2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

valla bend edıyecektım o bebegıde kendıme alım dıye:icecream: ama gercekten guzel cnm
senın bebeısınde kahkaha ata ata oynasın oyuncaklarıyla evınızden hıc gulucuk eksık olmasın kızlar hepınız ıcın dılıyorum bunu:1hug: yaa bole yazıyoruz resımler yolluyoruz dertlerımızı ortak yonlerımızı sevınclerımızı paylasıyoruz cok guzel bısey yaa
bırbırımızden destek alıyoruz bılgı alıyoruz soru soruyoruz super yaaa
bakın dogumdan sonrada 2008 EYLÜLÜNDE DOGUM YAPAN ÇILGIN ANALAR diye bir bolum acacam oraya geleceksınız valla karısmam heee:eek:klava: ozamanda bebıslerımızı gsterıcez yıne sorunler derlet sevıncler olacak ozamanda paylasalım olurmuyerimseniben

:enbuyukkk::enbuyukkk:

ya.............:KK43: ben ağustosta yaparsam ne olcakbenialmayacakmısın :KK43:((

normal cnm cunku cansununda dedıgı gıbı vucut kendını doguma hazırladıkca bızde genısleme oluyor bebişler assagıya ınıyor e bıde buyuyo annesiii yerı daralıyo bide sen çişini tutarsan bebiş gıt artık işe diye sinyaller veriyoo:lepi:
idrar tutmakta ii degılmıs ama uyku sersemı anlamıyoruz iştesırnaşık şey

deryacım zıbın ne biliyonmu:::::

hani karete yaparken kroveze gıbı gomlek gıyılıyo ya yada bornoz gıbı bı tarafını ıce bı tarafını dışa ortusturuyoruz ya vucudumuzu aynen ole bişi tabı tulbent gıbı cok ınse kucucuk cok şirin bisey cnm
anca bole anlatılırdı yani heee laelaelaelaelae

anaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa zızbın o muydu ben yanlış mı biliyomuşum ayyyyyy birde anne olacağım ya bennnnnnnsenağlama

arkadaslar merhaaba herkese
bugün devlet has, ne giitim 32. haftada alınan 5 hafta daha calışabilir raporunu aldım sevk aldım dr da sevkte karar yazan bölüme 32-37 haftalar arası calışabilir yazdı sonrada bashekim imzaladı mühürlediekstra bi kağıt vermediler
mommy aslı kumralım sizler ne yaptınız bi eksiğim var mı sizce

Selin selam;dün bende gittiğim özel hastaneye gittim. Benim kendi doktorum 1 hafta izine çıkmıştı. ama o oradaymış gibi, hastanenin kağıdına (ismi yazılı yani tepede ) rapor yazıyor başlığı ve muayene ve usg sonuçlarında 32. hafta olduğu tespit edilip, 37 hafttaya kadar çalışabilir diye bişey yazıyodu. altıda imzalıydı o kadar bana sadece onu verdiler. İş yerine de sadece fotokopisini verdim. Bana da bu kadar dediler...
Bende tedirginim aslında inşallah bu kadardır. sonrası nasıl olacak bilemiyorum ama...

Birde dün bana hastanede bu ayın sonunda SSK ile son anlaşma yapılacakmış ve bi çok özel hastane SSK anlaşmasını bitirmiş .Büyük ihtimalle benim hastanede bitirecekmiş. Ama nasıl olacak o zaman 3600 sezeryan , hamileliğinin sonunda olan var dedim.
Evet çok hamilemiz var belki onlar için bişeyler yapılacak dedi. Eğer iptal edilirse son vakit başka bi yer aramaya başlayacağım.:çok üzgünüm:

Ay çok moralim bozuldu ya.. Devlet hastanesinde olmak istemiyorum. Orada ebeler doğurtuyomuş, mikrop falan kapılır, ne bileyim normal olursa dikiş atılıyo ya, ya iyi atılmazsa hatta estetik olarak atmışlar arkadaşa dikişi hiç belli olmuyomuş ben öyle istiyodum . Ama şimdi bütün hayallerim suya düştü. eşimde o kadar karşılayamayız 2 bile yapsalar yine fazla millet 500'e çıkıyomuş dedi. Çok canım sıkıldı ya, ben can derdindeyim, para düşünülüyo...
Ayrıca doktorum olmadığı için onay aldığım doktora, karnımın sağ tarafının gerilip hep kabardığını kafasının son muayenede yukarıda olduğu için rahatsız attiğini doktorumun söylediğini söyledim ama çok geriliyo, nefes alamıyorum, aşşağıya vuruyo gibi tuvaleti tutamayacak gibi oluyorum bi kaç günden beri dedim. Bana erken doğum sancısı olabileceğini ve bu kabarmaların 10 kereyi geçip geçmediğini sordu. Çok oluyor ama ben bebeğin dönüşü diye düşünüyodum acana bunlar sancımı? :uhm:
Şimdi sabahtan beri 2-3 kere oldu. tuvaletimi tutunca da oluyo, ben bebek sıkışıyo rahatsız oluyo diye düşündüm ama , ne bileyim akşam çok canım sıkıldı. Eğer sancı ise sezeryanla mı alınacak hemen dedim. Geçirmeye çlışılır yada sezeryan dedi. Erken gelmesin kuzum ya daha hazır değilim. Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin kızlar, yardımcımız olsun..

