2008 Kasım Anneleri

lorecimm bende oyle vicik vicik sevmem ama nebilim yaa dogum yaptigimda yalnizlik cok incitmisti beni.

ben aninda koyarim lafimi,o yuzden k.valide pek sallayaamz benim yanimda.kirmam dikkat ederim ama

tepemede cikarmam yani kimseyi.zati azcik korkar benden,korkar demeyimde cekiniyor:)

mucu o geliyor canim bize arada,2-3 haftada bir filan.nebilim biz az gidiyoruz oda sikayetci diil halinden.

polii ben kavgaciyim briaz,seninkiyle takas yapsak kesin bogazlariz birbirimizi.

sizinkide bir aşk evliliği sanırım.

senin başının açık olmasından ziyade geleneksel ev gelini olmamandan rahatsızlık duyuyordur bence

konyada öyle bir durum var çünkü.

çilek o kadarı da fazla yaaa mesafeyle aile olmak çok zor.tatlı mesafeden yanayım ben.ben onun sınırlarıma girmeyim oda benim tatlı muhabbet geçinip gidelim.ben 4 ay gitmesem kaynanam tefe koyar lenn.şu halimizde bile söyleniyor.

yok yok başı kapalı isterdi.o önemli bi kriter sülale için.bizimki aşk evliliği sadece aşk filörtü olacaktı oğlu tongaya düşürdü beni ah şimdiki aklım olsa evlenirmiydim bilemiycem hoş oğlundan daha tatlı koca bulamzdım ama sülale ile beni yanyana koy çok iğreti duruyorum:KK37:

yok yok başı kapalı isterdi.o önemli bi kriter sülale için.bizimki aşk evliliği sadece aşk filörtü olacaktı oğlu tongaya düşürdü beni ah şimdiki aklım olsa evlenirmiydim bilemiycem hoş oğlundan daha tatlı koca bulamzdım ama sülale ile beni yanyana koy çok iğreti duruyorum:KK37:

İğreti gelin misin sen:)

mucıze hayalet gıbı ne zaman nereden ses verecegı bellı olmaz bızımkının
kızlarını sorarsan sevmedıgın ot burnunun dıbınde bıtermıs dıyeyım sen anla ıste

cılegım senı cok ıyı anlıyorum
olsun yıne de sureklı laf sokan cevrıye olmasından ıyıdır

polıpe emın ol krıterlerıne % 90 uysaydın bıle mutlaka muhalıf oldugunuz noktalar olurdu canım

amaan nebiliyim ya.en iyi kaynana mezarda ki kaynana demişler .

yok öyle süper olamazda zaten.

bizde ilerde aynı şekilde olcaz .çünkü kuşak catışması var.

aslında kendi annelerimizlede probler yaşıyoruz ama takmıyoruz onlarda kızlarıyla yaşıyorlar ama alınmıyorlar.bu düzen böyle gelmiş böyle gider.

Yaşını başını almış iki eski arkadaş hanımefendi yolda karşılaşmışlar… Hal hatır... sormuşlar… Sıra çocuklarına gelmiş… “Senin oğlan nasıl, evlendi mi?” diye sormuş biri, “Evlendi” demiş öteki, “evlendi ama ah, sorma, öyle bir gelin çıktı ki, felâket!..
Sabahtan akşama çalışıyor, evde doğru dürüst yemek pişmiyor, yorgun olduğu zaman oğlum...a yemek pişirttiriyor. Bazen sabah kahvaltısını bile oğlum hazırlıyor. Ne dikiş var, ne ütü. Bir kadın bulmuş, bütün işi ona yaptırtıyor. Evde prensesler gibi oturuyor, oğlum için özel hiçbir şey yapmıyor, çok üzgünüm, çok…”
“Vah vah” demiş arkadaşı, “peki kızın nasıl, o da evlendi mi?”“O da evlendi” demiş arkadaşı, “ama o çok mutlu, öyle iyi bir damadım var ki, kızımın elini sıcak sudan soğuk suya sokturmuyor. Kızım çalıştığı için çok yoruluyor, çoğu akşam, yemekleri beraber pişiriyorlar, hatta bazen damadım hazırlıyor. İnanır mısın öyle iyi bir çocuk ki tatil günlerinde kahvaltısını kızımın yatağına götürüyor. Bir kadın bulmuşlar, evin bütün işlerini o yapıyor, kızım evde hiç yorulmuyor, prensesler gibi oturuyor, kocası da ondan iş beklemiyor, çok memnunum, çok

polipecim buda senin için .boşveeeeeeeeeeeer gitsin.kocanla iyi ol kocan sana iyi olsun seni kimseye ezdirmesin gerisi boşşş.

