2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

aynı dertlerden muzdaribim ben de canım yaa..duş alıp giyiniyorum oturunca beş dk.ya kalmıyor sırılsıklam olmuşum yine..wc olayına gelince o da aynı..sanki zor yetişiyorum gibi ama gidince birşey yok gibi neredeyse :sm_confused: mideye ve mesaneye baskı yapıyolarmış.. bi de başını yukarı döndürmüş yine benim bebiş maalesef :çok üzgünüm: hangi arada dönüyor hiç anlayabilmiş değilim..inşAllah yine normal doğum poızisyonuna döner :CüvCüv:

betülcüm 29 ağustos cuma günü alıyorlar bebeğimi sonunda kavuşucam Allah izin verirse tabi.çok heyecanlıyım ya biryandan mutluyum bir yandan hüzünlü birden bire boşlukta olucakmısım gibi geliyor cok alıştım ona düşünsene heryerde benimle bütün iyi kötü anlarımı onunla yaşadım çok alıştım içimde varlığıını hissetmeye ay ne bilim işte garip bir duygu ama inşallah sonun güzel olucak darısı hepiniizn başına buarada sanada başarılar dilerim senin durumunuda cok iyi anlıyorum bende hamileyken okula gidip geliyordum cok zor oluyor sınava hazırlanmak ben simdi dondurdum okulumu okul uzakta bu halde gidip gelemem diye

biz seninle aynıymış günlerimiz umut.. benim dr. da sezeryan olursa 38 ile 39. hafta arasında dedii.. bi de plesanta yaşlanması başlamış..daha neler duyucaz bakalım :CüvCüv:

aynen yaa duş alıyorum cıkıyorum 5 dk sonra foşş terrr.... kaydirigubbakcemile
ya hıc dustan cıkmayacagız yada hıc gıyınmeyecegız heralde.. kafamçokkarıştı
zaten duşa gır duştan çık oyuncak oldu artıkk.. ördeğe dondum.. :bbo:

hayırlı olsun canım çok az kalmış senin de kavuşmana..
ama erken olmuyor mu biraz o tarih 38. i haftayı tamamlamak gerekmiyor muymuş ?

canım yaa oh ne guzel gununuz saatınız bellı sezeryan olanların, kavusmaya az kaldı..
Allah agrısız bır sezeryan nasıp etsın bebısın saglıkla gelsın ınsallah.. :Saruboceq:
bende su son kalan sınavımı bır versem ve gecsem Allahıma yatıp kalkıp sukur edıcem.. su 3.e bır gecsem sonrası Allah kerım inşallah.. :Saruboceq:

ben bırazdan cıkıp oğlumu gormeye gıdıcem arkadaslar.. :dance:
bugun ılk kez nst ye gırıcem bakalım nasıl bırsey.. fırsat bulursam hastanenın yatak odalarınıda bakmak ıstıyorum nasıl merak edıyorum..
bu arada 15 gun oldu doktora gıdelı.. sımdı tartıldım doktordakınden 400 gr fazla.. ınsan bır bardak su ıcse 400 gr alıyor :s.. acaba oglum hıc kılo almadımı ya.. fisfisfis
yada tartıd bır farklılık var heralde.. bakalım 15 gunde kac gram almıs oglum ya da almamıs.. fisfisfis
guzel haberlerle gelırım ınsallah.. :1rolleyes:

hayırlı olsun canım çok az kalmış senin de kavuşmana..
ama erken olmuyor mu biraz o tarih 38. i haftayı tamamlamak gerekmiyor muymuş ?

tesekkür ederim cnm darsısı sizlerin basına.ya ben suan 37 nin içindeymişim zaten öyle dedi 38 e girdiğimde alıcaz dedi benim kalbimde sorun var gittikçe kötü oluyor diye daha fazla bejlemicek kilosu falanda iyi 3 olmus fazlada olabiir dedi o yüzden bi problem yokmus gelişimi iyi gidiyormus

geçersin tatlım geçersin merak etme, sana bravo valla cesaretli çıkmışsın bende lisansımı tamamlamaya çalışıyorum ama bu sene bebişle zor olur diye dondurdum sen azimle devam etmişsin helal olsun yani sana.....bu arada anladığım kadarıyla sende normal istiyorsun öyle mi canım??????

sağol cnm benim inşallah herşey yolunda gider.sende umarım derslerini verirsin yaa okulun hangşis senin?

