2008 Aralık anneleri ek-gıdaya geçiş önerileri- mama tarifleri

ben de bu ay bitince devam sütünü bırakmayı düşünüyorum açıkçası.
sulandırılmış inek sütüne geçmeyi düşünüyorum.
walla benim etrafımda mama i,le beslenen tek cocuk bile yok.
süte de alışsın,
sonra bi de bu konuda sıkıntı çekmek istemiyorum.
süt de çok önemli.
1 yaşına kadar bekleyemicem ben sanırım...

ben de hep oda ısısında suyla hazırlıyorum gayet güzel eriyo ılık denemedim ama böyle gayet hayatından memnun bi şekilde içiyo

meyracım gece beslenmesini dedi dr 9. ayda bıraktırmak iyi olur sonra zorlaşır diyordu ama bizimki 9 ayı beklemeden bıraktı ne emiyor en mama yiyor

bence bu konuda üzülme canımm
bende şu sıralar gece beslenmesini kesmeyi düşünüyorumm
ama malesefki oğluşum gece mamasını emmeden uyumuyo tekrar aslamafoldumben:çok üzgünüm:

:KK43: emsin içsin yesinn kızlarr bebekleriniz yaa benimki emse yada mamasını gece istesede bende kalksam hazırlasam amaaa nerdee kuduruğum benim uykusu bölündümü basıyo feryadı

meyracım gece beslenmesini dedi dr 9. ayda bıraktırmak iyi olur sonra zorlaşır diyordu ama bizimki 9 ayı beklemeden bıraktı ne emiyor en mama yiyor

bebek yemek istiyorsa gece beslenmesi neden bıraktırılsın kiCADIARZU
yani bu bez tutmak gibi değil hani tuvalet eğitimi verirsin bir süre sonra wcye gitmeyi öğrenmeli ama
istiyorsa gece beslenmesini kesmek niye
yoksa ben yanlış mı düşünüyorum bilen varsa anlatsın bana:sm_confused:

beni kızımda yaklaşık 1 aydır mamayı bıraktı,gece yatmadan yada uyanınca gece verıodum,istemıo artık sadece emıo,
dewam sütü dediğiniz şey mamayı hazırlarken kullandığınız süt mü acaba??

hemşom bide böle şişe şeklinde varya aptamilin onda dewam sütü yazıo ,acaba onumu kullanıolar dedımkafamçokkarıştı

arkadaşlar ben bu gece beslenmesi konusuna takıldım
bence bebek eğer gece acıkmışsa ki aşağı yukarı hepimizin çocukları 7-8 aylık civarı neden verilmesinki meme yada mama
zaten bu çocuklar bir süre snra kendileri bunu istemeyecekler
bizde zaten onlara öğlen verdiğimiz çorbayı uykularını bölüp içirmiyoruzki
ihtiyaç duydukları için uyanıyorlar bir bebeğe ihtiyaç duyduğu şey neden bıraktırılmak istenir ki
örneğin biz saat 9 gibi emiyoruz 9.30da uyuyoruz gece 12 dede devam sütünü içiyor gecede bazen 1 bazen 2 kez emmek için uyanıyor
doktorlar neden böyle diyor anlayamadım birde şu tarafı var emmek için ağlayan çocuğa ben bunu nasıl vermem içim dayanmaz

açıkçası ben de bugün hep bu konuyu düşündüm durdum.
benim kızgece en az 3 kere uyanıyor karnını doyurmak için.
şimdi cocuk uyanıyorsa,karnı acıkıyorsa bunu nasıl engelleriz ki?
acıkan cocuğa bişey vermeyecek miyiz yani??
bana cok mantıklı gelmedi açıkçası.

her cocuk zaten bir değil.
bazı cocuklar 2 yaşına kadar bile geceleri defalarca uynaıp karnını doyurmak istiyor.
bazıları hiç uyanmıyor.

uyku düzeni vs belki bunlar anne tarafında düzene koyulabilecek şeyler ama
acıkan cocuğu doyurmamak...
bilmiyorum bana garip bir fikir gibi geldi..

mantıklı bir açıklaması varsa ben de cok merak ediyorum arkadaşlar...

açıkçası arkadaşlar
bana göre emmek isteyen veya mama isteyen
yani karnı acıkan çocuğa vermemek diye bişey olmaz

yalnız mesela şöyle olabilir
bebek gece kalkmayı huy edinmiştir
emm,yor sadece 1-2 mamayı çekiyor
yan, yemek değil de alışkanlık
haa o zaman bunu unutturmak için bir çaba gösterilir
ama bebek hakikaten açsa
açlıkla terbiye olmaz...

kısslarr kuzular açsa uyanıyosa verin gitsin .. daha ne çocuk bunlar çocuk bile değil bebek :))) minnacıklar daha..

bebek ağladığı ve istediği sürece gece veya gündüz hiç farketmez meme veya mama verilmelidir bence.çok şaşırdım açıkçası,kasım annelerinde böyle bir mevzu hiç olmadı mesela,olsa eminim herkes benle aynı fikirde olur.gece çocuğuun acıkmaması ve kalkmaması için yapılabilecek tek şey uyumadan önce tok tutacak bir şeyler yedirlir veya içirilir.ama kimi bebek yinede acıkıp kalkar bunla ilgili yapılacak bişey yok bence,kendisi ne zaman bırakırsa o zaman biter gece kalkmalar.tabi bunlar benim fikirlerim,herkes kendi bebeğinin durumunu bilir sonuçta

sevgili arkadaşlarım yanlış anlaşılma olmasın ebbek açsa tabiki verin yesin kusular aç aç olmaz ama yemiyorsada çok dert etmeyin diye yazdım yani her çocuk gece beslencek diye bir kaide yok

hadi kısslar bu konuyu kapatalım herkesin doğrusu kendi doğrusuu...varmı yeni mama çorba yemek vs tarifii ozaman ben bi tane yazayım uyduruk irmikli muhallebi( kuru 2-3 kayısı 1-1,5 bardak suda kaynatılır iyice kayısılar haşlandıktan sonra çatal blendır vs ezilir tekrar ateşe konur içine 2 kaşık irmik konur ve pişirilir ocaktan indikten sonra istenirse içine azcık pekmez rendelenmiş şeftali konabilir ben ancak içine meyve koyarsam yiyo çünkü deneyin biz sevdik :))))

bu hesaplamayı yeni gördüm,yaptım ama neye göre sonuç çıkarıcam yardımcı olurmusun?

kutucukları dolduruyosun hesapla dedikten sonra bebeğin hangi yüzdelik dilimde olduğu görülüyo (sanırıö alt taraftaydı)mesela 10-25 veya 25-50 gibi ona göre normal normal üstü düşük gibi hangi değer aralığında olduğunu görüyosun

X