2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

hemen gitceksin yani.eğer kalsaydın görüşürdük ne güzel.tanışmık olurduk ya.

ne yazıkki ancak hafta sonları için gelebiliyorum..çok uzun ayrılamıyorum eczaneden...ilerde ancak bebişim doğunca daha uzun gelirim kalmaya ...eşim herhalde izin verir :)) kısmet canım..tanışırız inşallah...

kızlar ben cok sut ıcmıyorum haftada 1 veya hiç mıgdem bulanıyor napım ama onun yerıne ayran yohurt paynır cok tuketıyorum doktor bişey olmaz yogurt hep ye barı dedı

ben de günde 1 bardağı zorla içiyorum cnaım...peyniri öok yemeye çlaışıyorum..bir de meyveli yoğurtlardan aladım..hergün 1 tane de ondan yiyorum...

merhabaaaaa kızlar ben bugün kızımla evdeyim malum taksim olayları
yeni kahvaltı ettik sizleri özledik bir bakalım dedik :)))

hoşgeldiniz canım.oh ne güzel yeni kahvaltı ettiniz demek.biz öğlen yemeğimizi yicez birazdan.neyse canım evde olmanın keyfini çıkar bir günde olsa.

Ben sek'in günlük taze sütünü içiyorum cam şişe 500 ml yi her gün bitiriyorum.Karton kutularda olan sütleri almıyorum onların 6 ay ömrü var ve dolayısıyla çok katkı maddesi var.Oysa ki sek günlük ve cam şişe süt taptaze onu tavsiye ederim.

Ben sek'in günlük taze sütünü içiyorum cam şişe 500 ml yi her gün bitiriyorum.Karton kutularda olan sütleri almıyorum onların 6 ay ömrü var ve dolayısıyla çok katkı maddesi var.Oysa ki sek günlük ve cam şişe süt taptaze onu tavsiye ederim.

Canım bende öyle katkı maddesi çok biliyordum onları ama geçenlerde tv de tarım ve köy işleri mi ne sağlık kurumundan biri konuştu..
Evdeki konserveye dayansın diye bişi koyuyormusun diyor.. Onların tek farkı paketlenme şekli dedi. Benim içim rahatladı sonra..Adamın yalancısıyım.. Ve onlardan içiyorum.. Zaten günlük sütlerde light olmadığı için onlardan içemem..

oyyy senin resmini yiiiriimm beennnnnnsırnaşık şey

anaa hersey normale donuyor galıba kızlar yazıdıgımız yerler eskıye donmüşşş:dance:

anaa hersey normale donuyor galıba kızlar yazıdıgımız yerler eskıye donmüşşş:dance:

ayyy bende anlamadım cnm ya kaç gün oldu neredeyse bir hafta aldıkları takvimlerimizi bir geri veremediler :eek:klava:

:roflol:ayy cansu senın ıcın demıstım cnmmm kıme yaz,dıgım bellı olmamıs hayallah:roflol:

1 SWEET CURSE....... HALİME ............1981.............1 Eylül ERKEK
2 TUSEMG...............................................................1 Eylül ERKEK
3 ASLİİİ ......................ASLI ..................1976............2 Eylül ERKEK OZAN EGE
4 MAVİLİ_06 ...............EMEL................ 1981............2 Eylül ERKEK
5 GÜLDENM ..............GÜLDEN............. 1980............3 Eylül ERKEK
6 B.TUGAN ..............................................................3 Eylül ERKEK
7 EMELGÜZEL......................................................... 3 Eylül ERKEK
8 GLSM32 .................GÜLSÜM............. 1987 ...........4 Eylül ERKEK

9 ÖZDECAN ...............DERYA ...............1979............5 Eylül KIZ DURU
10 EYLÜL_ANNESİ .................................................. 10 Eylül KIZ BURÇAK

11 BEBEĞİM ...........................................................11 Eylül CİNSİYET
12 MÜJDES ................MÜJDE ..............1983 ...........11 Eylül KIZ SERRA
13 SARIKANARYA ...................................................11 Eylül KIZ

