2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

kacıncı haftada ogrendın cınsıyetını:uhm:

canım 13.cü haftada öğrendim nasip kimisi 17ci haftada bile öğrenemiyor zaten anne hissediyor tabi kesin diye bişeyde yok dayımın gelini doğuma 15 gün kala cinsiyetinin farklı olduğunu öğrendi herşeyi pembe almışlardı allahın bileceği birşey ben doktorumun yalancısıyım benim bu ikinci hamileliğim ilkim oğlan ve oğlumun yanında söyledi

canım 13.cü haftada öğrendim nasip kimisi 17ci haftada bile öğrenemiyor zaten anne hissediyor tabi kesin diye bişeyde yok dayımın gelini doğuma 15 gün kala cinsiyetinin farklı olduğunu öğrendi herşeyi pembe almışlardı allahın bileceği birşey ben doktorumun yalancısıyım benim bu ikinci hamileliğim ilkim oğlan ve oğlumun yanında söyledi

Hayırlı olsun canım:nazar:,sanki banada erkek gibi geliyor,mesela nelere aşerdin,bulantın falan oldumu,bide bebişin sağ taraftamı soldamı,ay çokmu soru sordum kısaca sende ne gibi değişiklikler oldu canım

benimkide çok uykucu ve inatçıymış dr. öyle söyledi:)) inadı kime çekti onu bilemem ama

Benimkide uykucu ve inatçı çıktı. Doktor çok uğraştı uyansın zıplasın diye ama bizimki hiç oralı olmadı sadece el salladı bize :)) aslında giderken çikolata yemek aklımdaydı ama işten çıkıp doktora yetişicem diye alıp yiyemedim.

evet yaa bende ondan korkuyorum işte bır doktor nasılda yanılabılıyorkı dusunsenıze bana kız dıyecek herseyı pembe alacam kıza gore esyalar zıbınlar alacam dogum yaklasınca erkek oldugunu ogrenıcem ınsan soka gırer valla bole doktorlarada kızıyorum ınankı ,sonucta kadın dogum uzmanısın nasıl bilmezsinki ayy bak sınırlendım sımdı:eek:klava: sana kesın erkek dedı dımı cnm ınsallah oda yanılmaz yaa ınan cok uzucu bısey bence

Hayırlı olsun canım:nazar:,sanki banada erkek gibi geliyor,mesela nelere aşerdin,bulantın falan oldumu,bide bebişin sağ taraftamı soldamı,ay çokmu soru sordum kısaca sende ne gibi değişiklikler oldu canım

yaaa evet evet ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum..

Benimkide uykucu ve inatçı çıktı. Doktor çok uğraştı uyansın zıplasın diye ama bizimki hiç oralı olmadı sadece el salladı bize :)) aslında giderken çikolata yemek aklımdaydı ama işten çıkıp doktora yetişicem diye alıp yiyemedim.

allah allah gercekten ole el sallıyomu kıs:teytey: ayy cok ılgınc yaa bunuda ılk duydum bız en son gordugumuzda 9 haftalıktı cok kucuktu ama hareketlıydı masallah aynen bu catlak smily gıbı saga sola bıseyler yapıyodu:sm_cool:

bende olmadı canım kasık ağrısı.yalnız benim göbeğim çıkmaya başladı hatta artık hamile kıyafeti giymeye başladım bile.akıntımda öncekine nazaran azaldı.:uhm: allah allah bende mi bi gariplik var acaba ? niye bende tam tersi oluyo.

canim benimde sabahlari karnim duz az birsey engebeli oluyor ama aksama dogru sisiyor resmen yani pek buyumedi karnim ama bebegim iyi cok sukur 11 cm di gecen hafta doktorum normal dedi.Kasik agrilarimda simdi sadece geceleri oluyor ama oda buyuyen rahimden dolayiymis.Ilk hamileleiklerde boyle olmasi normalmis hayirlisi olur insallah canim hepimiz icin

birkere hamileliğin bana yakıştığını söylüyolar ve daha bi güzellik gelmiş diyolar mide bulantım oldu ama istifra edecek kadar değildi tatlı çok seviyorum bebeğim sağ tarafta nelere aş erdiğimi yazmıyayım tek bişey canım istedi oda tatlı bişeydi

birkere hamileliğin bana yakıştığını söylüyolar ve daha bi güzellik gelmiş diyolar mide bulantım oldu ama istifra edecek kadar değildi tatlı çok seviyorum bebeğim sağ tarafta nelere aş erdiğimi yazmıyayım tek bişey canım istedi oda tatlı bişeydi

benimkilerde bunların tam tersi biliyo musunuz??her gece canım ekşi istiyor..bakalım benimki kız mı olacak hem öğrenmiş oluruz belirtiler tutuyor mu diye süprizzzzz

bende 16 haftalık izinlerimi kullandıktan sonra 1 sene çalışmamayı düşünüyordum ama patronlarımın bırakmaya pek niyeti yok gibi napıcam bilmiyorum.bende eğer bi sorun çıkmazsa son 3 haftaya kadar giderim herhalde işe.tabi Allah Kerim.herşeyi Allah biliyor.ben mali müşavirimizle konuştum 2.000 ytl.ye yakın para alırsın dedi bana.

