2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Geçmiş olsun arkadaşım bendede 3 gündür tansiyon çıktı,bebek gelişimini durduruyormuş, hatta bbek içeride kilo veriyormuş :KK43:(
İnşallah birşey olmaz ben korktum valla pek dışarı çıkmak istemiyorum ne var 2 ay yatayım evde ölmem ya.

teşekkür edrim.umarım birşeyimiz yoktur.ben de elektronikle ölçüyorum genelde iyi çıkıyor tansiyonum.ama ileriki hafta larda belli olmayabilrde dedi dopleri yapan doktor.. doppleri yapan doktor genelde tansiyonu düşük(9-10-) çıkanlar için, 12 veya 13 ün az da olsa yüksek olabileçeğini söyledi.
gerçek doktorum tansiyonun olsaydı sıvın yetersiz olurdu,kanda proteine baktı çıkmadı.belirti verirdi dedi ama yine de düzenli kontrol gerekecek dedi.
elektonikle ölçmemek lazım sık sık. hem zararlıymmış bebeğe, hem de herzamn doğru sonuç vermiyor insanı korkutuyor.hamillelikte aslında tuz ihtiyacı da oluyormuş.ancak tansiyonu olanların kısması gerekmiş..dikkaet etmek gerek.
sen de dikkat et kendine arkadaşım.yine de stres yapmayalım bu tansiyonu daha da artırıyor.

yaklaşık bir aydır hiç giremedim. evimi taşıdım.gecen hafta antalyadan döndüm.tatil yaptım çok güzeldi.ancak antalyay ya giderken arabayla gittik yollar çok bozuktu.bebeğime birşey olcak diye çok korktum.dönüşte doktora gittim bebeğin başı birazcık aşağı düşmüş gibi dedi yani ileride yatış gerekbilr dedi ama şimdilik o kadar önemi değil dedi ama ben yine de sık sık yatıyorm.neyse ki okullar ta tatil oldu.
bir de bebeğimin AC ölçümü ( karın çevresi ) son bir aydır diğer değerlerden 10 -15 gün geriden gidiyor.tansiyondan, plasenta yetersizlğinden olabilir dedi doppler yaptırdık bişey çıkmadı şimdilik.ileriki haftalarda tansiyon çıkabilr dedi.belki normalden zayıf bebek olacaktır dedi.ama yine de artık 15 günde bir gidip kontrol ettireceğiz bu fark çok büyürse bebeğim erkenden sezaryenle alınacak dedi..off daha 1030 gr.büyümesi gerek.inş. bir problem yoktur da fark kapanır.
inş. bebeklerimizi zamanında sağlıklı bir şekilde alırız.yine de ben de sıkıntı yaratıyor bu durum..

hoşgeldin canım aman kendine dikkat et doktorunun deiklerini harfiyen uygula sol tarafına yat devamlı bebek daha iyi beslenebiliyormuş allah yardımcın olsun

yaklaşık bir aydır hiç giremedim. evimi taşıdım.gecen hafta antalyadan döndüm.tatil yaptım çok güzeldi.ancak antalyay ya giderken arabayla gittik yollar çok bozuktu.bebeğime birşey olcak diye çok korktum.dönüşte doktora gittim bebeğin başı birazcık aşağı düşmüş gibi dedi yani ileride yatış gerekbilr dedi ama şimdilik o kadar önemi değil dedi ama ben yine de sık sık yatıyorm.neyse ki okullar ta tatil oldu.
bir de bebeğimin AC ölçümü ( karın çevresi ) son bir aydır diğer değerlerden 10 -15 gün geriden gidiyor.tansiyondan, plasenta yetersizlğinden olabilir dedi doppler yaptırdık bişey çıkmadı şimdilik.ileriki haftalarda tansiyon çıkabilr dedi.belki normalden zayıf bebek olacaktır dedi.ama yine de artık 15 günde bir gidip kontrol ettireceğiz bu fark çok büyürse bebeğim erkenden sezaryenle alınacak dedi..off daha 1030 gr.büyümesi gerek.inş. bir problem yoktur da fark kapanır.
inş. bebeklerimizi zamanında sağlıklı bir şekilde alırız.yine de ben de sıkıntı yaratıyor bu durum..

Fakat 27. hafta için 1030 gram gayet iyi, neden küçük demişki anlamadım??

canım bebekte asimetrik büyüme var. yani baş çevresi, uyluk kemiği vb. normal. karın cevresi 2 hafta geri.. bu bebeğin yetrli beslenemediğini bu yüzden karın çevresindeki yağları kullandığını gösterir. tabi bunlar olmayıp biraz zayıf bir.bebek te olabilir.
eğer plasentadan beslenezzse, karın cevresindeki yağlar da biterse gelişim geriler veya durur. Şuanlık çok anormal değil ama ileride bu fark açılabilr ve anormal olabilr.bebek anne karnın da gelişemezse dışarıda geliştirilcek. alllah tan dileğim birşey olmaz inş.

