2008 Kasım Anneleri

oooo dun muhabbet eskılere gelmıs
benımde eskılerden en net hatırladıgım walkmanım
hıc yanımdan ayırmadıgım ve sureklı yenısını aldırdıgım en degerlımdı benım
hıc kulagımdan kulaklıkları cıkarmazdım hatta benım mınnak kulagıma buyuk gelırdı de
yıne de takmak ıcın kulagımı yara yapmıslıgım bıle var

kocının eskı fotolarına bakarken ben cok guluyorum
rahatsız oluyor nedense onun ıcın pek ortaya cıkmaz onun eskı fotoları
ama benım cok cımcıme fotolarım var
tek kız oldugumdan annemın buyuk heveslerı oldugundan pek kokos yetıstırmıs benı
sımdı ben daha sadelıkten hoslansam da ıcımde bır kokos var her daım

yasmınım hadı canım buyuk bır hızla ılerlıyor tadılat ıslerı

maytabım canını hıc kımseye sıkma kardesın bıle olsa
herkesın ayrı bır yuvası olduktan sonra oncelık kendı aılesının oluyor
bunu gormenın en ıyı yolu kendı anne babalarımız
genclıklerınde ne kadar bırbırlerıne baglı ayrılmaz kırmaz olsalarda kardeslerıyle
sımdıkı hallerınde mısafırlıkten mısafırlıge gorusur oluyorlar
cunku herkesın artık esı cocugu evı gelıyor
bundandır eskısı kadar hassas davranmamalarının sebebı

Günaydın kızlar.Banyo fayanslarım bitmiş dün.Çok beğendim:) Tertemiz olmuş.Banyo dolabı işini halledemedim.Akşam yine bakacaz Bugün kapılarım gelecek..

Lorem alışveriş, abi, kuzenler, oyuncaklar süper bi gün bekliyo seni.Aldıklarınızı topiğe koyacakmısın?

canım hadı temız temız gule gule kullan ıyı guzel gunlerde

canım hıcbırını fotolamadım
yegenlerıme aldıklarımı dun aksam valıze kaldırdık
kuzumunkılerı cekebılırım ama hafta sonuna ancak
bugun beraber vakıt gecırebılıcez ınsa allah
cok heyecanlıyım yıne

günaydın kızanlar
dün efkarlıydım başım dumandı bu sabah daha iiyiyim şükür
yasmincim güle güle temiz temiz otur .işler bitincede tatşle gideceksşn dimi.oh iyi bi dinlenirsin canım
bizim bu sene tatilimiz yok ancak italiano bi haftA verirse kaçarız biyerlere
lorecim güle güle kullansın yiğenlerinde emiralp kuzusuda .resimlerini gördüm facede koca delikanlı olmuş bide dayısına benzettim sanki .babayada çok benziyo ama dayıyoıda görünce onada benzettim

benzıyor dı mı maytabım dayısına
bende dıyorum aslında abıme cok benzıyor dıye ama esım nedense sadece kendısıne benzemesını ıstıyor

bencıl sey ne olacak
bu aksam abım bırde ben konusayım dedı bızım gıdıs meselemızı
ınsa allah hallolur da bızde hazıranda gıderız

maytabım bu arada bugun daha ıyı olmana cok sevındım canım

gunaydın canlarım
yasmınım gule gule kullan canım banyonu sonrasında da tatıle gıdeceksın ne guzel bız bu yıl 1 temmuz gıbı gıdıcez hazran 15 ıle 1 temmuz arası bakıcımız yok ne yapıcaz bılmıyorumm kac aydır dusun dusun kafayı yıycem
lorecım gule gule kullansın yengen ve yıgenlerınn
bende aslında resımlere yazacaktım ama yazamadım herkes gıbı benımde dusuncem dayısına benzıyr senın kuzu

günaydınnn
way lore ne güzel şeyler yapmışın.o askerden bizdede var yaylalar kısmını bastıra bastıra komik söylüyor kafa falan kalmıyor:))abinlede umarım bol bol hasret giderirsin ha bu arada dışardan bişeyler getirirken gümrükte ıvır zıvır bi sürü ödeme yapılıyor falan diye duymuştum çıkarkende aynı durum varmı şimdi abin eli kolu dolu çıkarken bişey olur mu(merak ettimde:)

yasmin ohh mis fayans lar bitmiş yepis yeni olcek herşey ha:)güle güle oturun

başka ne vardı ha maytaparnızda ne var bilmiyorum ama insanın kardeşleriylede kötü olabildiğini görünce 2.çocuk hevesim hiç kalmıyo omasada olur gibi geliyor.çok üzücü umarım düzelir aranız

valla polıpe bır ara taksım topkapı dolmus sesınden bıkmıstık
sımdı sureklı yaylalar dınlıyor bakalım ne kadar sabredebılıcez