kızlar bende çalışıp çalışmama konusunda çok kararsızım. İşimi bıraksam patronlar bırakmaz bebeğimide kendim büyütmek istiyorum. Gerçi iş durumlarımızda pek iyi değil bu sene 2-3 ay içinde şirket kapanabilir kapanırsa bende tazminatımıda alır bebeğimi büyütürüm diyorum, artık hayırlısı olsun. Bu arada ssk da maaşınız ne kadar gösteriliyorsa üçte ikisini alıyorsunuz.

canim benimde sabahlari karnim duz az birsey engebeli oluyor ama aksama dogru sisiyor resmen yani pek buyumedi karnim ama bebegim iyi cok sukur 11 cm di gecen hafta doktorum normal dedi.Kasik agrilarimda simdi sadece geceleri oluyor ama oda buyuyen rahimden dolayiymis.Ilk hamileleiklerde boyle olmasi normalmis hayirlisi olur insallah canim hepimiz icin

maşallah uzun boylu olucak herhalde :nazar: inşallah canım hepimiz için hayırlısı olsun.benimde aynen sabahları çok az göbeğim akşama doğru iyice şişiyor.

:uhm:anacım ozaman hurafe dedıgımız seyler dogru ye tatlıyı dogur atlıyı derlerdı hep ben ınanmazdım erkek bebegı olan bır hamısın yuzu guzellesır hamılelık yakısır derlersı onada ınanmazdım erkek bebeklerı olacak olan hamısler cok fazla mıgde bulantısı yasamaz yasasada istifra etmezler derdı bunada ınanmazdım MEGERSEM DOOOOGGRUYMUS YAWWW:uhm:

İİDE BEN TATLIYI SEVDIGIM HALDE HAMILELIKTE TATLIYLA ARAM YOK HEP EKSI YIYORUM YUZUMDE ESKISINE NAZARAN SANKI CIRKINLESTI KENDIME BAKAMIYORUM BILE SIVILCE FALAN CIKTI BU ZAMANA KADAR HİİÇ İSTİFRADA ETMEDIM AMA HALSIZLIGIM OLDU OLUYORSA OZAMAN BENIM KIZIMMI OLACAK YANİİİ:uhm: NEYSE BAKALIM GORECEZZ

HADI HAYIRLISI OLSUN CNM ALLAH OGLUNU SANA BAGISLASIN INSALLAH AMİİİNNa.s.

cnm bebişi bırakacak kımsem yok annem uzakta kayınvalıdede bıraz rahatsız bakıcıyada vermek ıstemıyorum eşimde pek calısmama taraftar degıl zaten o yuzden bebısıme bakarım ama dogumdan 1 sene sonra nolur bılemem tabıkıde, pekı ben işyerımde 3,5 senedır calısıyorum agustos sonu gıbı cıksam hem patronumdan cıkıs parasını hemde sskdan hamılelık parasımı alacagım anlayamadım:uhm:

canım doğum nedeniyle işten ayrılırsan patronundan kıdem tazminatı alabilirsin ihbar tazminatı alamazsın bildiğim kadarıyla. ssk dan hamilelik parasını alırsın.

Aslında benim belirtilerde ariazoninin tam tersi benim canım tatlıdan çok ekşi istiyo ne bileyim hayırlısı,gerçektende demekki eskilerin dedikleri çıkıyo valla bende inandım şimdi

allah allah gercekten ole el sallıyomu kıs:teytey: ayy cok ılgınc yaa bunuda ılk duydum bız en son gordugumuzda 9 haftalıktı cok kucuktu ama hareketlıydı masallah aynen bu catlak smily gıbı saga sola bıseyler yapıyodu:sm_cool:

canım en son gittiğimde 12 +1 günlüktü elleri oynuyordu en fazla hatta bir ara yüzünü döndü ve elini kaldırdı çok güzeldi.

benimki gittiğimde dr dediki yeni uyanmış hareketlere bak dedi hakikaten çok hareketliydi ben karnımı doyurup ılık bi duş alıp gitmiştim mutlu ve rahat görünüyordu

X