2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Kızlar doktorum bana da doğuma kadar dedi clexane den için.dream canım senin damar basıncın az mıydı ki dr bıraktırdı? Bir de nerelerden vurunuyosunuz iğneleri ? benim kollarımda yer kalmayınca bacaklarıma geçiyorum,karnımdan vurunamadım çünkü acıyor.Sizinkilerden bahseder misiniz?

Canım bana bu iğneyi ilk gittiğim dr.vermişti aslına bakarsan o da test falan yapmadan vermişti bu iğneyi,1.5ay falan kullandım hergün yalnız bana acaip acı veriyordu heryerim mosmor olmuştu,karnım gerilmeye başlayınca karnımdan vuramaz olmuştuk çünkü kan oturmuştu göbişe ve bizde korktuk,sonrasında hep kolumdan vuruldum,ben bıkmıştım bu iğneden ama mecburiyet tabi,sonra dr.umu değiştirdim ve dr.da bebeğin durumuna falan baktı kullanma dedi valla bilmiyorum canım ya kim ne derse ona göre hareket ediyoruz işte,Allah yardımcımız olsun,bi de bacakları dene bakalım güzelim işte herşey bebişler için umarım bende bırakmakla kötü yapmamışımdır

alin canımm bizde 14 haftalıkken gittigimizde dr biz sormadan cinsiyetini söyleyeyimmi dediginde öyle heyecanlanmıştımki tabi tam olarak bir sonraki kontrolde kesin olur demişti. 2 drumda erkek dedii. isim olarak daha bebişimiz ortada yokken eşim hep bir erkek çocugum olursa ismini Ozan koymak istiyorum demiş bende ona Ege ekledim Allah nasip ederse bebişimizin ismi Ozan Ege olacak.

İnşallah aslıcııımmm.Allah da size Ozan Ege'li bir ömür nasip etsin inşallah.Bizim kız olursa Alin Yar demiştik daha evlenmeden.Yar'ı eşim askerdeyken ekledim ben de.şimdi erkek ismi düşünüyorum sürekli..hayırlısı inşallah..

Dream cim doktorun bırak dediğine göre vadır bir bildiği.Allah'ım hepimize sabır,dayanıklılık ve mutlu bir altı ay daha versin inşallahhh..a.s

Benim de burnum tıkalı,boğazım şiş...
salgın galiba veya havalardan...
Ama benim doktorum ilaç almaya şiddetle karşı çıkıyor,vitamin bile vermiyor.
Portakal,greyfurt suyu iç ,dinlen dedi sadece...

Kızlar çok zormuş bu hamilelik,eskiden ne yaparlarmış bilmem,böyle tarama testleri,her ay doktorlar,iğneler falan yokmuş,9 ay 10 gün sonra,evde ebeyle doğum,ohh ne güzel bebek kollarında,valla pimpirik bişey oldum çıktım..
insan doktoruna bile güvenmiyor,benim doktorum doçent ama ya bişey atladıysa,
ya unuttuysa diye kendimi yiyorum...Hayırlısıyla bir kucağımıza alsaydık minik sincaplarımızı...

Mommy canım,doktoruna güvenmeden bütün bunları yaşamak çok zor.Bana sorarsan ya O na güvenebilmelisin ya da güvenebileceğin bir doktora gitmelisin.içini ferah tutman lazım güzelim hep iyi düşün.Ben önce Allaha sonra doktoruma güveniyorum.Prof.Dr Mustafa Başbuğ.benden bir adım önde düşünüyor hep ve burada bir numara.önceki doktorum olsaydı şu an bebeğim..düşünmek bile istemiyorum.Yılların doktoru bişeyleri atlamış olma ihtimali yoktur bence ama sen yine de her şeyi sor doktoruna.Ben kağıda yazıyorum sorularımı ,yoksa gidince unutuyorum.unutma sen onun hastası ve müşterisisin senin sorularını yanıtlamakla ve seni rahatlatmakla yükümlü.

Kızlar doktorum bana da doğuma kadar dedi clexane den için.dream canım senin damar basıncın az mıydı ki dr bıraktırdı? Bir de nerelerden vurunuyosunuz iğneleri ? benim kollarımda yer kalmayınca bacaklarıma geçiyorum,karnımdan vurunamadım çünkü acıyor.Sizinkilerden bahseder misiniz?

canım ben göbektende koldanda vuruluyorum göbekten daha kolayıma geliyor kollarım mahvoluyor bacaktan demediler bana bacağın neresinden vuruluyorsunkiii ben hiç yapmadım öleee göbekten fazla acı hiisetmiyom ben valla kol felaket acıyor ve inan kocaman bir bölge morarıyor nerdeyse

Bende ilaç almak istemiyorum ama hem kulak burun boğazcı hemde kadın doğumcum almam gerektiğini söyledi. Boğazlarım yanıyor.Ateşim çıktığı anda parol alıcam.Birde antibiyotik verdiler duocid diye.Gebelerde kullanılıyormuş.İnternetten de baktım tüm kadın doğumcular, boğaz diş ve idrar yolu enfeksiyonlarında bunu veriyorlar.Tabii hasta olmamak en iyisi ama biliyorum ki boğazımı geçirmezsem ciğererime iner ve öksürük başlar.Boğazdayken durdurabilsem keşke.

