Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

İyi geceler 2. takımcım..
Ya lütfen beni bağışlayın.. Tablonuzu eklemeye geliyorum da.. etap birinciliğinizi tebrik etmeyi unutuyorum..

Tebrikler.. :nazar: :hooray:

Birincilikleriniz daim, güler yüzünüz çok olsun.. a.s.

İyi geceler 2. takımcım..
Ya lütfen beni bağışlayın.. Tablonuzu eklemeye geliyorum da.. etap birinciliğinizi tebrik etmeyi unutuyorum..

Tebrikler.. :nazar: :hooray:

Birincilikleriniz daim, güler yüzünüz çok olsun.. a.s.

İyi geceler püsküüt hihoyyyt

teşekkür ederiz.bu hafta 1.olduğumuz için çok mutluyum:teytey:

haftaya da inş. 1 .biz olucaz:hooray:

slm kizlarr herkeze gunaydin
ben hala uyuyorum o ayri birsey anam bu cocuklar gecenin bir yarisi uyudu sabahinn koru kalktilarr delirdim yahu yorgunlugumu hala atamadimm inanin
neyse dun ogleden sonra temizlik yaptim kizlar oyuzden gelemedim aksamda normalde yatacaktim ohh ne guzel komsum zorla kinaya gorturdu beniii kiramadimda geldim dolabimi dokmustum gunduzz onunla ugrastim genin bir yarisii
bu arada hepinizi tebrik ediyorumm takim olarakkk bu hafta birinciyiz cokk sukur diyelimm bu bizim icin super bir morel oldu tam gaz ileriii
yanliz su tabloda ben hala agliyom ya nasil edecem bilmiyom minnosumla benim kaderim aglamak sanirimm
akrepp ne o kiz toblodakii simill hihh ya sen verinde ben verememmi kiloo hahayttt catladin sen ben biliyomm
hepinizi opuyorumm kizlar camasirlarim var onlari serimde gelimm

Merhaba kızlar.nasıl geçiyor haftasonu?

ben çarsıya cıktım az önce.zayıflmamı kutlamak adına kendime yeni ciciler aldım.moraim düzeldi baya

slm kizlarr herkeze gunaydin
ben hala uyuyorum o ayri birsey anam bu cocuklar gecenin bir yarisi uyudu sabahinn koru kalktilarr delirdim yahu yorgunlugumu hala atamadimm inanin
neyse dun ogleden sonra temizlik yaptim kizlar oyuzden gelemedim aksamda normalde yatacaktim ohh ne guzel komsum zorla kinaya gorturdu beniii kiramadimda geldim dolabimi dokmustum gunduzz onunla ugrastim genin bir yarisii
bu arada hepinizi tebrik ediyorumm takim olarakkk bu hafta birinciyiz cokk sukur diyelimm bu bizim icin super bir morel oldu tam gaz ileriii
yanliz su tabloda ben hala agliyom ya nasil edecem bilmiyom minnosumla benim kaderim aglamak sanirimm
akrepp ne o kiz toblodakii simill hihh ya sen verinde ben verememmi kiloo hahayttt catladin sen ben biliyomm
hepinizi opuyorumm kizlar camasirlarim var onlari serimde gelimm
kıs sinir oldum sanaa :eek:lmaz: as daha sıksan benim kadar vericekmişsin:kızgın: pastaları hüplet dedim sana ne vardı yanee hüpletseydinn :dilcikar:
amaaaa şu tablo güldürdü yüzümüüü :roflol: sen ve minnoşş halaa ağlamaktasınıs yahuu:roflol: :roflol: bana gülüp koalisyon kurarmısınıs ohh olsun iştee hihoyyyt hihoyyyt ayy keyiflendimm şimdii :sm_cool: tabii haftaya da alırsan tekrardan süpper olcekk :dance: :roflol: :roflol: :roflol: :roflol:
Merhaba kızlar.nasıl geçiyor haftasonu?

ben çarsıya cıktım az önce.zayıflmamı kutlamak adına kendime yeni ciciler aldım.moraim düzeldi baya
ayyyy ne güzel yapmışsın canım benim..ne güzel fikir bende mi çıksam çarşıya acaba..
ödül versem kendime evet yaa iyi fikir.her kilo verdiğimde aliim bişey..ama sadece bir parça alıcam çünkü bayram ömncesi kilomu yakalayamadım henüss..haftaya artıkımmm bayanssulusmile zemuszemus sırnaşık şey

