2. meme büyütme ameliyatımı Dr. Altan Yücetaş'a oldum :)

senin adına cok sevindim canmm kotu şeyler aatlatmissin ama sonucu guzl olmusss.. gule gule kullan Insallah.. canm dua nasil oldklarini anlayamoyrm ve moraller bozk biri buyuk biri kucuk duruyo o kaDar farkli duruyolarki anlatamam bugn 6.günüm biri uste doğru şiş buyuk digeri alta doğru şiş buyuk off duzelicekmi acaba

Canim ayni sorun bendede var sol taraf uste dogru sis sag taraf alttan dolgun farkli duruyolar benimkilerde odemler inince duzelir ins:KK43:

Canim damla nasil dondu yaa banada damla konduda o yuzden cok tedirgin oldum ters bi hareket falanmi yaptinda dondu? Bide donunce seklimi bozuluyo gogsunun?

Merhaba Patikkcim.. ben genelde sol tarafıma yatarım.. göğsümün üst kısmı da çok zayıf.. öyle spor yapan biri değilim, ters bi hareket de yapmadım.. Doktorlar zaten damla protezlerin dönebileceğini, bunun 5 derece de olabileceğini 90 derece de olabileceğini söylüyorlar.. Altan Bey de operasyon sırasında sol tarafımdaki damla protezin dönmüş olduğunu görmüş.. illa herkeste dönücek diye bişiy yok tabii ama sanırım benim zayıf olmam ve sürekli sol tarafıma yatmam da tetikledi bu durumu..

senin adına cok sevindim canmm kotu şeyler aatlatmissin ama sonucu guzl olmusss.. gule gule kullan Insallah.. canm dua nasil oldklarini anlayamoyrm ve moraller bozk biri buyuk biri kucuk duruyo o kaDar farkli duruyolarki anlatamam bugn 6.günüm biri uste doğru şiş buyuk digeri alta doğru şiş buyuk off duzelicekmi acaba

evet yaşarken ben bu kadar olumsuzluğu birarada yaşadığımın farkında değildim ama şimdi buraya yazdıkça anlıyorum aslında baya şanssızlık olmuş ilk ameliyatımda :44: nedense hiç üzülemedim ben, çok çabuk kabullendim durumu, hemen yeni doktor arayışına girdim ve en uygun fırsatta da 2. ameliyatımı oldum. Yeni doktoruma çok güveniyorum. Bir daha hiç sorun yaşamıcakmışım gibi bir his var içimde :)

sen de lütfen moralini bozma.. benim gibi durumlar cidden çok nadir yaşanıyor.. ki herhangi bir sorun yaşansa bile her zaman çözümü de bulunuyor.. vücudumuz canlı bir organizma.. mutlaka içerde kendine göre ayarlamalar yapıyordur, yeni duruma uyarlamaya çalışıyordur kendini.. çok yakında geçicek bütün sıkıntıların ve bi bakmışsın şahane göğüslerin var artık :)

Merhaba Patikkcim.. ben genelde sol tarafıma yatarım.. göğsümün üst kısmı da çok zayıf.. öyle spor yapan biri değilim, ters bi hareket de yapmadım.. Doktorlar zaten damla protezlerin dönebileceğini, bunun 5 derece de olabileceğini 90 derece de olabileceğini söylüyorlar.. Altan Bey de operasyon sırasında sol tarafımdaki damla protezin dönmüş olduğunu görmüş.. illa herkeste dönücek diye bişiy yok tabii ama sanırım benim zayıf olmam ve sürekli sol tarafıma yatmam da tetikledi bu durumu..

Canim yaa bende cok zayifim biliyomusun ameliyat gunune kadar yuvarlak diyodum ameliyat gunu doktorum damla diye israr etti o sana guzel olur dedi donmiceginin garantisini verdi bende ikna oldum ama simdi cok tedirginim sol tarafimda sis digerine gore daha yukarda iyice korkmaya basladim:KK43:(

korkma patikkcim.. benim olcağı varmış diyelim.. moral bozmak hiç istemiyorum.. çünkü zaten hepimiz bi çok sıkıntıyı göze alarak giriyoruz bu ameliyatlara.. içinde hiç korku barındırma bence.. herşeyin iyi olcağına inan ve aklına hiç kötü birşey getirme.. bunların hepsi geçici bir süreç.. sadece ne kadar güzel, sağlıklı göğüslere sahip olduğunu düşün :)

korkma patikkcim.. benim olcağı varmış diyelim.. moral bozmak hiç istemiyorum.. çünkü zaten hepimiz bi çok sıkıntıyı göze alarak giriyoruz bu ameliyatlara.. içinde hiç korku barındırma bence.. herşeyin iyi olcağına inan ve aklına hiç kötü birşey getirme.. bunların hepsi geçici bir süreç.. sadece ne kadar güzel, sağlıklı göğüslere sahip olduğunu düşün :)