14 YENİYAŞAM......... ESRA ..................1981 ..........12 Eylül ERKEK
15 BİRES .................................................................13 Eylül KIZ
16 DELİKIZ............................................................... 14 Eylül ERKEK
17 KUMRALIM.......... ZELİHA................. 1983 ...........15 Eylül ERKEK
18 SEL-İNN.............. MEHTAP............... 1980........... 15 Eylül ERKEK
19 SAYRA ................................................................15 Eylül ERKEK

20 MOMMY ..............GÜL...................... 1981 ...........17 Eylül KIZ
21 BRİDE ................SEDA ......................1980.......... 19 Eylül KIZ
22 6128.................. HATİCE.................... 1981.......... 19 Eylül KIZ

23 ARİAZONİ............ ELİF......................................... 19 Eylül ERKEK
24 CÜVCÜV............................................ .................. 20 Eylül ERKEK

25 ÖZNUR83 ..........ÖZNUR..................... 1983 ..........20 Eylül KIZ
26 HİLARYA........... CANSU..................... 1982.......... 21 Eylül ERKEK
27 MİNİKANNİŞ .......MERVE...................................... 21 Eylül CİNSİYET
28 WİSKİ.................. EBRU ......................1979......... 21 Eylül KIZ
29 İZMİRGÜZELİ22..................................................... 22 Eylül CİNSİYET
30 FREKANS............................................................. 23 Eylül KIZ
31 İLETİŞİM............. NAİME ......................1980......... 23 Eylül KIZ

32 GAMZELİ26 ........KÜBRA ......................................23 Eylül ERKEK
33 BETULYGT......... BETÜL...................... 1987......... 23 Eylül ERKEK

34 MDM34 ................................................. ...............23 Eylül KIZ
35 AYŞE&SERKAN .....AYŞENUR.............1985 .........23 Eylül KIZ

36 SİYAH-BEYAZ ................................................. .....24 Eylül CİNSİYET
37 GUNDOGDUS....... SELMA............... 1977............. 24 Eylül KIZ- ŞEVVAL
38 ALİN ....................EMEL.................... 1981............ 24 Eylül ERKEK
39 HETCİK83.......................................... .....................24 Eylül KIZ
40 RABİYASIN........ RABİA .........................................24 Eylül KIZ

41 PAPATYAM ......HİCRAN ..................1975 ..............25 Eylül KIZ
42 ANESSA .................................................. .............26 Eylül KIZ
43 DREAM81....... GÜLŞAH.................. 1981 ..............27 Eylül ERKEK
44 SELİN JÜLYEN ......................................................27 Eylül CİNSİYET
45 KIVILCIM ............NİLAY ...................1982 ..............27 Eylül CİNSİYET
46 ANGELAY .......ÖZLEM .....................1978 .............28 Eylül ERKEK
47 AMONRA....... KÜBRA .....................1982.............. 28 Eylül ERKEK
48 SEDA67............................................ .................... 28 Eylül CİNSİYET
49 ŞEBEK............ NEVRUZ ...................1978 ............29 Eylül KIZ
50 SEREN .............SEREN ........................................29 Eylül ERKEK
51 MEHTEPELİF.... ELİF......................... 1978 ...........30 Eylül ERKEK

52 KÜÇÜK BALIK... BERİL...................... 1982
53 AİŞE ..................AYŞE...................... 1988

kaç saatir uğraşıyorum sonunda oldu mu? son liste bu mudur?

ayyy bende anlamadım cnm ya kaç gün oldu neredeyse bir hafta aldıkları takvimlerimizi bir geri veremediler :eek:klava:

ayy evet yaa bı gelemedı takvımler kesın ben 5. aya atladımmm:dance: ama goremiiimmmm:çok üzgünüm:
bızı takvımsız bıraktılarrrrrrrr:eek:klava:

Bebek odası hazırlığı

...
Doğumuyla büyük bir sorumluluğu da beraberinde getiren bir bebek kadar heyecan ve mutluluk verici başka ne olabilir ki şu dünyada? Şüphesiz onu beklerken yaptığımız tüm hazırlıkların içinde odasını hazırlamak da işin en eğlenceli kısımlarından biri.

