2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Kızlar günaydınnnn ;
Bizde akşan kayınvalidemlere gittik. Yemek yedik öyle gittik. Dün kandildi diye bide ben seviorum diye, dızmana yapmış. Bilen var mı bilmiyorum ama, bulgaristanlılar yapar genelde. İçine ekşimik konulan ufak parçalarla tepsiye dizilen hamur. Güzel oluyo. Tabii tam tarifi bilmiyom , öğrenirsem yazarım sizede.
Evde zaten fazla ekmek yemedim bu akşamm diyodum ne güzel, bide sana yaptım deyince...Ben zaten iyice kilo aldım, bide hamur yapıyolar bana ya.. Neyse fazla yemedim, alınmamışlardır inşallah.

Duygucu selam; devamlı tartıya çıkıp bakarsan, beyinde bi sıvı mı ne salgılanıyomuş. İkide bi tartıya çıkmaya çalışıyom her gördüğümde :dance:
Aklım sıra beynimi kandıracam :dance: . Haftaya 12'sinde doktora gideceğim. En son gittiğimde 1035 gr. olmuştu kızım. bakalım bu sefer kaç çıkacak.
Bu arada kızlar bana hiç suyum için bişey demedi, yada rahim boynu uzunluğu falan için..Ne zaman doğum için kontrol olacak? Bride'den duyduğum için sordum geçen gittiğimde doktora rahim boynu diye..Ona şimdi bakamayız, alttan bakmak lazım dedi.Ama sen istedin dedi, karnımdan bakarken çatı kemiklerime ultrason aletleri ile öyle bi bastırdı ki bakmak için .Ama bu şekilde bakılmıyo dedi. Ama ben çok kötü oldum canım çok yandı, bağırdım. Bide sanki ilgilenmek istemiyo gibi geldi uyuz oldum. Bu sefer mi bakacak acaba..:uhm:
Neyse bu hafta Allahın izni ile bi program yok, bi sonraki haftaya nişan var. Bu hafta denize giderim inşallah.. Bu arada bi bikini aldım bende. Öyle normal ucuz yollu bişey. Altı şort gibi, tam şort deil de daha geniş yapılanlar var ya öyle.. 42 beden aldım ama üstü yanlardan biraz geniş. İdare edeceğiz napalım. İstediğim gibi değil ama, seneye güzel bişey alırım, fazla para vermek istemedim şimdilik...

Nuu'cum günaydın bende bir Bulgaristanlı olaraktan dızmanayı çok iyi bilirm hatta çok severim.Dün akşam benimde kayınvalidem hamur yapmış bolbol karpuzla hamur yedim ne güzel oluyo valla.

Kızlar herkese günaydınlar.Nasılsınız bakalım.Ben çok iyiyim dün doktora gittik oğluşumuzu gördük çok büyümüş maşallah 1kg 200 gr olmuş boyuda 35 cm.Ay iyice belirginleşmeye başladı artık maşallah.Bu ayın 25 inde tekrar çağırdı NST ye sokucak doktorum.Bide kan ve idrar tahlili yapıcakmış.Ve bu zamana kadar toplam 5 kilo almışım nasıl seviniyorum anlatamam size. Kızlar bide geceleri bende horlama başlamış sizdede varmı aynı şikayet acaba

