2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

ayy allah korusun canım yaaa zaten doktorumda havuza gırmeme ızın vermıyor.
ama ben hamıslıgımın basından berı 4 5 kere denıze gıttım gırdım allaha sukur bırsey olmadı ınsallah bu seferde bırsey olmaz
zaten bır daha seneye kadar hıc bır yere gıdılmez en azından bu yazı 1 gunlukte olsa tatıl yapıp kapatmak ıstıyorum...

Günaydın kızlar.Ben bu yaz ömrümde bunalmadığım kadar bunaldım.Kolumun altının dışarda ıslandığını bilmem evde bile ıslanıyor şimdi.Ellerimin için alev alev.Çok yordu sıcaklar beni.Boyun çevrem terliyo en çok.Bazende birden ter boşalıyomuş gibi bişey hissediyorum elliyorum bişey yok.Tuhaf tuhaf duygular.Hasta gibiyim sanki bugün.Hani hastalanınca soğuk sıcak terler boşalır gibi olurya.Geceleri 2.30 gibi anca uyuyorum sabah 10.30 a kadar şükür.9 aydır mantardan kurtulamadım.Sirkeli sularlada durlasam günde en az 3 kez çamaşırda değiştirsem,ilacımıda sürsem 2 gün geçiyor sonra yine başlıyor.Zararı olur diye düzenlide kullanmıyorum ilacı,doktor oldukça sür dedi.Bide sürekli açım buda gerginlik yapıyor insanda ama yemiyorum kesinlikle sadece meyve felan atıştırıyorum.Önüme koysalar pizzaları pideleri felan lüp lüp yutarım aslında.Mutfağa girip hazırlamayıda hiç istemiyor canım.Sulu yemek görmek istemiyorum.Şarküteri manyağıyım sadece.Tatlı,ekmek,hamur işi,asitli, katkılı içecekler,abur cubur bunların hiçbirisinede yer yok..Ama 16 kilo aldım.Yesem ne olacaktı acaba.Bugün nstye giricem öğlen 1 de evden çıkıcam.Hiiçç canım istemiyor.Bi gidip gelseydim.

günaydın hanımlar ,
ben sadece okuyorum yazdıklarınızı bu aralar etrafımdaki insanlar sürekli sezeryan yaptırmam konusunda ısrar ediyolar bunaldım. hayırlısı neyse o olsun diyorum bebeğim ve benim için normal doğum yapanlar vajinal genişleme ve mesane sarkmasından şikayet ediyolar eğer normal yaparsan sende de olacak diyolar. kafam çok karışık.

Bak korktum şimdi bende kaç gündür temizlik yapıyorum.Gerçi bi gün temizlik bi gün mola.Cam felan sildim,en üst kattayım bide.Napıyım bebiş doğunca ev temiz olsun istiyorum.Zaten bi camlarım batmış.Diğerlerini yapalı çok olmadı.Kayınvalidem uğradı geçen o nette 101 oynadı ben salon temizledim.Varmı yapacağım bişey dedi bende yoo ben hallederim dedim zaten bi toz alması kalmıştı o sorduğunda.Çok halsizm benim hiç halim yok dedi durdu.Ben temzilik derdindeydim o oyunda doğru düzgün taş gelmedi diye söyleniyordu içerde.

canım cok gecmıs olsun cok enteresan mantarın gecmemesı:uhm:umarım sorunsuz atlatırsın dogumdan sonrada rahat rahat tedavısını olursun..
ben senın gıbılere cok hayret edıyorum tatlı,ekmek,katkılı,asitli yemeden 16 kg almak:1shok:cok sasırıyorum.bır arkadasımda aynı senın gıbı hıc bır abur cubur yemeden 20 kg almıstı cok sasırmıstım.bende cok kılo aldım ama o saydıklarının hepsını fazlasıyla yıyerek aldım..ama belkı senın vucudun su topluyordur dogumdan sonra hepsını atarsın canım..ınsallah oyledır.en azından benımkı gıbı yag olmadıgı kesın:roflol:

cnm vajinal genişleme bebegin kilosuyla alakalıymıs vede 3. dogumla beraber goruluyomus..yoksa oyle ilk dogumda genisleseydi dusunsene kac tane cocuk doguran kadın var mahvolurdu onlar .) sen icini ferah tut

İnanırmısın evlendiğimden beri 1000 kişiye sormuşumdur doğumu yemin ederim 1 kişi bile sezaryeni tavsiye etmedi.İsmini duyan aman saçmalama normal gibi varmı dedi.Nasıl denk gelmiş sana anlamadım.Allah vücut yapımızı ona göre ayarlıyor.Nadir olur sarkma felan her olayın riskleri olacağı gibi normal doğumunda sıkıntıları vardır tabi.Belki eskisine göre genişlemede olur ama yaşantını etkileyecek kadar olduğuna asla inanmıyorum.Olur elbette ama nadir kişilerde.Sezeryanın komplıkasyonları oku oku bitmiyor normal doğuma kıyasla.İnan ben bir kişiden bile duymadım.İnsanlara üremek için verilen bu doğal özel olay neden vücüdun dengesini bozsunki herşeyi düşünen muntazam yaratan Rabbim bunuda düşünmüştür elbet.Sezeryan büyük bir ameliyattır ve bunun gerekmediği durumlarda yapılmaması gerektiğini tv 2 güne bir söylemektedir.Lütfen doğal olanı tercih edelim zaten uygun değilsek doktorlar kararı ona göre verecektir.Ama bu kadar kolay olmamalı doğaldan kaçmak.

