2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Selam Aytege ;
ne bileyim ya, benimde eşime ihtiyacım var ama oda işleri yoğun olduğu için yorgun geliyo, hatta evde de bilgisayarda açlışıyo...Ses çıkarmayayım diyorum ama öylece koltukta uyuyorum zaten. Sinir oluyorum. Ayaklarım şiş ağrıyo diyorum tamam getir bebe yağını ovayım diyo, yada bişey oluyo getirirmisin diyo sinir oluyorum... Öyle masaj yapacaksa da üstten iki dakka tamam. Oram buram ağrıyo dediğimde olacak,dahada olacakmış diyo...:kızgın:
Ne bileyim ya, yürüyüşe çıkalım yada akşamları hafta arası denize gidelim benim yürüyüş falan yapmam gerekiyo diyorum.Ya yorgunum diyo yada o akşam bi yere gitme yada bize gelme olayı çıkıyo... Çok bunaldım çokkk

Selam Aytege ;
ne bileyim ya, benimde eşime ihtiyacım var ama oda işleri yoğun olduğu için yorgun geliyo, hatta evde de bilgisayarda açlışıyo...Ses çıkarmayayım diyorum ama öylece koltukta uyuyorum zaten. Sinir oluyorum. Ayaklarım şiş ağrıyo diyorum tamam getir bebe yağını ovayım diyo, yada bişey oluyo getirirmisin diyo sinir oluyorum... Öyle masaj yapacaksa da üstten iki dakka tamam. Oram buram ağrıyo dediğimde olacak,dahada olacakmış diyo...:kızgın:
Ne bileyim ya, yürüyüşe çıkalım yada akşamları hafta arası denize gidelim benim yürüyüş falan yapmam gerekiyo diyorum.Ya yorgunum diyo yada o akşam bi yere gitme yada bize gelme olayı çıkıyo... Çok bunaldım çokkk

Ayyyy takıldı iki kere gitmiş mesajım...:teytey:
Neyse aytege bu arada şu hastane fiyatları ile ilgili bişey öğrendiniz mi?
Ben bugün aradım doktorumun sekreterini (yanında yardımcı kızlar var ya hastanede) , o'da bana , 1 temmuz itibari ile 11 YTL idi muayenemiz ama bugün toplantı oldu ve eskisi gibi anlaşmalı 45 YTL olarak devam ediyoruz dedi. Anlaşmamız devam ediyo ama SSK'dan başka bi haber gelir değişirse yine bilemem dedi.
Düşme olmuş ama eski uyguladığı fiyata geri dönülmüş şimdi.İnşallah düşer ama yükselmez ..

merhaba kızlarrrr
herkez nasılmış bakalım?
bugün işe başladım
offfff
offff
neyseki bitti, aşkımı bekliyorum gelsede bizi alsa da evimize gitsek veeee
YEMEK YESEKKKKK:)))

Ayyyy takıldı iki kere gitmiş mesajım...:teytey:
Neyse aytege bu arada şu hastane fiyatları ile ilgili bişey öğrendiniz mi?
Ben bugün aradım doktorumun sekreterini (yanında yardımcı kızlar var ya hastanede) , o'da bana , 1 temmuz itibari ile 11 YTL idi muayenemiz ama bugün toplantı oldu ve eskisi gibi anlaşmalı 45 YTL olarak devam ediyoruz dedi. Anlaşmamız devam ediyo ama SSK'dan başka bi haber gelir değişirse yine bilemem dedi.
Düşme olmuş ama eski uyguladığı fiyata geri dönülmüş şimdi.İnşallah düşer ama yükselmez ..

ŞİMDİ BU FİYAT BİR DÜŞÜP BİR YÜKSELDİ İSE DEMEKKKİ SSK YASAYI DEĞİŞTİRME YOLUNDA ÇÜNKÜ BU ŞİMDİ ŞEYDEN KANAKLANIYOR. SSK ÖZEL HASTANELER DEMİŞKİ KAFANA GÖRE ÜCRET TALEP EDEMZSİN BEN SSK LI ADINA ATIYORUM 33 LİRA ÖDEYECEĞİM HASTADAN DA ATIYORUM İŞTE 15 LİRA ALABİLİRSİN ŞEKLİNDE, DOLAYISI İLE ÖZEL HASTANELERE BU TARİFELER ÇOK DÜŞÜK GELDİĞİ İÇİN SSK İLE ANLAŞMALARINI İPTAL EDİYOLAR HAKLI OLARAK ÇÜNKÜ RAKAMLAR ÇOK KOMİK MESELA SSK DİYORKİ ÖZEL HASTANELER NORMAL DOĞUM İÇİN HASTADAN İŞTE 80 LİRA ALACAKSIN BENDE 300 LİRA ÖDEYECEĞİM FAZLASINI ALIRSAN CEZASI 10000 LİRA DİYOR. VALLA Hİ BEN SANIRIM DEVLET HASTANESİNDE GÖREV YAPAN İYİ BİR DOKTORUN MUAYENESİNE GİDİCEM SON AYLARIMDA DOĞUMUMUDA DEVLET HASTANESİNDE YAPICAM GÖRÜNÜYOR ÇÜNKÜ 2000 3000 LİRALAR VEREMEYECEĞİZ EŞİMLE ÖYLE KONUŞTUK BAKALIM ZAMANLA KARAR DEĞİŞMEZSEEE:bbo:

merhaba kızlarrrr
herkez nasılmış bakalım?
bugün işe başladım
offfff
offff
neyseki bitti, aşkımı bekliyorum gelsede bizi alsa da evimize gitsek veeee
YEMEK YESEKKKKK:)))

AYYY EVET BENDE İŞTEN ÇIKMAYI BEKLİYORUM BENDE ÇOK ACIKTIMMMMMMMM:icecream:

ŞİMDİ BU FİYAT BİR DÜŞÜP BİR YÜKSELDİ İSE DEMEKKKİ SSK YASAYI DEĞİŞTİRME YOLUNDA ÇÜNKÜ BU ŞİMDİ ŞEYDEN KANAKLANIYOR. SSK ÖZEL HASTANELER DEMİŞKİ KAFANA GÖRE ÜCRET TALEP EDEMZSİN BEN SSK LI ADINA ATIYORUM 33 LİRA ÖDEYECEĞİM HASTADAN DA ATIYORUM İŞTE 15 LİRA ALABİLİRSİN ŞEKLİNDE, DOLAYISI İLE ÖZEL HASTANELERE BU TARİFELER ÇOK DÜŞÜK GELDİĞİ İÇİN SSK İLE ANLAŞMALARINI İPTAL EDİYOLAR HAKLI OLARAK ÇÜNKÜ RAKAMLAR ÇOK KOMİK MESELA SSK DİYORKİ ÖZEL HASTANELER NORMAL DOĞUM İÇİN HASTADAN İŞTE 80 LİRA ALACAKSIN BENDE 300 LİRA ÖDEYECEĞİM FAZLASINI ALIRSAN CEZASI 10000 LİRA DİYOR. VALLA Hİ BEN SANIRIM DEVLET HASTANESİNDE GÖREV YAPAN İYİ BİR DOKTORUN MUAYENESİNE GİDİCEM SON AYLARIMDA DOĞUMUMUDA DEVLET HASTANESİNDE YAPICAM GÖRÜNÜYOR ÇÜNKÜ 2000 3000 LİRALAR VEREMEYECEĞİZ EŞİMLE ÖYLE KONUŞTUK BAKALIM ZAMANLA KARAR DEĞİŞMEZSEEE:bbo:

off yaa bu çok kötü olmuş şimdi:KK43:
bende perşembe günü hastaneye (özel) çalışabilir raporu almaya gidecektim, önce arayıp bir sorayım bakalım ssk ile anlaşmaları devam ediyormuymuş..:KK43:(
etmiyorsa yandık,doktor bul rapor al off off

mrb gülancım,valla hamileyken misafirlerle uğraşmak zor oluyor benimde şehir dışından görümcemler vardı,3gün kaldılar,çok yoruldum ya
Benim gönbeğim çok büyük değil,canım sıkılıyor bu duruma,gören 5aylıkmı diye soruyor.bir de herkes bebeğin tekmelerken canlarını yaktığını felan söylüyor,benim ki hiç canımı acıtmadı şimdiye kadar,bi tuhaflık mı var

canım benim göbiş oldukça büyük gören doğum yakınmı diyor ikiz ondan sanırım............:emir_bebek::nazar:

Selam kızlar;
nasılsınız, nasıl bebişler?
Gül ile duygu sanıyorum bu aralar ev yerleştiriyorlar. Umarım fazla yormazlar kendilerini...Bende çok sıkılıyorum bu aralar...Loğusalık sendromu varmış , bide öncesinde ruhsal sendrom yaşıyoruz napıcaz biz ya...
Herkes üstüme geliyo sanki bu aralar...Çok sıkıldım. İşe gelmekte zor geliyo..İzine çıksamda evde oturacağım. Eşim çalışacağı için anneme de otobüsle yollamayacak Allah bilir....Bu sıcaklarda evde takılacaz gibi geliyo...Hiç bişey istediğim gibi gitmiyo...BEN HAMİLEYİM ama herkes normalmişim gibi davranıyor. Çok hassassım, normalde de böyleydim zaten. Kafamı dinlemek istiyorum ya...
Sizde de oluyo mu kızlar ya..Yoksa ben mi bunaldım...

