2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

kızlar tatlıyla aranız nasıl?ben sureklı yıyorum allahtan havalar sıcak oldugu ıcın dondurma ve meyve kesıyor...ama kısın delı gıbı sutlu tatlı ve cıkolata yedım:KK43:

Duygu yemeğe tuz katarım ben yine ama azıcık yani,eşin daha sonra yerken onu kendisine göre ayarlar mesela ben başta öyle yapıyodum,insana başta çok koyuyo tuzsuz yemek ama bebişler için katlanıcaz artık

Duygu yemeğe tuz katarım ben yine ama azıcık yani,eşin daha sonra yerken onu kendisine göre ayarlar mesela ben başta öyle yapıyodum,insana başta çok koyuyo tuzsuz yemek ama bebişler için katlanıcaz artık

of ya o zaman yemegın lezzetı kalmazkı:KK43:
ama yapmamız sart demıCADIARZU
mesela sımdı ben aksam yemegınde balık yıcem yanında salata.sımdı o salataya tuz atmıcammı:1shok:

duygu canım tamamen kes dedi benim dr ama ben yemeklere biraz biraz atıyorum yine de..sıfır tuzlu değil yani.. mesela domatesi haşlanmış yumurtayı falan tuzlamıyorum işte..bazen kaçamak yapıp onları da tuzluyorum :)) öyle idare edip gidiyoruz işte :))
gülşahcım korkutmak istemezdim ama dost acı söylermişş..bak sonra bana dua edersin burnum şişmedi ne güzel diye
:)))

sorma gülşahcım benim kuzen olayı abartmış o da ağustos ta doğum yapmıştı..yazın ortasında turşuları kızartmaları löp löp yemiş :)) bebeğini de sezeryanla aldılar..suyu azalmış bebişinin..tuzlu yemekten mi onu bilemiyorum :)) ikinciyi de doğurdu ama onda şişmedi demek akıllanmış :)))

pişi nasıl birşey canım yaa çok tuzluysa sakın yeme kendini düşünmüyosan burnunu düşün :))

Canım pişiyi genellikle böyle regaip kandilinde yaparlar ekmek hamurundan yapılıyo zaten bol yağda kızartıyosun bizim memlekettede adetti buradada varmış meğersem,ama kadın tuzu dayamış resmen ne tuzlu millet çok sağlam demekki..
Canım demenden sonra zaten burnumu düşünmeye başladım:)) yememeğe karar verdim valla,dedim ya tırstım,ben turşu filan yemiyorum iyiki aman bebiş iyi olsunda zaten az zaman kaldı tuzluda yemem olur biter

kızlar tatlıyla aranız nasıl?ben sureklı yıyorum allahtan havalar sıcak oldugu ıcın dondurma ve meyve kesıyor...ama kısın delı gıbı sutlu tatlı ve cıkolata yedım:KK43:

Ay duygu tatlı deme bana 24 saat yiyebilirim gözümün önünde baklavalar falan uçuyo aslında ama kendimi frenliyorum,dediğin gibi dondurma,meyve ve sütlü tatlılar diğerleri çok kötü kilo yapıyo,en iyisi tatlı açlığımızı bunlardan karşılamak:icecream:

kızlar bende çok su içmeme rağmen kaç litre oluyo sayamıyorum o kadar içiyorum yani ama tuzu azalttığım halde hala ayak bileklerim şiş hiçbir ayakkabım olmuyo hep arkalarına basıyorum ortopedik bi terlik aldım 40 numara ama giymeye utanıyorum sanki herkes ayaklarıma bakıyo gibi geliyo

of ya o zaman yemegın lezzetı kalmazkı:KK43:
ama yapmamız sart demıCADIARZU
mesela sımdı ben aksam yemegınde balık yıcem yanında salata.sımdı o salataya tuz atmıcammı:1shok:

canım atarsın da eskiye nazaran az at yani sana tuzsuz gelsin ... nasıl diyeyim mesela bir yemek tuzsuz gelir de ekstradan tuzlarıız ya işte o ekstra tuzu atmıyorum ben tuzsuz gelse de öyle yiyorum yerimseniben

kızlar doğumdan sonra bende göbeğimi bağlatıcam etrafımda çok gördüm çok işe yarıyo göbişlerin tamamı gidiyo neredeyse bide bizde hamişkende uzun yola falan çıkılması gerektiğinde karın alttan çok sıkı olmamak kaydıyla bağlanır sarsıntılardan etkilenmeyelim çocuk oynamasın diye

duygu canım tamamen kes dedi benim dr ama ben yemeklere biraz biraz atıyorum yine de..sıfır tuzlu değil yani.. mesela domatesi haşlanmış yumurtayı falan tuzlamıyorum işte..bazen kaçamak yapıp onları da tuzluyorum :)) öyle idare edip gidiyoruz işte :))
gülşahcım korkutmak istemezdim ama dost acı söylermişş..bak sonra bana dua edersin burnum şişmedi ne güzel diye
:)))

