2008 Aralık anneleri ek-gıdaya geçiş önerileri- mama tarifleri

ya kızlar bende okudum şimdi.ben dahakahvaltiya geçmedim.yani 1 ay oldu bizek gidalara başlayali.ben sebze çorbasi(domates.yeşil biber,kabak,havuç,bezelye,patates,pirinç,mercmek vs.)veriyroum ama içine daha kıyma falan koymadim.kıymayı 7.ayda diyeokudum yanlişmi biliyorum acaba:uhm:bendemi koysam bi akıl verin bacilara.s.

bende çorbalarına ara sıra doktorun tavsiyesi ile tabi küçük birkaç top kıyma koyuyorum ama önce tereyağı ile azcık pembeleştirip sonra kaynayan çorbasına atıtorum sonrada klasik blendır uygulaması

kızlaar yeni tarif yokmu ben bi tane vereyim bildiğmiz şehriye çorbası hayret benim kuzu sevdi vallahi...minik bir domatesi rendeleyip azcık zeytinyağı ile kavurdum üzerin göz kararı su ekleyip avuç içim kadar tel şehriye koydum birkaç tutamda tiftilmiş tavuk eti indirince içine birazda yoğurt ekleyip blendırdan geçirdim sevdi miniğim yeni tarifleri bekliyoruzz..ben kahvaltıları merak ediyorum bizde büyük sıkıntı çünkü

ben de dün ilk kez tavuk verdim.
bir parça tavuğu haşladım..
sonra içine soğan patates ve domates de ekleyip yine pişrdim.
rondoladım..
afiyetle yedik...

hmm ayrıca tavuk ve tavuk suyundan biraz artmıştı.
dolaba koymuştum.
bugün zorda kalınca onu ısıtıp içine bebek ekmeğinden katıp rondoladım..
yine severek yedik....

ben de gecen sehriye katmıştım bi corbaya ama yapış yapış oldu..
ben sevmedim,
kızım da sevmedi mirmirmirmir

anam ben ne zaman yasacam böle yorumlarııııııııı.. bi tarif deneyemim oğluma yoğurt çorbası dışında zate onuda yemedii.. anası gibi hazırcı olacak bnm uüzümden hazır milupa sütlü karışık sebzeli çorpa.. laelaelaelaelae misal yanii.. zaten onuda yemedii.. yoğurduna bi kaç kaşık karıştırınca anca öle yiyoo çorpaları tavıklara gecicem bende etli menülere bi vakit bulsam en baştan tarifler denicem amaa çok yogunum sormayın

miss12 bende çalışıyorum inanki anneme kalmasın diye sabhın köründe uynıp yapıyorum ama gerçekten çok zor bu iş bide yememe riskide var çookkk tabaklar döktüm öyle ama genelde çorbalarla aramız iyi benimkide hazır şeyleri yemiyo arada onlarda lazım gezmekte vs..

kızlar dün tansasta pınarın 6-12 ay yazan bebek sütünü gördüm.bu da yeni cıkmıs herhalde ilk defa goruyorum
ama sonucta inek sutu deil mi ne farkı var
uzerine de 6-12 ay yazmıslar nasıl izin aldılarki acaba inek sutu onerilmiyorken:uhm:
vaktim yoktu alıp inceleyemedimm.
ama gercekten uygun birseyse cok ıyı olurdu valla ac kutuyu ver sütü acil durumlardasüprizzzzz
ya da corbalara eklenebilirdi en azından

yeni değil meyraacıım, vardı o,

ben bir kere aldım yoğurt mayalamak için, vanilya aromalı yapmışlar, yoğurdu yaptım ama vazeçtim vermedim bebişlere, vanilyalıya alışmasınlar diyeyasakkelime

ayrıca inek sütü her yerde 1 yaşına kadar verilmemesi öneriliyor ama bizim doktor verebilirsin ama sulandırarak dedi,

ben yinede vermiyorum tabi:umursamaz:

bende bugün arpa şehriyesi ile tavuk sulu ve sebzeli çorba yaptım. şehriyeleri rondolamadım, çok şükür sorunsuz yediler.

bugün ilk defa tavuk etide verecektim ama dün akşamdan haşladığım tavuğu buzdolabına koymayı unutmuşum-tatlicadiarzu- erteledik yani-tatlicadiarzu-

hayırdır kıss ne yoğunluğu bu?

valla kızlar bende dün ilk defa tavuk verdim.benim kızım maşallahhiçseçmeden ne versen yiyor.maşallahhhhhhhhhhhhhh diyimdünde tavuk haşladim az bişey suyunuda ayırdim.sonra içine kabak patates irmik ve pirinç koydum tavuguda ve suyunuda ekledim..güzelce pişti benimkide afiyetle yedi..bende şu sehriye çorbasini bi deniyim güzele benziyor..

bende dün yaptığım tarhana çorbasının tarifini yazayım
1 orta boy kabağın yarısı
1 patatesin yarısı
1 havucun yarısı
1 kuru soğanın yarısı
hepsini güzelce pişiriyoruz pişmesine yakın 1 çorba kaşığı tarhanayı yarım kase suyla ıslatıp çorbanın içine katıyoruz karıştırıyoruz
çorbamız hazır bu ölçülerle 2 günlük çorba çıkıyo...

kızlar yaa bişey soracağım herkes ev tarhanasımı kullanıyor? e bizde yok, napayım ben,

hemen kaynanaya habermi uçursam acaba köyden yollasa:bbo:

marketlerde falan satılmazmı bu?

pek tarhana içmeyizde biz bilmiyorum o yüzden.

eminim buyuyk çoğunluk ev tarhanası kullanıyodur baharatsız olanından bazıları acılı falan yapıyo bi yerdede tarhananın çocuklar üzerinde antibiyotik etkisi yaptığını bağışıklığını güçlendirmede önemli olduğunu okumustum bir doktorun ağzından benimkide çok sever maşallah

bizim doktorda evde yapılan tarhana demişti..ama ben şimdi nerden bulayim ev tarhanasi..bende merak ettim veren anneler bi yazarlarsa sevinirim vallahihoyyyt

bizim doktorda evde yapılan tarhana demişti..ama ben şimdi nerden bulayim ev tarhanasi..bende merak ettim veren anneler bi yazarlarsa sevinirim vallahihoyyyt

biz sivaslılar pek yapmıyoruz tarhana galiba dimi esinciim:tomato: neyse canım üzülme, kayınvalidem bursada, o yapıyordur eminim, isteyimde gönderirse bende sana göndereyimyerimseniben

biz sivaslılar pek yapmıyoruz tarhana galiba dimi esinciim:tomato: neyse canım üzülme, kayınvalidem bursada, o yapıyordur eminim, isteyimde gönderirse bende sana göndereyimyerimseniben

ayy canim benimm nekadarda düşüncelisin:1hug:saol hayatım..evet yapmıyoruz canim daha farkli seyler var..düşünmen yeterdi benim için canim a.s.

zea.cim ben sana kargo yapiyim ya tarhanayıı bendede az varr ama paylaşırık ayıp ettin opuyorumnanaktan ben ankaradan bizimkiler gelirkenn boluda satılıyoo dinlenme tesislerinde ev tarhanaları ordan alıom aldırıom bi şekilde acısızından.. varsa tanıdık öle yap yoksa ben göndereyim kargoyla ağustosta gittiğimde ben alırım yine nasılsaa buyrunnnnnnnnn

yoğunum anam misafir var evde birileri varken elim ayama dolanıyoo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…