2. Kadınlar!!!

niye her konu gelip dine dayanıyor, ben de bunu anlamıyorum
müslüman olmayanlar bahsedilenleri çok rahat yapabilir mi yani?
2. , 3. kadın olabilir mi, karısını aldatabilir mi?

müslümanlıkta böyle bi olay normal karşılanmaz ama başka dinlerde öyle degil
kadınlar bile eşlerini çocugu yaşındakilele aldatıyor
onların ahlak degerlerini bizimkiyle bir tutamayzı herhalde degil mi
onlarda aile diye bi kavram yok ki zaten

ferza harika yazmışsın. diyceklermi yazmışsın zaten sadece tebrik ediyorum seni.

Tebrikler Feyza, bütün kadinlarin tercumani olmussun hem de en iyi sekilde.

Aslinda 2.kadin diye tabir ettigimiz ruhsuz, egoist, toplumu toplum yapan eileyi parcalamak icin, kendini satan et parcalarini 2.kadin konumuna bile koymak istemiyorum.
Ayni rolü oynayan erkek müsvettelerini de erkek demek sacma geliyor bana.

Bu tür et parcalarini tercih eden erkeklerin de karakterleri zaten bozuktur ki öyle olmassa, onalar aileyi veren kadinina bunu yapmaz.

Allah cümlemizin aklina mukayyet olsun.
Burda biz bayanlar her konuda cok titiz ve dikkatli olmaliyiz.

Tekrar tesekkürler ve sevgiler 1. KADINLAR

Çok güzel bi paylaşım olmuş gerçekten..Çoğumuzun belkide gözünden kaçan ince detaylar açık ve anlaşılır bi dille görünür hale getirilmiş..teşekkür ediyorum herkese güzel fikirleri için..Kadınlar olarak tepkisiz kalmayalım bu tip insanlara..biz tepki vermedikçe yada laf olsun diye tepki gösterdikçe aptal cesaretine bürünüp daha da kayışı koparıyor bu tarz kadınlar..hatta zamanla kendilerini haklı ,evli bayanı haksız duruma bile düşürübeliyolar .... yavaş yavaş sinsice beyinlerimizi yıkamaya başlıyolar ,anlattıkları masallarla..yapıları gereği zaten o kadar kolay yalan söyleyip,öyle güzel tezgahlar kuruyolarki..tepkisiz kalmayalım asla..cesaretlendirmeyelim kimseyi..

valla senin beyninin ruhunun çökmeside baya bir gürültü çıkarmıştır
bu kadar kalabalık ve dolu olunca
teşekkürler bu da son yılların vebası kaç kişini evini söndürdü çünki

Son düzenleme:

sonunda da bu konu dine gelir dayanır böyle konuşursak.
bizler ve onlar değil..
konu dinin dışında insanlıkla ilgili birşey.
sonuçta müslümanlığın dışındaki tüm dinlerde ahlak sükut etmiş, herkes bulduğunu götürüyor durumunda değil.
ahlaklı olmak kişilik özlelliğidir.
kişi eğer kişiliksizse bunun diniyle bağdaştıramayız.

onlar diye bahsedilen kişileriden akrabalarımda dahil olmak üzere o kadar çok var ki çevremde.
hepsinin de aile yaşantısı bizden farklı değil.
aldatılma normal değil.
erkekler kızları yaşındaki kadınların koynundan çıkıp eve gelmiyorlar.
geliyorlarsa bile karıları bunları normal karşılamaz.
aynı bizler gibi ne gerekiyorsa onu yapar.

o yüzden bu konu bizler ve onlar olarak ayrılacak bir konu değil.

Başka dinlerde öyle değil ne demek, hiç bir din bu duruma izin vermez, Kataoliklerde bile evlilik çok kutsal ve önemli sayılır hatta boşanmak diye bir şey yoktur, bugün tv de gördüm herkesin bilgilerine başvurduğu yakından tanınan bir ilahiyat prof. bile eşini aldatmış, müslümanlardan bile 2. ye imam nikahı kıyıp bu olayı meşrulaştırmaya çalışanlar var,bu yozlaşmakla ilgili aslında, hataları mazur gösterip aşkın her halini mübah saymak göstermek yaşamak, doyumsuz ve tatminsiz olmaktan kaynaklanıyor

Son düzenleme:

Her dinde maalesef aldatmalar, kendinden küçüklerle beraberlikler,aile kavramının zayıf olması vardır. Hiç bir dinde onaylanmasa da, normal karşılanmasa da vardır

Bu anlamlı konuyu, bozmadan fikirlerinizi katarak devam etmeniz dileği ile

ahlaki değerlerin yokluğu farklı dinlerle ilgili değil ki. dinsizlikle de ilgili değil .

bir ateist için de aile mefhumu önemlidir bir deist için de agnostik için de. müslüman hristiyan budist vs. için de

yani insaniyetini kaybetmemiş her insan için ahlaki kavramlar önemlidir dinlerden bağımsız bir şekilde

