2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

tunaydın bayanlar..
dream81 gecmiş olsun dıkkat et kendıne bebişine..
derya hoşgeldin...

oh oh maşallah herkesin bebişleri tombikleşmeye başladı.allahım hepimizin bebişlerine sağlık sıhhat versin inş.

ben daha önce yazmıştım ama yine yazayım arkadaşlar.ben mali müşavirimize gönderim raporu.ama raporun aslının sizde kalması gerekiyor.parayı alabilmemiz için.onlarda ssk'ya gönderecekler raporu.zaten sizi yönlendirir mali müşaviriniz yada muhasebeciniz.

derya hoşgeldin canım.tatilinde iyi geçmiş ne güzel.bende 2 hafta sonra 1 haftalık ıllık iznimi kullanıcam kuşadasına gidicez yazlığa inş.

gülşah geçmiş olsun canım.bende senin gibiyim işte dayanamıyorum.bende c.tesi biraz temizlik yapayım dedim tutuldum kaldım sonra.10 dk.yerimden kalkamadım.gecede tuvalete gidicem ama duvarlara tutuna tutuna gidiyorum.sağ ayağımın üstüne basamıyorum.belimin ağrısından ölüc em zannettim.ki yaptıım temizlikte normal bi temizlikti.ne cam ne kapı ne de halı sildim.

demek ki dinlene dinlene kendimizi yormadan yapmamız gerekiyor.dikkat et kendine canım.

kızlar dıkkat edın bırakın temızliği filan kocişleriniz yapsın hafta sonu ne olucak 2,5 ay kalmış şurda değermi rahatsızlanmaya.. :))

oh oh maşallah herkesin bebişleri tombikleşmeye başladı.allahım hepimizin bebişlerine sağlık sıhhat versin inş.

ben daha önce yazmıştım ama yine yazayım arkadaşlar.ben mali müşavirimize gönderim raporu.ama raporun aslının sizde kalması gerekiyor.parayı alabilmemiz için.onlarda ssk'ya gönderecekler raporu.zaten sizi yönlendirir mali müşaviriniz yada muhasebeciniz.

derya hoşgeldin canım.tatilinde iyi geçmiş ne güzel.bende 2 hafta sonra 1 haftalık ıllık iznimi kullanıcam kuşadasına gidicez yazlığa inş.

çok teşekür edirm yaa canım yaa bu kadar basit haaa ne güzel taamam halledilmeyecek bişi değilmiş çok sağol.

gülşah geçmiş olsun canım.bende senin gibiyim işte dayanamıyorum.bende c.tesi biraz temizlik yapayım dedim tutuldum kaldım sonra.10 dk.yerimden kalkamadım.gecede tuvalete gidicem ama duvarlara tutuna tutuna gidiyorum.sağ ayağımın üstüne basamıyorum.belimin ağrısından ölüc em zannettim.ki yaptıım temizlikte normal bi temizlikti.ne cam ne kapı ne de halı sildim.

demek ki dinlene dinlene kendimizi yormadan yapmamız gerekiyor.dikkat et kendine canım.

Halimecim sorma bu temizlik sevdam yüzünden yanlış bişey yapmaktan korkuyorum aslında bebişlerimizden dahamı değerli,koksun valla ortalık bundan sonra elimi sürmicem,eşim yardımcı olsa bu kadar olmaz ama oda son günlerde c.mtsi pazar bile çalışıyo ben yapmasam yapacak kimse yok,şurda biraz dinlenelim en iyisi bişey kalmadı zaten sende dikkat et kendine arkadaşım:1hug:

bende 5 hafta daha uzattım iznimi ama çok sıcak Allah yadımcımız olsun. Cumartesi Pazar temizlik yaptım bende :) çünkü benim kocam sadece kirletmeye programlanmış :roflol:

Selam kızlar;

Bende internette bi yerde okumuştum, bağlı olduğunuz devlet kurumundan yada anlaşmalı özel hastanelerden alınan rapor diyodu. Ama tamda bilmiyorum. Aslı bizde kalacakmış. Ben temmuz 23 te 32'yi bitiriyorum doktora bu cumartesi gittiğimde soracağım bakalım nasıl olacak. Ağustos sonuna kadar yani 38.haftaya kadar duracağım Allah kısmet ederse.
Yıllık iznim var 23 gün ağustos başında ondan kullanayım diyorum.
Doğum yapanlarda okudum da şu doğum izni çok garip ya, yanabiliyomuş da... 37. haftada izine çıkıp 38'de doğum yapmış biri, ve hemen doğum izni başlamış. Yani 8 hafta üzerinden değil de 6 hadta üzerinden ödemiş SSK parasını ....
Ya ben ne iznim yansın ne de param yansın istiyorum ya... İnşallah bebeklerimiz hayırlısı ile gelirler...
Duygucum hayırlı olsun canım yeni evin.İnşallah çabuk dönersin aramıza...Bende haftasonu denize girdim biraz , ama çok dalga vardı, bayağı yordu beni.SAğ çatı kemiğimde ağrıdı. Dünden beri kızımda çok hareketli içerilerde çiftetelli oynuyo sanki, sağ tarafım kabarıp kabarıp duruyo. Akşamdan beri çok rahatsız etti...Kızım uslu dur ya, inşallah bişeyin de yoktur...

