2008 Kasım Anneleri

selam bacılarım; özledim yazayım dedim.
dün kızımla beraber okula gittik. köyde tavukları inekleri kovaladı, toprakla oynadı. onun için süper benim için çok yorucu bir gündü. öğlen 1 gibi eve geri geldik,uyuduk uyandık ondan sonra da akşam 9 buçuğa kadar gene sokakta bisiklet salıncak. artık eve giremiyoruz noolcek bilmem. diş doktorumuzun bizi bi güzel haşlaması sonucu biberonu da emziği de bıraktık. gece artık sadece yatarken 1 bardak süt veriyorum ben, sabaha kadar maşallah onla yatıyo. o da bardakla. 2-3 gün "nerde ben bebekim beeboon la içiçem" dedi ama şimdilerde hiç sormuyor.
böle işte, temizliğe girişicem önümüzdeki hafta, kapsamlı bir şekilde, her şey gözümde büyüyor. kadın da almak istemiyorum,başında bekle yarım yamalak yapsın, kendim yaparım daha iyi diye düşünüyorum.
öpüyorum sizleriii..

ayyy bir saattir kızı uyandırmaya çalışıyorum uyanmıyor yaaa.akşam yatmıyor sabah kalkmıyor tembel tembel yatıyor gidiyom geliyom dürtüyorum ıııhhh ben uyuycam diyip kıçını dönüp geri uyuyor.acıktım kalksada kahvaltı etsek

ooo maşallah benim oğlanlar en geç 9,30 kadar uyurlar çok geç yatsalar bile kaan erkenden kalkar çoğunluk...
aç bırakmış senin kız seni... yaramaz... birde ben uyuycam diyo hee ...)))

Merhaba canlarım.Anılda sabah uyanmayı bilmedi.Ankara festivali var belki duymuşsunuzdur.Konserlerden sonra havai fişek gösterisi oluyo ve balkondan net izleniyo bizim.Anıl akşam eve geç gidince üzerime düştü baya.Canım annem seni çok seviyorum, çiçek alacam sana dedi. Pepee varya onu izlemiş hemen anladım.Gaza gelip tüm akşamımı yapışık geçirdim onunla.Yatıracaktım anne şimşek patlıcak ya izleyelim dedi.Havaii fişeğe şimşek diyo:)O da geç başladı.10,30 gibi uyudu yavrum..Tabi kalkması zorlaştı.Nasıl tatlı uyuyodu, kızarak kaldırdım.Bu seferde üzüldüm.Kuzum benim burnumda tüttü(

çiş durumlarında aslında kaan sanki hazır gece bezine yapmıyor. gün içindede kaka yaptığını anlıyorum ama kerem hiçç torbası iyice ağırlaşıyor banamısın demiyor öyle koca torbayı sallaya sallaya geziyor..:))
ama lazımlık almadık dha burada ev gereçleri satan dükkanda yoktu yani leğen tabure felan var o yoktu büyük mağazayada ben gitmedim adamda üşeniyor kaldı...
zaten düğün sonrasına hazır olacağız düğünde çok uğraştırırlar beni şimdien başlarsam..
biberon yine eskidi iyice dağıldu ucu ama yinede istiyor kerem diretiyor üstüne döküp saçarak içiyor inat ettim almıycam uç diye...
ayyyyy başımda boya boya diye bağrınıyor yine kafamın etini yedi açayım azcık oynasınsda bende rahatlayım oda... buralardayım gelirim yine...

Anılın altını açtık dün, bez yok.Akşam ben gelmeden bi kere yapmış halıya.Babannesine dedim bez takma bugünde.Başladık yine bakalım. Ama geceleri bezi ıslatıyo.Denicem yinede:)

yasmin sen gece 10,30 geçmi diyorsun ooo kaan gündüz uyumuyor çoğunluk akşam en geç 9,30da uyuyor ama keremin bu ara bir aksiliğ var babay çok düştü beni hesaba almıyor... gece 1 de zor yatırdım gündüz 1 saat uyumuştu... bu ara herşeyde uykuda yemekte vs. hep inatçı kıskançlığı üst boyutlara ulaştı kaan daha sakin ona bakınca...

bizde hergün helikopterlerle aydedeye bakma merasimimiz var bu ara ne varsa gece gündüz askeri helikopterler kalkıyor sürekli tam karşı tepede binası görüyoruz... aydedeye iyi geceler deyip el sallamadanda uyumuyoruz...

sizin havai şimşekler..:)) de iyiymiş..hehehe...
bu arada çizgifilme daldı boyayı unuttu süt istiyor vereyim bari...

Son düzenleme:

Canım sabah 7 de uyanmak zorunda Anıl.Kayınvalideme götürüyorum ya.Mecbur yatırıyorum.Zaten gündüz 11 gibi yatıp 2-2,30 gibi uyanıyomuş.Yoruluyo yatana kadar, uyuyo.9-9,30 gibi yatsa ne iyi olur..

