2. İşe giriyorum, hayatima hedefler koymaya çalışıyorum sizce be yapayım ?

cehennet06

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2022
371
218
28
Biliyorsunuz eski eşimle ayrıldık bana borç yıktı vs. Şimdi yıktığı borclar bitmek üzere. Ben gece bir işte çalışıyorum fabrikada 8 ile 2 arası. , birde gündüz işi buldum sabah 7 den 9 a kadar 2 saat. Öğlen 2 den 5 e kadar 3 saat.. Servis ablaligi okul başına 4.500 tl ayda 9 yada 12 de ordan alicam.. ailemle yaşıyorum eve 1 ekmek bile almıyorum babam sagolsun cocugumun herseyini karşılıyor. Banada birikim yap diyor.. bende diyorum ki bu ay borcum bitince servisten alan para ile cocugumun ve kendi ihtiyaçlarımı karsilayip normal çalıştığım işte ki para mı biriktireyim.. Bi motor hayalim var belliniler 75 bin falan ya onu alayım yada iphonelar zarar ermiyor iphone 15 falan alayım sizce ne yapayım?

Biliyorsunuz eski eşimle ayrıldık bana borç yıktı vs. Şimdi yıktığı borclar bitmek üzere. Ben gece bir işte çalışıyorum fabrikada 8 ile 2 arası. , birde gündüz işi buldum sabah 7 den 9 a kadar 2 saat. Öğlen 2 den 5 e kadar 3 saat.. Servis ablaligi okul başına 4.500 tl ayda 9 yada 12 de ordan alicam.. ailemle yaşıyorum eve 1 ekmek bile almıyorum babam sagolsun cocugumun herseyini karşılıyor. Banada birikim yap diyor.. bende diyorum ki bu ay borcum bitince servisten alan para ile cocugumun ve kendi ihtiyaçlarımı karsilayip normal çalıştığım işte ki para mı biriktireyim.. Bi motor hayalim var belliniler 75 bin falan ya onu alayım yada iphonelar zarar ermiyor iphone 15 falan alayım sizce ne yapayım?
Aileniz size ev verecek mi?

Telefon hep zarardır. Motor da ihtiyacınız değilse sizin durumunuzda lüks gibi.
Birikim deyince çocuğunuz ve kendiniz için sandım. Altın, hisse fonu, bireysel emeklilik gibi yatırımlar geleceğe yönelik olmaz mı? Malum çocuğunuz da var ve aileniz karşılıyor her şeyinizi.

Çocuktan babalığı kesen baba, yatırım olarak iPhone 15 almak için gece gündüz çalışan anne. İlginç bi ebeveyn şekli. Tüm 3 harfli market çalışanlarında iPhone olmasının sebebi de bu herhalde. 12 saat çalış sonra yatırım(!) diye telefon al.
Çocuğun geleceği için bireysel emeklilik hesabı açın. Ya da altın hesabı. Yatırım ya hani?

Sen çok değişik birisin gerçekten bak. Motor alacakmış iPhone alacakmış çocukla baba evinde yaşarken . Acaba o mükemmel eski kocanın yanında olsan bunun milyonda birini yapabilir misi n? Acaba şey mi yapsan parayo bıriktirsen ilerde çocuğun geleceği için harcasan . Cocugunla bir yerlere gitsen ona da ve aileen de güzel vakit mi gecirtsen

Çocuktan babalığı kesen baba, yatırım olarak iPhone 15 almak için gece gündüz çalışan anne. İlginç bi ebeveyn şekli. Tüm 3 harfli market çalışanlarında iPhone olmasının sebebi de bu herhalde. 12 saat çalış sonra yatırım(!) diye telefon al.
Çocuğun geleceği için bireysel emeklilik hesabı açın. Ya da altın hesabı. Yatırım ya hani?
Yatırım diye kendilerini ya da çevrelerini kandırıyorlar sanırım.

Ay konu sahibi sinir ettin beni dönüp dönüp bi şeyler daha yazasım geliyor bunlara ek. Çocuk babadan gülmemiş bari sen akıllı ol biraz ya çocuğun geleceğini düşün. iPhone diyorsun ya delirdim

İphone kullanıcısıyım. Yaklaşık 1 yıl önce telefonumu yeniledim. Şimdi hesaplattım 1 yıl önce telefon almayıp parasını vadeli mevduata yatırsaymışım bugün aynı telefonu alabiliyormuşum üzerine cebimde 3500 lira kalıyormuş 😂 ikinci el fiyatlarına bakmama gerek bile kalmadı. Şahane yatırım fikriymiş 😂😂

Yatırım diye telefon yada motor almak mı?
çocuğum olduğundan beri elime geçen her parayı çocuğumun bes ine yatırıyorum. Geleceğinde bir garantisi olsun diye. Sonra kalan parayı kendime eve harcıyorum.
Siz neden çocuğunuzu düşünmüyorsunuz ?
O şeyi düşünüyor kendisine hakaret eden (ama bu hakaretler öyle böyle değil bir insan ne kadar aşağılanabilirse öyle utanç verici ) kocasıyla tekrar barışmadıgi için kötü bir anne mi ? Onu düşünüyor sadece . Yani hem çocuğa hemde babaya çok üzüldüm . Adam kim bilir kaç yaşında toruna bakıyor anası da benim onurumu kıran eski eşimle mi barissam yoksa motor , iPhone (15 birde !) mi alsam diye geziyor . Evladın da annenin de hayırlısı işte

O şeyi düşünüyor kendisine hakaret eden (ama bu hakaretler öyle böyle değil bir insan ne kadar aşağılanabilirse öyle utanç verici ) kocasıyla tekrar barışmadıgi için kötü bir anne mi ? Onu düşünüyor sadece . Yani hem çocuğa hemde babaya çok üzüldüm . Adam kim bilir kaç yaşında toruna bakıyor anası da benim onurumu kıran eski eşimle mi barissam yoksa motor , iPhone (15 birde !) mi alsam diye geziyor . Evladın da annenin de hayırlısı işte
Eski konusunu bilmiyorum. Anlattığınız gibi bir adamla barışmayı düşünen bir insanın parasını çocuğuna harcamayı düşünmemesine şaşmamak lazım o zaman.

Almayı düşündüğünüz ürünler yatırım aracı değil ki.
Üstelik her zaman aynı yaşta ve güçte olmayacaksınız. Babanız da sonsuza kadar yanınızda olamayacak.
Çocuğunuz büyüyecek, ihtiyaçlarınız artacak .
Burada yazılan önerileri dikkate alın yatırımınızı ona göre yapın ve kk den başka bir yerde yatırım yapmak için iphone almak istediğinizi söyleyemeyin valla size çok gülerler.

X