2. Leep ?

Smear negatifti hpv 16,52,39 pozitif kolposkopi cin1cin 2 geldi. Leep sonucu da 6 ay takip
Smear temiz gelip kolposkopi nasıl cin1 geliyor öyle olabiliyor mu hiç bilmiyordum. Smear temiz geldiyse niye kolposkopi yaptınız ki Düzenli Smear baktırmak yeterli değil o zaman öylemi?

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun benim de hpv testinde 16/18/45 NEGATİF ama 31,33,35,39,51,52,,56,58,59,66,68 POZİTİF diyor biyopsi alacakmış 3 gün sonra korkulacak bişeyim var mı kafam allak bullak daha 25 yaşındayım ve nişanlıyım

Merhaba sizede geçmiş olsun kolposkopi yapılacak yani dimi? Hiç korkmana gerek yok ağrı sızı olmuyor en fazla bi parol ile geçiyor. Ben sonrasında genel anestezi altında leep oldum onun sonucu temiz geldi çok şükür, cerrahi sınırlar negatif çıktı doktor gardasil 9 aşısını yaptır 2 sene sonra smear testi ver dedi. Aşıların üçü toplamda 9750 tl şuan ki fiyatı.

Bugün ilk dozumu yaptırdım canım evet

Benimde aynı sonuç geldi haftaya carsambada benim kolposkopim ve biyopsim var yaptırdın mi sonucun geldi mi çok korkuyorum 1 yaşında kızım var ve kanamam oluyor aralıklı olarak

Acsus çıkmış ama sadece takip edilmesi gerek leep işlemi cin2 ve cin3 te yapılıyor

Teşekkür ederim, kolposkopi bi parol ile geçecek şekilde, leep genel anestezi ile oluyor sonrasında karın ağrısı oldu ertesi güne kadar.
Tekrar çok geçmiş olsun ben özelde yaptıracağım bu yaşlarda içeride kanser olabiliyor dedi bagisikligimda çok düşük 1 yaşında kızım var doğumdan itibaren çok büyük kavgalar ayrılıklar yaşadık eşimle çok sinir stresli hayatım var ailede de genetik kanser var o yüzden bu hocadan baskasina güvenemiyorum bakalım gribin şuan anestezi onaylamadi çarşamba günü iyilesirsem kolpskopi ile ecc yapılacak umarım tez vakitte hepimiz bu illetten kurtuluruz

Amin inşallah, sizede çok geçmiş olsun. Kolposkopi de anestezi yapmıyorlar 4 parça alınıyor, sizin özelde olduğu için yapılacak sanırım, bence gereksiz anestezi almak, tabi siz bilirsiniz.

Amin inşallah, sizede çok geçmiş olsun. Kolposkopi de anestezi yapmıyorlar 4 parça alınıyor, sizin özelde olduğu için yapılacak sanırım, bence gereksiz anestezi almak, tabi siz bilirsiniz.
Hem iç hem dış hem biyopsi yapılacak hem kolposkopi yapılacak benim aralıklı olarak kanamam çok fazla ve sülalede kanser çok olduğu için detaylı yapılacak ondan dolayı anestezi ile yapılıyor

Ben leepi de anestezi olmadan oldum, oraya bölgesel bir uyuşturucu iğne yapıyorlar. Özelde olmuştum biyopsiyi bayıltmışlardı. Acıdım aldığım anesteziye hiç gerek yokmuş.

Çok geçmiş olsun, hangi tipler vardı sizde? Hpv olduğunuzu ne zaman öğrendiniz? Bu süreçte takviye kullandınız mı
31den 68e kadar ben smear testimi Mart ayinda vermiştim hiç kurcalamadim acikcasi daha yeni gittim aldım sonucumu ikinci yapıldı pozitif geldi sonra kolposkopi ve biyopsi yapıldı sonucu kanser geldi o yüzden hiç takviye falan almadım maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…