2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

tünaydın hamişler bu sabah keyfim yok sağ kasık üstüm sancı yapıyor biraz korkuyorum batıyor gibi nasıl bişey anlamadım ya inş. bir problem olmaz.......
(oğluşlarım beni üzmeyin sizde üzülmeyin)

geçmiş olsun canım yaa ikizler ya ondan ağrı yapıyodur senin bize göre 2 kat daha fazla dinlenmen lazım dikkat et kendine benim ablamında 2 sene önce ikiz kızları oldu. o da senin gibi işilerin battığını söylerdi. ikiz bu kolay değil :içelim:

merhaba kızlarrr
nasılsınız?
benim canım çok sıkkın:KK43:(
gittiğim hastanenin ssk ile anlaşması iptal edilmiş:KK43:(
yarın son 3 haftaya kadar çalışabilir raporu alacaktım, şimdi ordan alacağım rapor geçersiz olacak:KK43:
off yaaa
şuan ankaradaki tüm özel hastaneler anlaşmalarını fesetmişler:KK43:
yarın doktorumdan aldığım raporu onaylatmak için hastanelerde sürünücem:KK43:tanıdık doktor bulmaya çalışıyorum,yoksa özel muayenehanesine gitmeden insanın gözüne üflemiyorlar:KK43:

dün akşam doktora gittim ben de kızım kocaman olmuş yine...2066 gr olmuş teyzeleri...babasından hareketlerini hep saklıyortdu göstermemişti hiç..dün şov yaptı babasına....

kızlar benim hiç keyfim yok,hastaneden geldik şimdi,bebeğim en son 28 haftalıkken 1000 grdı ve gelişimi 1 hafta geriden geliyordu,şimdi 31+0dayız bebeğim 3haftada sadece 300gr almış,acaip kötüyüm,1300gr şuan,2hafta geri şuan,1600lerde olması gerek dedi dr.28 haftalıkken gittiğimde dr.kendin çok kilo almışsın,biraz kes demişti,bende kestim,kendim almamışım bebekde almamış,dr.senin azaltmanla ilgisi yok,almayacağı varsa almıyor dedi,bundan sonra 15günde gidicem,eğer bu fark artarsa erken doğumla alabiliriz dedi,çok mutsuzuım ya,oysa o kadarda özeniyorum,ağzıma koymadığım yumurtayı sütü onun için yiyiyorum,niye böyle oluyor anlamadım,ne olur dua edin bebeğime...

kızlar benim hiç keyfim yok,hastaneden geldik şimdi,bebeğim en son 28 haftalıkken 1000 grdı ve gelişimi 1 hafta geriden geliyordu,şimdi 31+0dayız bebeğim 3haftada sadece 300gr almış,acaip kötüyüm,1300gr şuan,2hafta geri şuan,1600lerde olması gerek dedi dr.28 haftalıkken gittiğimde dr.kendin çok kilo almışsın,biraz kes demişti,bende kestim,kendim almamışım bebekde almamış,dr.senin azaltmanla ilgisi yok,almayacağı varsa almıyor dedi,bundan sonra 15günde gidicem,eğer bu fark artarsa erken doğumla alabiliriz dedi,çok mutsuzuım ya,oysa o kadarda özeniyorum,ağzıma koymadığım yumurtayı sütü onun için yiyiyorum,niye böyle oluyor anlamadım,ne olur dua edin bebeğime...

canım sıkma canını...geceleri ve dinlernirken her zaman sol tarafına yatmaya çalış..bebek en iyi öyle besleniyor...miyom falan varmıydı sende miyom da beslenmesini engelleyebiliyor bebişin...

slm kızlar nasılsınız.herşey yolundamı benim geceler cok sorunlu geçiyo.bel agrısı kalça agrısı uyuyamıyorum.dün gece de kolumun üstüne mi yattım yada dönerken zorlandım mı omzu cok ağrıyo.sizlerin ne gibi sikayetleri var...

slm kızlar nasılsınız.herşey yolundamı benim geceler cok sorunlu geçiyo.bel agrısı kalça agrısı uyuyamıyorum.dün gece de kolumun üstüne mi yattım yada dönerken zorlandım mı omzu cok ağrıyo.sizlerin ne gibi sikayetleri var...

