2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Kızlar benim göbiş çok kaşınıyo ya :sm_confused:genişlemeden falanmı kaynaklanıyo acaba,benim göbişte ayşenurunki gibi:nazar:,bide benim hamiş kalmadan öncede hafif vardı zaten,aman ben zaten bi an önce büyüsün istiyorum kilo filanda umrumda değil a.s.benim yavrum iyi olsunda başka şeyi hiç dert etmem bizi beğenen böyle beğenmiş dimi ama..

evet canım kaşıntılar genişlediğimiz için oluyormuş
ne yapalım herşey bebişler için a.s.

kızlarrr sizin yazılarınız benim yazıların üstünde çıkmışş niyee site daha düzelmedimi.bende anadolu yakasında kartalda oturuyorumm.
papatyaacımmm iki gündürr yazıyorumm nasılsınızz diyorum hiç pas vermiyorsun.

aslıcım nasıl pas vermem ben sana canım aşkolsun görememişimdirr bacummm ben fazla giremiyom yazılara bakınca başım dönüyor biraz hızlı hızlı bakıp cevaplar yazıp çıkıyom siteden hemen kusura bakma okk

Arkadaşlar tansiyonunuz kaç çıkıyorr

benim hep düşük çıkıyor ama dün burnum aniden kanadı çok korktum :KK43:(

canım bende de düşük tansiyon olayı var bu ara gerçi normalde 10/6 civarlarında seyrederdi hamişlik öncesi ama geçenlerde 5/2 ye düştü hastanelik olmuştum hala da devam ediyor 9/5-6 fala oluyor yiyeceklerime dikkat ettiğim halde yaniii bide düşün saat başı ölçüyom ama 2 gündür falan 14/8 olmaya başladı bu defa çıkıyormu ne anlamadım gitti ya acayip bişii valla

evet canım benim de 9/6 çıkıyor hep tuzlu birşeyler ye dedi doktorum
14/8 de normal canım çok çıksa rahatsız eder hissedersin zaten, dikkat etmemiz lazım..

İyi akşamlar arkadaşlar,
12 sayfa yazı yazılmış benden sonra hepsini okudum.

Bu arada herkesle tanıştığıma çok memnun oldum.

Ayşenur göbeğin bayağı belli oluyor 4-5 aylık gibi.Benim o kadar değil. Azıcık var, sabah daha da azalıyor.
Bazı arkadaşlar bebeğimiz için göğüslerimiz sarksın, göbeğimiz çatlasın, kilo alalım önemli değil demiş.Ben buna katılamıcam. Biz anne adayı olduğumuz kadar birer kadınız. Eşlerimize güzel görünmeyi ihmal etmemeliyiz.Minimum oranda deforme olmayı istemeliyiz. Bu önce kendi pslikolojimiz sonra evliliğimiz için önemli bir unsur. Bir söz vardır, Kadınlar çocuk doğurunca kendini salar diye.Biz öyle olmayalım.

Bir de bir konuya daha değineceğim.Elbette gebelikte ilaç kullanmak sakıncalı fakat gerektiğinde doktoru dinlemek ve kullanmak en doğrusudur.
Doktorum bana eğer ilaç kullanmazsam enfeksiyonun bebeğe ilaçdan daha çok zarar verireceğini söylemişti.

Valla Canimm Ben Folic Plus Ve Megady Kullaniyom Canim.

ayşecim bende folbiol kullanıyordum doktorum kesti geçen hafta megadin ile gynoferon verdi megadyn de folik asit var zaten fazlası zarar diye biliyorum nasıl oluyor bu anlamadım valla folik asiti doktor kontrolündemi devam ediyorsun sen

hicran ben de hala folbiol e ve bebe asprinine devam ediyorum
bir sonraki kontrolde değiştirecekmiş ilaçlarımı..

Kızlar benim göbiş çok kaşınıyo ya :sm_confused:genişlemeden falanmı kaynaklanıyo acaba,benim göbişte ayşenurunki gibi:nazar:,bide benim hamiş kalmadan öncede hafif vardı zaten,aman ben zaten bi an önce büyüsün istiyorum kilo filanda umrumda değil a.s.benim yavrum iyi olsunda başka şeyi hiç dert etmem bizi beğenen böyle beğenmiş dimi ama..

