2008 Kasım Anneleri

gülizim selamlar, baya yorucu bir maratona devam ediyormuşun kolay gelsin..:))
30 günlük izninde de çok yer gezecekmişin ooo leyleği havadamı gördün kızm...:KK66:))
neyse aynı sorun bizde de var canım...bizde de kaan öyle... eğer gündüz uyumaz akşamda 9-9,30 gibi yatarsa sabaha 6 ya kadar diyim yatağında sonra yastığını pikesini sürkleyerek yanımıza geliyor ille içeri tv seyretmiyoruz ama kerem çoğunluk bizim yatakta yatınca odada yalnız uyumak istemiyor artık babamız 6 da içeri geçiyor kaanla birllikte sabahı ediyorlar süt içip uyuyor hemen ama...

işde bu sorun sorunluktan çıktı kerem bey azıttı bizde de 2de 3 de uyanıp baba diye bağırıyor ben gidiyorum beni istemiyor babası alıp yatağa getiriyor çoğu zaman yatakta deli yattığı için sıkılıp beni kovuyor babaya kıyamıyor kuduruk... hatta bazen kaanıda uyandıyor çok bağırınca oda kalkınca içeri gitmek istiyor babasını göndereyim kaanla diyorum kerem bey bırakmıyor beni istemiyor ben içeri kaanın yanına gidiyorum çok kızıyorum gece izin vermem kızıcam ama kaanıda uykusundan etmek istemiyorum nasıl aşıcaz bunu bilmiyorum.. gündüz benden iyisi yok kerem için gece babacı.. (gündüzde oyun açmam için iyi şirinleri oynuyor)

sorma nazlım maratonum hakketen çok yorucuu..tatile gidecez diye son 1 haftadır bahçe çapalıyoz. kollarım ,bacaklarım bitmiş durumda, avuç içlerim su topladı:) gece eylül uyutmuyo, gündüz iş, ev işi falan yorguunum vallaa..

leylekte görmedim bu yıl canım ama bu yıl böyle yapalım dedik.inş sağ salim dolanır geliriz. ankarada eşimin teyzesi ve ablası var. elazığ dada görümcem var..diğer yerleri de yolumuzun üstü diye uğrayacazz...:)))
senin kuzlarda geceleri baya zorluyo senii..ne yapcaz bilmem valla bu danalarıı..hele senin iş daha zormuşş 2 tane olunca ..neden böyle yapıyolar acabbaa..
sizin tatil işleri ne durumda ne zaman çıkıyonuz tatilee...

merhaba güzeller nasılsınııızzzzzzz..
eee beni soracak olursanız yuvarlanıp gidiyom işte...
eylül, ev, iş, koca, köy, bahçe, domates, biber, patlıcan, reçel, kışlık hazırlıkları.....::)))) bu aşk bitmezzz...:)))
cuma günü 30 günlük izne ayrılıyorum.
cuma, cumartesi ankara, pazar , pazartesi sivas, 10 gün elazığ , dönüşte diyarbakır, urfa, adıyaman, maraş,adana 10 günde adanadayız, kalan 10 günde bodrumm..adı tatil ama bu yıl biraz yorucu olacak gibi..ahretimmmmm cumartesi yada pazar günü bi kahve içmeye uğrayacam beni bekleee...
eylül hanıma gelince konuşmayı , çişi çözdüüükkkkk onlardan bi sıkıntımız yokk.:)) yataklarını konuşmuşsunuz bizim dana halen bizimle yatıyo bizim yatakla , eylül beşiğini birleştirdik koyun koyuna yatıyoz işte..:))
yanlız bizimde ayrı bi derdimiz var..eylül geceleri ağlayarak uyanıyo nedense..ve yatak odasından salona gitmek istiyo. tv açtırıp orada uyuyo artık bunu huy edindi desem olacak son 1 aydır öylee..bu gece kızdım artıkkk dedim gidilmeyecek ağladı ağladı uyudu kaldı ama bi yarım saat kesin ağladı..ne yapacam bilmiyorummm..sizin kuzularda da varmı böyle bi durumm...