.....yine bir belgeselde izlemiştim.aslan bir vaşağın yavrusunu kapmıştı.vaşak yavrusunu ondan kurtarmak için çok çabaladı.aslan taciz etmeyi sürdürdü.güç kullanarak onunlka baş edemeyeceğini bildiği için sürekli etrafında dolandı ama ona asla saldırmadı.hatta aslan ne zaman ona doğru bir hamle yapmaya kalkıştıysa hemen kaçmayıo da ihmal etmedi.ve vaşak bir düre sonra pes edip çaresizlik içinde aslanın yavrusunu yemesini izlemek zorunda kaldı.ümit tamamen bitince de çekip gitti.
bu ibretli tabloya dışardan bakan hiç kimsenin ona bişey söyleme hakkı yoktur.kimse duygusuz hayvan yavrusu parçalanırken seyretti diyemez.çünkü aynı hal insanoğlu içinde geçerlidir.bu her insanın öncelikle kendisinden mesul olmasının doğal neticesidir.
haberleri izlerken evi tutuşmuş içeride yavrusu kalmış annelerin alevlerin içine dalışını görmüşsünüzdür.ama alevler onu da yutacak boyuta geldiğinde kendisini dışarı atışına da şahitsinizdir.o kadının yavrusunu kurtarma çabası ne kadar takdirte değerse kend
canını kurtarabilmek için alevlerden kaçması o kadar hakkıdır ve doğrudur.

alıntı..

Son düzenleme:

..hz.ömer birgün bir duvarın dibinden geçiyordu.baktı duvar yıkılacak hızla kaçıp kendisini kurtardı.yanında bulunan safdil bir arkadaşı ya ömer sen kadersen mi kaçıyorsun? deyince,imanın idrakinde ve hayatı kavramış olan o büyük zeka hayır dedi.kadere sığındım.yaşamak varken bile bile neden ölüme teslim olmalı ki!..

alıntı..

merhaba arkadaslar bugun gyazamadim buraya, sabah erkenden yusufa kahvaktisini yedirip alisverise ciktik. eve geldigimizde de evdeki birsuru isimden bayilarini yaptim. birazdan da ins. yuzme kursuna kayit olmaya gidicem. ins. guzel bir yerdir

yediklerime gelince kahvalti ici ceyrek ekmek arasi peynir domates ve salatalik yedim

ogle icin de biskuvi :KK43:

...demekki bizim bitkisel hayat mertebemiz son derece elzem bir hayat formu ve her insan bu hayat mertebesinin telkini doğrultusunda kendini düşünüp,bencil olma hakkına sahiptir.
ikinci hayat mertebesi olan hayvani hayat mertebesiyle de her türlü zevk şevk çıkar menfaat rahat ve lezzetimizin peşine düşer ve onun tadını çıkarırız.bu aşamada her insanın karşı cinsten bir eşe de ihtiyacı vardır.kral,veli hatta peygamber olması dahi insanı bu ihtiyaçtan müstağni kılmaz.çünkü Yaratıcı beden mekanızmasını ancak karşı cinsle sükunete erecek şekilde tasarlamıştır.
bir insan ne kadar güçlü ve müstağni olursa olsun,eşini yanında huzur aramaya muhtaçtır.ne kadar yüce bir ruh da olsa buna ihtiyaç duyar.bu ihtiyaç bir eksiklik ya da zaaf değildir.Yaratıcı hariç her bilinçli varlık için doğal bir ihtiyaçtır.bireysel tercihi ile kişinin bu ihtiyacı kullanmak istememesi onun varlığını ve önemini küçültmez.
hristiyanların ısrarla hz.İsa yı bekar tasvir etmeleri ve maria magdelena ile olan yakınlığını reddetmeleri onu tanrılık katında görme heveslerinden kaynaklanmaktadır.oysa her bir faninin eşe ihtiyacı vardır.

merhaba arkadaslar bugun gyazamadim buraya, sabah erkenden yusufa kahvaktisini yedirip alisverise ciktik. eve geldigimizde de evdeki birsuru isimden bayilarini yaptim. birazdan da ins. yuzme kursuna kayit olmaya gidicem. ins. guzel bir yerdir

yediklerime gelince kahvalti ici ceyrek ekmek arasi peynir domates ve salatalik yedim

ogle icin de biskuvi :KK43:

merhaba canıım..ben bildim zaten dedim bizim kızlar temizliğe dalmış kesin..evde olsam bende yaprdım..ohh hem hareket hem ferahlık opuyorumnanaktan eline sağlık canım..
karamelim cici almaya gitmiş..
bende kimseler olmayınca okuduğum kitabı paylaşıyodum canikom..
kuşumm hayırdır ne yüzmesi soğuk dimi oralar :uhm:

...her insan önce kendisinden(nebati hayat mertebesi)sonra ailesinden (hayvani hayat mertebesi)sonra halkından ve milletinden(beşeri hayat mertebesi)en son da insanlıktan(yani Yaratıcısına karşı)sorumludur.
önem sırası bitkisellikten insaniyet mertebesine doğrudur.insani hayat mertebesi Yaratıcı'ya muhatap olma mertebesidir.asıl irfan ve olgunluk o mertebeden sonra başlar.o mertebeye varmadan nebati ve hayvani hayat mertebelerinin insanı düşürdüğü sefil hali anlamak mümkün değildir.

