2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Hicrancım geçmiş olsun aynı zamanda Allah sıkıntılarına sabır ve sabrına karşılık en güzel meyvesini versin.
Ben normal yolla hamile kaldım. İstiyorduk ama supriz oldu. Kardeşimin dugunune top gibi bir kütle ile katılacam ama olsun. Hiç takmıyorum.

CANIM BENİM ÖNCEDEN DÜŞÜKLERİM OLDU NEDENİ BULAMADIKLARI İÇİN KAN PIHTILAŞMASINDAN ŞÜPHELENDİLER VE SULANDIRICI İĞNE YİYORUM HERGÜNNNN 3 AYDAN SONRA KOLDAN DEVAM EDECEĞİM SANIRIM ORASI BİRAZ MUAMMA

hicrancım canım cok üzüldüm işallah bu sefer sağsalim eline alırsın bebişini .başka doktorları denedinmiki onlardamı bulamadı asıl sebebi dikkat et ağır bişey kaldırma kafana bişey takma gerçi bilirsin bunları dikkat et aman hadi kendine iyi bak

kızlar hepinize merhaba :smiley-cool: bende 2 haftadır buraların tozunu attırıyorum ama üye olup sizinle yaşadıklarımı paylaşmak bugüne nasipmiş.
benim hamileliğimi öğrenmem de tam bir süpriz oldu.Eşimle korunmuyorduk ancak bende poli kistik over olduğu için doğal yolla hamile kalabileceğimi hiç sanmıyordum..ama Allah'a binlerce kez şükürler olsun biraz uğraş :eek:Şeniz ve sabırla bende hamişler arasındaki yerimi aldım :nazar::ancak benim kafamı fena halde kurcalayan bazı sorularım var.Benim oldum bittim adetlerim düzensizdir..Bunun için İzmirde kapısını çalmadık kadın doğumcu bırakmadım..Hepside aynı teşhisi koydu poli kistik over sendromu neyse ben alıştım tabi 13 yaşımdan beri bununla yaşamaya ve beraberinde getirdiği hormonal düzensizliklere ve aşırı tüylenmelere tatlicadiarzu hatta aynı kadın doğumcular gibi bütün ağdacı abla ve teyzelerlede ahbap oldum sırnaşık şey:roflol: neyse lafı uzatmıyayım şimdi bu düzensizlik sebebiyle hamileliğimin kaçıncı haftasındayım hesaplıyamıyorum:teytey:pazartesi günü doktora gittim az su içtiğim için ve doktor beyciğimin çokkkk acelesi olduğu için (saat 19:00 du ve ben son hastasıydım pek bi salladı beni) küçük balığımın ne kendisini ne doğum kesesini göremedik.Sadece rahim duvarlarındaki kalınlaşmayı gösterdi doktorum ve sabırlı olmamı söyledi bide rahmim gerideymiş biraz bu nedenle de görüntü almak zorlaşıyormuş işte böyle arkadaşlar kafamçokkarıştı oh be döküldüm içim rahatladı yaw

merhabalar en güzel eylül anneleri;:nazar::nazar::nazar:
bende 6+2 haftalık hamileyim,:dance::dance::dance: normal yollarla hamile kaldım, kalmadan öncede doktora gittim ve sağlıklımıyım değilmiyim öğrendim, çok şükür rabbime hiçbirşeyim çıkmadı ve akabinde de hamile kaldım ama hamileliğimi öğrendiğimde yani 5. haftamda tekrar doktoruma gittiğimde büyük bir kistin oluştuğunu ve çok dikkat etmem gerektiğini söyledi ve bana meleğimin kesesini gösterdi 6 şubatta randevum var o zaman kalp atışlarını görmeye gideceğim inşallah buarada folic asit ve bebeğimin tutunmasını sağlayacak progestron diye bir ilaç verdi şimdi onları kullanıyorum ama mide bulantılarım ve baş dönmelerim arttı hatta oldukça şiddetlendi, şikayetim yok tabii bebeğimin sağlıklı olduğuna işaret bunlar, ama benim geçmesi için yapabileceğim birşey var mı sizce? kraker falan yiyemiyorum hatta neredeyse zorlasamam kendimi hiçbirşey yiyemiyorum... rabbime binlerce kez şükürler olsun ve hepimizin yardımcısı olsun inşallah...a.s.a.s.a.s.