Vay ahretim gelmiş.Beklerim canım.Hemen hazırlıklara başlayım.Senin gibi hatun zor beğenir.Allah'ım ne yapsam:) Beklerim ahretim mutlaka. Keltoşlarda tanışır:))

Tontişin neden ağlıyo kıı.Bence uyumak istemiyo ve çingeneliğe vuruyo biraz.Gündüz çok uyuyosa gece yarısı uykusunu alır ve bahaneler uydurur kalkmak için bence:KK43: Gündüz az uyutun cimcimeyi:)

Vay ahretim gelmiş.Beklerim canım.Hemen hazırlıklara başlayım.Senin gibi hatun zor beğenir.Allah'ım ne yapsam:) Beklerim ahretim mutlaka. Keltoşlarda tanışır:))

Tontişin neden ağlıyo kıı.Bence uyumak istemiyo ve çingeneliğe vuruyo biraz.Gündüz çok uyuyosa gece yarısı uykusunu alır ve bahaneler uydurur kalkmak için bence:KK43: Gündüz az uyutun cimcimeyi:)
yokk kıı ne verirsen yer içerim benn...sen benim kociyi dikkat ett..o beğenmez öyle herşeyii :)))
misafir umduğunu değil bulduğunu yyermiş hemmm ...bi kahvenin 40 yıl hatırı varmışş..biz bi kahve içecez tamammm :))
totiş neden uyanıyo bende bilemedim ahretimm..bizde çözemedikkk..gündüz çok ta uyumuyo ama..bilemedim bii :KK43:

kızlar herkeze merhaba ne çok konuşmuşunuz anca okudum yada ben baya uzak kalmışım:)

az zamanda çok işler becerdim o yüzden giremedim tatile gittik 3-4 gün sidedeydik bol yüzdük bana daral gelince geldik yeni bir büro kiraladık temizledik yerleştirdik ardada yanımızda fena değil evimize 2-3 dk lık uzaklıkta ev büro arası git gel bide sıcaklar yordu beni.ama değecek inşallah benden bu kadar 1 haftadır netde ufak bi sıkıntı vardı giremedim ama bundan sonra çözüldü uğrarım herkezler iyi gibi geldi umarım hepte öyle olursunuz kolay gelsin hepinize öptümmm:KK69:

selamlar,
polip hatun hoşgeldin.. baya işler becermişiniz ya..kısada olsa tatile gidilmiş, büro değişmiş yerleşilmiş hadi hayırlı olsun yeni büronuz bol kazançlar...
burda herkesler iyi canım ara ara tatile gidp gelenler oldu... hala tatilde olanlar var.. benim gibi şimdilik ev kuşu olanlar var.. ama herkes aynı yani...
sadece kuzular değişti büyüdüler çeneleri açılduı çişe alışanlar old. gibi, hala beze yapmakta ısrarcı olanlarda var yani...:)))

kız yaso ahretin geldimi ne ettiniz yazmamışın...
bizde dün beyazmelekle görüştük.. ayağı alçıdan çıkmış bandaja alınmış.. daha iyiymiş..(poli hatun için yazayım bizim kız tatilde şezlonga çarpıp parmağını kırmış...)
bugün yada yarın bu taraflara gelecekler görüşcez inş...sizlerede selamı vardı..

Polipe kadın hadi hayırlı olsun bakem yeni büro:) Ara ara yaz kız:KK43: Sarı kafa nasıl?

Nazlım cumartesi 1 gibi geldi ailesiyle Gülizim.Benim bebe uyuyodu, muhabbet ettik, mamalarımızı yedik.Eylül hanımda kendi kendine oynadı:) Maşallah bi kısır yiyo, bilmem yediği neresine gidiyo:) Boyu uzamış hatunun, kilo da normal.Anıl uyanınca bi süre beraber takıldılar.Sonra Kızılaya gittik beraber, onlar biriyle buluşacaktı.Ertesi gün yola çıkacaklardı.Eşi ve kendi çok şeker.Kocası benimki gibi sakin:) Çok durmadı uyuz ahretim:)

nazlimo yasmin iyi dilekleriniz için teşekkürler.

