2 yaş sendromu mu bu :(

Benim kızım da başını duvara pat pat vururdu kızınca , pedagog arkadaş ile konuştum beyinde birşey olabilir en kısa zamanda çocuk doktoru görsün dedi hemen doktora gittik . Doktor baktı etti bu kız sadece şımarık dedi🙈 ve ben utanıp çıktım ordan bir süre o yapınca hiç tepki vermedik iki ay sürmedi bıraktı bu huyu .
Tabi yeni huylar edindi ama en azından duvara kafa atmiyor. :kızgın:

Ay yorumları görünce rahatladım ben de benzer durumdayım ikizlerim 28 aylıklar..biri böyle kendini ısıracak mış gibi yapıyor bazen kafasına vuruyor aklım çıkıyor.. diğeri daha Çabuk uzlaşıyor ikna oluyor ama o da kıyafetlerini kendi seçmek istiyor..uzun süre kısa kollu giymeyeceğim diye ağladım mesela: (her şeyi tek başına yapmak istiyor

İlk çocuğumla bunları hiç yaşamadık ya da çok hafif geçti ben anlamadım..

@derin sularda teşekkürler yine kitap tavsiyeleriniz için

Merhaba hanımlar benim haziranda tam 24 aylık olacak bir oğlum var aşırı hareketli ve çok agresif son 1 aydır anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getiriyor tabiri caizse.
şimdide istediği birşey olmayınca kafasını duvarlara sert şekilde vuruyor ve o arada da tiz çığlıklarla ağlıyor çığlık sesini görseniz etini kesmişsiniz sanki kulaklarımın içi çınlıyor öyle bunaldım ki :KK43:
9 yaşında kızım var onuda ben büyüttüm ama hiç böyle şeylerle karşılaşmadım bu kafasını vurma olayıyla, çığlık düzelir mi sizce 2 yaş sendromu mudur önerileriniz varsa dinlemek isterim şimdiden teşekkürler
Bıktım sendromlardan bu bebeklerin. Sırf sendromlar ve diş yüzünden bidaha çocuk yapmicam.
Allah yardımcınız olsun bizim de 2 yaş sendromu yolda. Biri bitiyor biri başlıyor 😬

X