ya.............:KK43: ben ağustosta yaparsam ne olcakbenialmayacakmısın :KK43:((

bence başlığı değiştirelim 2008 eylülde doğum yapan analar veeee son anda değişiklik yapıp eylülde doğuracağı yerde ağustosta doğuran ÇILGIN analarrrrrrr buraya olsunn:roflol:

zıbın ayaktan başlayan bütün önü çıtçıtlı kostüm şekerim ayak kısmıda patikli bütünnnn. yani uyku tulumu gibi kostüm.:roflol:

:roflol::roflol:allah seniii bide biliyom diye geciniyooo
kız o tulum zıbın diiilll yanlız bılgı verme şaşkın:mymeka::roflol:
ay almesın yawwww bıde uyku tulumu gıbı bir kostum dıyo :roflol:

zıbın o diill yazdım ben zıbını dur resım bulursam yollımsırnaşık şey

deryacım valla ister agustosta dogur ıstersen eylul ıstersen ekım faketmez ben acarım gelırsen kabulumuzsun gelmezsen sen bilirsinnaniknanik
ama gelecen tabikide burda daha cok vakıt gecırıyorsun cunku
sole senın cocuga eylul 1de gelsın:roflol:

kızlar benim göbek deliğimi ne siz sorun ne ben söyliyeyim. ben doğarken ikizimle uğraşmaktan benim göbek deliğimi uzun tutmuşlar birazcık , zaten hamiş değilkende göbek deliğimden pek haz almazdım. anneme kızardım niye ilgilenmedin göbek deliğim kesilirken anneeeeeeeeeeeeee diye sorarım hep. kadıncağızda bakar güller bana. evet kızımm nasıl atladım ben o konuyu der:roflol::roflol: kadın zaten doğurmuş 2 tane birden pestili çıkmış benim hesap sorduğum şeye bakın. neyse benim göbek deliği iyice bir tümsek bir şey oldu çıktı o şekilde duruyor:roflol::roflol: onun için halinize şükredin :nazar:

Aynen canım tümsek gibi duruyor görenler pipi gibi aynı diyorlar.

günaydın kızlar herkese bol kahkahalı ve tekmeli gunler:)
benım bebişimin dun yatak odası gelıcek demıstım ya aksam 18.40 ta geldıler neyse basladılar ındırmeye demezmı sonra abla bızım depocu yatagın bır kutusunu unutmus onun ıcın bız sımdı gıdıyoruz yarın gelıp kurucaz:eek:klava:
hıc boyle bırsey olmazdı sana denk geldı demezmı:bbo:
zaten ev tasırken bır ton stres bırde bunlar boyle yapınca ıyıce ınandım bana cok nazar degıyor...
her ısımız yarım kalıyor cunku kızlar:çok üzgünüm:
valla ne yapayım bılmıyorum kurşun mu dökülür artık baska bırseymı bılmıyorum...
nuraycım canım ayı dusunceler bendede var benım dogum yapmak ıstedıgım hastanede ssk ıle anlasması vardı sımdı varmı yokmu bılmıyorum zaten anlasmalı halıyle 2000 ytl cıvarıydı..anlaşma iptal olduysa yandık yanı bılmıyorum ne olcak..bızdede ne şans yaaaa
mıllet şakır şakır dogurdu tam bıze sıra geldı anlaşma iptal oldu ne diyim ben:uhm:

Selin selam;dün bende gittiğim özel hastaneye gittim. Benim kendi doktorum 1 hafta izine çıkmıştı. ama o oradaymış gibi, hastanenin kağıdına (ismi yazılı yani tepede ) rapor yazıyor başlığı ve muayene ve usg sonuçlarında 32. hafta olduğu tespit edilip, 37 hafttaya kadar çalışabilir diye bişey yazıyodu. altıda imzalıydı o kadar bana sadece onu verdiler. İş yerine de sadece fotokopisini verdim. Bana da bu kadar dediler...
Bende tedirginim aslında inşallah bu kadardır. sonrası nasıl olacak bilemiyorum ama...

