2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

merhaba kızlar bende inşallah tahmini eylül 27 de doğuracam p.tesi dr.gidicez en son gittiğimde 9 haftalıktı sağ tarafımda hafif gıdıklanma oluyor.şu an 11.haftam acaba oynuyormu midem şu sıralar acayip kötü hamilelikten onra 2 kilo verdim.ama aynı zamanda genişliyorum.hiç anlamadım nasıl oluyor.ve acayip sivilce bastı hic daha once sivilcem çıktığını hatırlamıyorum.galiba dr.ikili testler istiycek bu sefer ense kalınlık ölçümü falan ya nasıl yapıldığını bilen varmı alttan ölçmez dimi korkuyorumda biraz.

merhaba kızlar bende inşallah tahmini eylül 27 de doğuracam p.tesi dr.gidicez en son gittiğimde 9 haftalıktı sağ tarafımda hafif gıdıklanma oluyor.şu an 11.haftam acaba oynuyormu midem şu sıralar acayip kötü hamilelikten onra 2 kilo verdim.ama aynı zamanda genişliyorum.hiç anlamadım nasıl oluyor.ve acayip sivilce bastı hic daha once sivilcem çıktığını hatırlamıyorum.galiba dr.ikili testler istiycek bu sefer ense kalınlık ölçümü falan ya nasıl yapıldığını bilen varmı alttan ölçmez dimi korkuyorumda biraz.

Slm.canım benim doğum tarihimde şimdilik 27 eylül yani aynıyız,benim yüzümdede sivilceler filan çıktı,kendimide çirkin hissediyorum,hormonlardan kaynaklanıyor işte bütün bunlar,kısmetse bende akşama dr.a gidicem acaip heyecanlıyım ikili testimde yakınlarda olur işte,o bildiğim kadarıyla alttan ölçüm değil herhalde ultrasondan ouyor canım bakalım gidip öğrenicez bizde.:uhm:

Bayanlar sol tarafımıza yatıyoruz hep dimi???
Sola yatınca bebekler daha iyi beslenirmiş,benim doktorum söyledi.:kahve:
Özellikle de 6. aydan itibaren hep sol yanaşutarafagitti yatmak gerekiyormuş,dikkat edelim...
Ahh,ahh şaka maka 4. aya girecez...Ben hamişliğimi yeni öğrendiğim sıralar
burada bir arkadaş 7 haftalıktı,ahh ben de 7 haftalık olsam keşke demiştim.
Şimdi 14.haftadayııım....:emir_bebek:

merhaba,
ben 16 haftalık hamileyim.. gaz problemim var.. 4 aylık hamileyim ama karnım 6 aylık gibi şişiyor son zamanlarda daha da arttı...hap kullandım, gaz yapan yiyecekleri kestim, yürüyüş yapıyorum ama yine de hiç bir faydası olmadı, olmuyor..artık geceleri uyurken de rahatsız etmeye başladı ağrı ve acı veriyor....gececek diye bekliyorum ama tam tersine...doktor bebeğe zararı yok diyor ama ben yine de korkuyorum..doğduğunda çok gazlı olacak diyorlar üzülüyorum o bu acıya dayanamayacak diye...
şimdi metsil ford diye bir hapa ve rezine çayına başladım bakalım...

eğer bu durumla ilgili fikri olan varsa yazarsa sevinirim..

bizde 12 haftalıkken gitmiştik en son 60 gr. 8,5 cm.di çok güzeldi bebeğim ya özledim onu.bizimkisinin duruşu hani boksörler elleriyle yüzlerini kapatırlar ya vuracakları zaman aynı öyle duruyordu hatta dr.amcası bile boksör olacak galiba dedi.parmaklarını gösterdi bize.bize de renkli ultrason resmini verdi.ben çarşamba günü hissettim canım.sağ tarafıma öyle bi dayandı ki taş gibiydi karnımın orası.inşallah sende en kısa zamanda hissedersin canım.sende izmirliymişsin sen kime gidiyosun canım dr.a?

2li test sonucum temiz cıktı cok şükür güzeliim.izmirli değilim 2.5 senedir izmirli oldum artık.ben menemen ilçesinde oturdugum için bize yakın diye menemendeki sada hastanesine gidiyorum kontroller için doktorum gökhan beye.kendine iyi bakgüzelim

İyi akşamlar arkadaşlar, ben bütün gün annemdeydim.Yazdıklarınızı şimdi okudum, bugün bayağı bir paylaşım olmuş ne güzel :)
Benim de sabah karnım inik, fakat akşamları şişiyor.Neredeyse 5 aylık gibi oluyor.
Ben hiç balık yiyemiyorum yarın eşime söyliyimde alsın bari.