Bardağı yere bırakın bugün! ( Biricik )
‎1. Profesör elinde içi dolu bir bardak tutarak dersine başladı.
Herkesin göreceğ...i bir şekilde tutuyordu ve ardından sordu :
“Bu bardağın ağırlığı sizce ne kadardır?”
'50gm!' .... '100gm!' .....'125gm'
..diye öğrenciler yanıtladı.
“Bardağı tartmadıkça gerçekten ben de bilemem,” dedi profesör, “ama, benim sorum şu ki :
Bu bardağı birkaç dakikalığına tutsaydım ne olurdu?”
‘Hiçbirşey' …..diye yanıtladı öğrenciler
Tamam peki 1 saat boyunca tutsaydım ne olurdu?' diye sordu profesör bu kez…
Kolunuz ağrımaya başlardı efendim' diye öğrencilerden biri yanıtladı
“Haklısın, peki şimdi ben 1 gün boyunca tutsam ne olurdu?”
“Kolunuz iyice ağrır, kas spazmı & batar vs gibi sorunlar yaşardınız ve hastaneye gitmek zorunda kalırdınız!”
….. tüm öğrenciler çeşitli yorumlar yaptı ve gülüştüler
“Çok iyi.
Peki tüm bu sorunlar olurken bardağın ağırlığında bir değişme olur muydu?”
diye sordu profesör.
‘Hayır‘…. diye yanıtladı herkes
“Peki o zaman kolun ağrımasına ve kas spazmına neden olan neydi?”
Öğrenciler bulmaca çözermişçesine düşünmeye başladılar.
“Acıdan ve ağrıdan kurtulmak için ne yapmam gerekir bu durumda?”diye tekrar profesör sorar
“Bardağı bırakın düşsün!” diye öğrencilerden biri yanıtlar.
“Kesinlikle!” der profesör.
Hayatın problemleri de böyle bir şeydir.
Onları kafanda birkaç dakika tutarsın. Bir sorun yokmuş gibi görünür.
Uzun bir süre düşünürsün, başınız ağrımaya başlar
Daha uzun düşünün …Artık seni bitirmeye ve hiçbir şey yapamamana neden olur.
Hayatınızdaki mücadeleleri ve problemleri düşünmek önemlidir,
Fakat daha önemlisi onları her günün sonunda, uyumadan önce yere bırakmaktır (bardak gibi).
Bu şekilde strese girmez, ve her gün taze bir beyin ile uyanır ve her konuyla ve yolunuza çıkan her mücadele ile başa çıkabilecek güçte olursunuz!
Bu yüzden bugün ofisten ayrıldığınızda,
Sevdiklerinize şunu hatırlatın :

“Bardağı yere bırakın bugün!”

dediğin doğru bende o bardağı öle birine dan dun söleyerek bırakıyom sesli söleyince rahatlıyorum aslında evde kendime bi ağlama duvarı yapıyım bari orda çemkirir çemkirir rahatlarım:KK69:walla sağolun sizde rahatlattınız bugün beni off datlımı bende 3şekerli çayımı içiyim pekmez gibi oh yarasın:KK9:

ne edeysunuz..
kaynanalar çekiştirilmiş amanda amannnn..:))
ben mevzuya hiç girmeyim şimdilik sevdiğim saydığım bir kaynanam var ilerde yeni gelinle birlikte ne olur bilemem...

biz işleri bitirdik pasta börekte bitti.. kerem ben bulaşıkları hallederken uyandı.. iki dolandı yanımada şimdi bende oğluma köfte yaptım beraber yiyoruz...diğer kuzu uyuyor onun içinde çorba pişiyor... akşama kocada ne bulursa yesin çorba içsin daha yerimden kalkamam valla...

gunaydın hanımlar
konu kaynana olunca ne cok konusmussunuz ıkı gundur 1sayfa bıle yazmıyordunuz sızı sızı kotu gelınlerr
benım kaynanamda ole arkamdan kotu konusmaz evıme gelıncede her ısıme yardım eder kışlık erzagımı yapar ben orumceklerden cektım neyse amannn bosverdım artık
dun eylulu alıp doktora goturmem 7 yı buldu bademcıklerı sısmıs kulaklarınd da akıntısı vardı damla verdı ılaclarımızı alamadık nobetcı eczane cok uzak bır yerdeydıı malesef kaldı kocayada kavga ettım hıc yuzune bıle bakmadım aksam markete gıdecektı cıko alıyımmı dıyor ıstemem dedımm dıyetteyım yha artık durmadan abur cubur alırrr

geçmiş olsun ıcır son olur umarım havalarda yanar döner bi düzelemedi.kaynanalar iyi konu konuş konuş bitmez dünya bitirememiş bu konuyu bizmi bitireceğiz:))

saol canım sımdı ılaclarını almıslar benı aramıs bı ılacı var bu toz , toz olarak mı verıcem dıyor hıcbırseyden haberı yok anlattım icınde olur yada kaynattıp ılıtıp verceksın dedım bıraz ugrassın bakalımm:KK47:

selam güzeller herkese günaydın,kalktık oğluşumu köye bırakıp geldik zar zor giyinip süslenip derse koştum,aslında 11de balıyordu çocuklar rica etti bu hafta 10.30da başlayalım diye tmm dedim ne gelen var ne giden,sekretere dedim gelirlerse ararsınız ben eve gidiyorum kahvaltı yapıcam diye
kahvaltı yaparkende size bi bakayım dedim :KK16:

dün herkes hoşgeldin yazmış ama ben gitmiş oldum, yasminim de 7+ oldu demiş, yasminim bebeğim sen iste ben hemmen 18+ yaparım nolcek lafımı olur :KK23:

saçlarımı boyattım yine kızlar ehehehe,aynı renk çikolata kahve ama aralara gölge attırdım bu sefer, yaz geldi yaa şöyle bi estireyim dedim değişiklik olsun :))

senin öğrenciler uyuya kaldılar ozaman beyaz hadi kızlar neysede erkek öğrencilerİN uçarak gelmeleri lazımdı:KK55:

Son düzenleme:
:KK60::KK60: ehehehe yani bencede öyle olması gerekliydi polipim.neyse aradılar şşimdi gelmişler beni bekliyorlarmış :)) gözleri yollarda kalmış :KK66:

gideyim ben fırsatını yakalarsam gelir ara ara yazar giderim mucuks

X