şimdi bardakta sütlerini verdim nesguikli.. kerem biberon istedi bak yırtılmış kaka olmuş baban alsın yenisini diye oyaladım bana babiiii al diyor mavi renkli olacakmış yenisi...kaanda da mor takıntısı herşeyi mor istiyor .:))

evt sizin erken kalkma durumu var onu unuttum... benimkilerde çok yoruluyor bazedn gündüz uyumöayıp 8 de yatıyorlar kaan yine sabah 6-7 kadar yatıyor onunla ama kerem 10-11 gibi kalkıp sonrada geç yatıyor... gece aydede arıyoruz balkonda yok oğlum bak uyumaya gitmiş diyorum bak herkes uyudu sen kaldın diyorum ma aç diyor araba oyunu yanii bende sen uyu yarın açıcam diyorum zorla ayağımda uyutup yatırıyorum rüşvetle uyuyor dünde bütün oyunları saydı öyle he dedim yatırdım sabah ilk işi uuuru aç tavuklu horozlu oyun var onu istiyor..

maşallah çiş işinde inş. mutlu sona çabuk ulaşırsınız... anılda aqrtık bilinçlenmiş baksana en az bir yada iki kere yapmış ilk seferde...

Herşeyi anlıyolar Nazlım.Geçen gelme bizim yatağımıza dedim.4 Gün oldu herhalde yada fazla..O günden beri gece gelmiyo.İşine gelmiyo bazı şeyler.Oyun oynarken külodunu çıkarıp tuvalete gitmek zor geliyo, oyunu yarım kalıy yüzden yapıyo..Anne canım istemiyo diyo bazen.Artık biraz zorlucam.Rüşvetle falan:)

ahhh ahhh birde kerem anlasada gece gelmese yanımıza... hergün yatarken söylüyorum... son birkaç haftadır hiç düzenli bir uykum yok öncesinde varmıydı hayır ama yine şimdiye bakınca daha iyiydi aksi değildi bu kadar.....(

valla biz tam düzene sokmuştuk yatma vakitlerini yaz geldi hepsi alt üst oldu gelen giden derken biz gittiğiimiz yerleren geç geliyoruz falan gece 1 bulduğu oluyor sabah ta geç kalkıyor öğle uykularıda bir kaç gündür güme gidiyor .öğlen muhakkak uuyusun istiyorum çoccukta düzen falan kalmadı çok can sıkıcı.
betülde bir haftadır ağlıyarak uyanıyor sizin yatağa gelecem diyor getiriyoruz uyuyor geri götürüyoruz.ben çok sorun yapmıyorum ama babası alışacak diye sorunn yapıyor istemiyor bizim yatağa gelmesini ben kıyamıyorum.
heee bu arada 4 tane dişimiz birden çıkmaya başladı alt iki baya meydana çıktı üstlerde patladdı heralde birazda ondan hırçın

Ya aslında çok yol katettik.Miniciktiler , şimdi şarkılar söyleyip film seyrediyolar.Sütlerini memeden değil bardaklarından kendileri içip, yemek yiyolar.Parkta oynuyolar, çişlerini kendisi yapanlar, bilgisayarda oyun oynayan var.Daha ne olsun, hepsi birden olmaz di mi:) Yavaş yavaş,,,

öyle valla bazen söylediklerini yaptıklarını görünce şok oluyorum bunu benim miniğim mi yapıyor söylüyor diye hala küçük bebek gibi geliyor sonra bir davranışıyla bakıyorum ki büyümuş hatta bana kafa tütüyor diyorum bunun ergenliğinden korkulur:)))allahım güzel günler gööstersin hepsine

Anılda o gün nerde duyduysa inadına yaşamak diyo:))))))) Kusurunu bulursak lafı değiştiriyo.Artık yol yordam öğrendiler:) Rabbim acılarını göstermesin..

Kızlar maşallah ne kadar güzel konuşuyor kuzular bıcr bıcır.Bizimki hala sökemedi.Yani sizinkile gibi ya da yaşıtı arkadaşları var,oyun grubu arkadaşları,onlar gibi akışkan değil.Çok şükür bu eve taşındıktan sonra çok geliştirdi kendini ama yine de öyle akışkan konumuyor.Cümle kurması bile tek tek kelimelri söylemek şeklinde oluyor.Mesela Babamın banyosu bitti diyeceğine,baba banyo bitti diyor veya bu annemin terliği diyeceğine bu anne tee diyor.Her kelimeyi de hala çıkaramıyor hatta çoğunu hala ilk iiki harfini söylüyor.Onunda zamanı gelince konuşur desem de içten içe de üzülmüyor değilim.Kendini anlatamayınca çok kızıyor bize,niye onu anlamıyoruz diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…