merhaba,
ben 16 haftalık hamileyim.. gaz problemim var.. 4 aylık hamileyim ama karnım 6 aylık gibi şişiyor son zamanlarda daha da arttı...hap kullandım, gaz yapan yiyecekleri kestim, yürüyüş yapıyorum ama yine de hiç bir faydası olmadı, olmuyor..artık geceleri uyurken de rahatsız etmeye başladı ağrı ve acı veriyor....gececek diye bekliyorum ama tam tersine...doktor bebeğe zararı yok diyor ama ben yine de korkuyorum..doğduğunda çok gazlı olacak diyorlar üzülüyorum o bu acıya dayanamayacak diye...
şimdi metsil ford diye bir hapa ve rezine çayına başladım bakalım...

eğer bu durumla ilgili fikri olan varsa yazarsa sevinirim..
CANIM BEN DE 14 HAFTALIĞIM ama benimde karnım sanki 6 aylık gibi..
Aslında gaz o kadar rahatsızlık vermiyor amaşişkinliğim var tabii.Kabızlık problemi de çekiyor musun? karnının şişliğini O da etkiliyordur ...Kuru kayısı,incir tüket,sabahları ılık su iç...:kahve:

İyi akşamlar arkadaşlar, ben bütün gün annemdeydim.Yazdıklarınızı şimdi okudum, bugün bayağı bir paylaşım olmuş ne güzel :)
Benim de sabah karnım inik, fakat akşamları şişiyor.Neredeyse 5 aylık gibi oluyor.
Ben de balık yiyemiyorum bridecım ya,zaten pek de aram yoktur kendisiyle...
Bende hafta sonu yemeyi düşünüyorum.Benim dr haftada 2 gün demişti ama nerdeeee
2 haftada 1 kere oluyor bizde...:1shok:

iyi akşamlaaar ne güzel balık yemek..ben ikinci ayda zehirlenmştim tavuktan,hastanede yattım, onun için dr.um bana tavuk ve balık yeme dedi daha hiç yemedim:1no2:

İyi akşamlar kızlar,çok mutluyum :teytey:bebişimi gördüm:dance:.Yeni dr.uma gittik gerçekten bundan memnun kalıcam galiba.Benim bebişte çok hareketliydi o kadar mutlu oldumki ağlamamak için zor tuttum kendimi:dance:,bu arada dr.um bana ikili test yerine üçlü testi önerdi galiba 16.haftada falan yapılıyomuş heralde,sizce ikili test yaptırmalımıydım bi fikri olan varsa benimle paylaşsın,Allah herkese bebişini kucağına almayı nasip etsin inşallah,tabi banada:nazar::nazar:

dream hadi keyfine diyecek yok anlaşılan,allah bozmasın canım.
Benim doktorum da sadece 2li test yaptı,sonuçlar normal çıkınca 3lüye gerek yok dedi.Doktordan doktora değişiyor sanırım.Hatta bazı doktorlar 2li,3lü,hepsini istiyor...

İyi akşamlar kızlar,çok mutluyum :teytey:bebişimi gördüm:dance:.Yeni dr.uma gittik gerçekten bundan memnun kalıcam galiba.Benim bebişte çok hareketliydi o kadar mutlu oldumki ağlamamak için zor tuttum kendimi:dance:,bu arada dr.um bana ikili test yerine üçlü testi önerdi galiba 16.haftada falan yapılıyomuş heralde,sizce ikili test yaptırmalımıydım bi fikri olan varsa benimle paylaşsın,Allah herkese bebişini kucağına almayı nasip etsin inşallah,tabi banada:nazar::nazar:

anlamadımki arkadaşım bu ikili testi yaptırmamızın amacı bir problem olup olmadığı yanılmıyorsam 11haftalık hamilesin şimdi tam zamanı değilmi 2 test için varsa birşey daha erken öğrenirsin16 cı haftayı niye bekleyesinki

anlamadımki arkadaşım bu ikili testi yaptırmamızın amacı bir problem olup olmadığı yanılmıyorsam 11haftalık hamilesin şimdi tam zamanı değilmi 2 test için varsa birşey daha erken öğrenirsin16 cı haftayı niye bekleyesinki

Canım valla bende bilmiyorumki dr.um öyle söyledi o genellikle hastalarını 3lü teste gönderiyormuş.Bende ne yapacağımı şaşırdım açıkçası çünkü burası küçük bir il ve sadece 3 tane kadın doğumcu var ve benimde galiba güvenmekten başka bi çarem yok,napiyim hakkımda hayırlısı olsun kafam çok karışık:uhm:

2li test sonucum temiz cıktı cok şükür güzeliim.izmirli değilim 2.5 senedir izmirli oldum artık.ben menemen ilçesinde oturdugum için bize yakın diye menemendeki sada hastanesine gidiyorum kontroller için doktorum gökhan beye.kendine iyi bakgüzelim

gözünaydın canım çok sevindim.olsun sende artık bizdensin izmirli sayılırsın :) sende kendine iyi bak tatlım.peki dr.un üçlü testte yapacak mı? benimki ikili testim normal çıktığı için gerek yok dedi.

Kumralim Sağol Arkadaşim Iyim şükürrrr...ayy Dua Edinde Benim De Ikli Testim Normal çiksinn Pazartesi Saat 4 Te Sonuçç Gelecekk Hayirlisi Artikk

X