2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

benımde karnım cok buyuk degıl arkadaslar...
7 aylık dedıgımde aaa dıyorlar.. hele görümcemler eltım fılan hep dıyor her gıdısımde karnın cok az fılan dıye.. eltim hatta benımkı sıpsıvrı cıkardı senınkı cok ıyı fazla cıkmayacak derli toplu dıyor.. :))
ama tabıkı cok karnı bız napıcaz bebişlerimiz saglıklı olsunlarda.. iç karnımız geniş demekki..
hem eylul meltemımınn de dedıgı gıbı catlaklarımız olmaz yada az olur sanırım..
bende suan hıc catlak yok ne göğüste ne karında çok şükür..inş böyle devam eder bakalım..

Betülcüm bende de şükür hiç çatlak olmadı daha,hiçbişeyde kullanmadım şimdiye kadar.Dediğin gibi bebişlerimiz sağlıklı sıhhatli doğsunda..Bizim bebekler çok düşünceli canım annelerine fazla kıyamıyorlar,bozmuyorlar vücutlarını..:)))

kızlar günaydın,şimdi tam olarak kaç haftalıksınız,bebişlerinizin kiloları nasıl?Hadi yazalım,bilgilenelim.

31 hafta 6 gün oldu benim. Ama ultrasonda bebişim 1 hafta büyük görünüyo :) göbeğimde çatlaklar oluşmaya başladı göğüm kalçam ve bacaklarımdakileri hiç saymayım.O kadar badem yağı ve vazelinle günde 2 defa masaj yapmama rağmen faydası yok senağlama İnşallah kalıcı değildir. Ama bebişlerimiz için katlanmalıyız değilmi

Kızlar günaydın nasılsınız.Ben hiç iyi değilim akşam acildeydim.Gebe bir dişim ağrıdı sormayın. Doktorumu aradım lokal anestezi yapılabilir dedi.Bugün dişçiden randevu aldım gidicem öğlen.Allahım ne ağrıymış yarabbim 2 saatlik uykuyla işe geldim ama öğlene kadar çalışıp gidicem.

amonra bilirim o ağrıyı. benimde 20 lik diş sorunum oldu 2 günde 1 kilo zayıfladım. bebeğim aç kalmasın diye çorba içmeye çalıştım ama nafile.tek taraflı ateşim çıktı. acile gittik doktor yapabileceğim hiçbişey yok dedi.. kendi doktorumla görüştüm çekilebilebilir dedi. ama diş kendini çıkarınca rahatladım. şimdi çok şükür iyiyim. birkaç gün daha devam etseydi sanırım o ağrıyla bebeği doğururdum..

kızlar ağustos anneleri doğumdan konuşmaya başlamışlar bende tırsıyprum çokkkk:1shok: yaa sezeryan yapanlar sakın diyor çünkü sezaryanın ağrısı aylar geçsede hafif hafif oluyomuş yani iyi değilmiş. zaten sezeryandan sonra 1-2 hafta çok ağrı oluyomuş. normal doğumda zaten nasıl briacı anlatılanları biliyorum yaaa ben çok korkuyorum ne yapsam ne etsem. kafam karmakarışık...eylül annelerinden kaç kişi normal düşünüyor acaba:1shok:

amonra bilirim o ağrıyı. benimde 20 lik diş sorunum oldu 2 günde 1 kilo zayıfladım. bebeğim aç kalmasın diye çorba içmeye çalıştım ama nafile.tek taraflı ateşim çıktı. acile gittik doktor yapabileceğim hiçbişey yok dedi.. kendi doktorumla görüştüm çekilebilebilir dedi. ama diş kendini çıkarınca rahatladım. şimdi çok şükür iyiyim. birkaç gün daha devam etseydi sanırım o ağrıyla bebeği doğururdum..

Ah ah ben o 20 lik dişlerden de çok çektim arkadaşım. Onun ağrısıda apayrı kulağına bile vuruyo.Ay doğum ağrısıda bukadar zormu acaba ya sanada çok geçmiş olsun cnm.Umarım bişey olmaz gidicem biraz sonra yemeğimi bari yiyeyim de tok karnımla gideyim zaten 2-3 saat bişey yenmiyo ya.Hadi kaçtım ben görüşürüza.s.

ben Allahın ıznıyle normal doğumu cok ıstıyorum..
ssezeryan benden cok cok uzaklarda dursun hıc ıstemıyorum..
inşallaahhhhhh epidural+normal doğum yaparımmm...

X