2008 eylülünde meleklerini kollarina alacak annişler

ya epidural olanlarda sonradan bir süre baş ağrısı ve mide bulantısı oluyormuş doğrumuuu benim eltimde epidural olacak pazartesi bebek geliyorrr öle demişler ona çevresindekilerrr doktoruda her bünye farklıdır demiş amaaa ilginç yanii

canım o kiiye ve anestezi uzamnına bağlı...benim çevrende olanlardan ancak 1-2 tanesi başağrısından bahsediyor ama 1 ya da 2 gün...çoğunda hatta olmamış hiç...zaten sezeryan sonrası ağrı kesici veriyorlar...yıllar sonr açıkar diyorlar ya..10 sene önce olan tanığım var o da tavsiye ediyor ...:lepi:

Evet cnm bazılarında oluyomuş bazılarında olmuyo kişiden kişiye değişiyo.Benim migrenim olduğu için ben yaptırmam mesela.

bende de igren var ama allah nazarlardan korusun hamileliğin başında birkaç defa atak olmuştu ozamandan buzaman bişii yok çok şükürrr epidurale gelince okadar cesaretim yok zaten benim beni keserlerken uyanık kalamam ben ıııyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyykafamçokkarıştı:1no2:

benim bebeğimdki sol böbrek büyümesi beni çok sarttı yaa. böyle hiç tadım tuzum kalmadı. bugün başka bir yere daha göstereceğim bakalım o ne diyecek. allahım inaşşalh yok öyle bişey desinnn.

canım umarım bebeğinin hiçbir şeyi yoktur benimde başıma buna benzer bir şey gelmişti bir dr kalp ritmi bozuk dedi sonra nst,ayrıntılı ulturasyon ve son olarak eko testi yaptık allahtan hiçbirin de de hiçbir şey çıkmadı,seninki de de inşallah bir şey çıkmaz.

kızlar bugun yada yarın nst ye gıtmem lazım bugun gıdıyorum dıyorum ama o kadar sıcakkı korkuyorum cesaret edemıyorum cıkmaya ya:KK43:(napıyım sızce cıkayımmı?bırsey olmaz demı?

bende de igren var ama allah nazarlardan korusun hamileliğin başında birkaç defa atak olmuştu ozamandan buzaman bişii yok çok şükürrr epidurale gelince okadar cesaretim yok zaten benim beni keserlerken uyanık kalamam ben ıııyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyykafamçokkarıştı:1no2:

Aynen hicrancım benimde hamileliğimin ilk zamanlarında migrenim tutuyodu.çok şükür şimdi bişeyim yok.Ben sezeryana bile giderken moral iğnesi yaptırıcam.Epidurel asla yani senin dediğin gibi göremem bende o sesleri falan duyuyosun düşünsene.

benim 1. saat 165 2. saat 155 3. saat 130 çıkmıştı açlık 75 di. ama benim doktorum diyet vermedi yemene içmene dikkat et şekerli şeyleri çok çok az tüket. karbonhidrtalı şeyler sakın yeme dedi. diyetisyene göndermedi.

alla allahhhhh benimki ben 10 gün diyabet doktoruna gittim diye beni bir dövmediği kaldı ay çarpılmışa döndüm sen bebeğini önemsemiyormusun 2.kız oldu diye bunu saşllıyormusunnn kendine neden dikkat etmiyorsunnn zaten duba olmuşun diyee birazda samimiyet varya abarttımı neee ama diyabet doktoruda öle dedi bana normal yemiyorumki sonuçta bazen acayip meyve tüketiyorum bazen günde 3 bardak çay içiyorum tek şekerlide olsa sonra tatlıya son zamanda biraz uzağım canım istemiyorsu ama oturup çokokrem sürüp 3 dilim ekmeğe yiyordum şeker fırlamazmı yaaa ve çok tehlikeliymiş doktor anlattı acayip tırstım yanii allah göstermesin bebeğin ani ölümüne ben,m komaya girmeme vsss aman allah korusun neden olabiliyormuşşş oyüzdennn ihmal etme çok dikkat et mesela ayıptır sölemesi muzu yarım olarak tüket dedi ben günde iki tane yiyordummm sırnaşık şey

ya tabii doktordan doktora fikirlerde farklılık oluyor tıpta ama hastalık aynıdır belirtileri de sonuçları da bunu unutmamak lazım

benim 1. saat 165 2. saat 155 3. saat 130 çıkmıştı açlık 75 di. ama benim doktorum diyet vermedi yemene içmene dikkat et şekerli şeyleri çok çok az tüket. karbonhidrtalı şeyler sakın yeme dedi. diyetisyene göndermedi.

