2. Grup 4444 Salatı tefriciye

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunlar benim kitaplarimin sadece bir kısmı ve cogunlukla esmaul husna okurum. Cok sukur hangi sıkıntıya hangi esma kac adet hangi gun hangi saat okunur bilirim. Ama demem ki en iyi benim ne haddime. Hala etrafimdakilere de sorarim. Ama ben bir kisiye sordum diye kimseye yardimci olmiycaksam burda ne isim var..

[
Bunlar benim kitaplarimin sadece bir kısmı ve cogunlukla esmaul husna okurum. Cok sukur hangi sıkıntıya hangi esma kac adet hangi gun hangi saat okunur bilirim. Ama demem ki en iyi benim ne haddime. Hala etrafimdakilere de sorarim. Ama ben bir kisiye sordum diye kimseye yardimci olmiycaksam burda ne isim var..
Bende sadece bildigmi birine dedim yardım etmek istedim ne farklı bir amaçla ne başka biseyle sadece yardım etmekti amaç.

Gecen gun new birine bisey yazmisti. Kişiliğine gore esma onermisti. Bende yazının altina bende isterim yazdim. Hatta doluscaz simdi altina diye...
Peki ben simdi ona boyle bisey yazdigim icin birine bisey oneremiyormuyum. Ne ayip ne gunah var bunda. Bende sanal veya yuzyuze bir suru kisiye su sureyi oku. Su esmayi su sayida oku diyorum. Hadsizlik mi bu. Biri birine bisey sorunca ogrenci mi oluyor.. bu kadar kizmanin hic anlami yoktu. Herkes hakkını helal etsin arkadaslar. Zaten daha başlamamıştık. Benimde artik burda kalmam hos degil.
Bana da esma onerirmisiniz

Hanımlar,
sanırım site dışındaki bir mecrada nahoş olaylar yaşanmış, gereken yapılacaktır ve konu da kapatılacaktır ama müsaadenizle birkaç kelam etmek isterim.

Bu bölüm bir derdiniz, hastalığınız, yakınlarınızdan biri için belki bir şifa, bir muradınıza erişmeniz için dua edin, dualarınızla birbirinize güç verin diye açılmıştır.

Madem burası dua bölümü, ki genelde Müslüman üyeler kullanıyor o zaman şunu söyleyebilirim, birbiriniz için dua etmeniz, bir derdi için birlik olmanız çok güzel bunu hep takdir ettim ama hepiniz Allah'ın kulusunuz ve ben Kur'an-ı Kerim'deki ayetleri az buçuk anladıysam hiçbir kulun başka bir kula üstünlüğü olamaz, Müslüman Müslümanı hele de dua ediyorken kıramaz, kim haklıdır kim haksızdır ben bilmem, zaten haklı-haksız arayışına da girmem lakin buraya Dualarımız Sizinle bölümü demişsek, dua da kulun Allah'a ulaşma yoluysa eğer ve Müslüman'ın kılavuzu Kuran-ı Kerim'se ki öyledir, her ayet bir mucizedir, Salih amellerle okunmuş her duanın Allah katında bir karşılığı vardır, kimin duası ne zaman kabul olacak Allah bilir ama birbirinize öğretmen öğrenci olmaz dua kardeşi olursunuz ancak, topiklerde bunu bu şekilde benimserseniz böyle tatsız olaylarda yaşamazsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X