Sabırlı Anneler Selaaamm...

Betül aynen canım günler geçmek bilmiyoor,sezeryan da olmayınca günümüz de belli değil sancı bekliyoruz,ama sanırım çoğumuzun 15,20 günümüz falan kaldı artık. Dayanalım,sabırlı olalım,mecburuuuz..Kız sen bu arada sınava çalışıp çalışıp sınavın olacağı gün sancılanırmışsın...kaydirigubbakcemile3olmicak bişey değil hani,canım dikkat ett...
Benim de aynen senin gibi yüzüm ve saçlarım terliyor en çok,boynum falan,tişörtüm sırıl sıklam oluyor,gece kalkıp değiştiriyorum.:1closedeyes:

Benim karnım aşşağı inmedi bile daha,şöyle bastırıp kendim indiresim geliyor hala karnım göğüslerimin hemen altında,neden inmedi hala yaa,bu sefer doktor ayy inmemiş sezeryan ol diyecek diye korkuyorum,bu arada da anneme anne haftaya gidi aldırayım sezeryanla artık sıkıldım diyorum off offf...laelaelaelaelae

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim 40. haftam da 20 eylülde doluyor ama ilk doğumum sezaryen olduğundan 3 eylülde gün belirleyeceğiz.

Sabırsızlığınızı anlıyorum bir an önce bebeğinizi kucağınıza almak istiyorsunuz. İlk hamileliğimde bende böyle düşünüyordum. Bu günlerin tadını çıkart diyenlere kızıyordum. ama asıl iş doğumdan sonra başlıyor buna kendinizi hazırlayın. Doğursam da rahatlasam diye düşünürseniz. Doğum sonrası depresyonuna yakalanabilirsiniz. Bir maratona adım attık bundan sonra rahat diye bir şey yok dinlenmek yok. ama hiç endişelenmeyin çünkü karşılığında dünyanın en mutlu insanı olacaksınız. Hayatınızda ilk defa verdiğiniz emeklerin karşılığını gerçekten aldığınızı hissedeceksiniz.

Mutlaka ama mutlaka doğum sonrası yanınızda birileri olsun yardıma ihtiyacınız olacak.
Meme bakımına ÇOK önem gösterin. Ben ilk bebeğimde bunun acısını çokçektim. Gögüslerinizin tahriş olmamasına dikkat edin. Çocuğun doğru şekilde emdiğinden emin olun. Anneler fedakarlık iç güdüsüyle bunları önemsemeyebiliyor. Tebir almazsanız emzirmeyi bırakmaya kadar gidebilirsiniz. Bu konuda hazırlıklı olun. Araştırın. Baştan önlem alın. Çoğu anne adayı için emzirme problemleri şok oluyor. Çünkü çoğumuzun bu konuda bir fikri olmuyor.

Yine hatırlatmak isterimki; mecburen sık duş alıyoruz ama dikkat edin. Cüssemiz büyüdü ve denge merkezimiz değişti. Hamileleri bekleyen tehlikelerden biride duşta kayıp düşmedir. Çok dikkatli olun. Gerekirse yardım isteyin.

