2008 Aralık anneleri ek-gıdaya geçiş önerileri- mama tarifleri

edoş teşekkürler menü için canım,

yalnız pek pratik değil gibi geldi bana, neden 15 te 1,

fındık içinin 15te birini nasıl hesaplayacanCADIARZU

45 gün sonra çorba:uhm:

ilginç bir menü,

aynısını uygulayacakmısın canımcıım?

üzülme canım, denemeye devam et:teselli: elbet birinden birini yiyecek cokacimcoook

muhallebi yiyormu kuzucuk, dünki yaptığım çorbayı yazmıştım buraya onuda deneyebilirsina.s.

muhallebi yiyor canım aldım zaten hemen tarifi not yapıcam kısmetse yarın işallah onu bari yer :KK43:

1 tatlı kaşığı labne peyniri
1 yumurta sarısı
2 ceviz rendesi
azıcık tereyağ

bu günkü kahvaltımız yemediğini ben yedim
bende zayıflayacağım haaaa püüüfff

canım yumurta sarısı daha sıcakken
ezerken azıcık koydum eridi gitti içinde :))

ben de tereyag verıyorum
kızım kahvaltıyı bulamac seklınde hıc sevemedı
bugun ılk defa ayrı ayrı verdım
bıberondan anne sutunu ıctı
ustune 2 kasık labne peynırı yedı 2 kasık da pekmez
sonra icine tereyagı karıstırılmıs 8 tahıllı kasık mamasını yedi
hepsini yemiş olduk cok sevindimopuyorumnanaktan
sinir oluyorum birseyleri dökerken

kızlarr sizin kahvaltnız yam bir kase mi oluyor çünkü bizim mama kasemiz var asla onun hepsini yiyemiyo yarısını yiyo ancak bende diyorum çokmu fazla yapıyorum ne bileyim içine labne-treyağ vs koyuyorum ama daha hiç tam bitmedi

ben 60 cc anne sutu ıcerısıne hazırlıyorum
daha fazlası cok cıvık oluyor mıktarı da fazla oluyor tabi hepsini bitiremiyor..
o yuzden en iyisi tek tek vermek gibi...
sutu veya mamayı nasılsa tek basına yer
bence onemlı olan ıcındekı peynir pekmez yumurta vs tamamını yemesi..

acil yoğurt çorpası tarifii ayy nerde yazarki kaçıncı sayfa dur aratam

ben hemen yazayım diyecektim çok sık yapıyorum çünkü oğluş çok seviyo az önce verdim daha bu kezde içine biraz tavuk tiftip blendırla ezdim :)

bulmussundur ama mesjı yazalı çok olmus tarifini vermişim daha önce

zeacım malesef senin verdiğin çorbayıda yaptım muhallebi yiyen çocuk onuda yemedi ay ben kafayı yiyeyecem bu gidişle kıslar siz kıymaya tavuklara falan kaçıncı ayda başladınızki ben daha havuç patates çorbası yediremdim ay acaba içine katsam tadı daha iyi olurda yermi acep bugün hazır bebelak sebze çorbası vericem vbakalım içecekmi :KK43:

bende bebeğime sebzeli mercimek çorbası yaptım gözkararı koyuyorum malzemeleri kırmızı mercimek bezelye havuç patates yeşil biber domates birazcık kuru soğan haşlayıp süzgeçten geçiriyorum dün bize yaptığım şehriye çorbasını ezdim çatalla yedi kuzucum fazla zorlamıyorum yediği kadar diyorum sabah kahvaltıdada 3 bölmeli tabağımız var dikkatini çeksin diye bir bölmesine yumurta sarısını ezdim bir bölmesine tuzu alınmış peynir koydum kaşıkla bir ondan bir ondan yediği kadar verdim

ben bu kahvaltıyı ayrı ayrı yedirme işini cok sevdim yaaa
bebegim tamamını afiyetle yiyor bu şekildealkisalkisalkis
bulamaçdan birkac kasık yedikten sonra aglamaya baslıordu
sanırım yumurta pekmez ve peynirin tadını sevdi:Saruboceq:

alinin annesi ben de dun ilk kez mercimekli corba yaptım
benimki soyle
kabak havuc patates taze sogan dereotu mercimek pirinc ve irmikten olusuyor..
ama blenderda çekince sadece mercimek corbası gibi bir tat ve goruntu oluştu:bbo:
olsun bu da değişiklik oldu kızçeme..severek yedi:nazar:
ama biraz gaz yaptı sanki:uhm:

ben bu kahvaltıyı ayrı ayrı yedirme işini cok sevdim yaaa
bebegim tamamını afiyetle yiyor bu şekildealkisalkisalkis
bulamaçdan birkac kasık yedikten sonra aglamaya baslıordu
sanırım yumurta pekmez ve peynirin tadını sevdi:Saruboceq:

alinin annesi ben de dun ilk kez mercimekli corba yaptım
benimki soyle
kabak havuc patates taze sogan dereotu mercimek pirinc ve irmikten olusuyor..
ama blenderda çekince sadece mercimek corbası gibi bir tat ve goruntu oluştu:bbo:
olsun bu da değişiklik oldu kızçeme..severek yedi:nazar:
ama biraz gaz yaptı sanki:uhm:

ilk yediğinde alidede gaz olmuştu ama sonrakilerde alıştı şimdi gaz yapmıyo ayrı ayrı kahvaltı güzel üstelik biz kahvaltıdayken onuda oturtuyorum öyle yediriyorum sofra kültürüne alışsın yatarak yemeyi sevmiyo zaten genelde yarım oturur şekilde veriyorum

ben hemen yazayım diyecektim çok sık yapıyorum çünkü oğluş çok seviyo az önce verdim daha bu kezde içine biraz tavuk tiftip blendırla ezdim :)

canım bulamadım sen yinede yazsana yaa yani buldumda kk da bulamadım klasik bişi buldum nette onuda begenmedi :sinifsinif: sağoll

edoş teşekkürler menü için canım,

yalnız pek pratik değil gibi geldi bana, neden 15 te 1,

fındık içinin 15te birini nasıl hesaplayacanCADIARZU

45 gün sonra çorba:uhm:

ilginç bir menü,

aynısını uygulayacakmısın canımcıım?

kzı edoş,
15te biri ne allasen:nazar:
nasıl hesaplanır ki o..

bu arada ben doktora da söylemiştim bu kahvaltı işini,
ayrı vereyim mi diye.
yiyorsa süper,ver tabi dedi:jeyyar:
2 günde bir çeyrek yumurta sarısı yiyoruz,2 çay kaşığı yoğurtla eziyorum,
güzel yiyor.
yumurta tadını da alıyor.

peyniri de hemen hergün yiyoruz.
hele labne peynir olunca,
versem sanki bütün kutuyu yicek :bbo:

pekmezi de kaşık mamasına karıştırıyorum.

tereyağı da kelebeğim'in tavsiyesi üzerine yemeklerine karıştırmaya başladım..

ohh yarasın kuzularımıza..

Göz kararıyla yapıyorum kızlar.15i üçe böldüm.3te birinden az,3te ikisinden fazla falan gibi.Ben de Sebze çorbasıyla başlamayı umud ediyordum ama kafama göre de takılamıyorum nedense.Doktorun verdiği gibi veriyorum.Zaten çok az oluyor karışım.Artık 15.güne de yaklaştık.Ölçmeden tarifin bütününü vermeye başlayacağım.Neyse ki kızım yiyor.Sadece sütlü bisküviyi genelde vermiyorum.Dün akşam da içine biraz muz karıştırıp verdim.İlla ki faydalı bişey eklicem ya..

tereyağı nasıl veriyorsunuz merak ettim. ben daha hiç tereyağ vermedim.

Sıcak sütle eritip kahvaltısına karıştırıyorum ben.Çorbaya falan koymak istersen ona da sıcakken eklersen erir.

kıslar bişey sorucam annem bana çorbaya süt kat diyor güğnlük inek sütü al diyor sizden katan varmı pirinci haşla sütle pişir diyor öle severmiş bizim oralarda sütlü çorba diye geçen bişey bu

kıslar bişey sorucam annem bana çorbaya süt kat diyor güğnlük inek sütü al diyor sizden katan varmı pirinci haşla sütle pişir diyor öle severmiş bizim oralarda sütlü çorba diye geçen bişey bu

kullanma canim 1 yasina kadar inek sutu

X