merhaba kizlar ,herkes iyidir insallah ..nunu bu ara benim oglumda sag tarafta toplaniyor aynen hic durmuyor cok kipirdaniyor ..anlasilan onlarda aramiza katilmak icin sabirsizlaniyorlar ama hersey vaktinde guzel insallah hepsi zamaninda dogar.. :1hug:
bende cok yoruluyorum yeni eve tasindim ve hala yerlesiyorum ,yardim edenimde yok senağlama ..e bir yandan 4,5 yasinda oglum gamyoncuiremsu resmen sabahtan aksama kadar ayaktayim ..gecede agridan sancidan uyuyamiyorum kafamçokkarıştı ..bazen istemiyerekte olsa isyan ediyorum ,bir an once zaman gecsin ,hamilelik cok zor ,,bir yandanda Allah kismet ederse son hamileligim olucak baska cocuk istemiyorum ,bir daha bu duyguyu tadamayacagim diyorum ama ne yapayim,hamileligin tadini cikarmaya firsatim kalmiyor ki.. :1no2:
ilk cocuguna hamile olanlar gercekten birakin isleri tadini cikarin bir daha bu firsat yok .. yasakkelime a.s.

mehtapelif;
haklısın canım, aslında şurada ne kadar az bir zamanımız kaldı.dinlendiğimiz zaman , fazla yormadığımız zaman ne kadar iyiyiz aslında. Ama duramıyoruz işte.... Kim yapacak yine kalkıp yapıyoruz napalım. Bide durumlar sıkışık, 38.haftya kadar da çalışmam gerek..
Şu anda çok bunaldım işte...Fabrika tatilde, yapacak işte yok, bende 4'te çıkmayı düşünüyorum. Bunaldım ya..

allah yardimcin olsun seninde senin gibi hamile hamile calisanlarinda ..hadi ben neyse evdeyim ..baktim cok rahatsizim uzaniyorum ,isyerinde nerde uzanican ..bel agrisi ..ya cok degilmi 38.hafta herkes oylemi calisiyor,ne kaliyorki doguma ..ben hic yakinmayayim yani ..

kızlar zaten doğum 38. haftada değilmi.. hiçbir doktor 38. haftaya kadar çalıştırmaz diye düşünüyorum. 34. haftaya kadar çalıştırıyorlar en fazla.

EN FAZLA 37.HAFTAYA KADAR ÇALIŞABİLİYORUZ ARKADAŞLAR.YANİ 36+1 OLDUĞUMUZDA 37.HAFTAYA GİRMİŞ OLUORUZ DOKTOR.37.HAFTADA İŞE GİTMİORUZ.DOĞUM İZNİ RAPORUNU ALIRKEN KURUMLAR 40 HAFTA OLARAK DÜŞÜNÜYORLAR BİLGİNİZ OLSUN DİYELİM 39.HAFTADA DOĞUM GERÇEKLEŞTİ O ARADAKİ 1HAFTAMIZ YANIORMUŞ MALESEF:çok üzgünüm:

selam hamişler .....
bende yoğunum miafirim var bu sıcaktada zor oluyor misafirler il dışına gittiler ama akşam gelecekler eşimin yeğenleri var onlarla uğraşıyorum bu sıcaktada zor oluyor............
akşama kadar futbol muhabbeti boğdu beni oğluşlarım doğmadan futbolu öğrendiler
bunların sayesinde...........

gittikçe ağırlaşıyorum kasıklarıma baskı oluyor rehatsız oluyorum inş.fazla bir rahatsızlığım olmazda hayırlısıyla geçiririm 2.5 ayı...kendinize iyi bakın...

mrb gülancım,valla hamileyken misafirlerle uğraşmak zor oluyor benimde şehir dışından görümcemler vardı,3gün kaldılar,çok yoruldum ya
Benim gönbeğim çok büyük değil,canım sıkılıyor bu duruma,gören 5aylıkmı diye soruyor.bir de herkes bebeğin tekmelerken canlarını yaktığını felan söylüyor,benim ki hiç canımı acıtmadı şimdiye kadar,bi tuhaflık mı var

mrb gülancım,valla hamileyken misafirlerle uğraşmak zor oluyor benimde şehir dışından görümcemler vardı,3gün kaldılar,çok yoruldum ya
Benim gönbeğim çok büyük değil,canım sıkılıyor bu duruma,gören 5aylıkmı diye soruyor.bir de herkes bebeğin tekmelerken canlarını yaktığını felan söylüyor,benim ki hiç canımı acıtmadı şimdiye kadar,bi tuhaflık mı var

canım endişe etme.benim de karnım hiç büyük deği.l5 aylık falan gibi.kimse 7 . aylık deyince inanmıyor.bunun nedeni iç karnımızın büyük olmasıymış..ama ben memnunum hem çok ağırlık yapmıyor.hem de kibar duruyor.önemli olan bebğin sağlıklın olması..

canım endişe etme.benim de karnım hiç büyük deği.l5 aylık falan gibi.kimse 7 . aylık deyince inanmıyor.bunun nedeni iç karnımızın büyük olmasıymış..ama ben memnunum hem çok ağırlık yapmıyor.hem de kibar duruyor.önemli olan bebğin sağlıklın olması..

Sen benim kader arkadaşımsın sanırım,Aslında haklısın cnm,çok ağırlık yapmaması iyi birşey,7,ay bitti hala çok şükür rahatım,şimdiye kadar bi sıkıntımda olmadı,şişlik falanda yok,bunlar iyi yönleri,dr.a sordum aslında boşver göbeği napacaksın,kaç tane bayan senin yerinde olmak isteyen çatlamazsın hiç olmazsa dedi ama işte annelik bebeğimiz için herşeyden korkup endişeleniyoruz,sağ salim bi kollarımıza alsaydık...Allah hepimize hakkımızda hayırlısını versin..

X