Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar 2 tel saçım kaldı :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

ldray

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2015
540
197
36
Uzun yıllardır saç dökülmesi ve seyrekleri ile mücadele ediyorum. 5 yıldır da mikro kaynak kullanıyorum saçımda hep bir azalma vardı ama şuan tane tane sayılır vaziyete geldi özellikle ön ve tepe kısımlarım ağlıyorum sinirimden. Tabi ki saçıma zarar verdim kaynak, boya vs ama bunları yapmasam bile ben yine de saçım az olacaktır bu kadar olmasa bile. Geçen doktora gittim eksik vitaminlerim vs hepsini tamamladım şuan. Bu hastalık gibi bir şey hiç mi çaresi yok birde korkuyorum ileride çocuğum vs olursa ne yapacağım ben o zaman da deli gibi dökülüyormuş. Bu soruna çözüm bulan var mı aranızda. Saç ekimi mezo terapi vs etkili mi bunlar ? Çevremde bu sorunu yaşayan kimse yok herkesin saçı çok gür 😞

Kaynak kullanımını kesinlikle bırakın. Ben de bir ara micro kullandım saçlarıma verdiği zarar anlatılamayacak kadar büyüktü (ki güya işinin en iyisi yapmıştı). İstediğiniz kadar kaynak bakımını yaptırın değiştirin farketmiyor. Saç üzerinde baskı uyguluyor, ancak çok güçlü saçlarınız varsa çok farketmeyebilir. Boya kullanımı da zaten hassas saçlar için çok zararlı. Kına ya da açma için papatya suyu kullanabilirsiniz, boya kadar zararlı değiller. Kadınlarda kellik menopoz, hamilelik, aşırı stres, triod bozukluğu gibi durumlarda görülebiliyor, ayrıca vitamin eksiklikleri de dökülmeyi tetikliyor. Saç ekimi yapılıyor diye biliyorum ama kaynak, boya, vitamin eksikliği devam ettiği müddetçe yeni çıkan saçlar da aynı duruma maruz kalacaklar. Doktorunuzun önerdiği-uyguladığı tedaviye devam edin.

Kaynak kullanımını kesinlikle bırakın. Ben de bir ara micro kullandım saçlarıma verdiği zarar anlatılamayacak kadar büyüktü (ki güya işinin en iyisi yapmıştı). İstediğiniz kadar kaynak bakımını yaptırın değiştirin farketmiyor. Saç üzerinde baskı uyguluyor, ancak çok güçlü saçlarınız varsa çok farketmeyebilir. Boya kullanımı da zaten hassas saçlar için çok zararlı. Kına ya da açma için papatya suyu kullanabilirsiniz, boya kadar zararlı değiller. Kadınlarda kelli menopoz, hamilelik, aşırı stres, triod bozukluğu gibi durumlarda görülebiliyor, ayrıca vitamin eksiklikleri de dökülmeyi tetikliyor. Saç ekimi yapılıyor diye biliyorum ama kaynak, boya, vitamin eksikliği devam ettiği müddetçe yeni çıkan saçlar da aynı duruma maruz kalacaklar. Doktorunuzun önerdiği-uyguladığı tedaviye devam edin.
İnanın maddi tarafını geçiyorum manevi olarak çok yıpratıcı kaynak süreci. Şuan kafamda hiç
Saç kalmadı hani söktürsem kaynağı kullanacağım saçım yok :KK43: hadi peruk vs taksam toplumumuz çok kötü yargılıyor malesef başkasılarına söylerken duyuyorum birisine kel diyerek alay konusu yapıyorlar. Vitamin eksikliğimi tamamladım şuan sonuçlarım iyi çıktı ama fark ettim ki son saç takıldığında bölgesel açıklığım çok artmış özellikle ön kısımlarda resmen saçsız deriler var. İnanın ölürsem en çok içimde bu ukte kalacak güzel saçı olan insanlara imreniyorum :KK43:

İnanın maddi tarafını geçiyorum manevi olarak çok yıpratıcı kaynak süreci. Şuan kafamda hiç
Saç kalmadı hani söktürsem kaynağı kullanacağım saçım yok :KK43: hadi peruk vs taksam toplumumuz çok kötü yargılıyor malesef başkasılarına söylerken duyuyorum birisine kel diyerek alay konusu yapıyorlar. Vitamin eksikliğimi tamamladım şuan sonuçlarım iyi çıktı ama fark ettim ki son saç takıldığında bölgesel açıklığım çok artmış özellikle ön kısımlarda resmen saçsız deriler var. İnanın ölürsem en çok içimde bu ukte kalacak güzel saçı olan insanlara imreniyorum :KK43:
Yani herhangi bir dış kaynaktan sorunu olmadığı halde ciddi anlamda seyreklik yaşayan arkadaşım saçlarını kazıtıp 1-1.5 sene falan peruk takmıştı. Peruğu da bandanalarla kamufle ediyordu. Akşam da bol bol bakım-masajla ek destek sağlayabilirsiniz. 🤷🏼‍♀️ Edit: perukla şöyle bandana modelleri kullanabilirsiniz, daha doğal duruyor. Hem önümüz yaz, yaz stiline de uygunBandana modelleri

Benim de tiroidden dolayı saçlarım seyreldi. Çok üzülüyorum saçımı hep topluyorum tepe kısmında seyreklik var diye😪 seni çok iyi anlıyorum . Hormonlara baktırdınız mı ? İnşallah çözüm buluruz saç dökülmesi için doktora gitcektim 1 aydır randevu alamıyorum.

Kazıtan arkadaşım vardı ama ciddi bir fark oluşturmuyor yada kişiye göre değişiyor belki bende saçsız deri çok fazla :KK43:

Benim de tiroidden dolayı saçlarım seyreldi. Çok üzülüyorum saçımı hep topluyorum tepe kısmında seyreklik var diye😪 seni çok iyi anlıyorum . Hormonlara baktırdınız mı ? İnşallah çözüm buluruz saç dökülmesi için doktora gitcektim 1 aydır randevu alamıyorum.
Baktırdım bütün değerlerime şuan değerlerim iyi ama büyük ihtimal kaynak benim bu bölgesel seyrelemmin sebebi ☹️

Saçınıza yaptırdığınız işlemler, kaynak, boyama, açma, kimyasallar, kullanılan kötü içerikli ürünler derken saçınızı tahrip etmişsiniz. Tüm bunları bir kenara bırakıp, saçınızdan her şeyi çıkarıp, bakım yapacaksınız, kendi hâline bırakacaksınız. Gerekirse üç numara kullanın, peruk takın. Ekstra işlemler prp vs süreci hızlandırabilir.

Uzun yıllardır saç dökülmesi ve seyrekleri ile mücadele ediyorum. 5 yıldır da mikro kaynak kullanıyorum saçımda hep bir azalma vardı ama şuan tane tane sayılır vaziyete geldi özellikle ön ve tepe kısımlarım ağlıyorum sinirimden. Tabi ki saçıma zarar verdim kaynak, boya vs ama bunları yapmasam bile ben yine de saçım az olacaktır bu kadar olmasa bile. Geçen doktora gittim eksik vitaminlerim vs hepsini tamamladım şuan. Bu hastalık gibi bir şey hiç mi çaresi yok birde korkuyorum ileride çocuğum vs olursa ne yapacağım ben o zaman da deli gibi dökülüyormuş. Bu soruna çözüm bulan var mı aranızda. Saç ekimi mezo terapi vs etkili mi bunlar ? Çevremde bu sorunu yaşayan kimse yok herkesin saçı çok gür 😞
Tek sorun vitamin eksikliği mi? Altta yatan hormonal bir dengesizlik veya otoimmun bir hastalik olabilir. Bence bunu göz ardı etmeyin.

Önler ve özellikle tepe bölgesi açıksa erkek tipi saç dökülmesidir hiç birşey ise yaramıyor malesef peruk kullan

Benimde saçlarımın önünde ve tepesinde seyrelme var Prp ve mezoterepi tedavisi görüyorum iki seans gittim cuma günü üçüncü seansına gidiyorum inşallah faydasini görürüm benim küçük cansiz saçlarım dökülüyor

Saraçoğlunın, ısırgan otlu şampunanı deneyin. Ciddi çılmalarım, olmutşu ve ciddi. Şekilde artı saçım. Şifa olsun, inşaallah

