2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Ciddimi betül demek aytende sezeryan oluyo hayırlısı olsun inşallah,çatı meselesi benim kafamı bulandırıyo malesef son anda bi aksiliğin çıkmasından korkuyorum,benimki malesef doğum esnasında belli olucak sanırım keşke bi kontrol etseydi o kadar sancıyı çektikten sonra inşallah normal doğururum Allah ım,umarım senin çatıda geniştir betülcüm:ecrin_bebek:

evet canım siteye gıremedi de msn den soyledı bana..
hakkımızda hep hayırlısını ıstıyoruz ne yapalım Allahım ayarlasın.. :çok üzgünüm:
olucagı varsa olur zaten bız ne kadar cabalasakta.. ayrıca aytenın trombosit dusuklugu de var onun ıcın cıddı brıseydı yanı..
bakalım bız nasıl yapıcaz.. cumartesı ınsallah guzel haberlerle gelırım ya Allahım hepımızın gonlune göre versın ınsallahhh... :çok üzgünüm:

yaww eskiden çatı muayenesi falan mı vardı.valla analarımız patır patır normal doğuruyorlardı.şimdi yok şurası böyle burası böyle sezaryen yapıyorlar.gerçi ben sezaryen olmak isteyenlerdenim ama normal yapmak isteyenler de yapamıyorlar artık.herkesi sezaryene yönlendiriyorlar.
gerçi eskiden 12 saat falan uzunca bir acı çektikten sonra çatı falan kalmıyormuş.şimdi sancıları bekletmiyorlar..

kızlar buarada saglık bakanlıgı özel hastanelerde calısan dokdorlara semınerler vermeye baslıcakmıs sezeryan dogumlarında artıs oldugu için.nedenleri falan konusulacakmıs
normal doguma yonlendırmeların yapılması isteniliyormuş...

kızlar agrılarınız nasıl kasıklarınızda mı? belinizde mi?
betülcüm sanırın senın dogum 21 eyluldü.benımkıde öyle
gerci 36.haftada doktorum 15 eylul dedı.38 de 24 eylul dedı.degısıyo anlıcanız.sızınde degıstımı?
ben şimdilik hiç öle dogum agrısı cekmedım ara sıra adet agrısı gıbı agrılarım oluyo ama hafıf.
ama kasıklarımdakı kemıklerde agrılarım oluyo özellikle yattıgım zamanlar.saga sola donerken canım yanıyo
sizlerde de böle oluyo mu?
suan tam 38 haftalıgız.
yarın nst ye girecem.bi aksılık olmazsa doktorum normal dogum yaparsın dedi.
saglıklı sıhhatli bişekilde inşallah bebişlerimizi kollarımıza alırız..

evet 21 eylül canım.. ultrasonda 19 dıye cıkıyor ama o kadar fark yok arada..
dedıgın gıbı aynı adet agrısına benzıyor, asagıdan sancı gıırıyor ara ara.. ama hala elle tutulur bır sancı hıssetmedım.. :ecrin_bebek:
asagıdan karnımın ıcıne kadar bıcak saplanır gıbı bırsey hıssedıyorum...
gun ıcınde sureklı oluyor ama dakka duzenlılık fılan yok.. sanırım hala hazırlanma asamaları bunlar..
zaten cıddı sancılar oldugunda bunu anlarız sanırım.. :sm_confused:

evet ama benım kociş bugun ıftara gecıkıcek ılk defa.. :çok üzgünüm:
ama yınede bırseyler yapıcam.. kaydirigubbakcemile

hıııı sen rahatsın ozaman.:ecrin_bebek: zaten bizler oruçlu değiliz de benim aşkım oruçlu işte kalkam baride sofrayı hazırlayam bu tin tini halimle anca hazırlarımmm

ben geldim site neden böle oluyo yavv..

saliha ben de seninle aynı durumdayım canım..bebişin suyu azaldığı için bu cumartesi suni sancı ile doğumu başlatıcak dr.um..doğmazsa mecburi sezeryan..senin hangi cuma ? haftaya cuma değil mi
?

