2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

ya kızlar siz eşinizden gece birşey istediğinizde kalkıp getiriyormu,ne güzel ya imrendim,bbenimki uykudayken top atsan uyanmazda uyanıkkende üşenir kalkmaz
betülcüm tuzlu kraker ye iyi geliyo

kızlar buraya yazdıktan sonra afedersiniz çok kötü istifra ettim..
yuzumu yıkarken farkettım göz altı torbalarımın oldugu yer ve etrafı kan toplamıs nokta nokta kırmızı çil gibi bunlar ne acaba doktorumu aradım mesgul yıne arıcam 5 dk sonra...

slm kizlar ben bisey duydum sizle paylasmak istedim.hani bepanten diye krem varya o catlaklara iyi geliyomus icinizde bunu duyan veya kullanan varmi?

Geçmiş olsun betül kustuğun için zorlanmadan dolayı olmuştur o kırmızı noktalar, cildin hassasla kızarabilir.
Benimde dün 2 defa tansyonum çıktı, doktorum meşkulmuş beni arıcak ondan tel bekliyorum...

Geçmiş olsun betül kustuğun için zorlanmadan dolayı olmuştur o kırmızı noktalar, cildin hassasla kızarabilir.
Benimde dün 2 defa tansyonum çıktı, doktorum meşkulmuş beni arıcak ondan tel bekliyorum...

tesekkurler seda sanada gecmıs olsun, evet doktorumla gorustum kusarken cok zorlandıgından olmustur dedı..
mevsım meyvelerı dokunmustur mıdene dıkkat et, dınlen dedi.. yarın randevum var zaten..
ama ben ılk aylarda o kadar zorlanarak istifra ettım hıc bole olmadı sımdı nıye oldu anlamadım.. :sm_confused:
hala da gecmedı benek benek kaldı kırmızı lekeler..
bu arada son aylarda yanı 3. trimestr da tansıyon yukselmesı cok sk rastlanan bır rahatsızlıkmıs..
bende ası yaptırmaya gıttıgımde olcmusler dı yuksek cıkmıstı..sonra bır ıkı defa daha oyle cıktı.. fisfisfis

Kaç çıkmıştı sende betül?
Benim inanılmaz başım ağrıyor, heralde baya bir yükseliyordur o esnada, bugün tansiyon aleti aldım kadıköyden...Ölçüyorum sık sık...

kızlar aman tansiyona diikat edin tuzu kesin sıcakta dolaşmayın fazla bide stres yapmayın ok mi:))))))))

Kaç çıkmıştı sende betül?
Benim inanılmaz başım ağrıyor, heralde baya bir yükseliyordur o esnada, bugün tansiyon aleti aldım kadıköyden...Ölçüyorum sık sık...

13.9 , 14.9...
bazende dengesızlestıgı oldu olcturdugumde.. 12.6 , 13.6 gibi..
nadıren basım agrıyor ama ondanmıdır bılmıyorum.. cok fazla sıkayetım olmadı benım..
sanırım senın daha fazla cıkıyor..

ıyı yapmıssın tansıyon aletı almakla takip etmek gerekıyormus cunku..
bana da tansıyon takıbı yaptır dedı saglık ocagındakıler yuksek cıktıgı zaman ama evde alet yok sırf ölcturmeye de cıkamıyor ınsan..
elektronık olandan mı aldın?.. normal den mı?
elektronık olanlar hamılelık tansıyonu olcmek ıcın uygun degıl dıye bılıyorum..

Elektronik olandan aldım, ötekini tek başıma ölçemem diye...
beuer marka 95 e buldum medikal satan bir mağazada, ama eczanede çok pahalıymış...
hata yapma payı 1000 de 3 müş...

bende elektronık almalı dıye dusunmustum ama onlar hamılelıktekı gercek tansıyonu yansıtmıyormus dıye bılıyorum nette bır kac yerde okudum..

Bence yanlış biliyorlar, hamilelikte yalnış normalde doğrumu ölçüyormuş yani?Nasıl ayırt ediyormuş hamile olduğumu?
Çok güvenilir olduğunu duydum bir çok yerden, tabiki en iyisi manuel olanıdır ama onuda insan tek başına yapamaz, bende evde tüm gün tekim, işime yaramazdı o...

sağol betülcüm.yazına çok güldüm ya hatta eşime anlattım aynı sen diye bizim kocişler bi alem valla benimkinin de uykusu çok ağırdır yaa,gece kalkıp örgü ördürsem niye demez üstelik sabah da hatırlamaz.başta çok şirin bulup gülüyorum ama sonra bir düşünce alıyor beni ne olacak bebek olunca diye düşünsenize aynı uyku sersemliğiyle unutur oğlumuzu uyur,korkuyorum güvenemicem sanırım çok fazla.

X