Mrb saç dökülmesi genetik mi annenizde var mı

Merhaba nerde saçı dökülen biri görsem onu çok iyi anlıyorum çünkü aynı şeyi yaşıyoruz 😀 İlk yapman gereken ayrıntılı tahliller yaptırman. Bak ayrıntılı ama öyle üstten tahlillerde belli olmayabilir. Maalesef sgk bunları yapmıyor ya da tanıdık doktorunuz olacak size yaptırtması için. Hormon tiroid gluten hassasiyeti sonra ferritin biotin gibi değerler kesin olmalı. Ondan sonra yolunu çizersin. Ben de mezoterapi deniyorum sonuçlarını görünce yazabilirim anca

merhaba, ben 25 yıldır dökülmeyle mücadele ediyorum. yapılan tahlillerde bişey çıkmamıştı ama 10. yılın sonunda saçıma biyopsi yapıldı ve liken planoplaris hastalığı olduğu farkedildi. tedavisi zor bir hastalıkmış. bir süre hastalığı baskılayıcı tedavi gördüm sonra hamile kaldım, inanın en güzel saçlarım hamilelikteydi.. saçlarım doğumdan sonra tekrar dökülmeye başladı. sonra ben saçımdan sıkıldım sarıya boyattım ve kaynak yaptırdım, toplamda 3 kere kaynak yaptırdım ve en son kaynağı 1 yıl önce çıkarttırmış olmama rağmen hala saçlarımı toparlayamıyorum:KK43: bu arada seyrekliği baya arttığı için ve kaynaktan dolayı saçlarım koptuğundan kısacık olduğu için postiş kullanmak zorunda kaldım :KK43: inanın kaynaktan daha iyi, saça daha az zarar veriyor. 1 yıldır saçlarım hiç uzamıyor, daha doğrusu uzuyor ama kırılıp dökülüyor çünkü boyu hep aynı:KK43: eski fotoraflarıma bakıyorum, ilk kaynak yaptırdığımda saçımın ön kısmı kulak hizamın altındaymış, kaynak saçıma baya zarar vermiş ön kısımdaki saçlarım şuan kulağımın üzerinde öyle düşünün :KK43: şuan saç bakım yağları yapıyorum, yediklerime dikkat ediyorum, hem dökülmesi azalsın hem de kaynaktan dolayı kopan saçlarım biraz uzasın istiyorum(uzasın dediğim de omuzlarıma gelsin en azından, çünkü üstler okadar kısa ki hiç toplayamıyorum saçı). sabırla bekliyorum bakalım, biraz uzasın postişi çıkarcam hemen

merhabalar, normal peruk değil tül peruk araştırın birde akademi saç terapisini herkese öneriyorum benim dökülmemi büyük ölçüde durdurdu. 2. küre ve lazer tedavisine geçtim şimdi. 5 senedir dökülmem ve zayıflama vardı

merhaba, ben 25 yıldır dökülmeyle mücadele ediyorum. yapılan tahlillerde bişey çıkmamıştı ama 10. yılın sonunda saçıma biyopsi yapıldı ve liken planoplaris hastalığı olduğu farkedildi. tedavisi zor bir hastalıkmış. bir süre hastalığı baskılayıcı tedavi gördüm sonra hamile kaldım, inanın en güzel saçlarım hamilelikteydi.. saçlarım doğumdan sonra tekrar dökülmeye başladı. sonra ben saçımdan sıkıldım sarıya boyattım ve kaynak yaptırdım, toplamda 3 kere kaynak yaptırdım ve en son kaynağı 1 yıl önce çıkarttırmış olmama rağmen hala saçlarımı toparlayamıyorum:KK43: bu arada seyrekliği baya arttığı için ve kaynaktan dolayı saçlarım koptuğundan kısacık olduğu için postiş kullanmak zorunda kaldım :KK43: inanın kaynaktan daha iyi, saça daha az zarar veriyor. 1 yıldır saçlarım hiç uzamıyor, daha doğrusu uzuyor ama kırılıp dökülüyor çünkü boyu hep aynı:KK43: eski fotoraflarıma bakıyorum, ilk kaynak yaptırdığımda saçımın ön kısmı kulak hizamın altındaymış, kaynak saçıma baya zarar vermiş ön kısımdaki saçlarım şuan kulağımın üzerinde öyle düşünün :KK43: şuan saç bakım yağları yapıyorum, yediklerime dikkat ediyorum, hem dökülmesi azalsın hem de kaynaktan dolayı kopan saçlarım biraz uzasın istiyorum(uzasın dediğim de omuzlarıma gelsin en azından, çünkü üstler okadar kısa ki hiç toplayamıyorum saçı). sabırla bekliyorum bakalım, biraz uzasın postişi çıkarcam hemen
Liken teşhisini hangi doktor koydu acaba? Buradan veya özelden yazabilir misiniz? Bir de tırnaklarınizda dikey uzun düz çizgiler var mıydı? Dışarıdan bakıldığında belli olan bir durum var mıydı liken skarsiz şekilde miydi? Çok soru sordum, mazur görün. Ben de uğraşıyorum.

X