yaww eskiden çatı muayenesi falan mı vardı.valla analarımız patır patır normal doğuruyorlardı.şimdi yok şurası böyle burası böyle sezaryen yapıyorlar.gerçi ben sezaryen olmak isteyenlerdenim ama normal yapmak isteyenler de yapamıyorlar artık.herkesi sezaryene yönlendiriyorlar.
gerçi eskiden 12 saat falan uzunca bir acı çektikten sonra çatı falan kalmıyormuş.şimdi sancıları bekletmiyorlar..

Benim dr.um mecbur kalmadıkça sezeryanı tavsiye etmiyorum dedi o yüzden benide normale yönlendirdi,ama herkesin kendi tercihi,tabikide korkularım var o esnada bişey çıkmasından korkuyorum ama şansımıda denemek istiyorum napalım Allah büyük ve inşallah hepimizin yardımcısı olur:Saruboceq:

kızlar son zamanlarda oğlumun ayagı elıme gelıyor yaa, :1shok:
mınıcık bırsey resmen avcumun ıcındeymıs gıbı hıssedıyorum..
bazen tam elımı karnıma koydugum zaman denk gelıyor tekmesı,
bazende ayagını gerdırıyor karnıma elımı bır koyuyorum resmen ayagı yaaa..... senağlama
aayy benım oğlumun ayağııı.. ısırıcam onun ayaklarını bır lokmaaa... Şeniz

kızlar bebişlerinizin hareketleri nasıl ?
azalma oldu mu? yavaşladı mı ?

evet canım büyüdükçe belirgin yavaşlamaoldu hareketlerde..
karnım sürekli kıpır kıpır ama yeri dar olduğu için gerinince sırtını veya poposunu yaslayınca karnım kabarıyo, ben ancak o zaman anlıyorum..yoksa kendi kendine ufak ufak kıpırdıyo :ecrin_bebek: :ecrin_bebek:

kesinlikle katılıorm onlar nasıl dayanıyolardı ki acep onların ki de can ayol yoksa bizler mi dayanıkszız yeni nesil olarak...... anlamadımmm-tatlicadiarzu-
ayy kalkıom dedim kalkamadım yaww...kaydirigubbakcemile3

saliha tin tin tinimini hanıımm diye diye hazırla hadı sofrayı.. kaydirigubbakcemile3
benım kı de 20 dk fılan gecıkıcek ama sonucta bırseyler yıcek mecbur.. kaydirigubbakcemile2
bende baslıcam bırazdan.. fisfisfis

saliha tin tin tinimini hanıımm diye diye hazırla hadı sofrayı.. kaydirigubbakcemile3
benım kı de 20 dk fılan gecıkıcek ama sonucta bırseyler yıcek mecbur.. kaydirigubbakcemile2
bende baslıcam bırazdan.. fisfisfis

ay betülcm kalka bilsem tinimini kaydirigubbakcemile3yapcacamda sersem gibiyim yaw kendimde açım bugün tembellğimden bide hantallığımdan kalkamadım ki hihoyyytyerimden yaww artık bebişlerde gelincee kalkmada görüyüm uyy mecbur kakcezzzzz ozamannnnkaydirigubbakcemile

Benim dr.um mecbur kalmadıkça sezeryanı tavsiye etmiyorum dedi o yüzden benide normale yönlendirdi,ama herkesin kendi tercihi,tabikide korkularım var o esnada bişey çıkmasından korkuyorum ama şansımıda denemek istiyorum napalım Allah büyük ve inşallah hepimizin yardımcısı olur:Saruboceq:

amin canım inşAllah hepimizin yardımcısı olsun Rabbim..
benim dr. da aynen öyle..önce sonuna kadar normal doğum şansımızı deneriz olmadı mecbur kalırsak sezeryan diyo kaydirigubbakcemile2
ayy bi de sezeryan ile ilgili bi yazı okudum burada..bir kadına narkoz etki etmemiş ama sesi de çıkmıyormuş ilaçların etkisi ile öyle herşeyi hissede hissede sezeryan olmuşş :1shok: çok korktum bu hikayeyi okuyunca..okumak istemiyorum şu hikayeleri ama merekım yok mu şu merakım mirmirmirmir

ay betülcm kalka bilsem tinimini kaydirigubbakcemile3yapcacamda sersem gibiyim yaw kendimde açım bugün tembellğimden bide hantallığımdan kalkamadım ki hihoyyytyerimden yaww artık bebişlerde gelincee kalkmada görüyüm uyy mecbur kakcezzzzz ozamannnnkaydirigubbakcemile

canım telefon yakında bır yerdeyse uzan al da bır çekici çağır seni mutfaga atıversın.. :roflol:
valla ınsanın agırlıgı tutunca kalkamıyr oturdugu yerden dogru.. ama bu gunlerı arıyacagız sanırım..
bebişler gelınce agırlık fılan kalmayacak hepimiz kuş gıbı olmaya mecbur olucaz.. kaydirigubbakcemile3

slm kızlarrinş. sizlerde sag saglim bebişlerinizi kucagınıza alarak kurtulursunuz valla hamileyken öle yorgundum ve dogum acısı felan bi hamile görsem tüylerim kalkıyo korkudan :) allahım hepinzii acısız kurtarsın inş.

slm kızlarrinş. sizlerde sag saglim bebişlerinizi kucagınıza alarak kurtulursunuz valla hamileyken öle yorgundum ve dogum acısı felan bi hamile görsem tüylerim kalkıyo korkudan :) allahım hepinzii acısız kurtarsın inş.

amin canım sağol eksik olma
sen ikizlerini normal doğumla dünyaya getirdin değil mi ? çok mu zordu fisfisfis
bizler de sorunsuz ve kolay doğumlar yaşarız inşAllah..

canım telefon yakında bır yerdeyse uzan al da bır çekici çağır seni mutfaga atıversın.. :roflol:
valla ınsanın agırlıgı tutunca kalkamıyr oturdugu yerden dogru.. ama bu gunlerı arıyacagız sanırım..
bebişler gelınce agırlık fılan kalmayacak hepimiz kuş gıbı olmaya mecbur olucaz.. kaydirigubbakcemile3

ewet ettim geldi kaldrdı şükür de salatamı yaptım bari......:sm_cool::roflol:
iyiki aklıma getirdin aramasaydımm kalkamıcaktımmm çekicide hemen geldi saolsunnkaydirigubbakcemile hi hi:roflol::icecream:
arıycez ki ne ariycez zaten ank.ezanına dakikalar kaldı yemekten sona görüşürükkk
byeee çekicim geldiiiiiii kaydirigubbakcemilekalkiiimm barimmmsüprizzzzz-tatlicadiarzu
-

ewet ettim geldi kaldrdı şükür de salatamı yaptım bari......:sm_cool::roflol:
iyiki aklıma getirdin aramasaydımm kalkamıcaktımmm çekicide hemen geldi saolsunnkaydirigubbakcemile hi hi:roflol::icecream:
arıycez ki ne ariycez zaten ank.ezanına dakikalar kaldı yemekten sona görüşürükkk
byeee çekicim geldiiiiiii kaydirigubbakcemilekalkiiimm barimmmsüprizzzzz-tatlicadiarzu
-

ayy doğruu ankaradasın sen daha once okunuyor..
Afiyet olsun canım.. kalkma sırası bende.. :1rolleyes:

Kızlaaarrr napıyosunuz
canlarım benim yaa,yoksa bitek ikiniz mi kaldınız???
Ben çok ağrılıyım,kızımla da ilgileniyorum bir süre giremeyebilirm..
Malesef sezeryan oldum,hiç tavsiye etmem,inşallah normal doğurursunuz.

Sizleri çok seviyoruuum...

X