şezlong kazasınada güldüm kimlerin gözü değdi kimbilir pikkinili pikkinili gezerken beyaz meleğe:)))gözleri çıkasıcalar

yasminim sarı kafa bizi büytmekle meşgul :KK50:dönem dönem coşup duruldu bugüne kadar bi kaç güne kadar bana türkün ateşle imtihanını yaşatıyodu azda olsa duruldu.değişik değişik huylar peydah oldu pepenin 7 ecdadına küfrettim herhal:KK50:tamamen onu taklit ediyor ne boktan çizgifilmmiş yaw.git anne git seni istemiyorum.git araba git senden nefret ediyorum.dengesiz dengesiz eller mimikler aynı o gibi hareket ediyor falan.evde ne oldum delisi oldu gak deyince park guk deyince dondurma bakalım hayırlısı.şimdi büroda sabah erkenden kalkıp işe gidicem giyiniyim ben deyip fırlıyor bakalım iş aşkı ne vakit son bulur.bu ara kaça bölündüğümü ben bile hesap edemezken bide onun afraları tafraları çok yoruldum. Neyse şükür bunada.buda gelir buda geçer diyorum . Sizinkilerin haleti ruhiyesi nasıl

selamlar, bir kaç gündür buraya gelmeye elim değmedi yaa.. bugün bakım dedim...

Polipe kadın hadi hayırlı olsun bakem yeni büro:) Ara ara yaz kız:KK43: Sarı kafa nasıl?

Nazlım cumartesi 1 gibi geldi ailesiyle Gülizim.Benim bebe uyuyodu, muhabbet ettik, mamalarımızı yedik.Eylül hanımda kendi kendine oynadı:) Maşallah bi kısır yiyo, bilmem yediği neresine gidiyo:) Boyu uzamış hatunun, kilo da normal.Anıl uyanınca bi süre beraber takıldılar.Sonra Kızılaya gittik beraber, onlar biriyle buluşacaktı.Ertesi gün yola çıkacaklardı.Eşi ve kendi çok şeker.Kocası benimki gibi sakin:) Çok durmadı uyuz ahretim:)
oh sonunda ahretinle hasret gidermişiniz güzelde geçmiş zaman sevindim... biz beyazım meleğimle görüşemedik daha... yakındır ama görüşmemiz...:)))))
nazlimo yasmin iyi dilekleriniz için teşekkürler.

şezlong kazasınada güldüm kimlerin gözü değdi kimbilir pikkinili pikkinili gezerken beyaz meleğe:)))gözleri çıkasıcalar

yasminim sarı kafa bizi büytmekle meşgul :KK50:dönem dönem coşup duruldu bugüne kadar bi kaç güne kadar bana türkün ateşle imtihanını yaşatıyodu azda olsa duruldu.değişik değişik huylar peydah oldu pepenin 7 ecdadına küfrettim herhal:KK50:tamamen onu taklit ediyor ne boktan çizgifilmmiş yaw.git anne git seni istemiyorum.git araba git senden nefret ediyorum.dengesiz dengesiz eller mimikler aynı o gibi hareket ediyor falan.evde ne oldum delisi oldu gak deyince park guk deyince dondurma bakalım hayırlısı.şimdi büroda sabah erkenden kalkıp işe gidicem giyiniyim ben deyip fırlıyor bakalım iş aşkı ne vakit son bulur.bu ara kaça bölündüğümü ben bile hesap edemezken bide onun afraları tafraları çok yoruldum. Neyse şükür bunada.buda gelir buda geçer diyorum . Sizinkilerin haleti ruhiyesi nasıl

poli bacı yazını okuyunca dedim ben niye düşünemedim bu pepeyi bizimkilerde düşkün ona ve kerem babacı oldu halde çok ayrım yapmazdı şu son 2 aydır anne dit anne çık aynı hareketler var.. bizimki birazda kıskançlıktan iyice cozutmuştu akşama kadar peşinde kuzum oğlum aşkım diye koşturayım akşam babayı görünce beni adam yerine koymuyordu sıpam valla zorumada gidiyordu kızmamaya çalışıyordum ama bazen iyice sapıtınca kızıyordum. ama çok şükür bir iki gündür iyiyiz ..gece anne diye kalkıyor ben alıyorum hatta dün gece kaanıda uyandırmış oda içerde yatmak istedi babasını gönderdim kıyamet kopmadı anne dedi bana döndü gülücük attı uyudu gündüzde pek yağlı ballıyız..ama tabi kerem bu ne yapacağı pek belli olmaz bugün yarın yine cozutabilir işde kuzular duruma göre inatlaşıyorlar..