hemen hemen aynı değerlerimiz bana da diyet vermedi ama benim canım tatlı şeyler çekiyor ve yemeye korkuyorum.ne yapim dişimi sıkacam artık doğumdan sonra da doya doya yiyecemkaydirigubbakcemile3

kızlar bugun yada yarın nst ye gıtmem lazım bugun gıdıyorum dıyorum ama o kadar sıcakkı korkuyorum cesaret edemıyorum cıkmaya ya:KK43:(napıyım sızce cıkayımmı?bırsey olmaz demı?

Yok duygucum bişey olmaz bence git NST ye ben iki hafta önce girdim nst ye ya siz niye şimdi giriyosunuz.Acaba benden bişeymi şüphe ettiki dr.Yanına soğuk su al yudum yudum içersin giderken cnm.

Günaydın arkidişleer...

Aytencim hadi müjdeli ahberlerle gel inşallah...

Deniz aramıza hoş geldin.Ben İskenderunda oturuyorum ama şimdi tayinimiz İstanbula çıktı
taşınacağız bir kaç haftaya.Sen nerde oturuyorsun?

hasta olan arkadaşlarımıza çook geçmiş olsunn. inşllah bebişleriniz öper öperr geçerr :))
mervecimm ne bileyim bazen gevezeligim tutuyor çok uzun yazıyorumm bakıyorum hiç yorum yapan olmuyor hımm dedimm tamam artık yazmaa. :CüvCüv:
kızlarr bende kahvaltı yapacagımm minişimi besleyeyimm herkese afiyet olsunn bebişlerimize yarasın. cokacimcoook

Ben de hiç girmedim nst ye henüz..
Niye giriliyor ?benim dr hiç bahsetmedi bile nst den.

Bir de her nst ölçümünde para alınıyormuş ne kadar duygucum??
her hafta giriyorsan her haftada veriliyor mu bu ücret?

Aynen hicrancım benimde hamileliğimin ilk zamanlarında migrenim tutuyodu.çok şükür şimdi bişeyim yok.Ben sezeryana bile giderken moral iğnesi yaptırıcam.Epidurel asla yani senin dediğin gibi göremem bende o sesleri falan duyuyosun düşünsene.

ay eveeeeeeeeeeetttttttttt valla amelşyattan korkuyom zaten ben normal doğumda da benim ilk doğumumda yırtık oluşmuştu doktorun hatası yüzünden doğum sanılarım tutmuştu fatihteydim k.çekmece doğan hastanesinde kontrollerm yapılıyordu ve doğum orda olacaktı kızım 16 gün erken geldi ve ne olduğunu şaşırdık sancılar normal diye kaale almamıştım ozaman tabii 19 yaşındaydımmm ve sancılar sıklaşınca anneme söledim vakıf gurebada test yaptırıyorduk ygun yapıyorlar diyee annemin akrabası vardı orda o dönem yardımcı oluyordu bize o da izindeydi o gün benim sancılar 5 dk ara ile olmaya başlayın ca anladım hanyayı konyayııı:roflol: ve hastanede yer yokk kendi doktoruma gitmeyedezaman yokkk süleymaniye doğum hastanesinde yer buldu hastane yetkilileri beni oraya gönderdiler yakın diye yoksam doğumhaneden çıkamayacaktımm yer yok diyee ve süleymaniyeye gittikkk tabii ama ordaki vicdansız kadın doktor doğumda neşter kullan diye ikaz eden diğer 3 doktora gerek ypk diye diyeee rahimde yırtılmaya sebeb oldu tabii sonradan çok çektimm korkudan dikişleri bile yanlış dikmşti ve kanamam durmayınca tekrar sökülüp tekrar dikildi 5 saat doğumhanede kaldım anlıcağım normalden daha fazla korkuyorumm korkutmuş gibi olmiim ama tabii bu sadece benim yaşadığım bişii herkes aynı olmcak diye bişii yokkk

kızlar beni dr um hiç nst ye sokmadı neden acaba????

