2008 Aralık anneleri ek-gıdaya geçiş önerileri- mama tarifleri

zeaım ben de ev tarhanası kullanıyorum..
bu arada cidden ben de gönderebilirim isteyene tarhana..

zeaım ben de ev tarhanası kullanıyorum..
bu arada cidden ben de gönderebilirim isteyene tarhana..

opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

çok tatlısınız, teşekkürederim canlarım.

kayınvalideden istedim şu anda elindeki baharatlıymış, baharatsız yapacak yollayacaksositososito

bizde çanakkaleliyiz bizim tarhanamız baharatlı olmaz o yüzden rahatlıkla yapabilirim aynen isteyen arkadaşlara bende memnuniyetle yollarım ki ayrıca büyük marketlerde ve aktarlarda organik bölümlerde tarhana satılıyor..

walla benim bıcırık söylemesi ayıp geçen gün mangal yaptık hadi tatdıralım dedik bayıldı diş olmamasına rağmen eti bir güzzel geveleyerek çiğniyor,bugünde sofrada kuru soğan verdik eline damaklarını kaşıdı çok beğendi,hatta elinden almak istiyoruz kızıyor bize:))..ayrıca eline karpuz veriyoruz bir parça acaip seviyor hart hart yiyor yawruşumkaydirigubbakcemile3

en önemliside biz yawrumuzdan hiçbir şeyi sakınmıyoruz herşeyi yiyor şu dokunur bu dokunur demiyoruz..

bende geçen gün karpuzu soğuk soğuk damağına değdireyim dedim, cimcimem bir kaptı kocaman parçayı kopardı, ağzından alayım dedi kilitledi ağzını, zar zor çıkardım ağzından....mirmirmirmir korkuttu beni.....

ya kızlar ben bir günlük menümüzü veriyorum sizlere
bakalım siznasil besliyorsunuz yazin merak ediyorum valla

sabah: anne sütü veriyorum iyi emiyor..aradan 1 saat geçiyor meyve püresi veriyorum sonra uyuyor
ögle: uyanınca gene anne sütü veriyorum..aradan yarim saat geciyor.ogünkü yaptigim corbasan bir dolu kase içiyor..aradan 2 saat geciyor gene 1 kase yogurt yiyip uyuyor.
aksam:anne sütü veriyorum..gece yatmadan öncede 8 tahillli mama veriyroum emzirip yatırıyorum.

ayy sizleri merak ettim yaa..bi yazin bacilarlülülülülülüay daha degişik ne verebilirim diye düşünüyorum.
bu arada bilgilerinizide benle paylasin öpüyoırumsizleri kıslarrrropuyorumnanaktan

http://www.kadinlarkulubu.com/arali...imizin-gunluk-beslenmesi-yiyor-iciyorlar.html

opuyorumnanaktanbhk cım saolsin bacim..böyle topiği nasil farkedememişim anam ilgine tesekkürler bacim

kızlar ya aranızda ekmek veren varmı acaba bebişlerine
normal ekmek mi veriyosunuz yoksa bebişlere özel ekmekler mi var?
kahvaltısını ekmekli olarak yaptırmayı düşünüyorumdaCADIARZU

kızlar ya aranızda ekmek veren varmı acaba bebişlerine
normal ekmek mi veriyosunuz yoksa bebişlere özel ekmekler mi var?
kahvaltısını ekmekli olarak yaptırmayı düşünüyorumdaCADIARZU

edacım ben bazen sebze çorbası sulu olmuşsa eğer cici bebenin bebek ekmeğinden katıp koyulaştırıp veriyorum...
normal ekmekte tuz olduğu için 1 yaşından sonra vermek iyi olur bence...

bende cici bebenin bebek ekmeğinden veriyorum ama çok nadir minik bi parça ekmek bazı günler çorbasına koyuyorum açıkçası

ben kahvaltısına 1-2 kere cavdar ekmeginin icinden cok kucuk ufaladım onu cici bebenin ekmeginden daha cok sevdi..
cicibebeyi cok nadir veriyorum kızarmıs ekmek oldugu icin pek saglıklı deil çünkü..
zaten pütürlü oldugu icin pek hoşlanmıyor tahıllı kaşık mamasını cok daha severek yiyor-tatlicadiarzu-

kızlar n eyaptim ben biliyomunuz??sizin vermişoldugunuz bütünnnn tariflari topiğin başından sonuna kadar okudum..hazır kızm uyuyorkeneeezemuszemussonra o tarifleri bilgisarimda dosya actim kopyaladim..valla sıkışmaktansa bakıp bakıp yapıcam saolun güzel annişleirm benim..
daha kolay olacak valla..bide bügün sabah kahvaltida kızıma azcık yumurta,pekmez,peynir,biraz ekmek içi(ama galiba tuz varmiş daha vermem,bebek ekmeklerinden veririm heralde)bide 8 tahıllı mamadan verdim afiyetle yedi yavrum..