aynı şikayetler ben de de var canım...yan yatmaya çaılşıtıkça belim kopuyor klaçam ağrıyor..ellerimi koyacak yer bulamıyorum sanki benim aylardır devam eden el uyuşmalarım var zaten...2 gecedir belimin arkasına büyük bir yastık koydum sırtıma yani destekl olsun diye...karnımın altına da ince küçük bir yasatık koydum..bir de başımın altındaki yastığı yükselttim..Allaha şükür 2 gecedir rahatım..sen de dene..

güzelim her insanın yapısı bünyesi farklıdır.kğ lu olcak diye saglıklı olmaz ki insan organ gelişimi,beyin gelişimi yerinde ise gerisini kafana takıpda daha cok üzme kendini bebişini de stres daha fazla etkiler.inşallah iyi haberlerini alırız.

evt cnm miyom var ya ama dr.bişey söylemedi bunula ilgili,2cm boyutunda bir miyom var,acaba ondan mıdırki,dr.önceleri miyom zarar vermez demişti,dediğin gibi belkide şimdi etkilemeye başladı,28haftaya kadar herşey normaldi,hatta kilosu önde gidiyodu,şimdi böyle oldu,acaip kötüyüm...

eylül meltemi sana bi adres veriyorum oku bi istersen iyi gelir belki
Kac-Haftalik-Hamileyim.aspx

Canım kilosu düşük felan değil ben anlamadım bu işten.Benimki 30+3 iken 1375 gr'dı.Normal dedi doktor.Buraya bir göz at istersen
http://http://gebelik.org/dosyalar/fetalweight1.html
http://http://gebelik.org/

evt cnm miyom var ya ama dr.bişey söylemedi bunula ilgili,2cm boyutunda bir miyom var,acaba ondan mıdırki,dr.önceleri miyom zarar vermez demişti,dediğin gibi belkide şimdi etkilemeye başladı,28haftaya kadar herşey normaldi,hatta kilosu önde gidiyodu,şimdi böyle oldu,acaip kötüyüm...

hiç kötü olma canım benim 2 tane tanıdığım seninle aynı şekildeydi...onlarında miyom vardı..bebeğin gelişimi engellemiş miyom..ama ikisinin de valla çok tatlı bebişleri var şuan....moralini bozma sakın sen...

Benimde sol ayak tabanımda bir ağrı var üstüne basarken acıyor zor yürüyorum.Bide bebişin tekmeleri baya can yakıcı,çok sert vuruyor.Bağırıyorum birden yanımda biri varsa utanıyorum valla.Hıı bide arada mide yanmam var.Onun dışında bişey yok çok şükür.Tetanoz aşımın ikincisini vuruldum geldim biraz önce.

gelmiş takvim neyse kızlar size bişey sorcam özellikle 32. haftada izine ayrılacak arkadaşlara sorucam raporu ne zaman alcaksınız?

CANIM ÜZÜLDÜM BEBİŞİNİN 300 GR GERİDEN GİTMESİNE AMA SAKIN MORALİNİ BOZMA MOALDE ÇOK ÖNEMLİ. BEN DOKTOR DEĞİLİM AMA BEBEKLER BAZEN ANNE NE YERSE YESİN KİLOYU FALA ALAMIYOR. KAN AKIŞIYLA İLGİLİ SANIRIM. BENİM SANA TAVSİYEM GECELERİ MUTALAKA SOLA DOĞRU YATMAYA ÇALIŞ GECELERİ KLİMALI ODADA 27 DERECEDE UYU KAN AKIŞIN AÇISINDAN İYİ GELİR. SICAK YERLERDE MUMKUN OLDUĞUNCA BULUNMA VE PROTEİN AĞIRLIKLI BESLEN MEYZE SEBZE YE, KARBONHİDRATLI YİYECEKLERİ DE AŞIRIYA KAÇMADAN NORMAL TÜKET. İNŞALLAH BEBEŞİN KİLO ALMAYAA BAŞLAR CANIM DUALARIM SENİNLE. SAKIN KENDİNİ ÜZMEEE.a.s.

X