2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

bende ilk zamanlar erkek diye hissediyodum ama artık pek bi hissiyatım kalmadı, çoğu erkek çocuğun olacak diyo bir iki kişi kız dedi bakalım kısmet öğrenmemize biraz daha zaman var, hayırlısıyla dünyaya gelsin sağlıklı olsunda farketmez tabi cinsiyeti

Vitamin ve demir hapı 4. aydan sonra veriliyor, hem doktoruma sordum öyle söyledi, hemde doğum yapan bir arkadaşımada doktoru 4. aydan sonra vermiş.Benim kan sayımım düşüm olduğu halde daha vermicem diyor.

ben 7.haftadan beri kullaniyorum ..ilk kan idrar testlerim yapilinca ,demir eksikligim cikti ve doktorum hemen verdi ,senin doktorun belki senin test degerlerine gore boyle konusmustur :uhm:

yazilan belirtilere gore benim de ikinci oglum geliyor demek ki :dance: ay cok merak ettim cinsiyetler belli olmaya baslayinca anlayacagiz tutuyormu bu belirtiler diye ,aynen saglikli olsunlarda kizda erkek te evlat iste :emir_bebek:

Kizlar Slmmm Ikili Testi Yaptirdim Bebeğimi Gördümm şükürler Olsunn Sipa Bide Bize By By Etii.. Ama çok Utangaçç Yaa Elleriyle Yüzünüü Kapatti Ayaklarinida Simsiki Kapatti Bişeyy Göstermedii Yaa... Kanda Verdi Pazartesi Saat 4 Te Alacagizz Inşallah Herşey Yolunda Gider Sonuçlarimiz Iyi çikar Allahin Izniyle.10 Gün önce 49 Kiloydumm şimdi 51 Olmuşum.. Bebeğimin Boyu 61 Mm Olmuşş Arkadaşlar.. şimdilik Gelişimi Iyi Dedi Dr Her Yolunda Sadece Artik Bu Haftalarda Kasik Agrisi Olur Dedi Bebek Artikk Yukari Doğru çikacak Dedi.. Hayirlisi Allahim Sağlikli Bir şekilde Kucagimiza Bir Alsakk...
Haa Bide Dr 3 Lü Testte Cinsiyetinede Bakarizz Artikk Ona Göre Hazirliklara Başlarsinizz Dedii...... Ayyyyyyyyy çok Mutluyumm Allahim Bozmasinnn

Kizlar Slmmm Ikili Testi Yaptirdim Bebeğimi Gördümm şükürler Olsunn Sipa Bide Bize By By Etii.. Ama çok Utangaçç Yaa Elleriyle Yüzünüü Kapatti Ayaklarinida Simsiki Kapatti Bişeyy Göstermedii Yaa... Kanda Verdi Pazartesi Saat 4 Te Alacagizz Inşallah Herşey Yolunda Gider Sonuçlarimiz Iyi çikar Allahin Izniyle.10 Gün önce 49 Kiloydumm şimdi 51 Olmuşum.. Bebeğimin Boyu 61 Mm Olmuşş Arkadaşlar.. şimdilik Gelişimi Iyi Dedi Dr Her Yolunda Sadece Artik Bu Haftalarda Kasik Agrisi Olur Dedi Bebek Artikk Yukari Doğru çikacak Dedi.. Hayirlisi Allahim Sağlikli Bir şekilde Kucagimiza Bir Alsakk...
Haa Bide Dr 3 Lü Testte Cinsiyetinede Bakarizz Artikk Ona Göre Hazirliklara Başlarsinizz Dedii...... Ayyyyyyyyy çok Mutluyumm Allahim Bozmasinnn

ÇOK SEVİNDİM CNM inş sonuçları aldığında daha da çok seviniriz bende cmtesi gideceğim maşşallah bebiş büyümüş :nazar: benimde kasıklarım ağrıyordu dru arasammı cmtesi ye kadar beklesemmi diye düşünüyordum saol paylaşımların için a.s.

öznurcumm Bebek Karnimiza Doğru Ilerli O Yüzden Kasiklarimizda Agri Olmasi Normalmiş Canim Drum Dedi...

:nazar:Maşallah canım Allah doğumunu nasip etsin inşallah,bende sabırsızlanıyorum,cmt.si gidicem bende çok heyecanlıyım umarım bende senin gibi buraya güzel şeyler yazarım,inşallah benim bebişimde iyidir,çok sevindim inan,inşallah kucağımıza alacağımız günlerde gelecek..:nazar:

Kızlar ben zaten saçımı boyatmıyordum, beyazım falan yok saç rengimi de eşim beğeniyor diye 3 senedir aynı. Ama doğurunca kesin boyatıcam.Bu arada benimde göbeğimde tüylenme arttı.Tüylerin rengi koyulaştı.Bunun sebebi kılcal damarlardan çok kan geçmesiymiş kıllar kanla birlikte kalınlaşıyormuş.Benim sorum bu olay hamilelikten sonra geçer mi??? :KK43:

Bayanlar ben de 2li test yaptırdım doktorum herşey normal dedi allahıma şükür,3lü teste gerek yok dedi,ben doktoruma çok güveniyorum,sizce de gerek yok mu???Bazı doktorlar 2li,3lü,4lü,5li herbir testi istiyor benden istemedi diye biraz ndişelendim açıkçası.Ense kalınlığı 1,5 cm çıktı,normalmiş.3ün altında olması gerekiyormuş.Bizimki pek hareketliydi kıpır kıpır hiç durmadı,doktor teyze ölçüm bile yapamadı,baktı duracağı yok eşek sıpasının artık ekranı dondurup ölçtü...Mutluluktan ağladım onu öyle görünce...Keşke babası da görseydi...

