2008 Kasım Anneleri

Anıl asla sallatmadı kendini ayakta, bağırarak atardı..Memeyi de aynen.Silikon memeyi ağzına verirdim anında sinirle fırlatırdı.Geceleri neler çektim:) Ama değdi, annesi kurban olsun.Cumartesi dede ve annennesi yemekten sonra kalktılar, hadi gidelim dediler.Anılda gitmek istedi.Dedesi oğlum yarın pejoyla gelip alıcam seni dedi.Yalan söylüyosun dede dedi ve yüzlerine bile bakmadı:)) Dünde evde vakumlu askılıklardan biriyle oynuyodu.Bi yerlere attı biz bulamadık.Akşam babası nerde oğlum askılık dedi. Gitti o karışıklık içinde sabah attığı yerden alıp geldi diğer odadan.Küçük adamım, ölürüm kuzuma..

ohh nazllı seninkiler ne güzel yastığı alıp uyuyormuş maşallah.

betülün iyi geceler öpücüğünü verip iyigeceler dileyip odasına gidip yattğını görecekmiyim acep.daha odadan bile ayıramadık.kendi odasına geçme zamanı geldi geçiyor bile.sadece öğlen uykularında kullanıyor odasındaki yatağı.

yasmin yatağına yatırıyorsun ısığı söndürüyorsun oda oyle uyuyormu yoksa yanına yatıyormusun uyuması için.

Bazen cailolu bebeği var.Çocuğum diyo ona.Onunla uyuyo, ışığı kapatıyorum ama kapı aralıklı kalıyo.Annecim ben burdayım diyorum.Kendi yatıyo.Bazende anne ikimiz yatalım mı diyo.Bende onunla yatıyorum seve seve, nefesini, boynunu koklaya koklaya:)

:nazar::nazar::nazar::nazar: sakin vee düzenli bebelere nazar boncugu gondermistim gelmemis bida yazim bari....

kocaman masallahh vallahii,biz hic oyle seler yasamadik insl. yasariz.

Çileğim gece Anıl uyanıyo bir kere, anne diye bağırıyo.Ağlayana kadar gitmiyorum yanına.Bazen uyuyo, bazen ağlıyo.Alışkanlık yapmasın:)

cumartesi benimkide dayısıyla dolandık geldik dayısı ben gidicem artık dedi yok dayı gitme benimle oyna dedi oda hadi len kendine yaşıtın birini bul dedi baktı dayısı gidecek dur dayı dışarısı çok soyuk gitme diyor:))kıyamam kuzuma bizim salladığımız tüm yalanları artık bize sallar oldu:)

maşallah diyelim anıla nazar değmesin kuzuya.

vallla hiçç öyle bebekleriyle falanda sıcak ilişkisi yok.alıp uyuyacak kadar.hayal gibi betülün kendi kendine yatması:KK43:(

bu arada biz muzlu süte bi takıldık sormayın 1kutu veriyorum başka vermiyorum süt içmez dedik bu seferde şeyini çıkaracak gibi süt bağırsakları şoke etti herhal kaka sertleşti günde 3-4 kere vc ye gidiyor az az yapıyor geliyor bitermiki bi süre sonra.bir kere yapardı tam yapardı bu böyle kötü oldu yaww

yasom masallahh anil zaten hep akli basinda sakin bi cocuktu,masallah oglumaa..

Ben denizde cok zorlandim,cok gazli bi bebekti,3 haftalikken misafirim gelmisti cok sasirmislardi haline.

minnacik bi bebe 2 saattemi uyumaz,ben 4 saat araliksiz uyuanlari biliyorum :KK43: neyse yani demek

istedigim hep sorunluydu.hareketliydi uykuyu sevmezdi,gazliydi..diyorumya 1 ayi bile dolmamis bebek iki

saat uyumazmi,uyumazdi vallahi.hep kucak hep saallama oyle boyle bitti gunlerimiz.kisacasi cok zor

buyuttum ben bu danacigi.simdi yatagina bari alissin istiyorum,uyuyunca kaldriyoruz 2-3 saat sonra

yine geliyor.krese baslasin odasini ayircam insl. duzelir artik cunku essek kadar oldu :)))))))

yasom masallahh anil zaten hep akli basinda sakin bi cocuktu,masallah oglumaa..