Kızlar selam;
harbiden nasıl giydireceğiz ya. Bende , kendinden bi kat fazla giydireceğiz diye duydum. Bide kafaları çok üşürmüş diye duydum. Böyle cayır cayır sıcaklar devam ederse bizde bi bady ile tutarız heralde.... Ayağına da bi çorap gazı falan olur üşür belki...

hoşgeldin selma..nasılsın ?
canım ya o söyledikleri şeyler herkeste olmuyor ki..hem de tıbbın şimdiki olanaklarıyla..olacağını hiç sanmıyorum..annem nerdeyse 30 yıl önce normal doğum yapmış abimi..hiç böyle şikayetleri de olmamış..
bir de ; biz ne şekilde doğum istesek de önemli değil pek..o anki durumumuz neyi gösterecek bakalım..hakkımızda hayırlısı olsun
:Saruboceq:

Herkese hayırlı cumalar arkadaşlarım inşallah bütün dualarımız kabul olsun şu mübarek günlerde,bende sabah acaip bi ağrı ile uyandım ama anlatamam adet ağrısı gibi hatta dahada beteriydi sonra kramplar falan girdi şimdi dedim eşimide telaşlandırmayayım diye sakin durmaya çalıştım ama bi yandanda korktum bebiş filan geliyo sandım sonra yan yatmaya çalıştım şükürlr olsunki geçti daha erken ya inşallah bebiş vaktinde gelir,bide normal istiyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun kızlar...
Duygucum seninde evlilik yıldönümün kutlu olsun canım eşin ve çocuğunla bi ömür boyu mutlu olmanı dilerim
Cansucum seninde sezeryanmış sanırım hakkımızda hayırlısı artık umarım hepimiz sağlıkla bebeklerimizi kucaklarız
Serencim sanada geçmiş olsun canım kendini yorma daha önce benimde başıma gelmişti yapma işleri eşin yapsın kız bak bebiş rahatsız olmuş
Merve canım ben bikaç kere dayanamayıp içtim kola umarım bi zararı olmamıştır bebişe
Herkese güzel bi gün dilerim...

Valla kızlar bu vajinal genişleme olayına çok takmayın benim kayınvalidem 4 tane doğurmuş o zamanlar bide sezeryanda yapmazlarmış doğurduklarıda 4,5 kilonun altında değil,5 hatta son görümcem 6 kilo doğmuş yani kadının hiçbi şikayeti yok millet çatır çatır doğuruyo,bende normal istiyorum ama şuan bilemiyorum tabi nasıl olacağını eğer dr.bana bırakırsa normal derim yani

sağolun hanımlar içimi ferahlattınız bende epiduralli normal doğum istiyorum aslında ama o kadar çok ısrar ettiler ki aklım karıştı.

kız delirdinmi senn aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:mymeka: ben bitek yerleri silim dedim işten gelmiştim dusa gırdımkı afedersınız kahverengı kan geldı eger kendımı dahada zorlasaymısım tamemen kanamam olup cocugu alcaklardı aman sakın ole agır işler yapma kızım dıkkat et yaa kadın falan tutu nebılım sole kaynanan yapsın bunun ayıbı yok can tasıyorsun sen nolur dıkkat et bak ufacık kanamada bıle işe gıtmeyeceksın ıkı gun hıc kalkmadan yatacaksın dedı doktorum allah korusun sen dahada yoruyorsun kendını bebegın evremını tamamlamadan vakıtsız gelmesın cnm dıkkat et

selma ben de epidural normal istiyorum Allah izin verirse sağlık açısından bi problem olmazsa inşAllah..
hem ağrısız hem bir günde ayaktasınn ne güzel birşey..inşAllah kolayca doğumlar nasip olur hepimize.

gülşah hoşgeldin canım..benim de kasığıma ağrı saplanıyor yatarken, bir taraftan öbür tarafa dönemiyorum .. ayaktaysam yürütmüyor..ama bunlar normal dedi dr. hemen dinlenmeye geç ayaktaysan, oturuyorsan uzan dedi dr..
bir iki kere içmişsin birşey olmaz canım.. her zaman içmek boşu boşuna alınan kalori ..başka da yararı yok..zararlarını hepimiz biliyoruz :)) inşAllah ben doğumdan sonra da içmiycem artık kola..kendime söz verdim..

