2008 Kasım Anneleri

veraset ve intikal vergisi beyannamesi almaya gittim belediyeye bikaç evrak daha vardı alınacak bi oraya bi buraya koşturdum durdum
bazı pürüzler çıktı annemin daha önce sattığı ev hala üzerine gözüküyo vergi borcunda çıktı falan bide onunla uğraştım adama gittim kavga ettim:)avukatla konuştum
neyse hallettim sayılır...
büyük abimiz yerini satıp çıkıyo aramızdan hisseli tapu zatn diğer elemanlara satıyo biz almıyoruz sonradan gelir satmazdımda sizin yüzünüzdende der durur diye
sonra ortancayla 2. katı çıkalım birer daireyi kiraya verelim diyoruz bakalım hayırlısı bunun için uğraştım yani dün
nazlıcım mucunun dediği gibi karbonatla ıslat ama karbonatla haşlama sakın tadı iğrenç oluyo.
benim işim var bugün evde dün bişey yapamadım koltuk falan çekicem görüşürüz

beledıye tapu bu resmı yerlerle ugrasmak cok zor bı ev ıcın koca bı gun gectı ustunede hıc bır borc falan yoktu su aralar vergı daırelerı ana baba gunu gıbı dıyorlar yasa cıktıya herkes borclarını yapılandırma yapıyorlar

Allah kolaylık versın maytabım

Sıcak suyla ıslat cnm yada ıcıne 1 cay kasıgı karbonat at beklet aksama kadar sonrada duduklude pısır cnm annemler bana eskılerın duduklusunden almıslar cnm termo 15 dk da pısıyor senınkıde olsun yarım saat

doğrusu nohuttan nohutada değişiyor bu işler ben marketten paketle alırken o nohutla savaşıyormuşum meğer şimdi açık alıyorum mandıramızdan köylüler getiriyor pamuk gibi oluyor nohutta önemli:)

ıcırın termosu varmış hahaayyyt bende kek tenceresi bide davul fırın var güzelim naberrr

evet kızlar ılık karbonatlı suyla ısladım 3-4 saat bekletirim sonra yıkayıp biraz haşlarım sonra hop düdklüde pişer sanırım netdende araştırdım hepinizinkini birleştirdim..:)))
ıcırım benimde eski düdüklülerden en büyüğünden hemde 9 litrelik.. ama yemeğim azda olsa çoğu şeyi onda yaparım hem çabuk pişmesi, hem enerji, hem besin değeri yani bir çok açıdan kolaylık oluyor benim elim kolum o ama yeni klipsolardan istiyorum aslında kayınvalidemin var hiç ıslatmaz nohutu pişireceğnde sıcak suyla bir yıkar soğanı çevrilene kadarda durur suda sonra hop tencereye yumuşacık pişer..
ama ıslatınca gaz yapıcı özelliği azcık gidiyoır heralde...:))) ha birde pişirirken çok az kimyon gaz yaptırmıyor..

maytabım zor işler evrak işleri.. Allah kolaylık versin....

polim haklısın açık nohut alır annem çok lezzetli ve iri oluyor pişince bizde genelde hep paket alıyoruz sonra pişsin diye savaş dur...

kız kek tenceresi derken hani şu küllü olanlardanmı? ızgarası var kül koyuyorsun üzerinede kek kalıbını oturtup ocakta pişiriyorsun...benim annemin var küçükken şohben yokken banyoda sobalı şohben vardı ondan kül alırdı pişirirdi keki birde elektrik olmadığında kolay oluyordu misafir için çok severdim ondaki pişen keki...

ewet ondan hayatım
benimde annemin vardı yalvar yakar vermedi evlenirken bana satılmıyomuşda ama şans işte eşimin anneannesi kullanmıyormuş o verdi:)ben de bayılırım keklerimi bunda yaparım hep 1 hafta tazecik durur keki

eskilere götürdün beni poliko annemin vardı onada annesinden kalmış ocağın üzerinde pişirirdi annem şimdi nerde öyle kek
belkide evin bodrumunda duruyordur .fırını olmayan birine verdiğini söylüyordu geri aldıysa

eski deyince bu tencerenin ve saplı uzun gırgırların bende yeri ayrıdır

foto pek net değilde bunu ayaklı mikrofon olarak kullanırdım ne konserler verdim beea pehhh

annemınde vardı kek yapıp elmaları dılımleyıp ustune koyardı ne lezzetlı oldu tasınırken bırakmıstı almamıstı uzulmustum bende polıpp eskılere goturdun benıııı

ay evet ya gırgırımızda vardı ıcırın dediği gibi üstünde simli ipten dantel örtüsüde vardı..:)))))
o derin demliklerdem herkesde vardı bizde yoktu derdim bizmki yeni çaydanlıklardan diye hehe:)) şimdi çaymatikler çıktı hey yavrum heyy..
birde elektrikli ızgara vardı içi telli şişleri dizer kapatırdık ben onda en çok ekmek kızartırdım 5 dkda..:)))
davul fırınında teli kopar boncukları vardı tel üzerinde onlar dökülürdü anamla ikimiz tamir ederdik..:))
ay eskilerde ne güzel şeyler vardı ya nostalji oldu hehhe:))

sende sımdı mavı emaye koca demlıkte vardır sımdı polıp bacııı

bende yok ama dedemlerde gördüm uygun bi zamanda isteyeceğim miraslarına yazsınlar:)benim hiç aklıma gelmemişti bizde vardı ama çiçekli miçekli bişeydi mavisi yoktu hacıdanda sarısını getirlerdi:))

babannemgılde vardı o demlık annemler cay demleyıp ıcerlermıs sonradan yenı caydanlıklar cıkınca atmıslar rahmetlı bbannemde cıcek dıkmıstı ıcıne

bende eskıdım kııı arabıc danslar yapardım sımdı ıkı oynuyomm nefes nefese kalıyom yaslandım ıcım kuflendıı ankara benı yaslandırdıııı

bende eskıdım kııı arabıc danslar yapardım sımdı ıkı oynuyomm nefes nefese kalıyom yaslandım ıcım kuflendıı ankara benı yaslandırdıııı
vay be eskilerden birde arabik müzikler vardı he bir teybimiz vardı ne çok korsan kaset yapmıştım onunla arabik müzikleri çoğaltıp dağıtmıştık arkadaşlar arasında ..:))
birde bir araya geldiğimizde açar oynardık..
sonraları ise radyodan sevdiğim müziklerden kaset yapardım kendime...:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…