Niyetim sizi tedirgin etmek değil beni bu konularda kimse uyarmamıştı. Ben çok çektim. Bu yüzden sizi uyarmak isterim. Çok emek vereceksiniz. Çok yorulacaksınız. Bazen yeter dediğiniz olacak. Hatta pişman olduğunuz bile olacak ama bunlar hem çok doğal hem de geçici. Sonuçta dünyanın en güzel şeyine sahip olacaksınız. Kızımın bana verdiği mutluluğu başka hiçbir şeyde bulamadım. Ona bakmaya doyamıyorum. Her anı bir mucize. Hayatım boyunca pek çok şeye emek verdim ama tek gerçek olan bu. Başka herşey boş. Bir gülücüğü bir öpücüğü dünyaya değer.

biskotin anladım canım kalbinden sorunun varmış..çok geçmiş olsun .. hakkımızda hayırlısıı olsun..sağlıkla kavuşursun Allahın izniyle bebişine..

betül iyi haberlerle gelirsin inşAllah...beni nst ye hasta odasında bağladılar bu vesileyle odaları da görmüş oldum :) belki senin de öyle olur..

nurdan teşekkür ederiz tecrübelerini paylaştığın için..çok çok haklısın biz o tarafını pek düşünemiyoruz doğumun heyecanı ile .. ama asıl işin o tarafı mesele..Allah yardımcımız olsun..iyi ki büyüklerimiz var yoksa ne yapardık..

gül hoşgeldin canım..az kaldı dayanalım azıcık daha..inşAllah sağlıkla kucaklarız hepimiz vakti geldiğinde..

yaa sizce ben bir bahaneyle pazartesi günü doktora gitsem mi???

Herşey yolunda mı merak ediyorum.en son 12 ağustosta gitmiştim doktora.
ama bu arada kaşınmayım mı?Şimdi doktorlar ayy rahim açılmış ,veya başka bir bahaneyle hadi acil almamız lazım falan derlerse
diye korkuyorumm.Eşim bu hafta izin alamaz,İstanbul'da.

Nabersiniz kızlar,bende epilasyon yaptım çok zor oldu ama sadece bi bacağımı halledebildim:))öteki olduğu gibi duruyo pzt.siye kaldı diğeri,kızlar ya gittikçe sıcaklaşıyo sanki kafayı yemek üzereyim,bide eşim dijital baskül almış getirmiş bi çıktım şok bi insan bi hafta içinde 1 kilo 600 gr.nasıl alır moralman yıkıldım yine inşallah çoğunu bebişim almıştır sinirlerim bozuldu galiba doğumdan sonra baskülden hiç inmicem(

gül git canım için rahat olsun en azından..acil bi durum yoktur olsa ağrın sancın olurdu di mi yani ?
gerçi ben de ağrım sancım falan yok nst ye sokmayın beni dedim ama yook gizli sancılar olabiliyor dediler zorla bağladılar valla :))

gülşah hoşgeldin canım..ayy çok zor bu kıl tüy işleri..sıcak ve sıkıntılarımız yetmiyo bi de bunlarla uğraşıyoruz -tatlicadiarzu-

kilo aldım diye hiiç üzülme canım dijital basküllerin bazıları fazla tartıyo..seninki hangi marka bilmiyorum ama.. bende vardı dijital her tartılan aa bu iki üç kilo fazla diyodu..şimdi onu attım ibreli eski model aldım ben de kaydirigubbakcemile2 şimdi doğru tartıyo

Son düzenleyen: Moderatör:

Hoşbulduk mervecim çok zor cidden bu sıcaklarda kadın olmak ne zormuş bide bi garip biri temizlendi öteki duruyo iğrenç vallakaydirigubbakcemile3Tartı kötü bi marka değil tefalinkini almış heralde güvenilirdir diyorum ondan moralim bozuldu ya merve ben valla ekmek bile yemiyorum doğru düzgün nasıl oluyo bu iş umarım çok daha fazla kilo almadan günüm gelir artık nasıl beslenmeliyim neler tüketmeliyim bi yandan bebeğimde beslensin istiyorum ama kilolar bana yarıyo sanırımsenağlama

Hamileliğin bu döneminde kilo alımı çok hızlanıyor. Çünkü bebeğin kilo alımı hızlanıyor. Ayrıca bu dönemde vucut hızla su topluyor. Tuzlu yemeden sabah aç karnına tekrar tartıl bence.

Kız Güllüşahhh

fazla tartınca baskül yanlış mı oluyooor...:roflol:
Allah sana ne deyiim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…