Sagol canim tamam bende oyle yapicam ins hicbisey olmicak:))

2. ameliyatımdan önceki ve sonraki fotoğrafları ekledim. Sadece arkadaşım olanlar görebiliyor. Merak edenlerin bilgisine.. :)

sevgili KALEM1981, mesajını okudum ama henüz 50 yorum kotasını doldurmadığım için cevap yazamadım :) Listeye ekledim seni de, umarım görebilmişsindir.. lütfen benim yasadıklarım sizleri korkutmasın.. çok istisnai bir durum benimkisi.. ben gerçekten hiç üzüntü ya da korku yaşamadım, yani şans işte diyip geçtim.. tabii 2. ameliyatı olmak zorunda kalmak hoş bir durum değil ama bazen oluyor böyle şeyler.. ben şu an daha çok yeni hallerinin mutluluğunu yaşıyorum.. umarım hep iyi halleriyle yaşarız hepimiz :)

kızlar merhaba.. albüme yeni bir fotoğraf ekledim.. 3 yıl önce hiç doktor eli değmemiş halim :) benim bile şimdi böyle güzel göğüslerim varsa sizlerinki şahane olur :)

pippa memnun olmana sevindim sıkıntısız stressiz kullan cicilerini Allah birdaha sıkıntı yaşatmasın inş..

Amin canım, cümlemize inşallah :) Seni de ekledim az önce, görebilirsin yeni hallerini.. her geçen gün daha da güzelleşiyorlar.. ilerde yeni fotolar da eklerim :)

Senin ne durumdalar? ameliyat oldun mu yoksa olmayı mı düşünüyorsun?

tabiki ekleyebilirsin ozdemircan, hatta ben az önce arkadaslık teklifi gönderdim sana :)

canım yazdıklarını okudum cok kötü seyler yaşamışsın cok geçmiş olsun simdi nasılsın bi sıkıntın yoktur ins. bende memelerimden sikayetciyim sezaryenle 2 dogum yaptım gevseme var toparlatmak istiyorum. Sen yeni doktorundan memnunsun anlasılan. istanbuldamı oldun ameliyatı? liposactionda yapıyormu altan bey?

Evet canım İstanbul'da oldum.Doktorumdan çok memnunum. Altan bey işini çok ciddiye alan bir doktor, ilk tanışma anından itibaren emin ellerde olduğunu hissediyorsun. Benim ameliyatım cidden zor ve birçok doktorun uğraşmaktan kaçınacağı bir ameliyattı. (arzum77 saolsun bu sayfadaki ilk mesajında çok güzel anlatmış bu ameliyatta kapsülün temizlenmesi sürecini.) Hatta ilk doktorum bile biraz başından savar gibi konustu benimle, istersen protezleri çıkarırız 5-6 ay sonra yenisini takarız ama gerek yok bence böyle de kötü görünmüyo, idare et gibisinden konuştu, uğraşmak istemedi yani. Ki fotoğraflarımı görenler ne kadar kötü durumda olduğunu gördüler. Ünlü 1-2 doktorla daha görüştüm, onlar çok yüksek fiyat istediler. Ama ilk doktorum da ünlüydü, ona da 3 yıl önce baya para vermiştim ama sonuç ortada. Yani ünlü olmak da başarılı bir sonucu garantilemiyor maalesef. Üstelik ben bu doktorları sadece internet ortamında duydum. Hiç bu doktorlara ameliyat olmuş bir tanıdıgım yoktu. Tesadüfen bir kız arkadasımın meme büyütme ameliyatı yaptırdığını öğrendim. Onunla konuştum, 1 sene önce Altan bey'e ameliyat olmuştu ve herşeyden çok memnundu. Beraber Altan Bey'in çalıştığı kliniğe gittik. Çok dostane karşıladı bizi, hasta değilmiş de sanki arkadaşıymışız gibi sıcak bir havası vardı. Beni baya dinledi, muayene etti, göğüs bölgemde nasıl bir durum yaşandığını baya detaylı anlattı, neler yapılabileceğini, en iyi çözümün ne olacağını konustuk vs. Yani beni de dahil etti olaya ve bu çok hoşuma gitti. Sıradan bir hasta değil de kendisiyle aynı seviyede bir insan yerine konulduğumu hissettim. Bunlar ufak ayrıntılar ama demek ki diğer doktorlarla yaşadıklarımı karşılaştırdığımda benim için önemliymiş.. Çok bilgili bir doktor olduğunu farkettim. Yani insan anatomisini çok iyi tanıyor, neyin nelere yol açabileceğini, her türlü ufak ayrıntıyı hesaba katıyor, ilaç bilgisi çok iyi. Sadece plastik cerrahi konusunda değil, rekonstruktif cerrahi konusunda da çok deneyim sahibi. Ve şansıma özellikle revizyon ameliyatları konusunda çok deneyimliydi :) Çok geniş bir alanda çalışıyor diye biliyorum, yapmadığı şey yok gibi, liposuction da yapıyor. Fiyatları da istanbul piyasasına göre gayet mütevazi düzeyde. Zaten kendisi de paragöz bir insan değil, halden anlayan biri.. saolsun bana çok uygun bir fiyata yaptı. Ona denk geldiğim için hem maddi hem manevi yönden 2 kere şanslıyım :)