öglen menüsünüde şimdi yaptim..ben göz karariyapıyorum..havuç,patates ve kabagi zeytinyaginda biraz kavurdum..sonra içine irmik ekledim.1 corba kasigikadarda yogurt koydum.sonra su ekledim..tadida güzel oldu..uyansin yediricem..öpüyrum hepinizi kızlaropuyorumnanaktan

esiinnnnnnn

sana özelden mailimi mesaj atayımda o dosyayı ekleyerek bide bana gönderiver bende yapacam bi dosya ama bitürlü yapamadım yaa :kedi: olarmıı

esiinnnnnnn

sana özelden mailimi mesaj atayımda o dosyayı ekleyerek bide bana gönderiver bende yapacam bi dosya ama bitürlü yapamadım yaa :kedi: olarmıı

olmazmi tabiolur hayatım hatta kendieklediklerimde var..sen yolla özelden ben sana atayım onlari
sırnaşık şey

benim oğlum devam mamasını ağzına sokmadığı için doktorumuz yarı su yarı süt kullanabilirsin dedi bazı yiyeceklerde.bende size denediğim 2 tarifi vereyim bir yemek kaşığı pirinçi haşlayıp blendırda iyice ezip su haline getiriyorum ayrı bir kapta suyu fazla sütü az bir su bardağı sütü bir tatlı kaşığı nişasta ile karıştırıp kenarda bekleyen pirincide buna katıp bir taşım kaynatıyorum güzel bir muhallebi oluyo..

yaptığım ve yedirdiğim bir öğün dha azcık muz biraz kayısı biraz şeftali bazen biraz elma küçük küçük doğrayıp kaynamış suya atıp çıkarıyorum (yoksa çok diri kalıyolar bazen ) biraz su ekleyip blendır da eziyorum püre haline gelince içine bazen çay kaşığı pekmez bazende kenarda haşlayıp yine su haline gelmiş pirinci ekleyip hazır kavanoz mamaları gibi püreler elde ediyorum...afiyet olsn miniklere:)))

evet ceyrem boyle aynı hazır mama gıbı oluo ama benımkı onu da yemedı ya cok ılgınc.meyveyı sevmedi gitti.kavanoz daki meyveleri yiyor ama onu da zorla yani acken verirsem..

kızlar biz malum 1 haftadır kahvaltı denemeleri yapıos artık 7.aydan berii.. bebe ekmeği ile sevmemiştii eti.nin.. şimdi bugun bebe biskuvusu ile denedim yiyo ham hum die.. içine peynir pekmes devam maması yumurta (bazen) bi parça bebe ekmee treyag veya ceviz katıp hasırlıom yani mecburen bisküvümü kullancam bundan sonra.. bide ıhlamurada hazırlayabilirsinis dio doktor ıhlamur bildiğimis poşet ıhlamurmu , olurmu yoksa aktardan alınan ot ıhlamurmu yapmam lazım illaki.. kafam karışık tecrubelilerim bi deyin bakem nassı kayfaltı verıonuz bebeleree..

bu arada ben hala çorba içiremiomm güsel tarif arıom etlii falann bitek milupanın kavanoz fasulye domatesini yiyoo yoğurtlı olarak mafoldumben

bizdede kahvaltı buyuk problem oğlum kahvaltıda sadece yoğurt labne ve yumurta sarısı 3 lüsünü yiyo oda zaten yarım mama tabağı anca yapıyo ben bebe bisküvisini kullanıyorum açıkçası bazen meyveye bazen yoğurda katıyorum heronun kini alıyorum.. bende değişik kahvaltı tarifleri arıyorum lütfen paylaşın..

misscim benimki ekmekli kahvaltiyi hic sevmio ancak yarisini yiyor iste acligini bastirana kadar
zorlayinca cok agliyor yemiiyor o yuzden 8 tahilli kasik mamasi kullaniyorum bazen ballisini bazen de bebelacin kahvalti mamasini veriyorum..onemli olan karbonhidrat almasi onu da muhallebiden alio zaten yani illa biskuvi vermek zorunda deilsin bence..

corba konusunda pek fikrim yok benimki ne versen yiyor corbayi her turlu seviyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…