2008 Aralık anneleri ek-gıdaya geçiş önerileri- mama tarifleri

kızlar somon balığı aldım, vermeyi düşünüyorum bebelere ancak nasıl yapsam karar veremedim,

varmı balık tarifi?

canım somon balığını balıkçılardan falanmı aldın yoksa markette flato şeklinde falan varmı_ sanırım balığıda patatesli havuçlu yapabilirsin bende istiyorum balık buaralar haftada 1 kez enazından ama balıkçıdan daha hiç balık alıp evde yapmadım kendimize bile bulurmuyum acaba tavuk gibi satılanlarını bi arastırayım:ecrin_bebek:

kızlar bebişleriniz yaptığınız herşeyi yiyormu benimki yemiyor ya mesela dün yengem yoğurtlu çorba yptı sarmısaklı acaba sarmısağından mı çok ayırt ediyor yemekleri birde çok iştahsız bu aralar sıkıld artık hergün 2-3 çeşit yapmaktan

canım daha önce yiyomuydu yoğurtlu çorbayı sarımsaklı olduğundan yemeyebilir benimkide azcık soğan falan koydummu kusma hareketi yapıyo hemen sinemcim çok dertlisin bu ara yemek konusunda bi ara bende öyleydim dönem dönem demekki olabiliyo .. bu arada hastanede diyet uzmanı komsum bebeklerin doyma süresi 15 dakikadır CADIARZU15 dakikada ne yedirebildin ne verebildin ver daha sonrası onlar için oyundur yada mide bulandırıcı 3-5 kaşıktır dedi akşam bir sohbetimizin arasında..kafamçokkarıştı

canım daha önce yiyomuydu yoğurtlu çorbayı sarımsaklı olduğundan yemeyebilir benimkide azcık soğan falan koydummu kusma hareketi yapıyo hemen sinemcim çok dertlisin bu ara yemek konusunda bi ara bende öyleydim dönem dönem demekki olabiliyo .. bu arada hastanede diyet uzmanı komsum bebeklerin doyma süresi 15 dakikadır 15 dakikada ne yedirebildin ne verebildin ver daha sonrası onlar için oyundur yada mide bulandırıcı 3-5 kaşıktır dedi akşam bir sohbetimizin arasında

cnm her bebekte dönem dönem iştahsızlıklar görülebilir örneğin diş çıkarma ,geçiş dönemleri vb. ancak en fazla vakit geçiren kişi oarak bunun sürekli olduğunu düşünüyorsan bence nasıl verdiğini bilmiyorum ama örneğin tek çeşit sebze ile başla mesela karıştırmamanı tavsiye edebilirim
egede ilk dişini çıkardığında iştahında biraz azalma olmuştu
ben o dönemde mesela sadece kabak ve domatesi rendeleyip içine bebek ekmeği ufalayarak verdim veya havucu aynı şekilde tek rendeleyip haşladeğer yerse içindeki sebzeyi artırabilirsin azar azar
birde sadece o çorbaya tepki verdiyse sarmısaktan olabilir ama her yemeğe tepkiliyse sarmısakla pek alakası olmayabilir

arkadaşlar bana drum karaciğer ver demişti dana karaciğeri demir yönünden çok enginmiş veren varmı acaba varsa tarifini yazabilirmi

canım doktorun daha iyi bilir ama karaciğer sakatatlara girmiyomuydu daha erken değilmi ..çorbalarına falan koyarsın herhalde tavuk gibi köfte gibi

canım somon balığını balıkçılardan falanmı aldın yoksa markette flato şeklinde falan varmı_ sanırım balığıda patatesli havuçlu yapabilirsin bende istiyorum balık buaralar haftada 1 kez enazından ama balıkçıdan daha hiç balık alıp evde yapmadım kendimize bile bulurmuyum acaba tavuk gibi satılanlarını bi arastırayım:ecrin_bebek:

carrefourda balık reyonundan aldım canım somonu,

yapmadım daha ama yapacağım en kısa zamanda,

ızgarası olurmu acaba?

yada sebzelerle haşlayıp püresinimi yapmalı:uhm:

carrefourda balık reyonundan aldım canım somonu,

yapmadım daha ama yapacağım en kısa zamanda,

ızgarası olurmu acaba?

yada sebzelerle haşlayıp püresinimi yapmalı:uhm:

patates ve kabakla haşlayıp çorba gibi vermeyi düşünüyorum ilk etapta çünkü genelde haşlama yemeye alışık şu dönemde birden mangal olayına girmesin :dance:

patates ve kabakla haşlayıp çorba gibi vermeyi düşünüyorum ilk etapta çünkü genelde haşlama yemeye alışık şu dönemde birden mangal olayına girmesin :dance:

haşlanmış balık hiç yemedim şimdiye kadar tadı nasıl olur bilmem birde ben balığın tadının sebzelere geçmesini sevmiyorum kötü oluyor bence, çocuklarda tiksinmesin sebzelerden :KK43: balık yedireceğim derken sebzelerden soğutmayalım sonra:eek:lmaz:

kız ızgara derken mangal değil :) elektrikli ızgaralar yokmu onda güzel pişer hımmmmm canım istedi şimdicokacimcoook

haşlanmış balık hiç yemedim şimdiye kadar tadı nasıl olur bilmem birde ben balığın tadının sebzelere geçmesini sevmiyorum kötü oluyor bence, çocuklarda tiksinmesin sebzelerden :KK43: balık yedireceğim derken sebzelerden soğutmayalım sonra:eek:lmaz:

kız ızgara derken mangal değil :) elektrikli ızgaralar yokmu onda güzel pişer hımmmmm canım istedi şimdicokacimcoook

valla aynen zaten çok severim balığı
haşlama olayına gelince bence sebzeden uzaklaşacaklarını sanmam ama ilk etapta beni düşündüren ağır gelmemesi çünkü ilk defa yiyecek
ama ızgarasıda ne güzel olur ilerleyen zamanlarda elektrikli ızgaradad yaparız yeterki sevsinler balık önemli bir besin buyrunnnnnnnnn

zeacım ben bugün yaptım somon fırında yaptım canım valla bneim yemek yemeyen oğlum bayıla bayıla ydi sende fırında yap canım ızgarada da olur bence ay çocuklar bıkcak artık herseyi patets havuçla yemekten :)

ben de kendimize yaptığım fırın balıktan verdim sofrada tuzsuz yapmıştım bizle bir bayıla bayıla yedi.acaba bu kız bizimle yemekten mi zevk alıyor ki

teflon tavaya hiç yağ koymadan yaparım ben somonu
muhteşem olur
öye deneyin bir de kızlar

bende kayramukumaa fırında somon yedirdim.. valla geveleye geveleye herşeyi seçen çocuk.. hımm yapıp durdu :)) :nazar:

benim kızımın doktoru dil balığı dışında tüm balıkları verebilirsin dedi.neden dil balığı hariç dedi bilmiyorum.fızgarada olur kızartmada farketmez dedi.kızartmada olur gibi gelmiyordu bana düşününce kızartma yağı balığın derisinde kalır,içerdeki etine işlemez diye düşünüyorum.aman somon olmaz kızartma zaten kendisi çok yağlı bir balık.ızgara veya fırın poşetinde fırında çok güzel olur.yanına sebzelerinide koycaksın...mmmmm..balığın kendi suyuyla yağıyla pişecek sebzeler..bu arada ben balık hiç sevmem ama hiç belli omadı bu yazımda dimi :roflol: doğumdan sonra daha güzel görünmeye başladı gözüme niye acaba :))

X