büyüdüler ya yinede eskiye bakınca benim mutfakta kırılmadık dökülüp saçılmadık şeyim kalmamıştı şimdi az buçuk doğru yanlış biliyorlar yapmamak gerektiğini biliyorlar.. hatta yemek hazırlarken içeri öteberi taşıyorlar sofra kurulurken... bulaşık makinesini boşaltırken kerem tek tek alıp veriyor bana.. ortada çöpe atılacak kağıt ıvır zıvır varsa çöpe atıyorlar mutfakta.. ufak tefek getir götür işleri yapıyorlar eskiye bakınca konuşmada daha iyi dertlerini daha iyi anlatıyorlar sayıları saymaya başladık sıralı bir şekilde.. güzel gelişmelerde var böyle işde çok şükür bu ara sadece sıcaklarla başımız dertte onun dışında keyfimiz iyi sayılır...

Son düzenleme:
Anıl da pepeyi çok seviyo kızlar.Annecim seni çok seviyorum, çiçek alıcam sana diyo.Pepeden öğrenmiş.Kötü laflar yok ama bananeyi sık sık kullandı bi ara.Dün de babannesine profesyonel yardım ister misin demiş.Reklamlarda mı gördü ne.Bazen lanet olsun diyo kızınca.Ne duyarsa kaydediyo:KK43:

Slm güzel anneler.çok uzun bi aradan sonra bi bakayım dedim neler yapıyosunuz oku oku bitiremedim ve hiç bişey hatırlamıyorum:)herkesler iyidir inşallah.biz iyiyiz.çağan büyüyüp gidiyo konuşmayı söktü baya.çişimizide öğrendik bi ay falan oluyo.gece gündüz bağlamıyorum artık hiç.bağlatmıyo zaten tuvalete yapcam diyo.5 günlük kısa bi tatil yaptık yarın okul var yine..olsun iş olsunda çalışalım diyorum kendi kendimi teselli ediyorum...sizleri ve kuzucukları öpüyorum kocaman kocaman.fırsat buldukça girmeye çalışıcam artık..öpüyorum herkesi:KK16::KK16::21:

selamlar,
in cin top oynuyor kimsecikler yok.. nerdesiniz hatun kişiler...

cagancuk hoşgeldin canım, iş başı yapmışın sanırım kolay gelsin..çiş işinide halletmiş çağan kuzu maşallah... bizimkilerde konuşmayı birden söktüler teyp gibi anında herşeyi kaydetip unutmuyorlar bir daha sorduğumda yada tvde görürlerse hemen söyleyiveriyorlar cümleler kuruyoruz düzgün artık kaan biraz daha geride keremd önden gidiyor bu konuda yine...çiş işi 2 ay sonra başlıyacak bizde inş...izin dönüşü...

mrs. dinçer mrs. dinçer danışmayaaaa
mrs. dinçer mrs. dinçer danışmayaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....:)))))))
:82:

Son düzenleme:
Nazlım Anılda iyice öğrendi çişi.Geceleri kendi uyanıyo, yapıyoruz.Bazen beze yapıyo gece, bazen de kuru kalkıyo.Anne yanlışlık oldu diyo ama gündüz kaçırmıyo şükür.Yalnız iştah kesildi eskiye nazaran:KK43:

Çagancuk hoşgeldin.KPSS işi ne oldu? Yavru nasıl?