tr'den cıkarken yuk haddını asarsan odeme yapılıyor
ama abım ogrencılerıyle geldıgı ıcın yuk problemı yok
ayrıca tr'den alınan degerlı esyada tax free ozellıklı fatura alınırsa havalımanında kdv ıadesını gerı alabılıyorsun

anladım çıkarken kolay girerken zor yani:))

bende geçen amazondan bi alışveriş yapıyım dedim şuydu buydu gümrükde üstüne binbir şey eklenecek astarı yüzünden pahalı olcak dedim koyuverdim

pardon ya yaylaları bastırmıyor ışşşıghhhdır diyor ışıktır kısmını bastırıyor.askerlerin yüz karası totosu kocaman askermi olur:)))

bızımde kayumuz var cok seslı sarkı soyleyıp duruyor pılı bıtınce cok sevındık esımle kulagımızda cınlayıp duruyordu sesı
dedemız yurt dısından eylule at getırmıstı sadece paketletmeye para verdım demıstı her ucagın yuk kotası farklı oluyor sanırım ona gore yuk goturuyorsunn

selam bayanlar, nasılsınız dünden beri...
okuduklarımdan başlayım sonra kendime geçeyim..
lorem dün baya yoğun bir gün geçirmişin maşallah.. kuzunda, abin ve aileside güle güle kullansınlar hediyelerini...bende resimlerini görmüştüm abin ve kuzunun yeni hallerini evet benziyor e boşa dememişler kız halaya oğlan dayıya diye..

yasminim banyo fayansları bitmiş oh ne güzel olmuştur şimdi tertemiz... tadilattı hastalıktı derken bayay yıprandınız tatil size çok iyi gelecek eminim... bak tatilden sonra canlı kıpır kıpır bir yaso bekliyoruz ona göre...

polim ıcırım maytabım sizlere de merhaba canlar.. o sesli oyuncaklar yokmu şu anda bizimde motrorumuz ötüyor dibimde... babamız hep müzikli ses çıkaran arabalardan alıyor tabi fazla ömürlüde olmuyor benim kuzulara...bir müddet sonra pilleri çıkarıyoruz iki tane ses çıkaran oyuncak daha fena tırmalıyor kulakları...

veet bugün iyiyiz şükür kerem düzeldi keyfi yerinde ama ilaçlara devam... iştahımız azda olsa açıldı..
gfecede ilk başta yatmamak için dirensede iyi uyudu bizde azcık dinlendik ama kaan kuzu erekn uyuduğu için erken kalktı 7 olmadan ayaktaydım.. ama dinlendim yinede..
ha kızlar dün nohut yaptım ya öyle bir lezzetli olmuş ki her zaman ıslatıp pişirdiğimden daha iyiydi yavv..
kayınvaliden büyük bir paket vermişti yeni açtım birde onu deneyim diye belki ondan belkide karbonatla ıslattım gündüzden omu yumuşattı bilemiyorum hatta haşlamadan direk düdüklüye attım..kocinin hoşuna gitii çok güzel yumuşacıkta pişmişti 35 dk da..

hoşgeldin nazlimo bende hiç haşlamam sadece ıslatırım haşlamak çok doğru değil diye biliyorum lezzettede belki değişiklik oluyordur.haşlamadan pişir garii:)kerem kuzuyada geçmiş olsun tekrarr

sağol canım hoşbuldum..
bende haşlama baklagilleri akşamdan ıslatırım genelde ertesi güğn pişer ama bu sefer geç ısalttığım için haşlayım diyordum üşendim vaktim yoktu çokta güzel oldu..:)))

hoşgeldın nazlımo keremımızde duzelmış sevindim cnmm ılaclarla toparlanmıştır
esımde bebek araba alanlara herzaman der mumkunse sessız olanlarından olsun
eylul calıtırınca genelde tvnın onunde acar oynar

sağol ıcırım ya düzeldi ama bizde bu sefer daha zorlandık uykusuz kaldık ya..birde onun o haline üzldüm gözümün önünde eriyor gibi geldi..
şimdi baktıkça bir zayıfladı diyorum bir aman sağlıklı olsunda kudursun diyorum işde öyle..:)))
ay maşallah diyim bugün ne getirdiysem azda olsa yedi ..
az önce bende acıktım meyveli mısır gevreği yiyordum içinden üzümleri seçti baktım hoşuna gitti evde vardı kuru üzüm yıkadım tozludur diye verdim yiyor bakalım kan yapsın kuzuma...