Birde dün bana hastanede bu ayın sonunda SSK ile son anlaşma yapılacakmış ve bi çok özel hastane SSK anlaşmasını bitirmiş .Büyük ihtimalle benim hastanede bitirecekmiş. Ama nasıl olacak o zaman 3600 sezeryan , hamileliğinin sonunda olan var dedim.
Evet çok hamilemiz var belki onlar için bişeyler yapılacak dedi. Eğer iptal edilirse son vakit başka bi yer aramaya başlayacağım.:çok üzgünüm:

Ay çok moralim bozuldu ya.. Devlet hastanesinde olmak istemiyorum. Orada ebeler doğurtuyomuş, mikrop falan kapılır, ne bileyim normal olursa dikiş atılıyo ya, ya iyi atılmazsa hatta estetik olarak atmışlar arkadaşa dikişi hiç belli olmuyomuş ben öyle istiyodum . Ama şimdi bütün hayallerim suya düştü. eşimde o kadar karşılayamayız 2 bile yapsalar yine fazla millet 500'e çıkıyomuş dedi. Çok canım sıkıldı ya, ben can derdindeyim, para düşünülüyo...
Ayrıca doktorum olmadığı için onay aldığım doktora, karnımın sağ tarafının gerilip hep kabardığını kafasının son muayenede yukarıda olduğu için rahatsız attiğini doktorumun söylediğini söyledim ama çok geriliyo, nefes alamıyorum, aşşağıya vuruyo gibi tuvaleti tutamayacak gibi oluyorum bi kaç günden beri dedim. Bana erken doğum sancısı olabileceğini ve bu kabarmaların 10 kereyi geçip geçmediğini sordu. Çok oluyor ama ben bebeğin dönüşü diye düşünüyodum acana bunlar sancımı? :uhm:
Şimdi sabahtan beri 2-3 kere oldu. tuvaletimi tutunca da oluyo, ben bebek sıkışıyo rahatsız oluyo diye düşündüm ama , ne bileyim akşam çok canım sıkıldı. Eğer sancı ise sezeryanla mı alınacak hemen dedim. Geçirmeye çlışılır yada sezeryan dedi. Erken gelmesin kuzum ya daha hazır değilim. Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin kızlar, yardımcımız olsun..

YA CANIM SAĞ TARAFIN KABARMASI SANCI OLABİLİRMİYMİŞ. AMA BENİMKİDE HEP SAĞ TARAFIMDA KABARIYOR GÜN İÇİNDE BAK ŞİMDİ İÇİME ŞÜPHE DÜŞTÜ YARIN DOKTORA GİDEYİM BARİİİ AMA BENİM Kİ EN SON 3 HAFTA NCE GİTTİĞİMDE BAŞI AŞAĞIYA DÖNMÜŞTÜ BİR DAHA DÖNMEZ DEMİŞTİ DOKTOR NEYSE BENDE YARIN BİR GİDEYİM DOKTORAA. ÜZME KENDİNİ SANMM BEN YAA SONUÇTA BEBEK HAREKET EDİYODUR KASILMA DEĞİLDİR YAA.a.s.

canım bende dün aldım aynı dediğin gibi 37 haftaya kadar çalışabilir yazoıyor 26 ağustosta bitiyor o zaman da gelip işgörmezlik raporu alacaksın sonrada doğumdan sonra
bir rapor alacaksın dediler

Mukora1 selam;
bende dün 32.haftamı bitirdim.Son adetimin ilk günü 12 Aralıktı. Bana 23 Temmuzda gelip uzatmamı yapabileceğimi söylemişlerdi ve dün gidip bende A4 sayfaya 37. haftaya kadar çalışabilir diye onaylı bişey verdiler. Benimde 26 Ağustosta bitecek. Beraberiz o zaman. Ama sonrasında bilemiyorum nasıl olacak. En son paraları da postaneden alıyomuşuz öyle dediler..

:allah seniii bide biliyom diye geciniyooo
kız o tulum zıbın diiilll yanlız bılgı verme şaşkın:mymeka::roflol:
ay almesın yawwww bıde uyku tulumu gıbı bir kostum dıyo :roflol:

zıbın o diill yazdım ben zıbını dur resım bulursam yollım

deryacım valla ister agustosta dogur ıstersen eylul ıstersen ekım faketmez ben acarım gelırsen kabulumuzsun gelmezsen sen bilirsinnaniknanik
ama gelecen tabikide burda daha cok vakıt gecırıyorsun cunku
sole senın cocuga eylul 1de gelsın

eferinnnn canımmm sana.....
Benden çok şey öğrenmişsin naniknanik

yanlız aytege alemsin vallaa... tulumu zıbın diye deryaya yutturacaksın... :roflol:
a.s.

bu arada zıbın ıkı yandan baglanan kuşaklı atlettır tulum degıldır arkadaslar.naptınız ya
:roflol:eek:nuda 1 2 tane olsun yeter gobegı dusunce kullanılmıyor dedıler