Sen istanbul'da mı yaşıyorsun? Eğer görüşmek istersen kliniği Şişli camii'nin karşısında. Görüşmelerden ücret almıyor. Eğer fırsatın olursa git bi görüş, ona ameliyat olmasan bile en azından fikir almış olursun..

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum..Bende 2011 senesinin Şubat ayında ameliyatımı oldum.Yani üçüncü seneme doğru gidiyorum.Ameliyattan sonra ufak tefek sorunlar yaşadım ama çözümlenmeyecek sorunlar değildi çok şükür.Tabiki sonuçta komplikasyonları olan bir ameliyat bu.Vücuda yabancı bie madde koyuluyor ve vücut bazen o yabancı maddeye karşı aşırı bir tepki veriyor,kabul etmiyor ve savunmaya geçiyor.Bu savunma hareketi ilede bazı sorunlar çıkabiliyor.Belki ikinci bir ameliyata gidebilecek sorunlar olabiliyor.Ben her yorumumda yaşanabilecek komplikasyonlardan bahsetmeye gayret gösteriyorum forumda.Yaşadığım sıkıntıları ve nasıl üstesinden geldiğimi açık ve net yazmaya gayret ediyorum.Verdiğim bilgiler sayesinde ameliyat omak isteynler veya ameliyat olupta aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı oluyorum.Sizde bazı sıkıntılar yaşamışsınız,burada yaşadığınız sıkıntıyı ve çözüm sürecini,aldığınız bilgileri bizimle paylaştığınız için öncelikle teşekkür etmek istiyorum size.. :KK34:
Kapsül sorunu maalesef hepimizin korktuğu bir sorun.Fakat tabiki çözümsüz bir sorun değil.Bence bu ameliyatta en büyük sorun enfeksiyon kapmakki böyle bir durumda protez koyulmuş gögüs tekrar ameliyat ediliyor ve protezin çıkartılmasından başka bir çözümü yok..O kadar acı,masraf ve büyük diri görünüme gelmiş bir gögsün mutluluğunu yaşamadan protezin çıkartılması ve gögüslerin eskisinden daha deforme hale gelmiş olması..Allahım herkesi böyle bir komplikasyondan korusun..
Ameliyat olmayı düşünüp araştırma yaptığım dönemlerde KAS ZARI ALTI yönteminden çok bahsediliyordu.Hatta öyle bir hale gelmiştiki anlatılanlar bu yöntemin mucizevi bir yöntem olduğunu,ağrısız,sızısız,süpper doğal bir görünümde gögüslere kavuşabilecegimiz (yani hayal ettiğimiz hokus pokus bir yöntem gibi)bir ameliyat şekline dönüşmüştü.Ben her zaman iyi bir yöntemin olmadığını yani kişiye uygun olan yöntemin en iyi ve sorunsuz bir sonuca ulaştırdıgını savunmuştum.Nitekimde kendim için en uygun olan yöntemi bulabilmek için Istanbul kazan ben kepçe misali ulaşabildiğim,ismini duydugum tüm doktorlarla görüşmeye gitmiştim.Her yöntemi uygulayan doktorların benim için önerdikleri yöntem ve protez tipine önem vermiş,not almıştım.Emzirmiş,gevşemiş fakat alt kısımda dokum olan bir gögüs yapım vardı.Bu yüzden kas altı yöntemi bana uygun değildi.Bunun sonucunda banada kas zarı altı yöntemi uygun görüldü ve ameliyat oldum.Nitekim gönül isterdiki kas altı yöntemine uygun olsaydım,protezlerimi belki ömür boyu,en güvenli,kapsül riski en düşük yönteme uygun olsaydım diye düşünmüyor değilim hani.Ama sonuçtan memnunum şimdilik,bir sorunum yok.İlerisinde ne olur bilinmez tabi ama dikleştirmeye gidecek bir durumum olursa zaten yeni ptrotezlerim mecburen kasın arkasına koyulacak :KK66:
Forumda kas altı yönbtemi çok ağrılı,sancılı,süreci çok zor olarak anlatılıyor biliniyor.Fakat sizde ikinci ameliyatınızda bu yöntemle ameliyat olmuş ve sürecinizi gayet normal olabiliecek sıkıntılarda yaşamışsınız.Bence sadece yöntemin değiştirilmesi ameliyatınızı kolay hale getirmemiş.Sonuçta kapsülünüz temizlenmiş(kapsül temizlenmesi o sertleşmiş dokunun kesilip çıkartılması ve atrafındaki meme dokunuzdanda alınması) ve kasınız ayrılıp arasına protez koyulmuş..Yani çok kolay olabilecek bir ameliyat değil ama Maşallah kolay atlatmışsınız.Ağrı düzeyi aslında kişinin ağrı eşiginede bağlı bir durum.Nasılki bazı bayanlar çok bağırıp çağırmadan doğum yapar,kimiside hastaneyi ayağa kaldıracak derecede bagırıp çağırır,kendini yırtar..Aynı şey..
Ama maalesef bazı bilinçsizce yapılan yorumlara istinaden ameliyat olan kişiler ameliyatım şöyle kolay geçti böyle oldu,iyiki kas altı olmamış,bak sende olma,bu .. yöönetmel ameliyat ol gibi teşvik edici sözlerle ameliyat olacak kişinin aklını karıştırıyor.Kas altı yöntemi öyle bir hale gelmişki hastaya doktoru -Senin için uygun olan yöntem KAS ALTI.. diyince hasta başka bir doktora gidiyor ve aklındaki,o,ağrısız sızısız yöntemi tavsiye edecek doktoru bulana kadar araştırıp dolanıyor.Ağrılar gelip geçici,alınan sonuç ömür boyu kalıcı olan şeydir,ağrılara odaklanmayın,başkasına uygun olan yöntem,protez büyüklügü size uygun olmayabilir,ona güzel kusursuz olan sonucu siz almayabilirsnizi diyorum ben hep ama işte insanoğlu fazla ilerisine bakmıyor.Sorun yaşayıncada pişmanlık pişmanlık...
Sizin bu yaşadığınız sürece bakarak yine bu düşüncelerimi yinelemek istedim,kusura bakmayın belki konunuzu meşgul ettim ama inanın bunlar bizler için çok önemli mevzular.. Umarım bu yazımla,sizin bu yaşadığınız duruma bakarak bazı kalıplaşmış düşünceler değişir..İYİ YÖNTEM YOKTUR,KİŞİYE UYGUN OLAN YÖNTEM VARDIR arkadaşlar..Lütfen bazı şeyleri doktora bırakın,korkulara bağlı kalıpta pişman olacagınız sonuçları kendi ellerinizle yaratmayın..
Sizede sağlıklı,sorunuz bir süreç diliyorum.Yeni yönteminizle,protez şekliniz ve büyüklügü ile mutlu bir yaşam diliyorum..Allaha emanet olun,sürecinizi bizimle paylaşmaya devam edin lütfen :KK19:

canım yaptığın acıklamalar için teşekkürler... sayende aydınlanıyoruz.. ancak şöylede bır durum var ..her doktorun farklı tarzı var... benimki için kimi kas altından baskası olmaz dıyo kımı kas zarı altı işte kafamız karısıyor hangısı dogru... çok zor bu dr seçimi :KK43: nasıl karar vericem bilemiyorum...

2. ameliyatımdan önceki ve sonraki fotoğrafları ekledim. Sadece arkadaşım olanlar görebiliyor. Merak edenlerin bilgisine.. :)

canım bende dr arastırıyorum 2. dr un kim tatlım... durum nasıl ... beni arkadaslıga kabul eder mısın... tecrübelerine ihtiyacım var

X