2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Kızlar merhaba, benim tansyonum yükseliyor, sabah 14 oldu sonra 13 lerdeydi şimdi 12 lerde....Ne yapmalıyım dün doktora söyledim ama stres yapmışındır ondan olmuştur dedi, bu sabah hiçde stresli değildim...

canım geçmiş olsun aman dikkat et manuel tansiyon aleti ile ölç yada eczanede ölç mutlaka 14 ü geçerse doktorunu ara git hemen benimki öle demişti bol su iç birde saat başı ölç tansiyonmunu ve tuzlu şeyler yeme

saolun arkadaşlar...walla kız erkek farketmiyo ...sağlıklı olsun yeter
25 + 4 hamileyim...

bride istersen bi eczaneye danış...umarım önemli birşeyin yoktur. havalar sıcak zor bir dönem atlatıyoruz... haliyle bu tür sıkıntılarımızda oluyor... dün gece ben hiç uyuyamadım sürekli nefes alırken zorlandım.. 65 kilo olarak hamile kaldım şuan 72,5 kilodayım.. en son kontrolümde doktorum kilomun çok normal olduğunu söyledi... nefes darlığı neden çekiyorum onu anlayamadım )) ... bu rahatsızlığım devam ederse bende dr.a gideceğim..

sahhane o nefes darlığı bende de var sanırrım başka arkadaşlarda da oluyor normal merak etme kilo ammaız bünyede farklılık yarattı tabiii zorlanıyoruz artık ama nefes darlığının asıl sebebi okuduğum ve bildiğim kadarı ile bebeklerimizin büyümesinden dolayı ciğerlerimizin nefes alırken gerektiği kadar şişememesi oksijeni içine dolduramamasından kaynaklanıyor kilolu olmamızda fazla olmasını sağlıyormuşş.

dijital var evde onunla ölçüyorum eczaneye itsem kanter içinde kalırım daha çok yüksek çıkar diye korkuyorum.Şimdi ölçtüm 14-8 mesela allahım nerden çıktı bu yaaaa???

bebeğim için her sıkıntıyı çekmeye razıyım.. yeterki o iyi olsun sağlıklı olsun...
Annelik böyle bir duygu galiba :)))

daha doğmadan evde hakimiyeti kurdu.. doğunca neler yapacak bise :))

dijital var evde onunla ölçüyorum eczaneye itsem kanter içinde kalırım daha çok yüksek çıkar diye korkuyorum.Şimdi ölçtüm 14-8 mesela allahım nerden çıktı bu yaaaa???

canım doktorla hamile kadınların tansiyonlarinın asla dijital aletlerle ölçülmemesi gerektiğini söylüyor sanırım damardaki genişlemeler yüzünden düzgün ölçülmüyormuş en iyisi tansiyon aletiyle bi eczanede ölçtürmenn..

selam güzel hamişler nasılsınız bugün ????
hafta sonunuz güzel geçsin kocişlerinizle ve bebişinizle

allaha şükür benim tansiyon problemim yok 11-6 çıkıyor hep ölçmelerde........
tuzlu yemeyin...........

Canım benimde her ölçmemde 10-7 çıkıyordu bir anda bu oldu, doktorda hem 10-7 çıkıyor ama evde ölçünce yüksek, sanırım çok sık ölçtüğüm için yakalıyorum 14 leri......

dijital var evde onunla ölçüyorum eczaneye itsem kanter içinde kalırım daha çok yüksek çıkar diye korkuyorum.şimdi ölçtüm 14-8 mesela allahım nerden çıktı bu yaaaa???

canim manuel al onla ölç bende de ar diitalerden ama pilin durumuna göre bazen yanliş ölçüyor ben manuel aldim sonra onu kullaniyorum şimdi

Kızlar eczanede ölçtürdüm manuele 9-5 çıktı bu kadar fark olabilir mi??????
Evde gene 12, 13 lerde...

Kızlar eczanede ölçtürdüm manuele 9-5 çıktı bu kadar fark olabilir mi??????
Evde gene 12, 13 lerde...

seda ben soylemıstım ama.....
manuel ler le olculmen gerekıyor.. elektırıklı olanlar dogru sonuc vermez.. senı yanıltır.. :1no2: bosu bosuna stres yapıyorsun yuksek cıktıgında..
ve sureklı tansıyonu olcme arada bır olc evham da yaparsın yoksa..

merhaba arkadaşlar
ben siteye yeni üye oldum .bende eylülde anne olacaklardanım.kısmetse 25 eylül.şu an 29 haftalık hamileyim .oğlum olucak inşallah.zaman hiç geçmiy.sanki hep hamile kalıcakmışım gibi geliyo... bir an önce zaman geçsin, doğsun istiyorum .siz nasıl hissediyosunuz bilmiyorum ama ben oğlumu bi an önce kucağıma almak istiyorum.
hepinize iyi pazarlar........

merhaba arkadaşlar
ben siteye yeni üye oldum .bende eylülde anne olacaklardanım.kısmetse 25 eylül.şu an 29 haftalık hamileyim .oğlum olucak inşallah.zaman hiç geçmiy.sanki hep hamile kalıcakmışım gibi geliyo... bir an önce zaman geçsin, doğsun istiyorum .siz nasıl hissediyosunuz bilmiyorum ama ben oğlumu bi an önce kucağıma almak istiyorum.
hepinize iyi pazarlar.......

merhaba arkadaşlar
hepinize iyi pazarlar........