Ferza nın dediği gibi bunlar insanlığın ortak paydalarıdır

erkekler yeterki istesin herşeyi kitabına uydurur dindar olanda imam nikahı yapıverir
ama bilmezlerki o nikahın geçerli olması için birinci eşin rızası gerekir
o prof a gelince birinci eşindende bu hanım için olaylı bir şekilde ayrılmıştı
yani neymiş yuva yıkanın yuvası olmaz

kızlar zaten sorun geçmişten gelen ve biz kadınlardan kaynaklanan birşey değil mi
neden mi?
ne der bi anne oğluna....
sevgilisi varsa mesela aman kızlar gelip benim oğluma sürtünüyor (kusura bakmayın bu tabiri çok duydum)
elini kiri benim yakışıklı oğlumun....

oy benim paşam oy benim kuzum sen emret istediğin kızı alayım sana (biz pazarda malız yaa)

ta küçüklükten
o erkek o yapar sen kızsın hanım hanımcık otur bakim... sen söze karışma (e tabi ben ne de olsa gelcekte bir erkek tarafından yönetilmeye muhtaç bir moronum)

hatta daha da derine inelim
göster amcalara pipini oğlum
kız kukunu kapat ayıp gösterilmez kimseye (2-3 yaşındayken bile özgürlük erkeklerin tekelindedir....)

kız çocuğu sevgilim var dedi mi anam aman....
baban duyarsa gebertir... filancanın kızı o..... mu olmuş dedirticen sen bize...
ben seni yetiştirirken nerde hata yaptım....????

erkeğe şu işlenir evleniceksen el değmemiş kız bul (çıktığın kızlarla evlenme onlar yollu)

niye saygı duysun erkekler kadınlara....
annesi bile kendi hemcinsine kendisine saygı duymazken????

böyle böyle önemsizleştiriliyor işte...
kadın yaparsa o.....
erkek yaparsa hata elinin kiri olur öyle şeyler....

uyanması gereken önlem alması gereken bizleriz....
çünkü erkekleri biz şekillendiriyoruz....

oyüzden kadına daha çok kızıyorum ben...
ki bu hataya aptallığa düşen erkkelerin annelerine daha bi kızıyorum....

yazın hakikaten cok kusursuz. herkesin önemle anlayarak tamamen kavrayarak okuması gereken bir yazı.
günümüzde aile kavramını bu noktaya düşürenler insanlıklarının büyük bir bölümünü kaybetmiş insanlar olarak görüyorum.
erkekleri bir nevi anlamak mümkün. onlar yapıları gereği herseye yüzeysel yaklaşırlar.sakın yanlıs anlaşılmayım haklarıdır demiyorum.ama incelik beklemekde bizi yıpratır.
ama bu olayı destekleyen ve kendilerine destek arayanların da birer kadın olması içler acısı halimize dahada farklı bir boyut katıyor.
yuva yıkanın yuvası olmaz lafını tekrar tekrer zikretmek istiyorum. böyle bir durumla karsı karsıya kaldıgınızda metanetli olun kızlar. karsınızdaki kadınla ugrasmak bulaşmak gibi polemikleri bile düşünmeyi.sonucta o kadın yani 2. kadın zaten bircok insanı değerini kaybetmiş bir sahıs unutmayın

nasıl bir önyargı bu anlayamıyorum
ne demek onlarda aile kavramı yok, nerden biliyorsunuz?
neyse gerekenler yazılmış zaten, aynılarını tekrarlamaya gerek yok
siz öyle düşünmeye devam edin
her müslümanım adı altında gezeni de melek sanmaya

ikinci kadınlar yüzünden kahrolan bırsuru hayat var..
bunlardan bırıde annemın benım kardesımın hayatı.. ama ne çarekı sucu ıkıncı kadına atıp kenara çekılemıyor ınsan suç o kadını ıkıncı yapanda..ona bu rütbeyı verende..
hoş kadının gururu olsa zaten ıkıncılıği kabul etmez o ayrı..ama o kadıunı kalbıne beynıne hatta evının içine kadar sokan adamdan adam olurmuydu sızce?

asla katılmıyorum.. annem erkek kardesıme herzaman namus sa evdekıler gıbı namus onlar der..duymıyım görmıyım yanlış der..hıç bır zaman elının kırı derecesıne düşürmedı..
kızlarada gelınce eşimi ilk babama anneme söyledım bırı var hayatımda dıye..
aşırılık olmadan paylaşın dedeıler..el kırı namus meselesıne getırmedıler...

yuva yıkanın yuvası olmaz bıze aılelerımız bunu öğretti.2 .ci kadınlar bana göre sadece zavallı yaratıklar.insan bıle olarak düşünemıyorum onu.o başkasına ait,başkasına ait olan birşeye nasıl sahip olmak isteyebilirsin aklım almıyor.....