Muhtemelen siz de bir çok ebeveyn gibi daha bebeğinizin ismini bile kararlaştırmadan odasını hayal etmeye başlayanlardansınız. Tabi hamileliğin yan etkilerinden olan o meşhur yuva kurma içgüdüsü de tüm bunlara sebep. Buraya kadar her şey iyi hoş ama düşünülmesi gereken o kadar çok detay var ki. Elbette öncelikle onun sağlığı ve güveni, ardından da rahatlığı ve huzuru. Tabi güzel görünümün yanı sıra pratiklik de çok önemli. Mekana canlılık ve neşe katmak tamamen bizim yaratıcılığımız ve özenimizle mümkün.

Odaya genel bir bakış

Odanın yerleşimi bebeğinizin her geçen gün büyüyeceğini göz önüne alarak değiştirilebilir olmalıdır. İdeal oda ısısı 19-22 derecedir.

-Duvarlar;

Kağıt ya da boya hangi malzeme kullanılacak olursa olsun duvarlar silinebilir olmalıdır. Boya kullanılacaksa kokusuz bakteri barındırmayan su bazlı boya tercih edilmelidir. Boyanın altına anti-bakteriyel astar kullanılabilir. Pastel renkler güzel durur fakat gerçekte bebeğin dikkatini kırmızı, beyaz siyah gibi kontrast yapan canlı renkler çeker.

-Tavan;

Odanın tavanını da göz ardı etmeyin. Bebekler yukarı bakarak çok zaman geçirirler. Tavana da odanızın temasına uygun şekiller, ya da oyuncak dükkanlarında satılan fosforlu yıldızlardan yapıştırabilirsiniz. Duvarlar yağlıboya ya da kağıt ise tavan mekanın hava alması için plastik boya olarak tercih edilmelidir.

-Pencereler;

Pencerelerin çift cam, ısı ve ses yalıtımlı olmaları tercih edilmelidir. Yaz için sineklik, güneş için stor düşünülmelidir. Terleme sonucu su birikintisi oluşturmaması için doğramaların tahliye kanallarının tıkalı olup olmadığını kontrol edilmelidir.

-Zemin;

En sağlıklı döşeme seçeneği parkedir. Hem sıcak bir malzemedir, hem de temizliği kolaydır. Halı alerjik bir malzemedir. Odayı halı kaplamayı düşünüyorsanız iyi bir elektrikli süpürgeniz olmasına dikkat edin.

Mobilyalar

Mobilyalarda çam, gürgen, kiraz, dış budak ağaçları veya mdf tercih edin. Ağaçlar özel seçilip kurutulmuş, boya ve cilaları toksin madde içermeyen, tercihen su bazlı, bebeğe zarar vermeyecek maddelerden seçilmiş olmalı; keskin köşe bulunmamalıdır. Mobilyalar bebek doğmadan en az bir ay önce alınmalıdır ki yeni eşyaların vereceği rahatsız edici koku bebeğiniz doğana kadar azalsın.

-Yatak;

Parmaklıkları inip kalkabilmeli, sağlam ve tercihen masif ağaçtan olmalı. Parmaklık aralıkları 5 cm ila 7 cm arası olmalı (ideali 5 cm dir. Azı istenen hava akımını engellerken, çoğu tehlike oluşturur.) Parmaklıkların üst bazası plastik koruyucu ile kaplanmış olursa çok iyi olur çünkü diş çıkaran bazı bebekler burayı kemirmekte ve mobilyanın toksin madde içerebilen boyasını yiyebilmektedirler. Bu koruyucular bazı bebek mağazalarında satılmaktadır. Yatağın alt suntası tercihen kademeli olmalı (bebek küçükken üst kademe kullanılır ve bebeğe rahat ulaşılır ama bebek hareketlenip yatağında kalkmaya başlayınca kademe aşağı indirilerek bebeğin güvenliği sağlanır.) Yatağın altı çekmece olarak değerlendirilebilir. Asla yün pamuk ya da kuştüyü yatak kullanmayın. Bebeğinizde alerji yapabilir. Bebekler için özel yapılmış yataklardan kullanın. Odada yatağın konumu hava akımı, kalorifer, direk güneş ışığı veya başka bir ısı kaynağından uzak olmalı.

-Alt açma Ünitesi;

Annenin belinin ağrımaması için alt açma ünitesinin boyutları doğru ayarlanmalı. Tezgahın eni 70 cm civarında ve yanları korunaklı olursa daha kullanışlı olur.

