2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

Selaam
doktordan geldim arsızlıkla girdim nstye
sancı falan yokmuş,bebk hareketleri de normalmiş.
Bizim kız rahat yani,pek çıkmaya niyeti yok arkadaşın.

ultrasonla muayene emedi,çatı muayenesi de yapmadı.Zaten kendi doktorum değildi.
seren bebk doğum kanalına inmişmi sen nasıl anlıyon bacıım?
Ben bunları hep soracaktım ama ultrasonla bakmadı ki...

benim kuzenim 2 ay önce doğum yaptı,normal doğum
38+1 de suyum geldi doğum yaptım dedi,

Ama doktorlar bana 17 eylül beklenen doğum tarihin diyor
internette de öyle görünüyor yaa ben o tarihte 41 haftalık oluyorum,yuhh yaa o
zamana kalabilir miyim dersiniz?

Bir de bişey daha sorayım size Derya doktoruna saat aldık demişti hediye olarak..
Bişey almak mı gerekiyor doktora ,siz alacak mısınız?Ya da ben doğumdan sonra doğuma yardımcı olan personel ve
hemşireler için bir kutu lokum veya tatlı götürsek diyorum hastaneye,hani dağıtılır gibime geliyor:uhm:

Slm.millet iyi bugünde doğuran kimse olmamış ama sancılar başladı sanırım ben dün doğuruyorum sandım resmen çünkü çok sancım vardı bide kasılmam ama şükürler olsunki bugün iyiyim inşallah biraz daha bekler benim minik kuş...
Gül canım gitmişsin dr.a hayatım inşallah için biraz olsun rahatlamıştır,bende çok kararsızım gidip gitmemek konusunda bakalım çok sancım falan olmazsa bekliyeyim o zamana kadar belki benimkide izinde falandır,canım 17 eylül görünüyosa belki bekler gününü ama gelişimini tamamladıysa gelebilirde belli olmaz artık bebişlerin işi şu haftalardan sonra bide senin artık günün yaklaşmış aman hayırlısı olsun canım dr.un gelince bide ona görünürsün bebişin iyiymiş maşallah

yuk bacımm ben daha istirraaat edemiimmm-tatlicadiarzu-
sen napiinn bebiş kanala indimi dogum pozısyonunu aldımı kıs

niye istirahat edeminnn kii artık şart güzelimkafamçokkarıştı bende napimm dün gittim 3000 kg olmuşŞeniz bizim tosun senin kaç gelii bıdık.....aldı aldı şükür kafası aşağıda dedi drkaydirigubbakcemile5

Valla canım bizde dr.a bi kutu çikolata falan yaptırıp götürelim diyoruz zaten normal olursa onun pekte bi fonksiyonu olmayacak doğumda ama yinede götürelim diyoruz işte,valla bi kutu çikolatadan fazlası işlemez benden adam zaten son zamanlarda gözümden düştü bide onun için masrafa girmicem valla:jeyyar:

selam hepinize..gül sorun çıkmadığına çok sevindim .. gözün aydın :) ben dr.uma gömlek gravat hediye almayı düşünüyorum..doğumdan sonra veririm..ilgili birisi ben kendisini çok sevdiğim için içimden geldi.. yoksa şart değil bence..
karçiçek maşaAllah kilosu çok iyi senin bebişin benim de en son kontrolümde 3 kg civarı demişti dr.um.. nefes alamama bende de oluyor ama benim bebişin kafası yukarıda olduğu için daraltıyor beni .. kafasıyla itiyo göğüs kafesime ve mideme baskı yapıyoo yaramaz..
nurdan bebiş ne kadar sürede doyar ki ? o emmeye devam ettikçe doymadı sanıp devam ederdim ben de .. uyardığın iyi oldu sağol canım..

Canım bilgilerin için saol ama benim göğüs uçlarım küçük bazen içe dönük oluyo bazen kendiliğinden çıkıyo ama doğum öncesinde egzersiz yapmanın çok tehlikeli olduğunu duydum çünkü göğüs uçlarını uyarmaya çalışmak rahim kasılmalarına neden oluyor biliyorsan o yüzden bebek kendisi eme eme çıkartacak onları atrıca ilk etapta zorlanırsa diye silikon uç aldım öyle yada böyle inşallah emizricem zorlada olsa yanihihoyyyt

Hoşgeldin merve nasılsın canımkaydirigubbakcemile5

gülşah aynen canım zaten benim doktorum da yapması gerekenden fazla bişey yapmadı,
parasını verdik muayene olduk sonuçta.Ben de pek bişey almayı düşünmüyorum,hem dediğin gibi normal doğum olursa belki girmicek bile doğuma,belki değil büyük ihtimalle girmez benimki,mesai saatinde bile olsa hastalarını bırakıp beni doğutturmaya geleceğini sanmıyorum.