güzel arkadaşlarım hepinize merhaba nasılsınız iyisinizdir inşallah
biz iyiyiz şükür regl oldum bugün biraz halsizim o yüzden,dersten geldim evi biraz toplayacağım, biraz ders çalışmaya çalışacağım oradan da kursa geçeceğim.Akşama da yemeğe gideceğiz dershanedeki arkadaşlarla,kocişimin dersi var biz oğluşumla gideceğiz
bebeğim köyde şimdi ananesiyle takılıyorlar

çok güzel 3 günlük bir tatil geçirdik,cumartesi günü muğlaya gittik ormanlık bir yol var burda o yoldan gittik,ormanda yemek yedik koştuk oynadık eğlendik,oradan muğlaya indik biraaz orada gezdik oradan da Akyaka'ya geçtik denixz kenarında kumsalda oğlumla koştuk oynadık,denize taş attık baya eğlendik akşama kadar,sonra deniz kenarında bir balık ekmek yedik biramızı içtik akşama da Güliz'lere geçtik çaya valla 23.30a kadar onlardaydık çok güzel muhabet ettik iyi geldi çocuklarda oynadılar,eylülle iyi anlaştılar sayılır oda cadı benimkine de öyle bişey lazım biraz oyuncak paylaşmada sorun yaşasalarda çok güzeldi arkadaşım pek girmese de steye ben buradan da teekkür edeyim
pazar günü nihayet oğluşmun uzun zamandır istediği tren seyahatini gerçekleştirdik.ikimiz trenle aydına gittik,seviçnten delirdi kuzucum babamız dershanedeydi arkadan arabayla geldi biraz grzdik tozduk,saatlerce parkta oynadık,toyz shop'a girdik saatlerce orada oyuncak seçtik falan,ala ala tahta puzzle aldı,harflerden oluşuyor o kadar oyuncağın içinde çock ya harf ya sayı seçiyor bu aralar çok meraklı
aslında ben okulda öğrensin istiyorum ama sanırım erken öğrenecek çünkü bulduğu yazıları soruyor üzerimizden yazılı bir kıyafet olsun tek tek soruyor,sonra oda sayıyor,asansör iner çıkarken sayıları sayıyor geçen gün 15e kadar saydı 10'u da geçmiş ben görmeyeli şimdi harflerin bazılarını biliyor biz sormadan kendisi söylüyor ,oyncağı puzzle olara kullanıyor daha çok,yani bu harf nereye bu nereye falan onları buluyor tek tek,ama bildiği harfleri de sayıyor ve yenilerini öğrenmeye çalışıyor napsam bilemedim

neyse biz pazartesi de tatiliz biliyorsunuz benim kursta 2 saat dersim vardı ama bbir saat yaptım geldim,pikniğe gittik,yaktık mangalımızı çayın kenarında ohh hava müthişti zaten oynadık hopladık sürekli,suya taş attık,bisiklete bindi oğlum her ne kadar süremesde top oynadık,uçurtma uçurduk, ağaçlara tırmandık,tozun toprağın otun çöpün içinde belendi

ama bu 3 gün en çok oğlum mutlu oldu bize de çok iyi geldi ne zamandır üçümüz böylesine eğlenmemiştik

hoşgeldın canım
gulıze gıtmıssın cok sevındım onuda ozledık senıde hıc gıremıyor ıslerı yogun herhalde neyse ıyı olsunda
sende kosturup duruyorsun bu yıl sınavı kazanırsın ınsallah kkyada gırersın muhabbetını ozledıkk

nazlıcım yesın ver elıne bugun ıstahı acık herhalde

beyazım meleğim hoşgeldin...
ne güzel eğlenmişiniz öyle çok sevindim.. sezonu açmışınız siz maşallah..
eymen beyede kocaman bir maşallah ne güzel öğrenmeye meraklı kuzu desene... afferin valla biz hergün baby tvde bir program var ordan çalışıyoruz biliyor ama söylemiyor sayarken başlıyor 1.. 1.... 1... 10 diye bitiryor kaan aradakiler kaynıyor..:))
ama eliyle öğrenmiş biri beşi 10 sor gösteriyor parmaklarla en kolayından...
bazen harfleri soruyor kaan bizimde bir legomuz var harfli sayılı bişey söylesem bir türlü söylemesem çünki okulda sesleri farklı şekilde öğrettikleri için senin öğrettiğin gbi olmuyormuş bocalrmış felan bende elimden geldiğince dikkatli davranıyorum bakalım...

beyazmelek yarasın diycem ne güzel şeyler yapmışınız öyle ohh denizin kokusu geldi.eymen paşamda beynine fazla mesai yaptıranlardan herhalde sorunca söle öğreneceği varsa engelleme kuzuyu bence.bizde bu ara taşıtlara taktık kum kamyonu çöp kamyonu kepçe kamyonu beejin kamyonu şüt kamyonu uzayııııp gidiyor:))
daha sık gel buralar sensiz sessiz:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…