BENDE 24 EYLÜL 2008 DE BEBİĞİMİ DÜNYAYA GETİRECEM İNŞALLAH. ŞU ANDA 5 HAFTALIK 5 GÜNLÜK :)))) 26 OCAKTA GEBELİK KESESİNİ GÖRDÜK O KADAR HEYECANLANDIRDIKİ BİZİ :dance: 16 ŞUBATTA KALP ATIŞLARINI DİNLEYECEZ BİBİŞİMİZİN İNŞALLAH.
BENİM KARNIMDA VE KASIKLARIMDA AĞRILAR VAR BİRAZ. DR. İDRAR TAHLİLİ YAPTIĞINDA ÇOK AZ İNTİHAP OLDUĞUNU VE BOL BOL SU İÇMEMİ İSTEDİ.
SİZDE KARIN AĞRISI VARMI ARKADAŞLAR?
İNŞALLAH BÜTÜN BEBEKLER SAĞLIKLI DÜNYAYA GELİR :nazar:

canim bende 8.5 haftalik hamileyim aynenyasadigin sorunlar bendede var.Birde kendimi bir turlu tuvaletten alamiyorum.Daha oncedende sik sik idrar yolu iltihabi oluyordum zaten simdi de ayni sanki idrarimi hic bosaltamiyorum hissi var. tek care bol bol su icmek bana zor geliyor ama mecburuz demi canim isin ucunda anne olmak varnaniknanik

ben 6 haftalığım 26 ocakta ilk kez gördük onu kalbi attı ama çok derinlerde olduğu için çok net duyamadım ben bu hafta pazartesi fotografını vericek doktor biraz iç kanamam olmuş adet günümde olmalı doktor zamanla azalacagını söyledi kan ve idrar testlerim temiş şimdilik bulantım yok ani hareketler yapmıyorum sabah kalkarken dikkat ediyorum bunlar çok önemliymiş

kızlar hepinize merhaba :smiley-cool: bende 2 haftadır buraların tozunu attırıyorum ama üye olup sizinle yaşadıklarımı paylaşmak bugüne nasipmiş.
benim hamileliğimi öğrenmem de tam bir süpriz oldu.Eşimle korunmuyorduk ancak bende poli kistik over olduğu için doğal yolla hamile kalabileceğimi hiç sanmıyordum..ama Allah'a binlerce kez şükürler olsun biraz uğraş :eek:Şeniz ve sabırla bende hamişler arasındaki yerimi aldım :nazar::ancak benim kafamı fena halde kurcalayan bazı sorularım var.Benim oldum bittim adetlerim düzensizdir..Bunun için İzmirde kapısını çalmadık kadın doğumcu bırakmadım..Hepside aynı teşhisi koydu poli kistik over sendromu neyse ben alıştım tabi 13 yaşımdan beri bununla yaşamaya ve beraberinde getirdiği hormonal düzensizliklere ve aşırı tüylenmelere tatlicadiarzu hatta aynı kadın doğumcular gibi bütün ağdacı abla ve teyzelerlede ahbap oldum sırnaşık şey:roflol: neyse lafı uzatmıyayım şimdi bu düzensizlik sebebiyle hamileliğimin kaçıncı haftasındayım hesaplıyamıyorum:teytey:pazartesi günü doktora gittim az su içtiğim için ve doktor beyciğimin çokkkk acelesi olduğu için (saat 19:00 du ve ben son hastasıydım pek bi salladı beni) küçük balığımın ne kendisini ne doğum kesesini göremedik.Sadece rahim duvarlarındaki kalınlaşmayı gösterdi doktorum ve sabırlı olmamı söyledi bide rahmim gerideymiş biraz bu nedenle de görüntü almak zorlaşıyormuş işte böyle arkadaşlar kafamçokkarıştı oh be döküldüm içim rahatladı yaw

