2 negatif transfer sonrası İstanbul’da genetik tanılı tüp bebek doktoru tavsiyesi

cannn34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2024
33
29
35
Merhabalar, bu sene 35 yaşıma giriyorum, eşim ise 36 yaşında, 3.5 yıldır tedavi görüyoruz, ben de pko var, eşimin sperm sayısı en son orta düzeydeydi.

Daha önce ilk aşılama ile gebelik elde ettik ama kalp atışı yoktu kürtaj oldum, kürtaj sonrası 2 başarız aşılama ve 2 başarısız tüp bebek ( her ikisinde de 5.gün iyi kalite çift embriyo transfer edilmişti) deneyimim oldu, hiç gebelik olmadı, yaşım da genç olmadığı için iyice stres oldum, maddi ve manevi çökmüş durumdayım

Yine de mecbur denemeye devam edeceğim, Tekirdağ tarafından İstanbul’a gelip hem histeroskopi, genetik test, genetik tanılı tüp bebek yaptırıp düzgün bir tedavi olmak istiyorum
İstanbulda özellikle avrupa yakasında tavsiye ettiğiniz memnun kaldığınız, size özel tedavi uygulayan, klasik iğne ve ilaçları verip direkt transfer yapmayan, sorunun kaynağını bulmaya çalışan iyi bir doktor ya da klinik öneriniz var mı ?
Çok teşekkürler

Şişli Memorial hastanesini araştırabilirsiniz

Şişli Memorial hastanesini araştırabilirsiniz
Çok teşekkürler, daha önceki tüp bebek transferlerim tayin nedeniyle Diyarbakır memorial da oldu, şubeden şubeye farklılık var mıdır acaba, yani Diyarbakır’daki doktorum da iyi ve bilgiliydi aslında çok memnundum ama bu sefer daha ayrıntılı araştırma yapıp bana özel tedavi uygulayan bir doktor olsun istiyorum

Evet laboratuvar ve doktor farkı vardır tabi ki. Şişli memorialin laboratuvarı ve doktorları çok iyi. Ben orda tedavi gördüm ve iki kez transfer oldum. Bir bebeğim var ve şimdi de hamileyim. Hiç olumsuz sonuç almadım ordan.

Ne güzel Allah evlatlarınızla birlikte sağlıklı mutlu güzel bir hayat nasip etsin
Peki son bir şey soracağım, burada dr ismi verilebiliyor mu bilmiyorum ama sizin doktorunuz hangisiydi, yani şişli memorial tüp bebek merkezinde herhangi bir doktor fark eder mi

Biz ilk gebeliğimde umut ve Yücel hoca ile ilerledik ama bu gebeliğimde umut hoca hastaneden ayrıldığı için Yücel ve Zeynep hoca ile ilerledik. Hepsi de çok iyi ve ilgili doktorlardı.

Şişli memorial ve Medipol Kavacık benim bildiğim başarı oranı yüksek hastaneler.
Genetik Mühendisi bir arkadaşım önermişti başka bir tüp bebek yaptıracak arkadaşımıza.

şişli memorial istanbulda bence en iyi laboratuvar ve hastane. Araştırın.

tabi ki var her memorial farklı. çalışan embriyologlar, Dr lar ve lab teknolojisi vs farklı.

tabi ki var her memorial farklı. çalışan embriyologlar, Dr lar ve lab teknolojisi vs farklı.
Doğrudur tabi, Şişli memorial a mutlaka bakacağım, diğer başlıklarda da orayla ilgili olumlu şeyler yazanlar olmuş, inşallah ben de memnun kalırım, çok sağolun

merhaba
Ben Bursa'da ilk önce CİMER hastanesi sonra da bahçeci tüp bebek merkezinde tedavi oldum ve hepsi negatif sonuçlandı daha doğrusu genetik taramadan emiyorlar geçemedi ve toplam 24 yumurta oluşmasına rağmen ve eşimin spermlerinde bir sıkıntı olmamasına rağmen ayrıca yaşımız 43 .
burada olumsuz sonuçlar alınca biz de prof İstanbul Brüksel tıp Merkezi'nde tedavi olmaya karar verdik evet laboratuvar çok önemli
Burada 26 yumurta oluştu ve geriye 11 net indiriyo kaldığı Bursa'da dört tane kalıyordu ve burada genetiğe dört tane yolladık bir tane dönüş oldu ve şu an transferimi dördüncü günü sabırla bekliyorum. Yeşil dev adam yani prof cem Çelik farklı sistemler deniyor spermle embriyo birleştirilirken ya da embriyo rahme verilirken ayrıca bağışıklık serumu destekleyici ürünler mevcut yine araştır derim hocanın pek yüzünü göremiyorsun genellikle asistanlarla muhatap oluyorsun

Ben de düşükler sonrası genetik taramalı tüp bebek denedim ilk denemede hiç sağlıklı bulamadık ikinci denemede 2 tane bulduk 1 tanesi transfer edildi ama yine kimyasal gebelik oldu
yani yine sağlıklı embriyo bile çözüm olmadı kan sulandırıcı iğne,bağışıklık serumları kullandım rahimde de bir problem yok
Yani genetik taramalı tüp bebekte kesin çözüm olmuyor umarım bizlerde çözüm buluruz

Merhaba Bahçelievler medicana deneyebilirsiniz , ben de başka şehirde embriyo taşıyarak ikiz gebelik elde ettim ama birinin kalbi durdu diğeri sağlıklı

Merhaba Bahçelievler medicana deneyebilirsiniz , ben de başka şehirde embriyo taşıyarak ikiz gebelik elde ettim ama birinin kalbi durdu diğeri sağlıklı
Teşekkür ederim, oraya da bakayım, şimdilik her yeri araştırıyorum, en erken 2-3 ay sonra başlayabilirim, bir mucize olsa da kendiliğinden olsa
Yaa üzüldüm ama şükür diğer Bebeğiniz sağlıklıymış, sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah

Şükür biri sağlıklı kendiliğinden sıkıntı oluyor benim bir aşılama oldu dış gebelik sonra kendiliğimden oldu kimyasal gebelik , o yüzden tüp bebek yaparsanız genetik incelemeli yapın derim

Mesajınızı şimdi gördüm, cevabınız için çok teşekkür ederim, benim daha önceki iki transferimde hep aynı şeyler yapıldı, 17 yumurta toplanmıştı, 11 i olgun, 7 si döllenmişti, 5 tanesi 5 güne gitti ve 5 i dondurulmuştu ama bulunduğum ilde gelişmiş bir laboratuvar yoktu , bize embriyolar iyi kalite dendi ama tutmadı, gerçekten öyle miydi bilemiyorum maalesef..

İnşallah bu sefer ki transferiniz olumlu sonuçlanır, şansınız açık olsun

İnşallah Biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, tedavi vs hepsi birer vesile aslında asıl nasip edecek olan Allah, o isterse en imkansız anda bile olsa olacak, yoksa ne yapsak boş, Allah yardımcımız olsun, bizim de yüzümüz gülsün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…