DREAM81 canım bende de kaşıntı başladı fena halde 3 gündür kaşınıyom badem yağı sürüyom ama işe yarar inşallah

aslıcım nasıl pas vermem ben sana canım aşkolsun görememişimdirr bacummm ben fazla giremiyom yazılara bakınca başım dönüyor biraz hızlı hızlı bakıp cevaplar yazıp çıkıyom siteden hemen kusura bakma okk

anladım hicranımm sorma bende aynıyımm bende pek fazla kalamıyorum hatta okulda o kadar çok yoruluyorum eve gidince hemen uyuyacagım diyorum ama kksız duramıyorumm hemen gelince bir bakıyorum msjımı yazıyorumm sonrada uyku moduna geçiyorumm. siz nasılsınız bebişle iyisinizdir umarım.

PAPATYAM-Hicran-17/01/1975
Asliii - Aslı 13/08/1976
gundogdus - selma - 1977
Şebek - Nevruz - 11/06/1978
wiski - Ebru - 1979
iletişim - naime 22/09/1980
Bride - Seda-1980
alin-emel-10.03.1981
Dream81 - Gülşah - 1981
hilarya - Cansu - 02/02/1982
Kıvılcımm - Nilay - 1982
Kumralim - Zeliha - 08/09/1983
öznur83-Öznur 1983
Ayse&serkan - Ayşenur 15/08/1985

Minnik Anniş- Merve
Gamzeli- Kübra
Yeni Yaşam - Esra
seren - Seren
ariazoni - Elif

SAVULUNNNN BAKEEEEMMMMM ABLAA BENİİİİMMMMMM BURADAAAA HEPİNİZ KÜÇÜKSÜNÜZ BENDEN

anladım hicranımm sorma bende aynıyımm bende pek fazla kalamıyorum hatta okulda o kadar çok yoruluyorum eve gidince hemen uyuyacagım diyorum ama kksız duramıyorumm hemen gelince bir bakıyorum msjımı yazıyorumm sonrada uyku moduna geçiyorumm. siz nasılsınız bebişle iyisinizdir umarım.

FENA DEĞİL BUGÜN FAZLA VUKUAT OLMADI BEBİŞİMDE BENİ FAZLA ÜZMEDİ SAYILIR AMA FECİ UYKU HALİ OLUYOR BENDE AKŞAM BU SAATLERDE GÖZLERİM KAPANIYOR İNAN ŞUAN ZORLANIYORUM HEMEN GİDİP YATICAM .HAMİLEYKEN ÇALIŞMAK GERÇEKTEN ZOR EMİNİM BUNA ALLAH ÇALIŞAN ANNE ADAYLARINA KOLAYLIK VERSİN

EH bu akşam buraya kadar beni özleyin anacımmmm iyi geceler byyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Günaydın kızlar, ilk damlayan benim sanırım :)
Gebelikte göbekteki kaşıntı için internet sitelerinde açıklama var.Nedenini biliyordum fakat unuttum.Google dan arama yapınca çıkar.
Bu arada benim göbeğim hiçde o kadar değil.Benim gibi göbeği sabah inen azıcık kalan arkadaşlar var mıııı??

günaydın kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
bride günaydın cnm nasılsın tatlummmm
aaaaaaaaaaa ayşenin göbişini gördüm ya maşşallah nekadar belli oluyor benim 16 haftalık bukadar belli olmuyor amaa.
kızzzzzzzzzzzz ayşeeeeeeeeeeeeeeee nerdesin ben senin göbişini yerim cnm arkadaşımmmm
maşşallah allah nazarlardan korusun arkadaşımı tü tü tü

bride canım benimde aynı sabah bi kalkıyorum göbek falan yok :) sinir oluyorum.ama bu karın kaslarının kuvvetli olmasından kaynaklanıyomus sanırım saklıyomuşuz göbişleri .

X