Fakat 27. hafta için 1030 gram gayet iyi, neden küçük demişki anlamadım??

sanırım ölçümlere göre söylemiş doktor nihayetinde kiloyu tam olarak söyleyemezler tahminidir çoğunlukla zaten dediğin gibi 1030 gr normal bencede ama bencede allah büyük sağ salim doğacak bebişi inşallah

Merhaba siteyi oldukça geç farkettim,aranıza katılmak bugüne nasipmiş :)
Kısmetse ben de Eylül annesi olacağım,doğum tarihi şimdilik 21 Eylül görünüyor.
İlk 3 ayımı düşük tehlikesi yüzünden yatarak geçirmiştim ama şu an Allah'a çok şükür gayet sağlıklı bir kızım var :) O da anne ve babası gibi Eylül bebeği :)

yine de doktorum beni rahattlattı birşey olmaz büyük ihtimalle dedi.zayıf bir bebek olabilir dedi.kaç kilo doğduğumu sordu.ben 2,5 kilo doğmuşum ama ikizim de var yani gayet normal.belki ilerki haftalarda bu fark kapanabilir dedi.ben kafama takmamaya çalışıyorm.stres bebğimi daha da olumsuz etkiler..
cuma günü 4d ultrasonuna 3. kez gideceğiz.ultrasonu yapan doktor çok daha ii görüntü alabiliriz diye 3. kez çağırdı. neyse onda karın çevresi dışında hiç bir anormallik çıkmadı çok şükür.o zamn yine bakıcaz inş. karnı büyür..
hani kız olsa ince belli diyeceğim ama erkek benim bebeğim.ona da inca bel yakışmazki..)))

canım bebekte asimetrik büyüme var. yani baş çevresi, uyluk kemiği vb. normal. karın cevresi 2 hafta geri.. bu bebeğin yetrli beslenemediğini bu yüzden karın çevresindeki yağları kullandığını gösterir. tabi bunlar olmayıp biraz zayıf bir.bebek te olabilir.
eğer plasentadan beslenezzse, karın cevresindeki yağlar da biterse gelişim geriler veya durur. Şuanlık çok anormal değil ama ileride bu fark açılabilr ve anormal olabilr.bebek anne karnın da gelişemezse dışarıda geliştirilcek. alllah tan dileğim birşey olmaz inş.

sende kan pıhtılaşması yoktu değilmi olur ya bendede yok diye biliyorduk ama doktorum iğneler verdi kullanıyorum şuan doğuma kadar da kullanıcam belki hatırlarsın clexane iğne kan sulandırıcı bebeğe giden kılcal damarlarda kan pıhtılaşması olunca beslenemiyor ve gelişmiyormuş umarım sende yoktur böyle bir sorun .sen yinede doktoruna danış bilgi al emi canım

İlk 3 ayımı düşük tehlikesi yüzünden yatarak geçirmiştim ama şu an Allah'a çok şükür gayet sağlıklı bir kızım var :) O da anne ve babası gibi Eylül bebeği :)

hoşgeldin canım..umarım hepimiz sağlıklı bir şekilde bebişerimizi kucağımıza alırız.

sende kan pıhtılaşması yoktu değilmi olur ya bendede yok diye biliyorduk ama doktorum iğneler verdi kullanıyorum şuan doğuma kadar da kullanıcam belki hatırlarsın clexane iğne kan sulandırıcı bebeğe giden kılcal damarlarda kan pıhtılaşması olunca beslenemiyor ve gelişmiyormuş umarım sende yoktur böyle bir sorun .sen yinede doktoruna danış bilgi al emi canım

canım sağol benim doppler tesimde baktılar plasenta kan akışında anormallik yoktu.ama yine hatırlattığın için sağol dr. a sorayım yine de..

arkadaşlar hepinize iiyyi geceler.. ben çıkıyorm.fazla oturmayayım bilg. karşısında..

aramıza HOŞGELDİN güzel paylaşımlar dilerim canım allah kolaylıklar versin benimde düşük tehlikem vardı bende yattım bayağı daha bu ay normale dönebilirdin dedi doktorum benim 3 düşük var önceden senin ilkmi hamişlik

aramıza HOŞGELDİN güzel paylaşımlar dilerim canım allah kolaylıklar versin benimde düşük tehlikem vardı bende yattım bayağı daha bu ay normale dönebilirdin dedi doktorum benim 3 düşük var önceden senin ilkmi hamişlik

Benim de önceden 1 tane vardı,bu hamileliğin başında da ağrılı kanama olunca aynen ilaç ve istirahat verdi doktor. Şu an çok şükür iyiyim ancak yatak istirahati olmasa da temizlik vs yapmıyorum.

