2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

bende de oluyor bazen su anda 10 haftalık benim bebişimde hayırlısı olsun inşallah
Allahım bu melekleri verdi bize inşallah tamamına erdirir hepimizinkini

günaydın eylül anneleri
ben 3 hafta önce filan hissettim sadece bi daha da olmadı karnımda böyle kalp atışı gibi bişeyler attı.eşime sordum senin karnında böyle atan bişey var mı diye o da yok dedi.demek ki canlanmaya başladı dedim.valla merakla bekliyorum tekmelerini.
benim ikli test sonucum geçen hafta belli oldu.normalmiş herşey allahıma şükür.inşallah hepinizinde öyle olur.

Günaydin Arkadaşlar Bende Hafta Perşembe Gidecem Ikili Test Için Dr.. Bakalim Hayirlisi Artik Bende Guatir çiktii Bunu Için Az önce Kan Verdim Sonuclar 2 De Alacacizz Umarim Herşey Iyi çikar... Seyirmeleri Bende Hissediyommm Yaaa Ahhh Bidee Tekme Atmaya Başlasaa Sipamm Benimmm.........

Günaydin Hanimlar Bende Bu Hafta Cuma Gideceğim Dr. Ama Benim Problemim Dr. Ile şimdiye Kadar Ne Kiloma Bakti Ne De Tansiyonuma Bu Hafta Konuşup Olmazsa Dr. Değiştirmeyi Düşünüyorum Sizinle Dr.arasinda Ki Diyaloglariniz Nasil.

Günaydın herkese. Bir türlü alışamadığım hamileliğim sakin gidiyor. Bütün şikayetlerime aldığım yanıt ''hepsi normaaal!!'' oldu. Durmak bilmeyen iştahım dışında gebeliğimin farkında değilim. Bir de bir gün iş yapıp 3 gün bel ağrısı çekiyorum. Muhtemelen eylülün ilk haftası doğum olması gerekiyor ama sanki hiç doğmayacakmış gibi hissediyorum. Alışamadım, kabullenemedim bu gebeliği. Son ultrason muayenemde bir porblem olduğunu öğrendim. Sol yumurtalığımda dermoid kistim varmış, iki tane hemde. Üstelik bebekle aynı boyda, üçer santimden üçüz taşır gibiyim. Önümüzdeki hafta kontrolüm var. Bu tür kistler her kadında olabiliyormuş ancak farkedilmiyor. Tek tedavisi alınmasıymış ve alınırken yumurtalık kaybedebiliyorsunuz. Doğumda zarar verebiliyor. Mutlaka kontrol ettirin ultrasonda. Sadece rahime değil, yumurtalıklarınıza da baksınlar. Çünkü eğer hamile olmasaydım mutlaka ameliyat olacağımı, önümüzdeki hafta muayene sonucunda, gerekirse doğumu beklemeden operasyona alınacağımı ve bunun bebeğimin düşmesine neden olabileceğini öğrendim. %1 kanser olma riski var. Mutlaka baktırın. Eğer böyle bir kist taşıyorsanız, doğumdan sonra ters dönmesi sonucu rahimle olan kan bağını kesmesi ve buna bağlı olarak şiddetli sancıyla acil ameliyata alınmanız ve büyük ihtimalle de kangren sonucu rahminizi kaybetmeniz gibi riski var. Sessiz sakin yerinde duruyor. Hiç bir belirtisi yok. Tesadüfen ultrasonda öğreniyorsunuz kist taşıdığınızı:KK43: Alınması da yerleşme daha doğrusu oluşma şekline bağlı. Profesyonel ellerce yapılması gereken bir işlem dermoid kistlerin alınması. Yaygın bir duruşu varsa yerinden kazımak yetmiyormuş, yumurtalıkla beraber alınıyormuş. Hamileliğin ilk aylarında ne yapılacağına karar verilmesi gerekiyor yoksa gebelik ilerledikçe rahmin büyümesi sonucu takip edilemiyor. Aman dikkat!!!

Günaydin Hanimlar Bende Bu Hafta Cuma Gideceğim Dr. Ama Benim Problemim Dr. Ile şimdiye Kadar Ne Kiloma Bakti Ne De Tansiyonuma Bu Hafta Konuşup Olmazsa Dr. Değiştirmeyi Düşünüyorum Sizinle Dr.arasinda Ki Diyaloglariniz Nasil.[/Q

günaydın benim drumda tansiyonuma hiç bakmadı ilk kontrole gidişimde bunu soracağım hamilelikte bunun önemli olduğunu öğrendim.bana ailede kalp yada tansiyon hastası varmı diye sorduğunda yok demiştim ama bakması gerekirdi yine de.sende sor bence neden kilo kontrolü yapmadığını tansiyonuna neden bakmadığını ben böyle konuları drumla çok rahat konuşuyorum ve gün içinde nezaman arasam yardımcı oluyor hep olumlu düşünmemi sağlıyor herşeyi detaylı bir şekilde anlatıyor ve bence bu çok önemli.umarım sende konuştuğunda yardımcı olur :))