YA CANIM SAĞ TARAFIN KABARMASI SANCI OLABİLİRMİYMİŞ. AMA BENİMKİDE HEP SAĞ TARAFIMDA KABARIYOR GÜN İÇİNDE BAK ŞİMDİ İÇİME ŞÜPHE DÜŞTÜ YARIN DOKTORA GİDEYİM BARİİİ AMA BENİM Kİ EN SON 3 HAFTA NCE GİTTİĞİMDE BAŞI AŞAĞIYA DÖNMÜŞTÜ BİR DAHA DÖNMEZ DEMİŞTİ DOKTOR NEYSE BENDE YARIN BİR GİDEYİM DOKTORAA. ÜZME KENDİNİ SANMM BEN YAA SONUÇTA BEBEK HAREKET EDİYODUR KASILMA DEĞİLDİR YAA.a.s.

Kızlarr benim oğluşum da sağda duruyor.. Ve orda hareket ederken kabarıyor... Bence sırtını gerdiğinde kabarma oluyordur.. Sancı daha farklı bişeydir diye düşünüyorum...
Aslında arada sancılarımızın olması da doğaldır az kaldı doğuma vücutlarımız prova yapıyor da olabilir.. :CüvCüv:

Mukora1 selam;
bende dün 32.haftamı bitirdim.Son adetimin ilk günü 12 Aralıktı. Bana 23 Temmuzda gelip uzatmamı yapabileceğimi söylemişlerdi ve dün gidip bende A4 sayfaya 37. haftaya kadar çalışabilir diye onaylı bişey verdiler. Benimde 26 Ağustosta bitecek. Beraberiz o zaman. Ama sonrasında bilemiyorum nasıl olacak. En son paraları da postaneden alıyomuşuz öyle dediler..
evet canım benimde son edet tarihim 14 aralıktı şimdi 26 ağustosta gidip işgörmezlik raporu alıcaz ve tatile çıkıcaz sonra inşallah bebişlerimiz doğunca doğum raporunu götürüp doğum sonrası iznimizi alıcaz paraları da döndüğünde postaneden alıyorsun
ama bizim şirket maaş gibi ödemeye devam ediyor postaneden alınca onlara teslim ediyoruz ama maaşının ne kadarını ödüyorlar onu bilmiyorum

kızlar benim göbek deliğimi ne siz sorun ne ben söyliyeyim. ben doğarken ikizimle uğraşmaktan benim göbek deliğimi uzun tutmuşlar birazcık , zaten hamiş değilkende göbek deliğimden pek haz almazdım. anneme kızardım niye ilgilenmedin göbek deliğim kesilirken anneeeeeeeeeeeeee diye sorarım hep. kadıncağızda bakar güller bana. evet kızımm nasıl atladım ben o konuyu der:roflol::roflol: kadın zaten doğurmuş 2 tane birden pestili çıkmış benim hesap sorduğum şeye bakın. neyse benim göbek deliği iyice bir tümsek bir şey oldu çıktı o şekilde duruyor:roflol::roflol: onun için halinize şükredin :nazar:

canım senin ikizind emi var???

normal cnm cunku cansununda dedıgı gıbı vucut kendını doguma hazırladıkca bızde genısleme oluyor bebişler assagıya ınıyor e bıde buyuyo annesiii yerı daralıyo bide sen çişini tutarsan bebiş gıt artık işe diye sinyaller veriyoo:lepi:
idrar tutmakta ii degılmıs ama uyku sersemı anlamıyoruz iştesırnaşık şey

deryacım zıbın ne biliyonmu:::::

hani karete yaparken kroveze gıbı gomlek gıyılıyo ya yada bornoz gıbı bı tarafını ıce bı tarafını dışa ortusturuyoruz ya vucudumuzu aynen ole bişi tabı tulbent gıbı cok ınse kucucuk cok şirin bisey cnm
anca bole anlatılırdı yani heee laelaelaelaelae

haaaaaaaaaaaaaa....şimdi anladım...ben de o zaman sadece dış zıbın var...iç zıbın incecikse ben de yok :KK43: alayım bari ondan da...kaç tane lazımmış??

[benim göbek deliği iyice bir tümsek bir şey oldu çıktı o şekildeduruyor:roflol::roflol: onun için halinize şükredin :nazar:[/QUOTE]

aytege aynı sorun bende de var.göbek deliğm dışarıya çıkmış durumda..))) baraz dar gibi kıyafetlerde dışarıdan çıkıntı şeklinde duruyor.sinir oluyorum.
bu arada yeni kalktım.kahvaltı yapmam gerek üşeniyorum canım da istemiyor..off ya zorla yiyorum.günde 3 bardak süt içiyorum.ööğ geldi artık..benim gibi zorla yiyenler var mı? yoksa siz iştahlımısınız?

X