sorma küçükbalık aynı dert bendede vardı benim bebişte kendini göstermedi kese bile gözükmedi dış gebelikten bile korktular neyse zamanla sertleşmeyi gördüler o zaman tamam dediler ALLAH ıma şükürler olsun 5 haftalıkken gözüktü şimdide ultrasyonla bakıldığında bazen gözükmüyo beni kalpten götürecek zaten ama neyseki 2 gün önce gösterdi kendini.ayrıca senin adınada çok sevindim bendede adet düzensizliği ve yumurtam geç çatlıyordu bu yüzden benim bebişin kaç haftalık olduğunu karıştırdılar neyseki şimdi belirlendi 7+1 im işallah sende biran önce ultrasyonda görürsün çok güzel bi duygu doktorun iyi değil seninle ilgilenmiyorsa değiştir bence.bu arada artık dikkatli ol ani hareketlerde bulunma,stresten uzak dur,her sabah portakal suyu içmeyi unutma en az 8 bardak su ,2 bardak süt 3 öğün değilde 6 öğün ye bunları unutma ok. doktor bana öyle dedi

hicrancım canım cok üzüldüm işallah bu sefer sağsalim eline alırsın bebişini .başka doktorları denedinmiki onlardamı bulamadı asıl sebebi dikkat et ağır bişey kaldırma kafana bişey takma gerçi bilirsin bunları dikkat et aman hadi kendine iyi bak

değiştirmezmiyim hayatım hemde 2 senede 7 doktorrr bu sonuncu oldu medıcalpark bahelievlerde latif bey var ona başladım 2.aşılamam tuttu allaha şükürrr ve hamişim işte allahın izni ilede sağlıklı bi şekilde 9 ay götürürüm umarımmm

canım yaaa sende çok uğraşıp çekmişsin bu dertler nolcek biz kadınları mahvediyor yaaa neyse allah beterinden saklasınnn allah senin bebeişinide sağlıkla kucağına almak nasip etsinnn.doktorlar olmadan olmuyor onlarlada pek olmuyor gibi bişii canım her doktor ilgili ve düşünceli olmuyor sende doktorunu değiştir doktorun ilgi ve alakası bilgileri kadar önemli bence

ben 6 haftalığım 26 ocakta ilk kez gördük onu kalbi attı ama çok derinlerde olduğu için çok net duyamadım ben bu hafta pazartesi fotografını vericek doktor biraz iç kanamam olmuş adet günümde olmalı doktor zamanla azalacagını söyledi kan ve idrar testlerim temiş şimdilik bulantım yok ani hareketler yapmıyorum sabah kalkarken dikkat ediyorum bunlar çok önemliymiş

umarı bebişin sağlıklı bişekilde doğar vcanım kalp atışlarınıda bu defa duyarsın mutlaka aman dikkat et kanamalar sorun olmasın sonra dinlen bol bolll yemenede dikkat et

arkadaşlar allah hepinizi ağrısız kurtarsın inşallah allah uzun ömürler versin bebişlerinize analı babalı inşallah

arkadaşlar dün hastaneye gittim 8 haftalıktık artık ve bebişimin kalp atışlarını görecektim. ama hastanede görünmüyor kalp atışları çıldırıcam doktorda gerdi beni iice. olmaması lazım görmemiz lazım düşük tehlikesi olabilir. Öldüm öldüm dirildim. sonra özele başka bir doktora gittik. orda gördüm bebişimin kalp atışlarını. içim rahatladı. çok sevindim. asıl anlatmak istediğim şu ki devlet hastanelerinde görünmeyen özelde nas görünüyor. devlet hastanesi beni bu kadar üzdü ama dikkatli bakmamış diyor yeni doktorum. yaşadığım sıkıntılı anların tarifi olamaz kelimeler yetmez çok üzüldüm ve çok korktum arkadaşlar....