Günaydın herkese. Bir türlü alışamadığım hamileliğim sakin gidiyor. Bütün şikayetlerime aldığım yanıt ''hepsi normaaal!!'' oldu. Durmak bilmeyen iştahım dışında gebeliğimin farkında değilim. Bir de bir gün iş yapıp 3 gün bel ağrısı çekiyorum. Muhtemelen eylülün ilk haftası doğum olması gerekiyor ama sanki hiç doğmayacakmış gibi hissediyorum. Alışamadım, kabullenemedim bu gebeliği. Son ultrason muayenemde bir porblem olduğunu öğrendim. Sol yumurtalığımda dermoid kistim varmış, iki tane hemde. Üstelik bebekle aynı boyda, üçer santimden üçüz taşır gibiyim. Önümüzdeki hafta kontrolüm var. Bu tür kistler her kadında olabiliyormuş ancak farkedilmiyor. Tek tedavisi alınmasıymış ve alınırken yumurtalık kaybedebiliyorsunuz. Doğumda zarar verebiliyor. Mutlaka kontrol ettirin ultrasonda. Sadece rahime değil, yumurtalıklarınıza da baksınlar. Çünkü eğer hamile olmasaydım mutlaka ameliyat olacağımı, önümüzdeki hafta muayene sonucunda, gerekirse doğumu beklemeden operasyona alınacağımı ve bunun bebeğimin düşmesine neden olabileceğini öğrendim. %1 kanser olma riski var. Mutlaka baktırın. Eğer böyle bir kist taşıyorsanız, doğumdan sonra ters dönmesi sonucu rahimle olan kan bağını kesmesi ve buna bağlı olarak şiddetli sancıyla acil ameliyata alınmanız ve büyük ihtimalle de kangren sonucu rahminizi kaybetmeniz gibi riski var. Sessiz sakin yerinde duruyor. Hiç bir belirtisi yok. Tesadüfen ultrasonda öğreniyorsunuz kist taşıdığınızı:KK43: Alınması da yerleşme daha doğrusu oluşma şekline bağlı. Profesyonel ellerce yapılması gereken bir işlem dermoid kistlerin alınması. Yaygın bir duruşu varsa yerinden kazımak yetmiyormuş, yumurtalıkla beraber alınıyormuş. Hamileliğin ilk aylarında ne yapılacağına karar verilmesi gerekiyor yoksa gebelik ilerledikçe rahmin büyümesi sonucu takip edilemiyor. Aman dikkat!!!

WOW valla tokat gibi yedim suratıma şu söylediklerini bugün kontrolüm var doktorumla bi konuşayım bende baksın yumurtalıklarıma.zaten bened poli klistik over var bu süylediğinide yeni duydum yani.Neyse saol bilgilendirme için.Bu arada bi not düşeyim bitlipiyade gibi benimde hamileliğim bulantısız ve kusmasız geçtiği için bazen hamile olduğumu unutuyorum bazen biri hayırlı olsun falan diyince aa evet ben hamileyim diyordum.Bazen oturup hüngür şakır ağlıyordum acaba bebek ordamı neden kendini belli etmiyo hiç diye bu durumuı psikolok bir arkadaşımla konuştum önde çok güldü hatta kızım sen manyakmısın millet hastanelere yatıyo günlerce seruma bağlı besleniyolar sen haline şükret dedi ve ekledi zaten normal olanda bu bi yerde senin hayatını varlığı ile sarsmamalı bu bebek sen yoğun çalışan bi anne adayısın oda sana ayak uydurmuş uslu uslu büyüyo böyle düşün dedi ve ozaman banada dank etti tabi laelaelaelaelaeşakkıdı:eek:

Arkadaşlar benim dr um her seferinde tansiyonuma da bakıyor..Kilo kontrolumu de aksatmıyor.. Dosyama hepsini günü gününe işliyor.. Bunun kontrolllerde önemli olduğunu biliyorum.O yüzden dr um da hiç aksatmadan her defasında kontrolleri yapıyor.. Bence dr larınıza hatırlatın arkadaşlar.. Belki ilk aylarda çok önemli olmayabilir ama ileride kilo artışınız ve tansiyon takibiniz çok önemli olacak..

Geçmiş olsun canım.. Umarım herşey yolunda gider.. Ve anlattıklarıın yaşamazsın.. Allah yardımcın olsun..

Geçmiş Olsun Bitlipiyade Inşallah Fazla Sorun Yaşamazsin Herşey Yolunda Gider

çok geçmiş olsun sorunsuz şekilde hem sen hem bebişin atlatırsınız inş bitlipiyade

Günaydin Hanimlar Bende Bu Hafta Cuma Gideceğim Dr. Ama Benim Problemim Dr. Ile şimdiye Kadar Ne Kiloma Bakti Ne De Tansiyonuma Bu Hafta Konuşup Olmazsa Dr. Değiştirmeyi Düşünüyorum Sizinle Dr.arasinda Ki Diyaloglariniz Nasil.