Merhabalar hoş geldin canım, Alah hayırlısıyla kurtarsın hepimizi bende sabırsızlanmaya başladım artık oğlumu bir an önce kucağıma alıp kokusunu duymak istiyorum

selam eylül anne adayları.........
nasıl gidiyor ben sıcaktan bunalıyorum................
nasıl bitecek acaba inş.sağsalim sonuna kadar gideriz.
kucağımıza alırız bebişlerimi.............

yaklaşık bir aydır hiç giremedim. evimi taşıdım.gecen hafta antalyadan döndüm.tatil yaptım çok güzeldi.ancak antalyay ya giderken arabayla gittik yollar çok bozuktu.bebeğime birşey olcak diye çok korktum.dönüşte doktora gittim bebeğin başı birazcık aşağı düşmüş gibi dedi yani ileride yatış gerekbilr dedi ama şimdilik o kadar önemi değil dedi ama ben yine de sık sık yatıyorm.neyse ki okullar ta tatil oldu.
bir de bebeğimin AC ölçümü ( karın çevresi ) son bir aydır diğer değerlerden 10 -15 gün geriden gidiyor.tansiyondan, plasenta yetersizlğinden olabilir dedi doppler yaptırdık bişey çıkmadı şimdilik.ileriki haftalarda tansiyon çıkabilr dedi.belki normalden zayıf bebek olacaktır dedi.ama yine de artık 15 günde bir gidip kontrol ettireceğiz bu fark çok büyürse bebeğim erkenden sezaryenle alınacak dedi..off daha 1030 gr.büyümesi gerek.inş. bir problem yoktur da fark kapanır.
inş. bebeklerimizi zamanında sağlıklı bir şekilde alırız.yine de ben de sıkıntı yaratıyor bu durum..

yaklaşık bir aydır hiç giremedim. evimi taşıdım.gecen hafta antalyadan döndüm.tatil yaptım çok güzeldi.ancak antalyay ya giderken arabayla gittik yollar çok bozuktu.bebeğime birşey olcak diye çok korktum.dönüşte doktora gittim bebeğin başı birazcık aşağı düşmüş gibi dedi yani ileride yatış gerekbilr dedi ama şimdilik o kadar önemi değil dedi ama ben yine de sık sık yatıyorm.neyse ki okullar ta tatil oldu.
bir de bebeğimin AC ölçümü ( karın çevresi ) son bir aydır diğer değerlerden 10 -15 gün geriden gidiyor.tansiyondan, plasenta yetersizlğinden olabilir dedi doppler yaptırdık bişey çıkmadı şimdilik.ileriki haftalarda tansiyon çıkabilr dedi.belki normalden zayıf bebek olacaktır dedi.ama yine de artık 15 günde bir gidip kontrol ettireceğiz bu fark çok büyürse bebeğim erkenden sezaryenle alınacak dedi..off daha 1030 gr.büyümesi gerek.inş. bir problem yoktur da fark kapanır.
inş. bebeklerimizi zamanında sağlıklı bir şekilde alırız.yine de ben de sıkıntı yaratıyor bu durum..

Geçmiş olsun arkadaşım bendede 3 gündür tansiyon çıktı,bebek gelişimini durduruyormuş, hatta bbek içeride kilo veriyormuş :KK43:(
İnşallah birşey olmaz ben korktum valla pek dışarı çıkmak istemiyorum ne var 2 ay yatayım evde ölmem ya.

herkese merhaba arkadaslar..

nurdan arkadasım hoşgeldin aramıza.. bende senın gıbı sabırsızlanıyorum bır an once zaman gecsın ve oğlumu kucagıma alayım ıstıyorum.. :emir_bebek:

bugun oğluşumun odasını boyadık.. ben yarın yıne duvarına bır kac resım cızıcem cok sırın bırsey olucak sanırım..:1rolleyes:
anooommm oğluşum mınığım odayı sağlıka dolduracaksın ınsallah.. Şeniz
şaka gıbı arkadslar bazen dusunuyorumda odanın ıcındeyken Allhın ıznıyle buraya kucucuk bır melek gelıcek benım olucak benden bı parca cok guzel bırsey koklamaya doyamayacagım... Şeniz
şükürler olsun bu duyguları yasıyorum cok guzel gercekten..coksekeriremsu

X