muayenede herşey normalse sancın falanda yoksa gerek görmemiştir ama bundan sonrakinde sokar bence normal prosedür öleymiş çünkii ben bu gittiğimde girdim sancılarım vardı diye sonraki randevumda da erken gel dedi nst gircen dedi şimdiye kadar 4 defa girmiş oldum bennnnn

Günaydın arkidişleer...

Aytencim hadi müjdeli ahberlerle gel inşallah...

Deniz aramıza hoş geldin.Ben İskenderunda oturuyorum ama şimdi tayinimiz İstanbula çıktı
taşınacağız bir kaç haftaya.Sen nerde oturuyorsun?

günaydın canım, hoşbulduk hihoyyyt ben de dörtyoldayım sana yakınmışım ama gidiyormuşsun,isk gelişime geliyorum ben de senin dr kim canım

Ben de hiç girmedim nst ye henüz..
Niye giriliyor ?benim dr hiç bahsetmedi bile nst den.

Bir de her nst ölçümünde para alınıyormuş ne kadar duygucum??
her hafta giriyorsan her haftada veriliyor mu bu ücret?

özel sigortamı kullandığımda 18 ytl vermiştim ssk ile gittiğimde 22 ytl fazla bişii tutmuyor yanii

Aslı ve Derya afiyet olsuun
Kızlar bu saate kadar nasıl aç dayanıyorsunuz ben sabah erken bir posta yiyip yatıyorum...

Hicran,ben özellikle kesilip dikilmesini istiyorum vajinanın.Sonradan toparlaması daha kolay oluyormuş
yani genişlemeyi doktor daraltmış oluyor.

ay eveeeeeeeeeeetttttttttt valla amelşyattan korkuyom zaten ben normal doğumda da benim ilk doğumumda yırtık oluşmuştu doktorun hatası yüzünden doğum sanılarım tutmuştu fatihteydim k.çekmece doğan hastanesinde kontrollerm yapılıyordu ve doğum orda olacaktı kızım 16 gün erken geldi ve ne olduğunu şaşırdık sancılar normal diye kaale almamıştım ozaman tabii 19 yaşındaydımmm ve sancılar sıklaşınca anneme söledim vakıf gurebada test yaptırıyorduk ygun yapıyorlar diyee annemin akrabası vardı orda o dönem yardımcı oluyordu bize o da izindeydi o gün benim sancılar 5 dk ara ile olmaya başlayın ca anladım hanyayı konyayııı:roflol: ve hastanede yer yokk kendi doktoruma gitmeyedezaman yokkk süleymaniye doğum hastanesinde yer buldu hastane yetkilileri beni oraya gönderdiler yakın diye yoksam doğumhaneden çıkamayacaktımm yer yok diyee ve süleymaniyeye gittikkk tabii ama ordaki vicdansız kadın doktor doğumda neşter kullan diye ikaz eden diğer 3 doktora gerek ypk diye diyeee rahimde yırtılmaya sebeb oldu tabii sonradan çok çektimm korkudan dikişleri bile yanlış dikmşti ve kanamam durmayınca tekrar sökülüp tekrar dikildi 5 saat doğumhanede kaldım anlıcağım normalden daha fazla korkuyorumm korkutmuş gibi olmiim ama tabii bu sadece benim yaşadığım bişii herkes aynı olmcak diye bişii yokkk

amaaaaannnnnnnnnnnnnnnn
zaten tırsıyodum tam oldum sağol canımmmmkaydirigubbakcemile
normal doğum yapan 10 kişiden 9 u yapma diyooo zaten 1 kişide istisnaaaakafamçokkarıştı

X