Amonra hoşgeldin canım;
ayy ne güzel sende de bulgaristanlılık varmış. Benim ananemle dedem çok küçükken gelmiş, babamınkiler ise Selanik galiba tam bilmiyorum. Eşimin ailesi de çok önce Bulgaristandan gelmişler. Evet ya sıcakken güzel oluyo gerçekten.
Sen şimdi 29. haftasa isen bende 30'a girdim hemen hemen benim kuzumda 1200 -1300dür o zaman. Ben 12'sinde gideceğim acaba NST 'ye sokacak mı? Bide geçen kan şekerini parmağımdan hesap makinesi gibi aletler oluyo ya , onunla yaptılar. Ama idrar falan yapmadılar.Hatta iş yerinde arkadaşlar damardan almışlardı bizde dediler, o aletle yaptılarsa biz sana yapardık burada ya diye dalga geçtiler gibi oldu. (Biri şeker hastası da)
Benim geçenlerde üst dudak kenarlarım kaşınır gibiydi, doktora travogen miydi bi krem vardı bende ondan sürdüm dedim , iyi olmuş dedi. O yüzden idrar yolu iltihabı çıkmasında gittiğimde eğer istemezse ben söyleyeyim bari ya.. Ben normalim ondan mı demedi acaba, kendi kendime bişey mi arıyorum acaba...
Eşimde dalga geçiyo, internetten herşeyi araştırıyo, doktora o anlatıyo diyo ...Ama merak ediyorum ki , zaten ayda bi gidiyoruz...Bide ben erken bi düşük yapmıştım , o yüzden başından beri bu bebeğim benim için çok önemli.. Erkekler anlamıyo ya... O o kadar üzülmemişti ama ben çok üzülmüştüm.Radyoloji uzmanına gittiğimizde ayrıntılı için, kaçıncı falan yaş kaç diye sorarken söylemiştim. Adam , hmmm bu ikinci yani demişti, çok buruk olmuştum o zamanda..:çok üzgünüm:

Amonra ne güzel ya 5 kilo almışsın, ben miğdemde reflü şikayeti var diye ilk zamanlar hızlı başladım aslında. Şimdi 14 kilo almış durumdayım. İnşallah çok fazla almayız ya...
Ben sadece uyuyorum valla ya gerisini bilmiyorum , ama olsa söylerdi heralde eşim. :Çok yorgunken yapmıştım ama galiba...Napalım ya, biz hep eşlerimizin horlamalarını çekiyoz onlarda çeksinler biraz:dance:

Amonra ne güzel ya 5 kilo almışsın, ben miğdemde reflü şikayeti var diye ilk zamanlar hızlı başladım aslında. Şimdi 14 kilo almış durumdayım. İnşallah çok fazla almayız ya...
Ben sadece uyuyorum valla ya gerisini bilmiyorum , ama olsa söylerdi heralde eşim. :Çok yorgunken yapmıştım ama galiba...Napalım ya, biz hep eşlerimizin horlamalarını çekiyoz onlarda çeksinler biraz:dance:

Nuucum senin bahsetmiş olduğun parmaktan bakılan şekermi.Bak şimdi bana şeker yükliyecekleri zaman kolumdan kan aldılar sonra o senin bahsettiğin makinaya bir damla damlattılar sonra hemşire bana tamam cnm şeker yükleyebilirsin dedi.Sanırım o makinadaki değere göre yükletiyolar. Sonra hep kolumdan aldılar iyi çıktı şekerim.Bende Nst yi çok merak ediyorum.Ayrıca benim bebişim daha dönmemiş biliyomusun poposu aşağıdaymış yavrumun daha döner bakalım dimi canım.Ay çok heyecanlanıyorum ya günler yaklaştıkça.Nucum sen doğum çantanı hazırladınmı bende hala tık yokda eşimde hazırlamaya başlıyalım artık diyo :dance:a.s.

günaydın kızlar nasılsınız.ruh haliniz nasıl ben cok sıkılıyorum evde. tüm arkadaslarda tatile cıktı kaldım ben.hergün aglamak istiyorum dün eşim hazırlan seni annene götüreyim dedi annem adanada oturuyo 13-14 satlik yol.zaten 15 güne kadar annem gelecek içimde bi korku var bebegime bişe olacak diye sizinde böyle kaygılarınız varmı.bu durumdan nasıl cıkacam tavsiyelerinizi bekliyorum