bende dun doktordaydım..
hersey yolundaydı sukur bugune kadar hıc sorun yasamadım hamılelıgımde en basında berı Allah ınsllah boylece tamamına erdırır hepimizinkini.. :1rolleyes:
oğluşum buyumus kocaman olmus.. boyu 40 cm kilosu 1280 gr.. :icecream:
boyu haftasına gore uzunmus erkeğimin... boylu poslu olucak ınsallah.. :1rolleyes:
sabırsızlıkla beklıyorum onu kucagıma alıcagım gunu..:dance:

bende dun doktordaydım..
hersey yolundaydı sukur bugune kadar hıc sorun yasamadım hamılelıgımde en basında berı Allah ınsllah boylece tamamına erdırır hepimizinkini.. :1rolleyes:
oğluşum buyumus kocaman olmus.. boyu 40 cm kilosu 1280 gr.. :icecream:
boyu haftasına gore uzunmus erkeğimin... boylu poslu olucak ınsallah.. :1rolleyes:
sabırsızlıkla beklıyorum onu kucagıma alıcagım gunu..:dance:

ohhh maşallahhh boyu posu normalmişşş işte çok şükürrr allah hepimizin bebişlerini korusunnn .benimde bebişim uzun boylu olur inşallah yaaa ben kısa boyluyum eşime çeker inşallah kısa olmak pek zor yawww:roflol:

slm kızlar sanıyorum bu saatte kimse kalmamış,biz yeni misafirlikten geldik,çok sıkıldım,bayılcaktım nerdeyse,çok sıkıldım,eşimin yüzünden kalkamadık,çenesi düştü,hiçte düşünen yok,bu kadın hamile.dinlenmek istermi diye.of offf..
Muscancım üzülme güzelim,benim bebeğimin de BDP VE HC değeri normal ama AC 10gün geriden geliyor,üstelik benim tansiyonum yüksek değil,normali 8-5 lerde.olcağı varsa oluyor işte,hatta benimki 28 haftada 1000 grdı,seninki daha iyi,yapcak bişi yok,ben 14 kilo aldım,kendime alıyorum kiloları,bende 4kilo doğmuşum,hiçte ırsi değil,bana çekmicek kızım sanırım,napalım manken olucak bizim bebekler,aman sağlıklı olsunlarda kilolu olmasınlar...

Herkese günaydın, Dün gece eşimle dışarı çıktık hava serin diye,
çamlıcada e-bebek diye bir mağaza var, kocaman 4 katlı ve sadece bebek ve hamile ürünleri satıyor, yani başka yere gitmenin anlamı yokmuş hakikaten, çok güzel bir yer, akşam 10 a kadar açık, mağazaya şöyle bir göz ucuyla bakalım derken kendimizi bebek arabası alıp çıkarken bulduk :)
I'COO marka travel sistem, ana kucağı falan hepsi içinde, çok sağlam görünüyor, alman malı, fiyatıda uygun geldi, Ben maxi-cosi almayı düşünmüştüm hep ama onun travel sistemi yok her parçayı ayrı ayrı almak gerekiyordu, 1500 ytl gibi bir rakam çıkıyordu..Hem bu ı coo daha sağlam göründü gözüme, amortisörleri çok iyi görünüyor.

Bütün gece uyumadım heyecandan nedense.
Bu bebeğime aldığım ilk ciddi malzeme, durdum durdum en büyük parçayı alıverdim bir anda, daha donu bile yok :)))

Allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah...

Son düzenleme:
günaydınlar herkese perşembeden beri giremiyorum ve 1saattir geçmişi okuduğum için anca yazabiliyorum ama kimsecikler yokmuş hayret nerde bu millet uykucular uyanın yahuuu benimde uykum var ama direniyorum

Herkese günaydın, Dün gece eşimle dışarı çıktık hava serin diye,
çamlıcada e-bebek diye bir mağaza var, kocaman 4 katlı ve sadece bebek ve hamile ürünleri satıyor, yani başka yere gitmenin anlamı yokmuş hakikaten, çok güzel bir yer, akşam 10 a kadar açık, mağazaya şöyle bir göz ucuyla bakalım derken kendimizi bebek arabası alıp çıkarken bulduk :)
I'COO marka travel sistem, ana kucağı falan hepsi içinde, çok sağlam görünüyor, alman malı, fiyatıda uygun geldi, Ben maxi-cosi almayı düşünmüştüm hep ama onun travel sistemi yok her parçayı ayrı ayrı almak gerekiyordu, 1500 ytl gibi bir rakam çıkıyordu..Hem bu ı coo daha sağlam göründü gözüme, amortisörleri çok iyi görünüyor.

Bütün gece uyumadım heyecandan nedense.
Bu bebeğime aldığım ilk ciddi malzeme, durdum durdum en büyük parçayı alıverdim bir anda, daha donu bile yok :)))

Allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah...

Günaydın,aynı mağazanın online satışı da var, www.e-bebek.com . Mağazaya gitmeden önce internetten alacağınız ürünleri seçer ve fiyatlarını piyasa ile karşılaştırırsanız daha karlı bir alışveriş yapabilirsiniz çünkü piyasanın altında fiyata sahip ürünler olduğu gibi piyasanın çok üzerinde fiyata sahip ürünler de mevcut.

Allah iyi günler de kullanmayı nasip etsin inşallah.

X