Nazlım Anılda iyice öğrendi çişi.Geceleri kendi uyanıyo, yapıyoruz.Bazen beze yapıyo gece, bazen de kuru kalkıyo.Anne yanlışlık oldu diyo ama gündüz kaçırmıyo şükür.Yalnız iştah kesildi eskiye nazaran:KK43:

Çagancuk hoşgeldin.KPSS işi ne oldu? Yavru nasıl?

yasmin hadi sanada geçmişş olsun sizinde çiş işi bitmiş.maşallah diyelim nazar değmesin paşaya,nazlı darısı başına ve bütün bezli kasım zıpırlarına.

offf tatil bitti bu gün burda son günümüz dinlendim mi hayır hiç dinlenmedimm:KK43:(.yarın çıkacaz kayınvaldelerde mola verip pazar eve geçecez.kocaya uğrayalım gece kalmadan eve dönelim oruca başlamadan çamaşır işlerinii hallediyim yol yorgunu oruçlu oruçlu zor olur diyorum ama nafile kalacak illaki sanki gece orada uyuyunca nolcaksa.tabi onun için sorun yokkk.
neyse toplaşırırz inş burada yine.buranın muhabbeti başka oluyoo beeee

Herkeze türkiyenin tam ortasından selam olsun

Ramazan ayınız mübarek olsun hayırlara vesile olsun inşalllah.ben ilk günden gelen misafirden daha siftah edemesemde sıcaktan ötürü bişey yemeden gün bitiyor ama sıvıda almadan nasıl olur inanın hiç bi fikrim yok çoook sıcak ama çok bu yaşıma kadar ilk diyebilirim buralarda gördüğüm derece sahurda 1gr serinlemiyor hiç anlamadım vallahi hayırlısı bakalım yaz gelsin dedik ama yok bu kadarı benim bünyeme ters kış demiyimde güz olsun artık:KK43:

Herkeze türkiyenin tam ortasından selam olsun

Ramazan ayınız mübarek olsun hayırlara vesile olsun inşalllah.ben ilk günden gelen misafirden daha siftah edemesemde sıcaktan ötürü bişey yemeden gün bitiyor ama sıvıda almadan nasıl olur inanın hiç bi fikrim yok çoook sıcak ama çok bu yaşıma kadar ilk diyebilirim buralarda gördüğüm derece sahurda 1gr serinlemiyor hiç anlamadım vallahi hayırlısı bakalım yaz gelsin dedik ama yok bu kadarı benim bünyeme ters kış demiyimde güz olsun artık:KK43:

Sana da hayırlı ramazanlar Polipe kadın.Ankara dün akşam serinledi.Orasıda öyledir tahminimce.Facede sayfa alacaktın ne oldu?

polip hatun hayırlı ramazanlar sanada... benimde daha var ama misafirin etkilerimi var ne heyheylerim üzerimde bu aralar.. oruçta sinir yapar değilmi...:KK76::95:
sıcakların etkiside var ..Allah yardımcımız olsun valla.. Akşam yeni komşum iftara çağırmış yeni gelin güzelde yapmış ama dolu dolu koydu azalttırdım ama bir kaç çeşit olunca artıkda bırakamadım ayıp olur diye patlıyacaktım...sahurda bişey yemiyecektim koci çorba içelimde yatalım dedi yarım kase çorbayı zor içtim.. bana bir galon su soda ve çorba yetiyor iftarda ama yinede yemek yapıyoruz çeşit olsun nefsimiz körlensin diye...

dün yağmur yağdı burasıda serinledi biraz
o heyheyler bendede var ama misafir kaynaklı değil oğlan kaynaklı
eli ayağı durmuyor deli ediyor beni
akşam anne benim canım neden şıkılıyo olabilir
diye soruyordu hasbinallah dedim sinirden ağlattı biara beni.enerji patlaması var sıpada

yasminim ben bu sayfayı açmaya vakit bulamazken o face fuzuli olur bana. hem bizim ailecek hesabımız yok gereksiz gerginliğe sebep olur şimdi bıt bıt ötmesin herifde oğlan yetiyo artıyor be bacım hiç çekemiycem onun muhabbetini
öpüyom hepinizi
maillerime bakıp burayı açmaktan başka bişey yapamıyom nette
sağolsun yerimden kalkar kalkmaz oturuyor.
ben kayunun kanayan dizlerine bakcam diye

X