2007 Aralık ayında hamile kalanlar

Doktor hiç bir şey demedi ve sorun da bu. Hamileliğin ilk aylarında çok ilaç kullandım.Ağır girp geçirdim ve ilaç kar etemedi. Bir antibiyotik bitti ikincisine geçtim.Üstelik 1000lik. Bunun dışınta tylol gibi ilaçlar da var ve intten baktım en az 4 tanesi sakıncalı. Şimdi bebek nasıl etkilendi ya da etkilendi mi bilmiyorum. Daha önce bir düşük yaptım ve ilk başlarda aynı seyri gösterdi bu da. 8 haftaya kadar kanamayla düşüğü atıyor vücut ama ondan sonra bebek ölse de, kanama olmuyor ve şiddetli bel ağrısı çekiyorsun. Ben iki gündür belimden doğrulamıyorum. Kasıklarımın ağrısı gece uyandırıyor. 9 aylık hamileler nasıl eli belinde geriye kaykılarak gezinir öyleyim. Birden 4 -5 kilo alşınır mı hamilelikte yaw? Daha 2 ay 4 aylık karnım oldu:KK43:( Ne oluyor anlamadım ki? Şimdi gittiğimde ne kadar rahatlayacağım bilmiyorum. Daha önceki doktoru doçent diye tercih ettim bu da öyle ama doç. olmak insan olmak anlamına gelmiyormuş. Zaten sinirlerim bozuk, tavrıyla iyice zıvanadan çıkarttı. Çok gerginim:KK43:(

9.3 haftalık olduk. Yarın ilk randevum var ve çok korkuyorum. Daha önce gittiğim doktor içimi rahatlatmadı ve şimdi çok tedirginim. İsim bile düşünemiyorum bu bebeğe. Daha göremedim ekranda doğru düzgün. Kalbi atıyor dendi ama hiç bir kımıltı yoktu ekranda.

sen de benim gibi daha önce acı bir tecrübe yaşadın galiba canımm
ama iyi düşün tamammı
bu sefer iyi olacak herşey iyişallahh
9+3 günlük olduk demişsin hiç gitmedinmi bu zamana kadar doktora bu hamileliğinde canımm?

Evet, bundan önce bir düşüğüm var. Uzun süre etkisinden kurtulamadım. 3-5 yaşlarında bir çocuk gözümün önünde dolandı durdu çok zaman:KK43: Şimdikini de sahiplenemiyorum bu yüzden. 9 hafta 3 günlük olduğumu hesaplıyorum. Yarın belki doktor farklı söyler ama çok da değişmez sanırım.
Doktora daha önce gittim ama istediğim gibi ilgili, anlayışlı bir doktor değildi. Bir de şubat tatili girdi araya ve şehir dışında, küçük bir yerdeydim. Ultrason için randevuyu benim geri dönüş tarihimden sonraya verdiler. Muayenem olmadı tam anlamıyla. Zaten öyle bir yerdi ki doktorun özel muayenehanesine gitmezsen suratına bile bakmıyorlar. Burada da gebelik takip randevusu için sıraya girmek zorunda kaldım. Yarın her şey belli olacak. 3. kızımı kucağıma alacak mıyım, yoksa düşük yaptım da haberim mi yok anlayacağım. Bir de ilaçlar ne derece etkiledi onu öğrenmek istiyorum. Dua etymekten başka çarem yok.Allah hayırlısı neyse onu versin.

Bİtlipiyade 3.kızın mı? 2 tane kızın var sanırım bu da içine kız olarak mı doğdu??
Canım bu kadar karamsar olma.Allahın ol dediği olur.Ne ilaç kullananlar var önce senin gibi endişelendiler,sonra hep sağlıklı bebekleri oldu.Allahın takdiri sen duanı eksik etme canım...Hayırlı haberlerini bekliyoruz.

bide eylül ayı ramazana denk geliyo erkek olursada ramazanmı koyacaz :)) eskiler hep öyle koymuş ya ramazanda doğanlara ramazan, bayramdakilere bayram

Ayy evet benimde aklıma geldi Ramazan ismi,sağlıklı olsun da ben ona Ökkeş adını bile koyarım.... :-)))

Sitede bir çin takvimi var, ona göre kızım olacak. Allah'a büyük konuşmayayım ama erkek çocuklarını hiç sevmem. Büyümüş de küçülmüş herifler gibi gelirler. Ana erkil bir ailem ve 6 erkek kuzen arasında büyüyünce insan pek sıcak bakamıyor erkek çocuklarına.

hanımlar aralıkta hamile kalanlar hep ramazan ayına denk geliyo doğumu değil mi? hele bide bayrama gelirse kötü olur diye düşünüyorum.

Bayramda sağlıklı bir bebek sahibi olmak alınabilecek en güzel bayram hediyesidir.Ben bayramı hastanede değilde evimde bebeğimle geçirmek isterim ama sağlıkla dünyaya gelsinde bayram arefe farketmez tabiki

Doktora gittim. Minicik bir kalp gördüm, kıpır kıpır atıyor ekranda:) Kendimi çok rahatlamış ve mutlu hissediyorum. Öyle iyi bir doktorla karşılaştım ki, bütün sinir bozukluğumu aldı üzerimden. Elhamdülillah ikimiz de iyiymişiz. Haftaya 2'li teste gireceğim. Ne olduğunu bana biri anlatır mı? Bundan sonra bir dolu test beni bekliyormuş.

Doktora gittim. Minicik bir kalp gördüm, kıpır kıpır atıyor ekranda:) Kendimi çok rahatlamış ve mutlu hissediyorum. Öyle iyi bir doktorla karşılaştım ki, bütün sinir bozukluğumu aldı üzerimden. Elhamdülillah ikimiz de iyiymişiz. Haftaya 2'li teste gireceğim. Ne olduğunu bana biri anlatır mı? Bundan sonra bir dolu test beni bekliyormuş.

bak gördünmü canımm,boş yere üzdün kendini:)
daha elini ayağını yüzünüde göreceksin annesi iyişallahhhh
şu cumartesi bir gelseydi birde ben görseydim meleğimi...
canımm ikili testte anneden kan alıyorlar bebeğede ultrasonda ense kalınlığını ölçüyorlar sonra kan değerlerinden risk oranlarını veriyorlar
iyişallah hepimizin bebekleri iyidir canımm

Canım maşallah bebeğine de sana da,bak işte Allahın takdiri
minicik meleğini sana bağışladı,tüm endişelerimiz seninkiler gibi boş
çıkar inşallah...

Sarıkanarya senin de güzel haberlerini bekliyoruz canım...

Bu arada smiley kullanamıyoruz kaç gündür veya yazıları
renkli yapamıyoruz dimi?Yoksa ben mi beceremiyorum.?

ve sonunda bitti
bekleme bitti
iyişallah yarın doktor teyzesi güzel şeyler söyler de bende sizlerle paylaşırım kızlarr
çook korkuyorummm
bu gece nasıl uyuyacağım bilmiyorummm

Buğün bebişimi gördüm hala hopluyor takla atıyor..daha önce ense pisisi 1,5 çıktı..buğünde genel kontrole gittim herşey yolunda..Allaha şükür olsun..3lü test için randevu aldım..ama nerde yaptırıyım karar veremedim..sosyal güvencem henüz yok çünkü

Kızlar site ne kadar değişmişşş
Bir gün girmedim neler olmuşşş
Şaşırdııım...

bende çok şaşırdım ya neden böyle olmuş ki site önceden daha güzeldü kalpli kalpli, alışamadım ben bu renge henüz

X