2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

canım doktor nıye en gec 15 ıne gelır dedi sana.. sat a göre daha var ya.. :uhm:

haftası, hep bir, bir buçuk hafta önde çıkıyor ultrasonda canım..
ve plesanta iyice yaşlanmış, suyum da git gide azalıyormuş...:1shok:
bu belirtilerden yola çıkarak en geç o zamana kadar gelir diyo ama....
bizim küçük hanımın gelmeye pek niyeti yok gibi :ecrin_bebek:

Günaydın arkadaşlarım umarım hepiniz iyisinizdir,bu arada duygucum işaretin gelmiş ama dr.un öyle dediyse telaşlanma sen bolbol dinlen pzt.siye kadar idare edersiniz inşallah dualarım seninle,inşallah herşey gönlümüzce olur..
Hicran belkide dediğin gibi önceden anlmıştır muayenede filan heralde körükörüne normal yapabilirsin demezdi aman ne bileyim son anda bi sürpriz olmasından korkuyorum sadece bu kadar kendimi normale hazırladıktan sonra..
Mervecim saol arkadaşım tombiş tombiş gelsinler inşallah doğuma kadar biraz daha alırlar umarım sonrasındada biz nasılsa sütümüzle besleriz..
Kızlar ben bu dr.umu anlamıyorum bazen çok ilgili bazende çok ilgisiz sabah 8 buçuktan bu yana hastanedeyim yeni geldim sayılır,doğum öncesi testler yapıldı valla ne testi olduğunu bilmiyorum kolumdan tam 6 tüp kan aldılar,sonra parmağımdan alındı bide kalp elektrosu çekildi ben anlamdın valla sizdende istedimi dr.larınız böyle şeyler,ama çok yoruldum bittim resmen ya şimdi bişeyler atıştırıyorum ama dışarıda çok sıcakmış,öğleden sonrada bazı çıkacak sonuçları almaya gidicem işte

hadi ya.. bızımkının suyuda eşide basıda herseyı normal acaba hıc gelmeyecek mı.. :roflol:

hadi ya.. bızımkının suyuda eşide basıda herseyı normal acaba hıc gelmeyecek mı.. :roflol:

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 valla ben de şaşırdım kaldım canım yavv delik deşik plesanta görüyorum ben bile..bu yaşlanması demekmiş...ama zaten sonlara doğru yaşlanması gayet normalmiş..suyunun azalması da normalmiş...
sona yaklaştığımızı söylüyor dr. amaa Allah bilir yine de ne zaman gelecek bebiş ?
demek seninki sata göre gelecek bekliycek gününü uslu uslu :ecrin_bebek: :ecrin_bebek:

Bugün newlife mı doğuracaktı sanki öyle hatırlıyorum,umarım sorunsuz bi şekilde kavuşur yavrusuna,darısı başımıza artık çok sıkıldım artık,gecede uyuyamadım zaten umarım şu kalan günlerimizde sorunsuz ve çabuk geçer

dream canım doktor demekkı gereklı gormus son kontrollerı yapmış..
benden hıc boyle bırsey ıstemedi doktor.. bakalım ısteyecegını de sanmıyorum ama belli olmaz..

Allah yardımcısı olsun saglıkla kucagına alsın ınsallah.. newlife arkadasmız..

gülşahcım günaydın canım hoşgeldin...6 tüp mü kan aldılar ? kan bırakmamışlar vücudunda yaa :)
benden de henüz tahlil istemedi..ama ister herhalde..kanda pıhtılaşma vs..gibi şeylere bakılıyormuş..acil durumlar için..
sonuçları alınca bakarsın neymiş yorumlarsın :) bize de bildirirsin canım.... :)

Hoşbulduk mervecim valla ne testleri olduğunu şuan için bilmiyorum bilgisayardan bişeyler işaretlediler ama zaten bugün hepsi çıkmazmış bi kısmı çıkarmış sonuçlar çıktıkça ben ne testleri olduğunu yazarım tatlım,zaten aç gittim bide hastanede bayılacaktım nerdeyse of nefret ediyorum hastaneden ama mecburen gidiyoruz işte:çok üzgünüm:

ayy canım ya aç karnına o kadar tüp kan vermişsin..iyi ki birşey olmamış..
ben düşüp bayılacak gibi oluyorum açken kan verince :1no2:
test sonuçların normal çıkar inşAllah canım..herhalde doğumda olabilecek aksiliklere önlem olsun diye kan değerlerine falan bakıyorlardır...benneyaptımki ben de hiç sevmem hele o hastane kokusunu..herşey bebişler için :ecrin_bebek:

Merve senin sancılar ne alemde o günden bu yana sıklaştımı,benim ara ara oluyo adet krampı gibi,dr.um bu saatten sonra her an gelebilir dedi,sancıların sıklaşırsa,suyun filan gelirse hastaneye gelirsin dedi

