2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

halk arasında bi deyim vardır eğer sağ tarafta hissediliyosa erkek derler

EVET BENDE DUYDUMMM AMA SUU EKŞİ TATLI İŞİ VE SAĞ SOLL HİÇ TUTMUYOO CANIMM. ELTİM SÜREKLİ EKŞİ YEDİ ERKEK OLUYO BAKALIM BEN HİÇ EKŞİ YEMEDİMM HEP TATALII YEDİMM BİDE ERKEKLER 3 AYDA BELLİ EDİYORLER DERLE ELTİM 12 HAFTASINDA ÖGRENDİİ KIZ BEBEKLER GEÇ GÖSTERİRİ DERLER.. YAA BAKALIMM AMAN ELİ AYAGI DÜZGÜN SAĞLIKLI OLSUNN BİŞEY İSTEMEM..

KIZLAR BEBEĞİMİZİN GÜZELLİĞİ İÇİN BİR DUA VAR OKURMUŞŞ ANNELER BEN SADECE YASİN OKUYORUMM AMA DİĞERİ AKLIMA GELMİYO BİLEN VARMI:nazar:

Slm.kızlara.s. malesef ben geç girebildiğim için hep kaçırıyorum konuşmaları,bebişini gören herkese hayırlı olsun Allah hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin.Kızlar eşim bugün için dr.dan randevu almış akşam 5buçukta gidicez inşallah,acaip heyecanlıyım ya inşallah benim bebişimde sizinkiler gibi yüzünü gösterir bana,yeni dr.a gidicez umarım memnun kalırım ondan,herşey gönlümüzce olur ne diyima.s:nazar:

:teytey: GÜZEL HAMİİŞLEEEEEEEERR MERHABALARR,,

SİZLERE BİŞEY SORUCEM:smiley-cool:
sabahları kalkarken karnımda hafıf agrılar olusmaya basladı sankı bebegımın kollarını bacaklarını basını hıssedermısım gıbı kalkarken zorlanıyorum hıssetmem ıcın cok erken bılıyorum ama nedense hafıf agrım oluyor birde halsizlik cok yapıyor bende gecelerıde cok sık vc yr cıkıyorum acaba sızdede bunlar oluyormu:uhm: birde ben biraz iştahsızım yaa yıyorum ama calıstıgım ıcın cok beslenemıyorum sanırım gin aşırı neler yiyorsunuz banada solermısınıza.s.

buarada 11. haftamıza girdiiiikk:emir_bebek:
ben 15+1 haftalık hamişim ve halen geceleri wc de sabahlıyorum bu normalmiş ağrılar da evet dr sormuştum vajinada kasıkta ağrılar bebek büyüp rahim genişlediği için oluyormuş
eğer karnın da bi ağrı oluyorsa o gaz ağrısı 11 hafta için bebeği hisetmek mümkün değil bunuda dr sölemişti senin durumunda idim beslenmene gelince evet 3 öğün aksatmadan beslenmen lazım zorda olsa ara öğünlerde meyve yada evde sıkılmış meyve suyu vitamin ve demir hapıda kullanıyorum günde en az 1 bardak süt canım ee tabi en az 2 lt su buda benim dr listesi hadi hayırlısı Allahım hepimizi sağlıklı bi şekilde bebişimize kavuştursun :1hug:

ben 12haftayı doldurdum geçen hafta gittim en son parmağını emiyodu ayaklarıda hafadaydı tam heryeri görünüyodu biraz daha büyük olsaydı doktor söylücakti cinsiyetini tam istedikleri pozmuş ama haftaya tekrar gidicem inşallah belli olur gerçi sağlıklı olsun da hiç önemli değil sadece biran önce bişeyler almaya başlamak için

slm kızlarr aranızda çalışan var mı ben işi bırkamayı düşünüyorum çünkü çok zor oluyo işimde agır sabah kalkması,ve yemek problemi oluyooo ama kararsızım daha erken mi acaba diye ama

:teytey: GÜZEL HAMİİŞLEEEEEEEERR MERHABALARR,,

SİZLERE BİŞEY SORUCEM:smiley-cool:
sabahları kalkarken karnımda hafıf agrılar olusmaya basladı sankı bebegımın kollarını bacaklarını basını hıssedermısım gıbı kalkarken zorlanıyorum hıssetmem ıcın cok erken bılıyorum ama nedense hafıf agrım oluyor birde halsizlik cok yapıyor bende gecelerıde cok sık vc yr cıkıyorum acaba sızdede bunlar oluyormu:uhm: birde ben biraz iştahsızım yaa yıyorum ama calıstıgım ıcın cok beslenemıyorum sanırım gin aşırı neler yiyorsunuz banada solermısınıza.s.

buarada 11. haftamıza girdiiiikk:emir_bebek:

WC İŞİNİ HİÇ SORMA 5 DK ARAYLA KALKIOM RESMEN.. İŞTAHSIZLIK GEÇİCİ CANIM.. EEE ARTIKK SEYİRMELER OLACAKKK :nazar::nazar:
ZEKA GELİŞİMİ İÇİN CEVİZ YEE BEN CEVİZ MUZ ÇİLEK YOĞURT LİFLİ BESİNLER KURU FASULYE ÖNEMLİ FOLİC ASİİT İÇERİYOO ISPANAKTA TABİİ VEE HAFTA 2 KEZ BALIK YE CANIM... BEN BÖYLE BESLENİYOM.. BUNUN YANINDA FOLİCPLUS VE MEGADYN KULLANIYORUM CANIM.:nazar:

EVET BENDE DUYDUMMM AMA SUU EKŞİ TATLI İŞİ VE SAĞ SOLL HİÇ TUTMUYOO CANIMM. ELTİM SÜREKLİ EKŞİ YEDİ ERKEK OLUYO BAKALIM BEN HİÇ EKŞİ YEMEDİMM HEP TATALII YEDİMM BİDE ERKEKLER 3 AYDA BELLİ EDİYORLER DERLE ELTİM 12 HAFTASINDA ÖGRENDİİ KIZ BEBEKLER GEÇ GÖSTERİRİ DERLER.. YAA BAKALIMM AMAN ELİ AYAGI DÜZGÜN SAĞLIKLI OLSUNN BİŞEY İSTEMEM..

KIZLAR BEBEĞİMİZİN GÜZELLİĞİ İÇİN BİR DUA VAR OKURMUŞŞ ANNELER BEN SADECE YASİN OKUYORUMM AMA DİĞERİ AKLIMA GELMİYO BİLEN VARMI:nazar:

Canım ben yanlış bilmiyorsam Yusuf suresi galiba,Hz.Yusuf çok güzel yüzlüymüş ya onun için galiba umarım yardımcı olabilmişimdir,bu arada bende hep ekşi yiyorum ama bi yandanda çirkinleştiğimi hissediyorum,yüzümde sivilceler filan çıktı,bide öyle çok mide bulantım filan olmadı bilmem hayırlısı artık bebişim iyi olsundaa.s.

Ben Doktora Nisanda Gidicem Ikili Test Normalmiş Daha üçlünün Tarihi Belli Değil Kislarrrrrrrrrrr

herkes13-14 haftada öğreniyor cinsiyetini ben 15+1 halen öğrenemedim yaa dr sölemiyor halbuki bizimki aça aça geziyor dr sölemiyor emin olması lazımmış off merak gerçi sağlıklı olsunda tabi

slm kızlarr aranızda çalışan var mı ben işi bırkamayı düşünüyorum çünkü çok zor oluyo işimde agır sabah kalkması,ve yemek problemi oluyooo ama kararsızım daha erken mi acaba diye ama

CANIM SSK VAR MI VARSA ÇALIŞŞ PARALI İZNE AYRILACAN ZATEN DOĞUMDAN ÖNCE 8 HAFTA DOĞUMDAN SONRA 8 HAFTA İZİN VERİYO DEVLET CANIM..
BU 16 HAFTA SONUNDA SSK DAN PARA ALIYORSUN CANIM BENİM TEMMUZDA BAŞLIYOO İZİN İŞİ BAKALIMM BEN ÇALIŞIRIMM AMA İŞTE SSK 16 SONU PARAYI ALIRIMMM SONRA İŞİ BIRAKIRIMMM VE 1 SENE ÇALIŞMAM BEBEĞİME BAKARIM. BENCE SIK DİŞİNİ 4 AY DA CANIM.........:nazar::nazar: PARA KAZANMAK ZOR VALLA BEN BEBEĞİM İÇİN ÇALIŞIOMM HHEHHEHE ONA ODASINI FALAN ALIRIMMSSK GELEN PARAYLADA HEHEHHE NERDEN BAKSAN 1,000, 1,500, VERİYORLARMIŞ

15+1 oldu canım cinsiyetini öğrenemedim halen sen öğrendinmi dr soruyorum sölemiyor 16 haftadan sonra diyor onun dışında iyi sayılır çok halsiz geçiriyorum senin nasıl geçiyor ne gibi değişiklikler var benim göbüş iyce belirginleşti ayy ne güzel aynı anda hamişiz he :)

yok canım ben 12 haftalıkken gitmiştim en son doğal olarak öğrenemedim bende.valla ben iyiyim ya kabızlık dışında tabiki.ben genelde çok enerjik hissediyorum kendimi bugünlerde.valla benimde çıktı göbiş ben hamile kıyafetleri giymeye başladım bile.evet canım aynı haftadayız ne güzel :))

3. AYYY ARKADAŞLAR........

Sizdeki değişiklikler :

- Göğüslerinizde dolgunluk, şişlik , hassasiyet ,göğüs ucunda koyulaşma görülür.