Slm.arkadaşım.Bende dr.umu en kısa zamanda değiştireceğim.Benim dr.bugüne kadar ne kiloma nede tansiyonuma baktı,hatta tahmini doğum tarihimi bile söylemedi,adeta parayı alıp oturuyor ama ben öyle dr.istemiyorum çünkü hiçbişeyle ilgilenmeyen ve beni hiçbi açıdan rahatlatmayan dr.benim nasıl doğumumu gerçekleştirir.Şuan araştırıyorum işte.İnşallah 3.ayımda kontrole başkasına gideceğim.Bu arada ara sıra seyirme bende hissediyorum ama ne olduğunu bilmiyorum,keşke hemen büyüsede karnışımda kocaman olsa:emir_bebek::nazar:

benim doktorumda her kontrolümde kilomu da ölçüyor tansiyonumu da ölçüyor.her defasında bize anlatıyor neler olabileceğini ne yapmamız gerektiğini.

Slm arkadaşlar....Yazdıklarınızı okuyunca endişeye kapılmadım değil....Benim doktorumda ne kilomu ölçüyor nede tansiyonumu ...Pek bi bulantım olmadığı için bende bazen unutuyorm hamileliğimi...Daha doğrusu aklıma kötü kötü şeyler geliyor...Ya kalbi durduysa ya kaybettimse diye....Hiçbişey hissetmiyorum çünki....Haftaya kontrolüm var ama günler geçmek bilmiyor...Doktorumu değiştirsemmi diyede düşünüyorum...Memnunum aslında ama ben sormadıkça o birşey söylemiyor...Hamilelikle ilgili bilgileri genelde intenetten öğreniyorum...Hepinize hayırlı ve sağlıklı hamilelikler diliyorum ..sevgiler...

Slm arkadaşlar....Yazdıklarınızı okuyunca endişeye kapılmadım değil....Benim doktorumda ne kilomu ölçüyor nede tansiyonumu ...Pek bi bulantım olmadığı için bende bazen unutuyorm hamileliğimi...Daha doğrusu aklıma kötü kötü şeyler geliyor...Ya kalbi durduysa ya kaybettimse diye....Hiçbişey hissetmiyorum çünki....Haftaya kontrolüm var ama günler geçmek bilmiyor...Doktorumu değiştirsemmi diyede düşünüyorum...Memnunum aslında ama ben sormadıkça o birşey söylemiyor...Hamilelikle ilgili bilgileri genelde intenetten öğreniyorum...Hepinize hayırlı ve sağlıklı hamilelikler diliyorum ..sevgiler...

seninle aynı durumdayız galiba sakın aynı dr. gidiyo olamayalım.

benimde doktorum gayet ilgisiz bi adam o yuzden haftaya baska bi doktora baslıcam basından degistirmek en iyisi

Benim doktorum da tansyonuma bakıyor, biraz düşük çıkıyor 11 e 6, bana bu iyi, hamilenin tansiyonu düşük olmalı dedi. Kiloma bakıyor, 2 kilo vermişim bu arada, ayak bileklerime parmağıyla bastırıyor şişme varmı diye.Benimle konuşuyor, anlatıyor, inşallah bir sorun çıkmaz ama ben doktoruma uzun süredir gidiyorum. Hikayemi biliyor. Bence her kadının her zaman gideceği güvendiği bir kadın doğumcusu olmalı.İlla hamile kalınca gidilmemeli.

Benim doktorum da tansyonuma bakıyor, biraz düşük çıkıyor 11 e 6, bana bu iyi, hamilenin tansiyonu düşük olmalı dedi. Kiloma bakıyor, 2 kilo vermişim bu arada, ayak bileklerime parmağıyla bastırıyor şişme varmı diye.Benimle konuşuyor, anlatıyor, inşallah bir sorun çıkmaz ama ben doktoruma uzun süredir gidiyorum. Hikayemi biliyor. Bence her kadının her zaman gideceği güvendiği bir kadın doğumcusu olmalı.İlla hamile kalınca gidilmemeli.

bride doktorun kim seninn??

Ben de doktorumdan çok memnunum,kiloma tansiyonuma bakıyor,ultrasondan muayene ediyor çok sempatik bi adam,gülerek karşılayıp gülerek yolluyor bizi,daha sormadan kendisi herşeyi açıklıyor.üstelik daha bir lira bile vermedik,emekli sandığına bağlıyım özel hastanede,muaeye oluyorum ben.Ama doktorumu maalesef değiştiricem çünkü ben Adana da doğum yapacam dolayasıyla bundan sonraki tetkiklerimi,tek doktordan takip ettirmek istiyorum.Bir de o doktora da alışmam lazım artık.2li testimi yeni doktorum yapacak.

Bu arada nasıl kilo veriyorsunuz ben anlamıyorum yaa...
Ben hızla alıyorum :-(((

X