2. Leep ?

fairly94

Guru
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2014
176
59
Merhaba kızlar leep olmuştum. Bugün sonuçlar e nabıza yansımış da böyle doku parçalı olduğundan cerrahi sınırları net değerlendirilememiştir diye sonuç alanlarınız oldu mu aranızdan ? 2. Leep mi gerekiyor ?

Eklentiler

• IMG_6229.jpeg
    143,4 KB · Görüntüleme: 92
Çok geçmiş olsun, ben leep olmadım ama böyle durumlarda patoloji parçasını talep edip farklı lablarda tekrar baktıranlar olabiliyormuş. Aynı zamanda sınırlar pozitif gelse bile hemen ikinci leep tavsiye edilmiyor diye biliyorum kendi kendine gerileme ihtimali arttığı için. Bu sonucu farklı doktorlara göstermenizde fayda var. Leepinizi hangi doktor yaptı acaba?

Bilkent şehir hastanesi Hakan Raşit yalçında oldum. Yarın için Hacettepe Murat hocaya randevu aldım bakalım o ne diyecek

Merhaba sorunuzun cevabını bilmiyorum maalesef ama ben size bişeyler sorabilirmiyim rica etsem.

leep işlemini 16 nisanda mı oldunuz yani 7 haftada falanmı çıktı sonuç? Leep sonrası ne gibi yasaklar koydular acaba? Cinsel ilişki yasak süresi, hamam deniz havuz yasağı v.s.? Benimde 25 haziranda leep işlemi yapılacak narkozlu olacağı için bisey hissedilmiyordur da, sonrasında ağrı oluyormu?

Benim de belirsiz çıkmıştı cerrahi sınırlarım fakat tanı cin3…
geçen gün murat hoca ile konuştuk leep işleminden sonra kendi kendine iyileşme süreci oluyor fakat içim rahat etsin dersen ve gebelikte istediğim için sıkı takip yapalım içinin rahat etmesi için de cuma günü gel küçücük bir parça alıp kontrol edelim ne durumdayız diye dedi.
normalde bi nevi isteği bana bıraktı o geriler diyor ama bende içimin rahat etmesi amacıyla en azından kontrol edilmesi düşüncesi ile kendimi cuma günü murat hocaya teslim edip gelecek sonucu sabırsızlıkla bekliyorum

Yok ben 5 nisanda ameliyat oldum sonuç çıkması 2 ayı aldı. İlk 2 ay cinsel ilişki deniz havuz yasak. Eğer ağır spor yapıyorsanız 1 ay ara verin bence. Ağrı vs hiç bi şey olmadı günlük hayata devam edebilirsiniz.

İnşallah sonucunuz temiz çıkar. Çok yıpratıcı bir süreç. Murat hocaya gidecektim ama bir 6 ay beklemeye karar verdim. 6 ayın sonunda tekrardan smear ve hpv testi vereceğim.

Sizde smear ve hpv test sonucu ne gelmişti? Birde kolposkopi sonucu?

İnşallah sonucunuz temiz çıkar. Çok yıpratıcı bir süreç. Murat hocaya gidecektim ama bir 6 ay beklemeye karar verdim. 6 ayın sonunda tekrardan smear ve hpv testi vereceğim.
3 yıldır 16+ tim taki 2 hafta öncesine kadar
25 yaşındayım
çok yıpratıcı, çok üzücü bi durum ismini bile bir zamanlar bilmediğimiz hastalık ile savaşmaya çalışıyoruz fakat bir süreden sonra sanırım insan alışıyor, yani bilmiyorum bazen hiç yokmuş gibi davranıyorum monotonlaştı artık diyebilirim.
lütfen moralini bozma ve tedirgin olma emin ol ki bu durumu da atlatacağız…
Burda en önemli konu senin motivasyonun.
Düşük dereceli şükür cin1 2 çıkmış, buda kendi kendine gerileme olasılığı çok yüksek oluyor. Cin1 de leep işlemine gerek kalmıyor
Murat hocayı çok seviyorum, işin ehli bir insan olduğunu düşünüyorum ben açıkçası. Aşılarını oldun mu?

Bende şu sonuçlar çıktı :

Smear testi= POZİTİF, intraepitelyal lezyon ve malignite açısından.
  • Epitelyal hücre anormalliği.
  • ASCUS (Önemi belirlenemeyen atipik skuamöz hücreler).

Hpv testi= HPV tip 16: NEGATİF.
  • HPV tip 18: NEGATİF.
  • Diğer yüksek riskli HPV tipleri (tip 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68):
POZİTİF.

Kolposkopi: KRONİK SERVİSİT, ENDOSERVİKAL GLANDÜLER HİPERPLAZİ BİYOPSİ
YÜZEY EPİTEL PARÇALARI, ECC
SERVİKS UTERİ, BİYOPSİ VE ECC

kronik servisit için antibiyotik ve fitil verir sanıyordum ama jinekoloji onkoloji bölümünde Prof. Dr hücrede bozulmalar var dedi leep yapacağız dedi çok şaşırdım.

Bu arada Bilkent şehir hastanesinde mi ameliyat oldunuz?

Merhaba, kolposkopi ile hiç parça almadı mı?
Yani daha öncesinde leep olmadın mı?
Smear da hücre anormalliği ve ascus görülmüş sanırım bu durumdan dolayı yapmak istiyor ve yapılan tip araştırmasından birisi pozitif olduğunu söylüyor yüksek tip olduğu için ve hücre anormalliği görüldüğü için bu sebepten dolayı yapmak istemiştir

Merhaba, 4 parça aldılar kolposkopi de.
İlk defa 25.inde leep yapacaklar. Ama kolposkopi sonucunda cin1 bile yok, yaşım 44 diye yapılıyor belkide, normal doktorda değil benle konuşan ve işlemi yapacak olan kişi Prof.Dr. vardır bi bildiği diyorum burda cin3 olunca leep yapılıyor diye okudum hep halbuki.

Çok çok geçmiş olsun. Ben de aralık ayında öğrendim hpv testim pozitif geldiğinde. Çok tesadüf eseri. Benim bağışıklığım çok düşüktü ilk başlarda, yurt dışında yaşıyordum. Leepten sonra biraz daha rahatladım diyebilirim. Şuan tek istediğim bu hastalığı takmayıp yoluma devam etmek. Sağlıklı yasamaktan başka bi çare yok. Aşının son dozunu da dün oldum.

Merhaba sizde ilişki esnasında kanamalar falan oliyordu diye hatırladım.belki ondan yapıyor olabilirler.

Glanduler hiperplazi yazıyor ya o kalınlaşma dan bahsediyor bence ondan leep olucak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…