doğumdan sonra lokum veya tatlı dağıtırız personele o kadar.Zaten millet oruç olur heralde.

ya kızlar ben cok yoruluyorum butun gun ıkı buklum..
oğlumda sıkısıyor ıcerıde bende bunalıyorum.. öfff gecsın artık su sınav yoruldum yaa... senağlama

niye istirahat edeminnn kii artık şart güzelim bende napimm dün gittim 3000 kg olmuşŞeniz bizim tosun senin kaç gelii bıdık.....aldı aldı şükür kafası aşağıda dedi

nasıl yaaaaaaaaaa:1shok: kızım senınle aynıyız ben ıkı hafta once gıttım 1800 dedı senınkı nasıl ole 3000 kılo oluyooo:1shok: ay benımkımı zayıf senınkımı tombik yuksamm
bana 3500 kıloyla dogurursun demıstı ıkımızde aynı gunlerız ben anlamadım bu işi kıss
dınlenemıyorum cunku hala işteyımmm:jeyyar:

güüüll cnm bebek kanala ındımı anlamıyorum malesef anlayan olursa dıye soruyorumkaydirigubbakcemile3 ben ayaga kalkınca bebısım alt tarafa baskı yapıyo acaba donmusmudur anlamıyorumkı doktoruma sormam gerek

ayrıca doktoruma her gıttıgımde 50 gayme verıyorum artıı ayrıyetten ozel oldugu ıcın 400 ytl dogum parası verecem daha ne hedayesii yawwwwwwwwww
o bana hedaye versın aslan gıbı evlat doguruyommm:dilcikar::dilcikar::jeyyar:

Canım bu dr.lar şimdiye kadar aldıkları paralara saysınlar ne bileyim içimden hiç gelmiyo zaten dedim ya son zamanlarda hiç ilgilenmedi bile ultrason görüntüleri bile berbat o yüzden daha fazlasını hakettiğinide düşünmüyorum hem dediğin gibi mesai saatinde olursa doğuma bile gelmez sende en iyisini düşünmüşsün boşver valla

Betül allah yardımcın olsun canım..
Benim de doğumdan başka kaygılarım var senin gibi sınav değil ama hep kesin tarihli olması gereken işler benim tayin işlemlerim,taşınma hepsi eylüle kaldı eylül geçince hepsi bitmiş olacak ama işte eşimle beraber o stresi çekiyoruz

ya kızlar ben cok yoruluyorum butun gun ıkı buklum..
oğlumda sıkısıyor ıcerıde bende bunalıyorum.. öfff gecsın artık su sınav yoruldum yaa... senağlama

Sabret betülcüm geçicek inan neler geçmiyoki senin sınavların çok önemli şuanda sınavları geçki gönül rahatlığı içinde bebişinle ilgilen tatlım Allah zihin açıklığı versin inşallah

Hoşgeldin merve nasılsın canımkaydirigubbakcemile5

sagol canım hoşbulduk Şeniz iyi sayılırım çok şükür..sen nasılsın ?

bebiş beni oturtmuyo artık ya sıkışıyo sanki..öyle bi itiyo ki çıkacakmış gibi..hiç böyle hareketleri olmazdı büyüdükçe yeri daralıyo ya ondan galiba .. dr.a gidecektim az kalsın ama geçti biraz sakinleşti .. normalden fazla hareket edersen de gel demişti çünkü :uhm:

Saol canım bende iyiyim,sorma benim bebişte öyle öyle bi ittiriyoki fırlayacak sanırsın bi tarafı kabartıyo böyle sanırım artık hareketleri kısıtlandığı için onlarda rahat edemiyolar bu normal bi durum değilmiymiş niye dr.un sana öyle dediki

ay nebilim kızlar Derya saat aldık falan deyince anaaaa adetmidir acabaaa biz ne alsakki falan oldum ben aslında ne hediyesi yaa,işlerini yapıyorlar onlar zaten,yapmak zorundalar ve parasını da alıyorlar.

yok canım öyle itmesi normal de gün içinde normalden fazla hareket hissedersen de gel dedi bilmiyorum ki..hani ters bi durum var mı, gizli sancı falan.. kontrol için sanırım..yoktur bişey yaa yatsın yattığı yerde uslu uslu di mi ama :CüvCüv: :CüvCüv:

Bende bikaç gündür bide kasılmalar başladı ama napalım herşeyi oluruna bıraktım artık,insan hangi konuda panik yapacağını bilemiyoki..bencede dursunlar durdukları yerde daha nasılsa çıktıklarındada durmayacak bizim yaramazlar,inşallah ters bi durum olmaz sonuna kadar hepimizinde sağlıcakla dünyaya getiririz meleklerimizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…