canım çok haklısın..etraftakilerin ne abartmasını nede görmememesini istemiyorum hamile olduğumu..duyarlılık istiyorum..zaten alıngandım hepten nazende oldum :) aynen hiçbişi istediğimgibi gitmiyo..ne ilgi ne alaka ne aşk ne mutluluk..hiçbiri hayalimdeki gibi deil yaşantımda ..ama ne var biliyomusun şükür ediyorum..çünki biryandanda gebelikle ilgili herhangibir sağlık sorunu yaşamakorkusu ben çok etkiliyo buyuzden herşeye şükrediyorum..hayat hiçde masalsı deil..huzurla evimde sağlıkla yaşıyabiliyo olmaya şükürler olsun..okadar çaresiz dermansız insan varken....sıkma hiç canını..günler bi avuç..yakında kolllarında kainatın en büyük mucizesiyle gerçek aşkı tadıcaksın işallah :) coksekeriremsu

kızlar ben geldim hepinize iyi akşamlar.nasılsınız?
nunucum,mürekkepbalığı kızlar iyimser düşünün herşey iyi olsun.ben 3 aylıkken ben hasta değilim hasta değilim diye kendi kendime telkin verdim.nacizane tavsiyem siz de kendinize yapın.karamsar olduğunuz zamanlarda bile bebişlerimizin algıladığını düşünerek ufak şeylerden mutlu olmaya çalışmalıyız.nunucum bence eşinle konuşmalısın.aklındakileri ve hislerini onunla paylaş canım benim kendini üzme.

Ben de bu arada doktorumu aradım bikaç gündür kasıklarımda agrı hissediyorum yürürken,yatakta dönerken falan.korktum ne oluyo diye,normal mi diye sordum.O da hızlı hareket etmekten olur dedi.gerçekten de geceleri tuvalete kaltığımda geri yataga hızla giriyorum,eşimde uyardı bikaç kere.hala arada unutuyorum sanırım hamile oldugumu.kendimi alıştırmam lazım..aheste..daha aheste..

merhaba arkadaşlar...

benimde 50 mg şekerim 160 çıktı doktor yüksek dedi 100mg istedi ama genelde 100mg lıkta çok yüksek çıkmaz canını sıkma dedi.çıksa bile çözümü var diyet veririz dedi.öylede oldu normal değerlerde çıktı.

nurdancım hoşgeldin arkadaşım aramıza..
papatyam;
ben de clexane kullanıyorum hamileliğimin başından beri ama son zamanlarda artık iğneler çok canımı yakıyor.sen nereden nasıl vurunuyosun canım doktorun ne tavsiye etti?

kızlar ben çıkıyorum.kimse yok sanırım..
benim gibi kasıklarında agrı olan var mı ? varsa yazsın lütfen korkmaya başladım ..
öpüyorum hepinizi yarın akşam grşmek üzere..

naber gulancımm..hiç uğramıyosun topicimize oğluşlar nası canımm..

destinacığım oğluşlar iyiler cumartesi dr.gidiyoruz bakalım inş. herşey yolundadır.....
çok sıcak buralar uğraşıyoruz sıcaklarla..............
fazla takılamıyorum kk ya misafirlerim vardı yoğun geçiyor..........
seninde bebişin iyidir umarım...........:nazar::emir_bebek
:

iyi akş.kızlar umarım hepinizin keyfi yerindedir,Bizimde yarın kontrolümüz,3haftada bir gidiyoruz artık,umarım bebeğim iyidir,en son 28 haftalıkken gitmiştik,nasıl özledim anlatamam.
Bende normal doğum yapacağım inş. bi sorun çıkmazsa çok ilginç ama sezeryan beni daha çok korkutuyor,zaten adı üstünde normal doğum,normal yollarla olması daha iyi tabiki..
Ama bende korkmuyorum desem yalan olur,korku benide sarmaya başladı,
Eşler konusunda da sonuna kadar haklısınız o cinslerden bitane de bizim evde var,sanki 10unucuyu doğuruyorum,adam gayet sakin,sanıyorum yapıları böyle bunların.benim ailem deli oluyor(ilk torun diye) eşimin aileside önemsemiyor,daha bebeğime tek bişey bile almadılar,bizimkiler hergelişlerinde bişey getiriyo,eşime anlatıyorum,bana ne diyo biliyomusunuz 'ABARTIYORSUN BİTANEM'

Alincim geçmiş olsun bende yok ama normal olduğunu duymuştum canım,vücut sanıyorum kendini doğuma hazırlıyormuş

X