-Dolap;

Mutlaka alacağınız dolabın iç genişlik ölçüsünün büyük insan askısı girebilecek şekilde 55 cm olmasına özen gösterin (Birçok firma bu ölçüyü küçük tutar.) Dolap kapaklarında kullanılan dekoratif camlar çocuğunuz için büyük tehdit oluşturur. Tercihen kapakları masif seçin. Şeffaf istiyorsanız da plastik esaslı bir malzeme olmasına özen gösterin. Dolap alt bazasının çıkabilir ve yüksek olması temizlik açısından size rahatlık sağlar. Çekmeceler raflardan daha kullanışlıdır. Dolap modülleri modüler tercih edilebilir. Böylece bir taşınma durumunda farklı bir mekanda farklı bir kombinasyon oluşturulabilir. Ya da çocuk büyüdükçe ihtiyacı doğrultusunda yeni kombinasyonlar yaratılabilir. Bir parçanın komedin olarak kullanılması gibi.

bebek partisi:kahve:

Önce adı dünyada Baby Shower olarak geçen partinin ne anlama geldiğini anlatmak lazım...

Baby Shower hamileliğinizin 3. dönemine girdikten sonra uygun bir zamanda yapılan Bebek Öncesi Partisidir. Geleneksel olarak Amerika ve Avrupa'da düzenlenen bu partiler son birkaç yıldır ülkemizde de yapılmaya başlanmıştır.

Aslına bakarsanız doğum sonrası girilen fiziksel ve ruhsal değişimler yaşanmadan önce yapılan bu tür partilerin hem anne adayı için rahatlatıcı bir etkinlik hem de doğum öncesi bebeğiniz içinizdeyken son kez sevdiğiniz tüm arkadaşlarınız ile rahat rahat ve uzun uzun sohbet etmenize, dedikodu yapmanıza ve eğlenmenize neden olabilir.

Ayrıca alacağınız güzel hediyeler de işin en keyifli yanlarından biridir...

erkek isimleriiii

AHSEN , ALKIN ,ALP
En güzel , Sevdalı, aşık ,Kahraman, cesur, savaşçı
ALPAR ANIL ARAS
Yiğit cesur Ölçülü davranan, hoşa giden kimse Sahip çıkılan buluntu, Doğu anadoluda bir ırmağın adı
ARCAN, AREL, AREN ARNA AYKAN
Saf ve temiz Adak, adanmış Soylu, asil
BALER, ERBAL BARIN BARIŞ
Tatlı dilli ve cana yakın Gezen, gören, zengin Sulh
BATI BEDYA BERGE
Güneşin battığı yer Üstün, değerli olan İm eser
BERKE BORA ÇAĞAN
Kamçı Şiddetli rüzgar Bayram, şenlik
ÇAĞDAŞ, ÇAĞMAN CANDAŞ CANSEL
Aynı çağda yaşayan, çağa uygun Dost Cana dair
CEM CİHAN ÇİLAY
Hükümdar Dünya Ayın üzerindeki lekeler
DEHA DEMİR DENİZHAN
Dahi, zekâca çok üstün olan Kolay işlenen Denizlerin hükümdarı
DERİN, JEFRİ, BARAY DİNÇ DİREM
Derinlik, sonsuzluk Güçlü, sağlıklı Gümüş para
DOĞU EFE EFE
Güneşin doğduğu yön Batı Anadolu yiğitlerinin ortak adı Batı Anadolu'da köy yiğidi
EFSER EGE, BAYAR EGEMEN
Subay Büyük, ulu ve yüce Bir yere hakim olan
EKEMEN EMİRHAN ENER
Bilgili, görgülü Emir veren hükümdar, hanın emri En yiğit ve en kahraman
ERALP ERAN ERDEM
Yiğit Saygın ve değerli Namus, Fazilet
ERİM ERTAÇ FER
Sevgi, mutlu haber Baş tacı Aydınlık ışık
FERHAN FERHUN GERÇEK
Sevinçli, mutlu Güçlü, şanlı Doğru, başlıca
GÜNAL GİRAY GÖKAY
Kızıl renkli güneş Uygun, laik Mavi ay