arkadaşlar dün hastaneye gittim 8 haftalıktık artık ve bebişimin kalp atışlarını görecektim. ama hastanede görünmüyor kalp atışları çıldırıcam doktorda gerdi beni iice. olmaması lazım görmemiz lazım düşük tehlikesi olabilir. Öldüm öldüm dirildim. sonra özele başka bir doktora gittik. orda gördüm bebişimin kalp atışlarını. içim rahatladı. çok sevindim. asıl anlatmak istediğim şu ki devlet hastanelerinde görünmeyen özelde nas görünüyor. devlet hastanesi beni bu kadar üzdü ama dikkatli bakmamış diyor yeni doktorum. yaşadığım sıkıntılı anların tarifi olamaz kelimeler yetmez çok üzüldüm ve çok korktum arkadaşlar....

canımmmm üzüldüm ya okurken ilkten aayyyy aman iyi görmüşsün kalp atışlarını allah o doktorunnn..... manyek adam yaaa sen bidaha ona gitme canım.hadi gözün aydın bebişini duymuşsunnnnn:nazar::nazar:

[QUOTE="NAZ";2005537]merhabalar en güzel eylül anneleri;:nazar::nazar::nazar:
bende 6+2 haftalık hamileyim,:dance::dance::dance: normal yollarla hamile kaldım, kalmadan öncede doktora gittim ve sağlıklımıyım değilmiyim öğrendim, çok şükür rabbime hiçbirşeyim çıkmadı ve akabinde de hamile kaldım ama hamileliğimi öğrendiğimde yani 5. haftamda tekrar doktoruma gittiğimde büyük bir kistin oluştuğunu ve çok dikkat etmem gerektiğini söyledi ve bana meleğimin kesesini gösterdi 6 şubatta randevum var o zaman kalp atışlarını görmeye gideceğim inşallah buarada folic asit ve bebeğimin tutunmasını sağlayacak progestron diye bir ilaç verdi şimdi onları kullanıyorum ama mide bulantılarım ve baş dönmelerim arttı hatta oldukça şiddetlendi, şikayetim yok tabii bebeğimin sağlıklı olduğuna işaret bunlar, ama benim geçmesi için yapabileceğim birşey var mı sizce? kraker falan yiyemiyorum hatta neredeyse zorlasamam kendimi hiçbirşey yiyemiyorum... rabbime binlerce kez şükürler olsun ve hepimizin yardımcısı olsun inşallah....
[/QUOTE]

Merhaba canım bende 6+6 günlük hamişim.. Ve bugün allah kısmet ederse kalp atışlarımızı duymaya gideceğim.. :nazar::nazar:
Benim bulantılarım ve halsizliğimde had safhada ama Allah a şükürler olsun..Bunlar herşeyin yolunda olduğunu gösteriyor..
Benim bu günlerde yediklerim domates,salatalık,peynir ekmek yiyemiyorum.Kraker ve muz bir de... salatalık mide bulantıma en iyi gelen..Sende bir dene istersen..
Rabbim hepimize sağlıklı hamilelik nasip etsin inşallahh :nazar:

değiştirmezmiyim hayatım hemde 2 senede 7 doktorrr bu sonuncu oldu medıcalpark bahelievlerde latif bey var ona başladım 2.aşılamam tuttu allaha şükürrr ve hamişim işte allahın izni ilede sağlıklı bi şekilde 9 ay götürürüm umarımmm

bol bol dinlen benim yengemde aşılamayla hamile oldu ve sağlıklı bir bebiş dünyaya getirdi şimdi 2 ciye aşılama oldu işallah buda tutar ondan bilgiler alır seninle paylaşırım onun doktoru çok iyi hülya avşarın doktoru neyse kendine iyi bak canım

X