kızlar herkese günaydın bugün nasılsınız hepiniz iyisinizdir umarım.............. ben bugün bişey duydum haberi olan varmı özel hastanelerde doğum ücretleri 1 temmuz itibari ile değişmiş yeni kanuna göre özel hastaneler öyle kendilerince ücret belirleyemeyeceklermiş ben şimdi araştırmaya başladım baya düşümüş ücretler. mesela özel hastanenin skk ile anlaşması olmasına rağmen kurala uymayıp ssk lı dan fazla ücret talep ederse ve hastalarda ssk ya şikayet ederse bu özel hastaneyi büyük cezası varmış yani özel hastanler ya bu kurala uyacak ya da ssk ile anlaşmalarını fesh edeceklarmiş.

Evet Amonra; özel hastanede oldu ama parmağımdan kan alıp bi damla o alete damlatarak açlık ve tokluk baktı. Tokluk 140'tı galiba haftana göre iyi dedi.27.haftadaydım o zaman.
Bende merak ettim bu NTS'yi şimdi. Kalp atışlarını kontrol edyolar bildiğim kadarı ile... Çatı kontrolü ne zaman acaba, yada onun için ne zaman bakılacak nasıl olacak. Benim geçen kontrolümde 27.haftamda, kafası sol kasığımdaydı. Bide sağ tarafım hep kabarıyo, onun içinde arkadaşlar o zaman orası ya poposu yada sırtıdır dediler :dance: Oyyy yerim ben onun poposunu ya...Daha dönerler ama sen merak etme canım...
Çanta geçende avondan büyük güzel bişey vardı indirimde renkli onu aldım. Normal kol çantasından büyük. Onu kullanırım hastane için diye düşündüm. Zaten 1.5 senelik evliyim. Çeyizde pijamalar önden düğmeli ve normal şeker pembesi sabahlıkla geceliklerim vardı. Bedenleri için bakmadım ama bi gecelik daha bakarım belki... Bide eşimin annesi 2 tane hastane çıkışı ve kıyafetler almıştı. Ben de bi kaç bişey aldım. Onun dışında diş fırçam yeni var, biraz bez alıp koymak istiyorum kenara. Kendim için çok almışım en son pedlerim bol var. SAnıyorum biraz büyük ve rahat çamaşır almam lazım. son aldıklarımda sıkmaya başladı çünkü.
Çantayı adam gibi hazırlamaya başlamak lazım ama...

canım bende çok korkuyorum aynı senin gibi bu ayın sonunda ablamın oğlunun sünneti var antalyadan aydına gitmem gerekiyor. ama ben korkuyorum yolda sarsılırmı bişey olurmu diye. ama doktor bir sakınca görmezse gidicem çok istiyorum orda olmak ama işte sanırım bizimki annelik içgüdüsü korumaya aldık bebişleri şimdiden

İzmirgüzeli , kumralım, aytege hoşgeldiniz canım;
Kumralım sıkma canını ya, bizimde arkadaşlar gitti dün gelin diyolar ama öyle bi sıkışık ki durumumuz. bide bana senin anca gezeceğin zaman diyolar ama maddi olarak şu ayı atlatsak rahatlayacaz.Daha bi kaç tane düğün var... Ufff ya... Ama takmamaya çalışıyorum.Ben silivride oturuyorum, eşim de haftasonu gideriz dedi. Zaten çok fazla artık kalamayız heralde. Sıcakta fena oluruz eskisi gibi öyle güneşlenemeyiz heralde...
Seneye artık, ama seneye de bebek olacak nereye , nasıl gideriz onunla da bakalım. İnşallah ailelerden olmaz küçük falan da demezler o zaman.. Sen korkma kumralım ya biraz daha sabret bek annen gelecekmiş zaten. Onunla gezersini bak...
Aytege ağzın bal yesin canım. ama öyle bişey hep var da onlar yinede uymuyo diye biliyorum.İnşallah dediğin gibi olur.Bu hastane meselesi beni çok düşündürüyor zaten.Annem ist. tarafında oturuyo ,ben evlenince ilivriye geldim ama burada adam gibi bi hastane yok.Bende annemlerin oraya gidiyorum .Ama gittiğim hastanede normal SSK'lı 800 , sezeeryan SSK'lı 1800 olacak. Bnlar paket fiyatmış, inşallah bunun dışında bişey çıkmaz bebeğim de bende iyi oluruz diye hep dua ediyorum. Çünkü eşimle de bi ara bu hastane konusunu tartışmıştık.Çevredekiler hep pahalı niye oraya gidiyosunuz demişlerdi.
,Bende en sonunda ağlamıştım, parayı değil benim kendimi iyi hissettiğim yer önemli dedim.Gerekirse bunun için kredi çekerim dedim. Ama inşallah başka bi sorun çıkıp bu fiyatın dışında da kazıklamaz diye çok düşünüp , korkuyorum.O zmaanda eşim bak ben sana demiştim diyecek diye.. İnşallah dediğin gibi düşer fiyatları ya...
Allahım ne olursun her şey yolunda gitsin...