Bayanlar ben de 2li test yaptırdım doktorum herşey normal dedi allahıma şükür,3lü teste gerek yok dedi,ben doktoruma çok güveniyorum,sizce de gerek yok mu???Bazı doktorlar 2li,3lü,4lü,5li herbir testi istiyor benden istemedi diye biraz ndişelendim açıkçası.Ense kalınlığı 1,5 cm çıktı,normalmiş.3ün altında olması gerekiyormuş.Bizimki pek hareketliydi kıpır kıpır hiç durmadı,doktor teyze ölçüm bile yapamadı,baktı duracağı yok eşek sıpasının artık ekranı dondurup ölçtü...Mutluluktan ağladım onu öyle görünce...Keşke babası da görseydi...

Hayırlısı olsun gözün aydın canım.
İkili test 3lüteste göre sonuçları daha güvenilirdir ikili testte ense kalınlığı ve kan değerlerine bakılır bir istatistik yapılır eğer risk çıkmadıysa 3lü teste gerek duyulmaz.Eğer Allah korusun risk çok yüksek çıkarsa yine 3lü teste gerek bile duyulmadan amniosentez yapılır amniosentezde bebeğin kromozom sayısı net olarak ortaya çıkar ve sağlığı hakkında kesin sonuç verir.
Yani 3lü test ikili testin devamo değildir 2li den sonra 3lü yapılacak diye kesinlik yok sadece zamanları farklı bazı dr lar 2li sonucuna göre de amniosentez isteyebiliyor bazıları emin olmak için 3lü test istiyor.
Hayırlısıyla ben de haftaya gidicem 2li teste
Sen dr una güven a.s.

ayse -serkan mommy ne guzel haberler vermissiniz ,okurken heyecanlandim ..masallah ne guzel hersey yolunda gitmis ,benim testler haftaya cuma kismetse ,insallah boyle guzel haberler vermek nasip olur ..iki gundur benimde kasik agrim oluyor demek ki yukari cikiyormus ,sagol ayse ..bende endiseleniyordum ..

bride bende hic tuylenme olmadi ,yaa gercekten tuylenme dogumdan sonra dokuluyorlarmi bilen varmi ,bende merak ettim..

tüylenme olması normalmiş herkes de olmayabilir tabi, doğumdan sonra normale dönüyo diyolar artık yaşayıp görecez, bende cmrtesi dr. kontrole gideceğim çok heyecanlıyım, 2 li testimde yapılacak inşallah herşey yolunda gider aksilik çıkmaz. 1 aydan fazladır görmedim bebişimi merak ediyorum büyümüştür bayağı herhal, eşimle gidecez babasıda görsün bakalım

sweet curse ve guldenm kizlar bende 15 haftaligim bende kasik agrisi oluyor ozellikle aksamlari birde bu aralarakintim cok fazlalasti sizdede oluyormu diye merak ettim kizlar kendinize iyi bakin bebislerede

slm kızlarr geldim nihayet bugün bebeğimi gördüm yine çok şükür ama ikili testim pazartesiye ertelendi malesefff pazartesi yine doktora gideceğimmm.sizler nasılsınız bakalımmm umarım iyisinizdirr

ayşecim hayırlısı hadi gözün aydın gördün bebişini umarım testlerde iyi çıkarrr benim bugün yapılamadı ikili testim pazartesi ye kaldı benim bebeğimde 56 mm olmuş bugün öle göründüü benim doktor 12+4 diye söledi ama nasıl hesaplıyolar anlamadım ya ultrason resminin altında crlnin yanında gün yazar sende ne görünüyorrr benimki 12+4 ise ufak galiba ölemii yaaa neyse yaa sağlıklı olsunda ufak olsun gelişimi normal dedi bişey yok dedi hayırlısıyla pazarteside şu testler yapılsa rahat edicem biraz daha inşallah

sweet curse ve guldenm kizlar bende 15 haftaligim bende kasik agrisi oluyor ozellikle aksamlari birde bu aralarakintim cok fazlalasti sizdede oluyormu diye merak ettim kizlar kendinize iyi bakin bebislerede

Canım benimde akıntılarım çok fazla.artık yeşil,parça halinde gelmeye başladı:eek:,sanırım idrar yolu enfeksiyonu oldu.Doktorum fitil verdi...Gyno-Lomexin ...Kullanan var mı??Yaa hamilelik başlangıcından beri hiç sorunum olmadı ama bu akıntılar beni yıldırdı artık,fitil fayda eder inşallah...

mommy canim sana yazdim ben diger bolumde evet bende hem vajinal iltihap olmustu hemde idrar yolu iltihabi fitil kullandim ama 3 gunluktu fitil gyno myk adi antibiyotiklerde cok yan etki yapti bitiremeden biraktim zaten onun icin tam gecmedi sanirim bakalim pazartesi tekrar gidecem Allah hepimize sifa versin canim

selamlar bende eylül 2008 annesi olacağım inşallah 28 inde benimkisi inşallah hepimiz sağsağlim doğururuz:emir_bebek::nazar:ayrıca çok heycanlıyım bebeğimi çok merak ediyorum

günaydın kızlar.....nasılsınız sizlere bişey sorucam ..ben çalışıyorum ve her gün makyaj yapıyorum,bu makyajın zararı olabileceği konusunda bir fikri olan var mı??

X