Ben denizde cok zorlandim,cok gazli bi bebekti,3 haftalikken misafirim gelmisti cok sasirmislardi haline.

minnacik bi bebe 2 saattemi uyumaz,ben 4 saat araliksiz uyuanlari biliyorum :KK43: neyse yani demek

istedigim hep sorunluydu.hareketliydi uykuyu sevmezdi,gazliydi..diyorumya 1 ayi bile dolmamis bebek iki

saat uyumazmi,uyumazdi vallahi.hep kucak hep saallama oyle boyle bitti gunlerimiz.kisacasi cok zor

buyuttum ben bu danacigi.simdi yatagina bari alissin istiyorum,uyuyunca kaldriyoruz 2-3 saat sonra

yine geliyor.krese baslasin odasini ayircam insl. duzelir artik cunku essek kadar oldu :)))))))

Çileğim Anılda gazlıydı.Boğazlı bir çocuktu.Emip kusuyodu..Gece uyanınca ne yapacağımı şaşırırdım.Ne ayakta sallanır, ne yalancı meme alır.Süt dersen birikmezdi.2 Saat uyuduğunu bilmem. 4 Gece hiç uyumadan geldiğimi bilirim işe.Ay çok zordu.Sonra 8 aylıkken uyumaya başladı şükür:)

Çileğim Anılda gazlıydı.Boğazlı bir çocuktu.Emip kusuyodu..Gece uyanınca ne yapacağımı şaşırırdım.Ne ayakta sallanır, ne yalancı meme alır.Süt dersen birikmezdi.2 Saat uyuduğunu bilmem. 4 Gece hiç uyumadan geldiğimi bilirim işe.Ay çok zordu.Sonra 8 aylıkken uyumaya başladı şükür:)

hepsi ayri ayri iste canimyaa.Allah saglik versindee bak yakinda 3 yaslarina gircekler.yolda yürürken filan nasil duygulaniyorum ben;habire konusuyor muhabbet ediyor buyuk adam gibi cok hosuma gidiyor.
:nazar:

benimki uyanmış yatağında kendi kendine şarkı söylüyor

ellerim tombik tombik kirlenince ne komik
kirlli yüsler sevilmez güselliği görüllmes
saçlarımız bakım ister hele dişler hele dişler..

iki hafta görmesin birilleri görünce aaa nekadar büyümüş diye sasırıyor.ben zaten hareketleriyle hergün saşırıyorum.ahh ahh bi gün bize tepeden bakacaklar:KK43:

polim bir ara bizde o muzlu çilekli olanlara dadanmıştıkta artık sadece nesguikli içiyorlar oda azalttılar baya gecede bir bibierona indi bazen hiç içmeden sabahı ediyorlar...
bu arada güle güle...

bewnim kaanda çok gazlıydı gelen anam nasıl kızarıyor bu bebek derdi zaten ağlamaktan göbek fıtığı oldu göbek deliği fındık gibiydi.. şimdi normal ... gece zaten çoğu zaman kanepede uyuyp kalıyor yastıkları her daim içerde.. bende uyuyacağı zamanı bildiğim için altını felan değiştiriyorum vaktinde uyuyunca kucaklayıp yatağına götürüyorum... keremde bu ara salıncakta uyur oldu ona çıkıyor keyif yapıyor sallanmadan bile tvye bakarken uyuyor onda bende alıp yatağına koyuyorum bir iki gün önce sabah 7 kadar uyudu yatağında keremin gece 3-4 gibi bizim yatağa gelme huyu var :))kaan sabaha kadar deliksiz uyur...babası gitmeden uyanır içerde yatmak ister oda yatırır kanepeye orda uyur birazda...

mucu onu yiyesim eldii yeminlee,masallah..Bu ara hayal kuruyorlaryaaa bizde geberiyoruz gülmekten..

hadi sen fil ol agla diyor,sonra kendisi agliyor..kiziyor fil gibi agla deniz gibi diil diyor:))) degisik bi ses yapiyor fili aglatiyo..tmm gel gel kizmadim seni gezdircem diyor,arabalariyla oynuyor bunu,bazen dayanamayip atliyorum tepesinee..dislerimi sIkIyorum cocuga zarar vermemek icin.cokk fena oldular .

X