modelinin kenar kıvrımı düşmelerini engelliyor bizde de yalnızca oralara vuruyorlar kafaları bacakları ben eski uyku setlerinin yandaki koruyucularıyla oraları kapatıyorum şimdilik kaan rahat yatıyor keremde yatınca rahat ama o bizm yanımıza gelmeye lışkın olunca gecenin yarısı yatağında yarısı bizim yatakta sere serpe beni tekmeleyerek iterek yatıyor...:))

konuşma konusuna gelince safiş merak etme benimkilerde çok nadir güzel konuşuyor seninki gibi ayrı ayrı söylüyor kelimeleri... ama herşeyin ismini biliyorlar.. bazen şaşırıyorum bunu nasıl bildi diye... geçen çay bahçesine gittik akşam bir ağçta boncuk gibi bişeyler sarkıyor anne meyme dedi sonra aldı kopardı aa aduudu bu diyor kaan kalyuda ahudud toplamıştı ğaçtan ordan aklında kalmış.. bugün tv programında su altındaki hayvanları balıkları gösteriyor sıra ahtopota geldi anne bak antopot dedi kerem beni şaşrttı..daha tam konuşamasalarda zekalrı süper maşallah beni sulu götürüp susuz getirecek cinsten...:))) dün akşam bak bizim yatağa gelme birde baba deyip beni kovalarsan yataktan sana oyun açmam dedim gece bildiğini okudu yine... beni kovdu odasından baba gel diye bağrıyor.. sabhta ben kızdım sen gece yine yaramzlık yaptın anneyi üzdün sana oyun açmıyacağım.. bir durdu sonra gitti tvc seyretti bende meyve suyuyla gofret vermiştim baktım boşalan bardakları tabağı tek tek götürüyor sonra gelmiş anne bak dötürdümm.. birde şirin muzip bir gülümseme suratında dayanamadım açtım oyun.... istediğini aldı kudurukk...

belki de haklısın yasom.zaten sandalyelerle hallettik galiba biz.görüntüyü beğenmiyorum işte o şekilde.korkuluk daha estetik durur sanki.
PE270918.jpg

maşallah zekasından şüphe ettirtmiyor.Dediğin gibi suya götürür susuz getirir.Çok güzel oynatıyor parmağında.Bir de sevimli gülücükleri nasıl kullanıyorlar veletler.Bir annee deyip sarılışı var ki insan nasıl dayanır ki.o da çok güzel kullanıyor tabi durumun farkında:97:

X