yazdiklarimin hepsi silindi:KK43:

akrepcim paylasimlöarin icin saol sayende biz de guzel bir iki sey okumus oluyoruz

buralara soguk da kapali havuza yuzme ogrenmeye gidicem ins.

aksam ya da yarin yazarim ne oldugunu belki beyenmem belki de esim bizi almaya gelirken gecikir. cunku herzaman gecikir o
bari bugun gecikmese de zaten kurs gecen hafta basladi bu hafta da kacirirsam oteki hafta kayit olmanin hicbir anlami kalmaz :KK43:

yazdiklarimin hepsi silindi:KK43:

akrepcim paylasimlöarin icin saol sayende biz de guzel bir iki sey okumus oluyoruz

buralara soguk da kapali havuza yuzme ogrenmeye gidicem ins.

aksam ya da yarin yazarim ne oldugunu belki beyenmem belki de esim bizi almaya gelirken gecikir. cunku herzaman gecikir o
bari bugun gecikmese de zaten kurs gecen hafta basladi bu hafta da kacirirsam oteki hafta kayit olmanin hicbir anlami kalmaz :KK43:

hayırlısı olsun canım...
bende eve geldim kociş yk bu akşam..makinede çamaşır vardı sabah yıkamıştım..üzerimi değiştikten sonra onları serdim..balkonu yıkadım..epey tozlanmış uğraştırdı beni..acıktım roka salatası yaptım..bir de ayran..makarna da var..tabii en çok salata ve ayran tüketirim inşallah..

Her şifalı ot zayıflatır mı?

Ünlülerin diyetisyeni Selahattin Dönmez: 2006 yılı American Journal of Clinical Nutrition dergisi mart sayısında yayınlanan bir makalede bitki çaylarının zayıflama üzerindeki olumlu sonuçlarına yer verilmişti. Ben, bir diyetisyen olarak kilo problemi yaşayan hastalara bitki çaylarını öneriyorum. Peki, nedir bu bitki çayları? Her şifalı ot, zayıflamaya yardımcı olur mu? Tabii ki bu mümkün değil. Doğal ortamda yetişen kekik, yeşil çay, biberiye, mate ve funda yaprağının ortak bir özelliği var. O da şu: Bu bitki yaprakları kış aylarında insan vücudunda biriken toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Ama bu diyetin yanında gün içerisinde alınan besinlere çok dikkat etmek gerekir. Eğer sıkı bir gıda diyetinin yanında günlük iki ya da üç bardak taze demlenmiş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise bu bitkilerin bir uzman kontrolünde alınmasıdır.

Diyetisyen Oya Yüksek: Bu bitkiler, insan metabolizmasını hızlandırarak vücutta oluşan ödemi atmaya yardımcı oluyor. Özellikle yeşil çay, bunlar arasında en etkili olanı. Bitki yapraklarından oluşan bu karışımın doğal olması ve kimyasal madde içermemesi sebebiyle pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Burada önemli olan ise ‘doğal' diyerek aşırıya kaçmamaktır.

Beşi bir yerde nasıl hazırlanıyor?

Bir litre kaynamış suya birer çay kaşığı mate, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik yaprağı atılır. On dakika demlenmesi bekelenir ve süzülerek içilir.

ENDER SARAÇ: Doğal yollardan kilo vermek, insan sağlığı için büyük önem taşıyor. Bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermek mümkün. Ancak günde iki ya da üç bardaktan fazla içilmemeli.

TAYLAN KÜMELİ: Son zamanlarda zayıflamak isteyenler bitki çaylarına baş vuruyor. Kış aylarında vücutta biriken toksinler kolayca atılabiliyor. Ancak bu karışımları içerken dikkat edilmeli, aşırıya kaçmamak lazım.

SELAHATTİN DÖNMEZ: Her şifalı ot, zayıflamaya yardımcı olur mu? Sıkı bir gıda diyetinin yanında günlük iki ya da üç bardak taze demlenmeş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur.

Hangi bitki, ne işe yarıyor?

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor.

Son düzenleme:
[selam kızlar bugun okadar cok yoruldumkı
bır aayagım eskıden bısıklete bınerken kırlımıstı sımdı
nezaman cokk uzun sure ayakta kalsam hep o bacagım agırıyor
sımdı sag bacagım okadar acayıp bır sekılde agırıyorkı sabahtan berı ayaktayım
ve tabı bugun montımde gıttı akrebımm cok cokk cok ozur dılerım
cok buyuk bır vıjdan azabı cekıyorum bunun hıcbır acıklmasası yok
bılıyorum ama malesef boylee. cok yorgunum kızlar ıyı gecelerr sızlerı
cok sevıyorummm

gnaydn05rg91sz4.gif

X