Merve senin sancılar ne alemde o günden bu yana sıklaştımı,benim ara ara oluyo adet krampı gibi,dr.um bu saatten sonra her an gelebilir dedi,sancıların sıklaşırsa,suyun filan gelirse hastaneye gelirsin dedi

gün içinde oluyo canım..kasığıma saplanıyo belime de vuruyo ağrı..ama düzenli olması gerekliymiş..ben de düzensiz olduğu için önemsemiyorum..bugün yine nst ye bağlayacak..bakalım ne diyecek bu sefer benneyaptımki
sende nasıl oluyor ağrı? nerende hissediyorsun ? sanırım bu da bünyeye göre değişiyor...ağrıyı farklı bölgelerden hissediyor herkes...doğum yapan bir kişide okumuştum mesela gaz sancısı gibiydi sancılar demiş :bbo: benimki kasığıma bıçak batıyor gibi :bbo:

valla bılmıyorum canım bende onu merak edıyorum..
acaba tam gununde mı gelecek ? gececek mi ? yoksa gununden once mı gelecek?.. fisfisfis
cok sabırsızlanıyorum yaa.... benneyaptımki

ya bende de kasıktan bıcak saplanır gıbı sancı gırıyor gun ıcınde ara ara..
bazen karnıma bıcak saplanır gıbı sancı oluyor ama bır ıkı kere.. kasıklarımda bır agrı gıbı bırsey oluyor kısa sure sonra gecıyor..
evet vucut hazırlanıyor ınsan bunu hıssedıyor ama tam soyle evet sancım var agrım var denılıcek gıbı uzun surucek seyler degıl..

kızlar sız bebıslerın odasının herseyını tamamladınız mı.. bız odasının çoğu seyını tamamladık ama yatagımızın yanına oğlumun yanımızda yatması ıcın besık turu bırsey almadık bırde oto koltugu, kanguru almadık.. bu hafta onlarıda halletmeye calısıcaz..
bebek sımdı dogsa yanımıza yatırıcak bırsey yok.. kaydirigubbakcemile3

erkek çocukları daha geç doğar derler eskiler kaydirigubbakcemile3 41. haftada falan kaydirigubbakcemile3 şaka bi yana Allah bilir canım..hayırlı zamanda gelsinler inşAllah.

ağrılar aynı senin bahsettiğin gibi canım..bir ay önce de oluyordu aynı tarz ağrılar..ama şimdi girdi mi o an yürütmüyo, off dedirtiyo yani :bbo: herhalde git gide şiddetlenecek bu tarz ağrılar.. ama Alllahım kolaylığını da verir inşAllah...

ben aldım canım herşeyini..yanımıza koymak için beşik aldım bi tane..indirimde denk geldi son bi tane kalmıştı..350 ytl lik şeyi 150 ye aldım :jeyyar: bebişimin şansına...
tekstilini falan yıkadım söktük beşiği..ama hala kurmadım..bebiş gelince kurucaz bu gidişle.. kaydirigubbakcemile3
oto koltuğunu maxi cosi aldım..baktım hepsine en rahat yatacağı o gibi geldi bana..
kanguruyu da chicco 0 - 9 aylık aldım..yandan da asılabiliyo.. o hoşuma gitti..zaten 9 aydan sonra da kanguruda taşıyamam ben tombişimi :ecrin_bebek: ağır gelir :CüvCüv:

Mervecim kusura bakma tatlım biraz geç oldu annem sonrasındada ablam aramış,tatlım benimde bazı zamanlar kasıklarımda kramplar oluyo,onun dışında aynı adet dönemindeki gibi sancılar,son günlerdede belimde ağrılar olmaya başladı,beni nst.ye filan sokmayacak sanırım sadece bekle dedi,sanırım gerçek doğum sancılarında sırtta bi baskı olurmuş sonrada karna yayılırmış ve sancı kısa aralıklarla gelirmiş geçen ben bunu yaşadım ama düzensizdi sanırım doğum esnasında sürekli o ağrıyı çekicez,hyırlısıyla bi doğursaydık valla bekliyoz işte:Saruboceq:

Valla canım ben zaten yerim olmadığı için oda yapmadım kendi yatak odama bebiş için bi park yatak aldım koydum bide dolap kıyafetleri için sonuçta yanımızda yatacağı için belli bi süre,sende yanında yatırmak için geçici olarak belki sepet yada beşik tarzı bişey alabilirsin,oto koltuğuda aldım evde rahat olur kullanması diye,kanguru almadım,annem portbebe filan almış hastaneden onunla çıkarırız diye:ecrin_bebek:

yok canım ne kusuru Şeniz ayy ne güzel ablan var ya...benim de ablam veya kız kardeşim olsaydı çok isterdim senağlama ama yok işte senağlama

evet canım son günlerde sırtıma da yayılıyo o ağrı..amanın iyice korku sarıyo yavaş yavaş beni :1shok: annemde de kasıklarına feci ağrılar girermiş doğum öncesi...sanırım benim de onun gibi olacak..şakkıdı Allah sabrını veriyordur canım...yeter ki biz dualarımızı edelimm kendimizi Allaha emanet edelim..o zaman çok rahatlıyorum ben..diyorum ki Allah büyük..elbet verecektir kolaylığını :Saruboceq:

bende sepet yada besık gıbı bırsey almayı planlıyorum..
bakalım oğlum gelmeden alabılcekmıyız.. yoksa gece yanımızda yatıracagımız bırsey yok.. :bbo:
oto koltuğu her yerde kolaylık oluyormus ya bırde sallanıyor ya ıse yarar sanırım baya.. :ecrin_bebek:

Canım benim ya yerim seni o konuda kendimi şanslı sayıyorum cidden ablamla herşeyimi paylaşıyorum ama o da benden uzakta malesef,bizim bütün aile hep uzakta işte keşke hepimiz aynı yerde olsaydık bende onu isterdim inansenağlama
Korkma mervecim dün bana dr.um sen aşırı heyecanlısın nasıl doğum yapacaksın dedi bende buranın atmosferinden öyle oluyorum yoksa çok heyecanlı değilimdir napalım Allah sabrını verir doğumda dedim valla şu aralar sürekli dua ediyorum inşallah kolayca hayırlısıyla doğuralım diye,umarım 2.ıkınmada doğuruveririz,Allah büyük bunca ayı nasıl atlattık bak inşallah bundan sonrasınıda atlatıcazhihoyyyt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…