zaten ben sizin anne kastetmedim
2. si çoook duydum böyle diyen insanları
aslında onlar da öyle yetiştikleri için bilinçlenmedikleri için geleceğe de bunu taşıyorlar
ne güzel sizin anneniz ileri görüşlü birt bayanmış...
dedim yaa
sorun derinlerde ondan ona ondan ona geçiyor
böyle düşünen hemcinslerimin anneleri belki babaanneleri anneanneleri bunu aktardı onlara onlar da devam ettiriyor...
ön teker arka teker olayı bi bakımaa

Son düzenleme:
ya arkadaslar konuyu iyice saptirmayalim derim ben ferza arkadasimiz negüzel yazmis yorumlamis saolsun
ama konuyu dinle falan bagdastirmayalim derim ben
bide 2.ci kadinlara yinede cok fazla dil uzatip hakaret boyutunada varmiyalim
cünkü onlara dil uzatmak bizim haddimize diil diye düsünüyorum

ben allaha haval ediyorum
ve allahim hic birimize böyle biseyler yasatmasin düsmanimin bile basina vermesin
cok zor ve kötü bi durum :Saruboceq:

Tabi bu 2.kadın konusunda farklı yönlerdende bakılabilir.Şimdi 2.kadın olduğunu bile bile ilişkiye devam edenlerde de var hata zaten en büyük hata onların bir de evli olup-olmadıklarını araştırmadan 2.kadın sıfatına düşenlerde de var hata.Erkektede var hata karısını aldatması zaten başlıca bir hata.ınsan ömür boyu birlikte olacağı aynı yastığa baş koyduğu insanı nasıl aldatır anlaşılır değil. Peki asıl EŞLERDE hiç mi hata yok ? Sadece suç 2.kadın ve erkekte mi ? Erkek evinde aradığını bulamıyorsa yani evinde huzur bulamıyorsa tabiki gözü dışarı kayacak. Yani kimse üstüne alınmasın ama bazen şahit olduğum birçok olay var onlardan bahsetmek istiyorum özellikle. Kadın adamı resmen "boğuyor!". Evet evet kullandığım terim hiçte ağır değil boğuyor. Erkekler doğası gereği kadınlardan daha özgürdür. Kocamı elimde tutacağım diye erkeği boğarsanız bir süre katlanır dişini sıkar ama sabrıda bir yere kadardır. Tabi ben demiyorumda sal çayıra mevlam kayıra..! Erkeği bu kadar özgürde bırakmayacaksın. Öyle ki bazı kadınlar kocalarının sinir olduğu birçok şeyi inadına yapmakta ısrarcılar yani en olmadık insanı bile bazen çileden çıkartabiliyorlar. ınsanın huzur bulduğu tek yer evidir. Sen kocanı huzurdan mahrum edersen kocandan olmayı göze alman gerek. Kimi zaman onu mutlu edecek değerli hissettirebilecek sürprizler yapacaksın. Sonra bir başka eksik evlenene kadar herşey iyi hoş bakımlıyız hoşuz evlendikten sonra kendimizi salıyoruz. Cazibemizi yitiyoruz doğal olarak erkeğin gözü yine etrafına kayıyor. O yüzden yeri geldiğinde kendini değiştireceksin kocanda sana baktığında bir değişiklik farkedecek ve hoşuna gidecek. Sonra bir diğer hata bazı kadınlarda alttan almayı bilmiyorlar. Yani bu alttan alma kendini ezdirme anlamına gelmiyor. Sadece bazı konularda alttan almayı bilmeliyiz unutmayalım ki yuvayı dişi kuş yapar. Bir de şu vardır: "Ben sana çocuk verdim senin bana yaptığına bak bana ilgi göstermiyorsun emeklerim haram olsun.." gibi diyaloglardır. Tamam çok güzel gerçekten bir erkeğe çocuk vermek kadar kutsal birşey yok şu hayatta.Sırf ona çocuk vermen bile sana bağlanması demek aslında.Ama sen çocuk vermişsinde adamı huzurundan etmişsin,yeri gelip diklenmişsin.. Bunları gözardı edemiyor. Yani kısacası ben burda bunları yazdım şöyle bir tepki almak istemiyorum. "Yaa ne yani şimdi bir de biz mi hatalı olduk? Saçımızı süpürge ettik. Adam gitti aldattı. Diğer kadın 2.kadın olduğunu bile bile yanlış yaptı." gibi sözlerle karşılaşmak istemiyorum. Sadece biraz empati yaptım. Erkekler zordur gerçekten ve kimileride nankördür. Ne yaparsanız yapın size ihanet ediyorsa bu nankörlüktür ve o adamı anca Allah'a havale edersin bir tek buna layıktır. Ama bazılarıda gerçekten çocuk gibidir. ılgi ister alaka ister değişiklik ister ve hani çocuklar bazen ben büyüdüm derler ya erkeklerde öyledir bazen büyüdüm derler o zaman bir süreliğine sıkmayacaksın evet büyüdün havasına sokacaksın. Kısacası hata tek 1 yada 2 kişide değil. Bir de dönüp kendimize bakmak gerek..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…