Hoşbulduk mervecim canım bu kasık ağrısı,kramplar bendede şu aralar çok yoğun ama benim bugünkü olan durum farklıydı resmen nasıl adet günlerinde şiddetli sancın olur benimkide öyleydi Allah korusun ben daha önce düşük yapmıştım öyle bi ağrıydı doğum sancısı gibi ondan korktum yani,şükürler olsunki geçti baride bende rahatladım umarım erken gelmez oğlum...Kola meselesini bende düşünüyorum aslında iğrenç bişey hiçbi faydasıda yok sadece sıcaklarda biraz insanı ferahlatıyo ama bende doğumdan sonra belki çok sınırlı tüketirim bide süt vericez ya yediklerimize içtiklerimize dikkat etmemiz lazım sanırım

AYY ASLI YAA SENİN 8 GÜNÜN KALMIŞ NASIL AĞRI OLUYORMU SON ZAMNALRDAA BASINÇ FALAN ANLATABİLİRMSİN NELER OLUYORRRR BEN ÇOK MERAK EDİYORUM SON HAFTADA NE OLACAK.... DİYE:teytey:

aytencimm sorma canımm 3-4 gündür ara ara sancılarım var birde o kadar işin arasında okul müdürümüzün kızının kına gecesi vardı birde ona gittim oturdum ama saatlerce oturmak ses bebişi rahatsız etti sanırımm orda duramadım doguruyorum zannettim agrılarım fazla olmuştu ama eve geldim dinlendim geçti. bugün sabahtan beri ara ara yine agrılarım var ama geçiyor sürekli degil. ama alıştım heran dogurcam diyorum yada heran suyum gelir mi nişanım gelirmi korkusu yaşamıyor degilim ama olursa olsun artık diyorum nasılsa annem geldi hihoyyyt kaydirigubbakcemile2

öncelikle herkese slma.s. arkadaşlar güzel günler diliyorum:1hug: hayırlı cumalar hepinize sana katılıyrm kaydirigubbakcemile5bencede bi seçenek olmamalı sezeryan normali varken allah kadın bünyesini de
ona göre yaratmştr zaten bazen düşünüyrmda eskiden kadınlar kendi başına tarlada falan nasıl doğuryordu ki acep.... tek başına şimdi her konuda üstüne itriyrz valla bana dr. sezeryan olabilir dedi çok üzüldmsenağlama bebek iri dedi 2 hafta önden gelişiyo dedi canım sıkıldı:uhm::a015:senağlama
en doğalı normal doğum ama bana o gerekiyosa allahtan hayırlısı tabi...
sende ankaralısın dimi mavi nerde planlıyosun doğumunu....kaydirigubbakcemile

Kız kaynanam oyun oynadı ben iş yaparken diyommmm:bbo::bbo::bbo: Kadın tutmak aklmıdaydı ama ona şunu yap bunu yap diyene kadar ki pek utanırım diyemem ben kendim yaparım diye düşündüm.Halılar felan yıkamaya gidecek zaten.Duvarlar felanday2 ay önce silindi.Fayansları eşim ben hallerim diyor onlarda temiz,üstünden geçiverecek.Bende elimden geleni yapayım bari dedim ama tehlikeli tabi..Siz bana bakmayın valla cam işi tehlikeli zaten düşücem diye bacaklarım titriyo silerken.Perde takma olayı var bide tabi.Yatakodasını temizlediğim gün perde takılacaktı yatağın üstüne sandalye koyup takılabiliyor ancak komşumdan rica ettim kokrtu ay düşerim dedi tutucam korkma dedim korktu sen tut ben çıkayım bari dedim çıktım napıyım kimsedende fayda yok ay.Annemler istanbulda,Anneanenm her yıl yardıma gelirdi ama bu sene bacakları ağrıyor gelemiyor.Şu kadın tutma olayına bi alışsam vazgeçemiycem galiba.Ama dedimya hiç kadın tutmadım ne diyceğimi napıcağımı bilemem ben hem bizim kadar özenirlermi acaba.Tembel tembel otururum yaptımmıda tam yaparım ben.:sm_confused:

valla serencim haklısındaa.s. bende kimseye hbr bile vermmedim:1no2: dün valla bende temizlik yaptım camlalarımı sildim çok çabuk yoruldm kafamçokkarıştıeşimde kızdı ama bende mavi gibi düşünüym bebiş geldiğinde temiz olsun die alt katta eltim oturuo ama yardım falan istemedim ne bilim tenezzül edemiyrm işte.....valla bende delirenlerdenim napimmkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

Emel canım yaptıkların karşısında resmen şok oldum:1shok:Maşallah canım ne kadar cesaretlisin öyle yatağın üzerinde sandalyeye çıkmalar falan aman canım dikkat et ya bebeğin daha önemli tut bi kadın alışırsın sonuçta paranı veriyosun o da karşılığında dediğini yapmak zorunda zaten bak az bi zaman kalmış yapma böyle şeyler canım ya ben korktum valla şimdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…