nunuu istersen bir telefon açıp öğren hastanene ben yarın doktorla randevum var ondan öğreneceğim. bu bilgiyide özel hastanenin birinde çok yakın bir arkadaşım çalışıyor o verdi, yani onlar fiyatlarını değiştirmiş ssk ile sözleşmelerini bir süre daha uzatmışlar 2-3 ay gibi dedi daha sonra bakacak hastanemiz kazanmazsa bizde iptal edicez dedi. bu yasadan sonra bazı hastaneler ssk ile anlaşmasını iptal etmiş. inaşşah öyledirde bizde çok paralar ödemeyiz. benim gittiğim hastanedede norma 1500 sezeryan 2000 demişti doktor bende bu parayı ödeyemeyeceğim için özel hastane araştırmasına girdim iyice bir araştırayım yarın hepinize bilgi veririm işin aslı neymiş.

ya arkadaşlar ben bişi daha sorabilirmiyim:çok üzgünüm:ben bu hafta ay meselelerini bir türlü çözemedim ben şim 30+4 haftalık hamileyim kaç aylık hamile olmuş oluyorum 7 bittimi yoksa içindemiyim nasıl hesaplanıyor bu ay meselesi:bbo:

nunucugum düşüncelerin için saol.içimi biraz olsun rahatlattın ama okul bitince evde oturmaktan can sıkıntısı yapıyorum işte.annemin gelmesini bende cok istiyorum

[QUOTE=
HERKESE GÜNAYDINNN dün akşam dualarla geçti gecemiz allah tüm dualarımızı kabul eder inşallah bir daha ki sene bebişlerimiz kucağımızda dua etmeyi nasip etsin rabbim sağlıkla sıhhatle ağız tadıyla inşallah

ayy hiç bilemiyorum canım doğum yapanlardan da okuyorum; göbek duruyor çok kötü görünüyorum diyenleri falan :bbo: iyice içim kararıyo acaba eski halimize dönebilir miyiz gerçekten bu inancımı da yitirdim ben senağlama

canım ben ilk hamileliğimde 50 den 65 e çıkmıştım 2 yıl sürdü eski halime dönmem ama dönersin merak etme yaşla ve bünye ilede alakalı ama başarırız hele bir sağlıkla bebişleri alalım kucaklarımıza

kumralım senin doğum ne zaman bana yakın gibi sanki:teytey: normalmi düşünüyosun sezeryanmı. birde sizin oaralarda nasıl doğum ücretleri

kısmetse 15 eylül olcak.epidural normal istiyorumama zaman ne gösterir bilmem.burada dogum ücreti 800-900 sezeryan.700-800 gibide normal dogum.ben izmirin ilçesindeyim merkezlerde fiyatlar daha yüksek 2000-5000 arası degişiyor

X