Söyle canım arkadaşım bu gecede dua edicem hepimiz için valla telf.nda öğlen annemde demişti zaten tuzu kes diye dışarıda çıkarken ayakkabı yerine terlik giy diyo rahat edersin diyo,söylenenleri dinlemek lazım kesin faydasını görürüm

anladım canım tamam bu aksamdan ıtıbaren denıcem...ınsallah basarabılırım..

ah o tatlı yokmu zaten cok kılo aldım dahada bılsemkı almıcam sabah aksam yıcem valla:=))))))
bırde ben evde oldugum ıcın ve yalnız oldugum ıcın cok canım sıkılıyor ondanda yemege sarıyorum havalarda sıcak dısarıda cıkamıyorum tek bır sey kalıyor o da yemek yemek:KK43:

duygu ben tatlıdan tiksinmiştim ilk zamanlar deli gibi turşu yeşil zeytin falan yiyordum .. içimden de yandık ben de kuzen gibi şişip kalıcam diyodum :)) ama o nasıl bi istektir anlatamam yani deli gibi yarım kg yeşil zeytini yediğimi bilirim..Allahtan geçti o ekşi yeme isteği..şimdi de aynı şiddette tatlı yeme isteği doğuyo kekin üzerine reçel sürüp yiyorum :)) bir ayda üç kilo alınca bunları da kestim artık..dondurmaya da dikkat edin kızlar ölçülü yiyelim onun da fazlası kilo yapıyo :))

anessa canım bol su içmene rağmen hala şişiyorsa bi de tuzu tamamen kesmeyi dene istersen..benim dr tuzu kes diyo her defasında :KK43:((

kızlar bende çok su içmeme rağmen kaç litre oluyo sayamıyorum o kadar içiyorum yani ama tuzu azalttığım halde hala ayak bileklerim şiş hiçbir ayakkabım olmuyo hep arkalarına basıyorum ortopedik bi terlik aldım 40 numara ama giymeye utanıyorum sanki herkes ayaklarıma bakıyo gibi geliyo

Canım utanmana gerek yok benim annem bile dedi terlik gir diye sen hamilesin kendini nasıl rahat hissediyorsan öyle dolaş bence bizim rahatımız milletin bakışlarından daha önemli bence..
Çarşaf sarma olayını bende mutlaka yapıcam göbişler sakmasın bari

duygu ben tatlıdan tiksinmiştim ilk zamanlar deli gibi turşu yeşil zeytin falan yiyordum .. içimden de yandık ben de kuzen gibi şişip kalıcam diyodum :)) ama o nasıl bi istektir anlatamam yani deli gibi yarım kg yeşil zeytini yediğimi bilirim..Allahtan geçti o ekşi yeme isteği..şimdi de aynı şiddette tatlı yeme isteği doğuyo kekin üzerine reçel sürüp yiyorum :)) bir ayda üç kilo alınca bunları da kestim artık..dondurmaya da dikkat edin kızlar ölçülü yiyelim onun da fazlası kilo yapıyo :))

ne guzel canım ya:)bende kendıme gun ıcınde ev ısı dısında yapıcak bırseyler bulsam bende bu kadar yemek aramıcam bılıyorum:KK43:esım ıkı haftadır nerdeyse hergun ısten gec cıkıyor saat 10 da gelıyor eve:KK43:bende yalnızlıktan ne yapcagımı sasırıyorum yemek yıyorum...

ya şu azıcık kilo alanlara şaşırıyorum gerçekten insanın iştahı açılıyor..vitamin haplarından mıdır bilmem ama yemek yedikten iki saat sonra midem kazınıyo resmen..toplamda 15 kg alsam şükredeceğim halime..

ya şu azıcık kilo alanlara şaşırıyorum gerçekten insanın iştahı açılıyor..vitamin haplarından mıdır bilmem ama yemek yedikten iki saat sonra midem kazınıyo resmen..toplamda 15 kg alsam şükredeceğim halime..

canım daha ne kadar az kılo alcan ben sımdıden aldım daha 15 kgyu
15 kılo bıtırmek zaten cok normal:)
o kadar cok yıyıp az aldıysan bence cok sanslısın...demekkı ben senın ıkı katın yıyorum:roflol:

ne guzel canım ya:)bende kendıme gun ıcınde ev ısı dısında yapıcak bırseyler bulsam bende bu kadar yemek aramıcam bılıyorum:KK43:esım ıkı haftadır nerdeyse hergun ısten gec cıkıyor saat 10 da gelıyor eve:KK43:bende yalnızlıktan ne yapcagımı sasırıyorum yemek yıyorum...

valla canım bende bütün gün evdeyim çalışmıyorum ve utanmasam yatana kadar ne bulsam yicem çikolatalar tatlılar kavun karpuz meyve yetişmiyo bana valla meyveninde en sulusu ve tatlısı olucak geceleri bile tuvalete kalktığımda oturuyorum mutfağa meyveleri çıkarıyorum önüme yiyorum öyle yatıyorum gece gece şeftali çok iyi geliyo buz gibi sulu sulu ayy canınızı çektiricem şimdi

X