- Plasenta gelişir ve daha fazla hormon salgılamaya başlar.

- Vagina civarındaki dokularda bebeğin beslenmesine yardımcı olan damarlar mavimsi görünür.

- Kendinizi daha yorgun ve enerjisiz hissedebilirsiniz.

- Rahatsız edecek düzeyde kusma ile birlikte veya tek başına sabah bulantılarınız olabilir.

- Kabızlık, idrara sık gitme midede yanma, hazımsızlık, yiyeceklere aşırı istek veya isteksizlik, uykusuzluk şikayetleriniz olabilir.

- Kan hacminiz biraz artmıştır, hamilelik sonunda bebeğin ihtiyacını karşılamak için % 45- 50 fazla kana sahip olacaksınız.

- Arasıra baş ağrıları, baş dönmesi veya fenalaşma hissi yaşayabilirsiniz.

- Karın görünür derecede büyür, ancak belirgin kilo artışı olmaz. Rahim sıkılmış bir yumruk büyüklüğündeyken greyfurt büyüklüğüne ulaşır. Bu büyüme sırasında karın krampları, sancılar hissedebilirsiniz.

- Sinirlilik, ağlama isteği, duygusal değişiklikler, korku, neşe, kaygı duyabilir, mantıksız davranışlarda bulunabilirsiniz.

Bebeğinizdeki değişiklikler :

- Böbrek, kalp, sinir sistemi gelişmeye başlar, kalbi dakikada 150 kez çarpmaya başlar. Beyin,omurilik bağlantısı oluşur. Hipofiz bezi şekillenir. Esas organ ve sistemleri tamamen olmasa da gelişir. Organ gelişimi nedeniyle kritik bir dönemdir.

- El ve ayak parmakları, dizleri ve dirsekleri gelişmeye başlar, bacakları uzamaya, kolları gelişmeye ve elleri bilekten esnek hal almaya başlar.

- Kemikleri sertleşmeye , kıkırdak dokuları oluşmaya başlar.

- Yüz özellikleri daha belirginleşir. Gözleri, göz kapakları ve burun delikleri şekillenmeye başlar.

- Embriyo bu ayın sonlarına doğru fetus adını alır. Fetus sürekli yer değiştirir, hareket eder ancak siz henüz hissetmezsiniz.

- Yaklaşık çilek büyüklüğünde 2,5 cm kadardır. Ağırlığı 10g civarındadır, vücudun 1/3 ünü baş oluşturur.

Muayene ve laboratuar tetkikleri :

- El veya ayaklardaki ödem , varisler için bacak muayenesini de kapsayan ayrıntılı fizik muayene ve pelvik muayene yapılmalı.

Leğen kemiğinizin yapısı , ölçüleri için pelvik muayene önemlidir.

- Kan tetkikleri; kan sayımı, kızamık, kızamıkcık ölçümü, frengi için serolojik test, hepatit B bakılmalı.

- Kan basıncı, kilonuz ölçülmeli

- İdrarda şeker, protein, bakteri miktarlarına bakılmalı.

- Pap smear yapılmalı

- Bel soğukluğu kültürü yapılmalı

cnm bende bıraz calısırken zorlanıyorum ama napım bırazdaha dayanıp ole cıkıcam yanı agustos sonu cıkmayı dusunuyorum,pekı cıktıktan sonra tekrardan calısacakmısın:uhm:
buarada ben cıktıktan sonra calısmıcam yındede sıgortadan para alabılırmıyımki:uhm:

serennnnnn ben de çalısıcam doğumdan sonra sen neden çalışmıyosun :sm_confused: bildiğim kadarıyla para alırsın cnm

bende 16 haftalık izinlerimi kullandıktan sonra 1 sene çalışmamayı düşünüyordum ama patronlarımın bırakmaya pek niyeti yok gibi napıcam bilmiyorum.bende eğer bi sorun çıkmazsa son 3 haftaya kadar giderim herhalde işe.tabi Allah Kerim.herşeyi Allah biliyor.ben mali müşavirimizle konuştum 2.000 ytl.ye yakın para alırsın dedi bana.

sweet curse........... 1 Eylül
eylül_annesi........... 1 Eylül
Bebeğim.................11 Eylül
Bires..................... 13 Eylül
Kumralim................15 Eylül
Sel-inn....................15 Eylül
Bride..................... 19 Eylül
6128......................19 Eylül
hilarya.................... 21 Eylül
Minikanniş..............21 Eylül
İzmirgüzeli22...........22 Eylül
Frekans...................23 Eylül