COK TESEKKURLER CNM INTERNETIMDE SORUN OLDU TAM YOLLUYORDUMKI SEN YOLLAMISSINa.s.

EVET HILARYACIM KROKISINIDE GORDUN CNM ORAYA GIT HERSEYI BULABILIRSIN VE COK UYGUN MAĞAZADAKILERDEN COK CESIT VAR
ARKADASIM PİER CARDİN'İN YATAGINI BEBEK ARABASINI BEBEK CANTASINI VE ARABA KOLTUGUNU 200 YTL YE ALDI EHH DÜŞÜN ARTIKK NEKADAR UYGUN OLDUGUNU
BEN BIR PARK YATAK SORDUM SADECE YATAK 170Dİ MAĞAZALARDA ORDA HEPSİ 200 YTL :teytey::teytey:

Yaaa ,ne güzel büyük şehirin avantajları işte..Burda pier cardin,puset ve araba koltuğu bir arada 400 ytl vallahi...Bahsettiğiniz yer kocamaaan bir yere benziyor,ne güzel hesaplı alışverişin tadını çıkarıın..:kahve:

ayşeee kızzz nerden buluyon bunlarıı yazılarıı anam bizede söyle bizde okuyalım bakalımm :) ayşecim birde mail adresin varsa bana özel msjla yollasana şekerim.
hicrancım nasıl oldun güzelm inşallah daha iyisindir.

saol aslıcım daha iyi gibiyim ama tansiyon düzelmedi henüz saat başı ölçüp ona göre bişiiler yiyorum bol suda içmek gerekiyormuş bide ayak altına yastık koyup uzanmak gerekiyor yatıyom paso anlicağın.ayşenin yazılarına gelince internetten hamile yada gebelik yaz birsürü sitede açıklamalar var hayatım oku ordan ben hergün bakıyom accık

Kizlar Yaa Ben Hamiş Kiyafeti Bulamiyomm Yaa Tunik Istiyomm Yandan Kurdeleli Falan Ama Yok Yok Yok

AYŞECİM SEN ANTALYADASIN GERÇİ AMA İSTANBULDAKİLERE DUYURULURRR ÇOK HOŞ KIYAFETLER OLUYOR OSMANBEYDE DE VARRR BİRAZ CEP YAKIYOR AMA MODELLERE BAKIN DİYE VERDİMMM

momy ve bride geçmiş olsun kızlar bol şifalar diliyorum,bolbol meyva yiyin ve dinlenin,bizdede eşim çok hasta galiba havalardan,siz önce kendinize sonrada bebişlerinize iyi bakın kızlar tekrar geçmiş olsun

kızlaaaar, güzel anneeler geçmiş olsun..bana da başım ağrıdığında doktorum hemen parol vermişti korkma bride cm dinlenin dikkat edin kendinize

anaaa ayşee kızzz bu saatte ne işin var burdaa hoşgeldinn........

Selam arkadaşlar...Çok şükür dün ikili test sonucum çıktı....Sonuçlar gayet iyi dedi doktorum ....Testi yapan doktor kendi doktorum değildi doktorum beni başka bi doktora yönlendirmişti ....Gittiğim doktor down sendorumu ve özürlü bebeği tanıma alanında amerikada ihtisas yapmış bir doktordu ...Sağolsun çok ilgilendi uzun uzun sonuçları yorumladı üçlü teste kesinlikle gerek olmadığını söyledi...Üçlü test yapılmayacağı için 20. hafta ile 22. hafta arasında ayrıntılı bi taramadan geçireceğini söyledi ...Özel ölçüm yapan bi ultrasonla bakacağını söyledi....Sonuçları aldıktan sonra kendi doktorumada gittim oda üçlü teste gerek olmadığını söyledi....Bu arada bende suyla karışık kanama olmuştu iki gün boyunca...Çok korktum rahim ağzı açılmıştır diye ama çok şükür muayenede öyle bi durumla karşılaşmadık herşey yolunda bu kadar sıkıntı yapma dedi doktor....Anlayacağınız oldukça rahatladım arkadaşlar allahım herkese sıkıntısız ve sorunsuz hamilelik versin inşallah.....

X